• Новинка
300 бр. / лот SMD резистор + / -5% 0805 62K 1/8 W съпротивление чип нов оригинален чип фиксиран резистор

300 бр. / лот SMD резистор + / -5% 0805 62K 1/8 W съпротивление чип нов оригинален чип фиксиран резистор

резултат:
BGN 1.57

Брой продукти
Налично


Напомена :
Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.
Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус
Новиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.
Превозот Информации : 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Подробности

търговска марка:
ВЕЙДИЛИ
Тип:
Чип Фиксиран Резистор
Работна Температура:
-
Номер На Модела:
0805
Номинална мощност:
-
Температурен Коефициент:
-
Допускане На Съпротива:
-
Вид На Опаковката:
Повърхностно Планина
is_customized:
Yes
Цвят:
Сив
Състояние:
НОВО
ТЕХНОЛОГИЯ:
SMD

Избор на купувачи

(2 бр./лот) 6 ω 50 W жично алуминиев корпус резистор 50 Вата.

BGN 11.18

6 OHM 50 W Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 300 V.Max преоптоварување напон : 300 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=50mm, L2=40mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 10 OHM примерок.Превозот : 1...

(20 бр. / лот) 0,56 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

0.56 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(2 бр./лот) 300 Ома 50 W жично алуминиев резистор 50 Вата.

BGN 11.18

300 50 OHM W Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 300 V.Max преоптоварување напон : 300 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=50mm, L2=40mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 10 OHM примерок.Превозот : 1...

4шт EC001 добро качество 200v470uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 200V 470uf допускане на 20% от размера на 22x35MM

BGN 10.40

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори200v 470uf големина : 22*35 MM470uf 200vНапон Номинална 200v Capacitance 470uf Толеранција 20% Големина / Димензија 22 mm Висина Седиште (Макс) 35 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Оригинален 6.2 ohm 2W 1% бразда потопяема метален филмът аксиален резистор 6.2 ohm 2W резистори

BGN 0.94

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот6.2 ohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

(20 бр./много) 0.1 Ω 25 W жично алуминиев корпус резистора, 25 Вата.

BGN 56.00

0.1 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

(20 бр. / лот) 2 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

2 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

3шт EB555 добро качество 200v2200uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 200v 2200uf допускане на 20% от размера на 35x50MM

BGN 23.97

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори200v 2200uf големина : 35*50 MM2200uf 200vНапон Номинална 200v Capacitance 2200uf Толеранција 20% Големина / Димензија 35 mm Висина Седиште (Макс) 50 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

(20 бр./лот) 8 ома 25 W жично алуминиев корпус резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

8 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

Оригинален 270k ohm 2W 1% бразда потопяема метален филмът аксиален резистор 270kohm 2W резистори

BGN 0.94

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот270 KohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

(20 бр./лот) 500 Ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

500 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

300 бр. / лот SMD резистор + / -5% 0805 91K 1/8 W съпротивление чип нов оригинален чип фиксиран резистор

BGN 1.57

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

(2 бр./лот) 500 Ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 10.40

500 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

10PCS EB111 добро качество 250v1000uf радиални потопяеми алуминиеви електролитни кондензатори 250v 1000uf допускане на 20% от размера на 25x50MM

BGN 25.09

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори250v 1000uf големина : 25*50 MM1000uf 250vНапон Номинална 250v Capacitance 1000uf Толеранција 20% Големина / Димензија 25 mm Висина Седиште (Макс) 50 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Безплатна доставка на 1000 бр. DIP бразда електролитни кондензатор 22uF 16V 4 mm X 7 мм-доброто качество

BGN 16.51

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на нашата Продавница ≡≡≡≡≡Доколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошто директно се избере нас : 1...

30 бр./лот 200 Ω 2 W 1% радиално потапяне на метални филм аксиален резистор 200 Ω 2 W резистори

BGN 1.58

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот200ohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

12pcs RK3 добро качество 450v150uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 450v 150uf допускане на 20% от размера на 25x30MM

BGN 22.19

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори450v 150uf големина : 25*30ММ150uf 450vНапон Номинална 450v Capacitance 150uf Толеранција 20% Големина / Димензија 25 mm Висина Седиште (Макс) 30 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

9PCS EB333 добро качество 200v680uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 200V 680uf допускане на 20% от размера на 22x40MM

BGN 16.80

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори200v 680uf големина : 22*40 MM680uf 200vНапон Номинална 200v Capacitance 680uf Толеранција 20% Големина / Димензија 22 mm Висина Седиште (Макс) 40 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Безплатна доставка 8500pc 1% 1206 smd резистор комплект 1206 резистор гама от образецът на книгата за резистора книга 170value*50шт резистор пакет

71.20 -6 % BGN 67.00

Бесплатен Превозот 8500pc 1% 1206 smd отпорник комплет 1206 отпорник асортиман примерок на книга за отпорник книга 170value*50pc отпорник пакетвкупно 170values секој 50pc 8500pc 1% ( освен 0 R)Услуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

3шт RQ2 добро качество 400v820uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 400V 820uf допускане на 20% от размера на 35x50MM

BGN 28.00

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори400v 820uf големина : 35*50 MM820uf 400vНапон Номинална 400v Capacitance 820uf Толеранција 20% Големина / Димензија 35 mm Висина Седиште (Макс) 50 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

(20 бр./лот) 3,3 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

3.3 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

1pcs RH1 добро качество 450v100uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 450v 100uf допускане на 20% от размера на 22x30MM

BGN 2.88

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори450v 100uf големина : 22*30ММ100uf 450vНапон Номинална 450v Capacitance 100uf Толеранција 20% Големина / Димензија 22 mm Висина Седиште (Макс) 30 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.