• Новинка
300 бр. / лот SMD резистор + / -5% 0805 91K 1/8 W съпротивление чип нов оригинален чип фиксиран резистор

300 бр. / лот SMD резистор + / -5% 0805 91K 1/8 W съпротивление чип нов оригинален чип фиксиран резистор

резултат:
BGN 1.57

Брой продукти
Налично


Напомена :
Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.
Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус
Новиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.
Превозот Информации : 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Подробности

търговска марка:
ВЕЙДИЛИ
Тип:
Чип Фиксиран Резистор
Работна Температура:
-
Номер На Модела:
0805
Номинална мощност:
-
Температурен Коефициент:
-
Допускане На Съпротива:
-
Вид На Опаковката:
Повърхностно Планина
is_customized:
Yes
Цвят:
Сив
Състояние:
НОВО
ТЕХНОЛОГИЯ:
SMD

Избор на купувачи

10PCS EB111 добро качество 250v1000uf радиални потопяеми алуминиеви електролитни кондензатори 250v 1000uf допускане на 20% от размера на 25x50MM

BGN 25.09

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори250v 1000uf големина : 25*50 MM1000uf 250vНапон Номинална 250v Capacitance 1000uf Толеранција 20% Големина / Димензија 25 mm Висина Седиште (Макс) 50 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

30 бр./лот 200 Ω 2 W 1% радиално потапяне на метални филм аксиален резистор 200 Ω 2 W резистори

BGN 1.58

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот200ohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

(200 бр./лот) 820 ω метал азотен филм резистори, 5 W, 5 W

BGN 64.00

820 Ohm Метал Оксид Филм Отпорници, Многу 200 Парчиња.Толеранција : 5%.Номинална Моќност : 5 W.Max Работен Напон : 700 V.Dielectric да Издржи напон : 1000 V.Големина : L 24+1mm, D 8+0.5 мм, H 30+3мм, d 0.75~0.8 mm.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Ro HS Согласност.Превозот : 1...

1PCS EC502 добро качество 63v6800uf радиални потопяеми алуминиеви електролитни кондензатори 63v 6800uf допускане на 20% от размера на 30x35MM

BGN 5.42

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори63v 6800uf големина : 30*35 MM6800uf 63vНапон Номинална 63v Capacitance 6800uf Толеранција 20% Големина / Димензија 30 mm Висина Седиште (Макс) 35 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Новост! 1% 1/2 W метален филмът резистор асорти комплект 122 стойност*10шт=1220шт (1 ω ~10M ома)

BGN 49.09

Добредојдовте на нашата Продавница !!!1220pcs 1%отпор 1 / 2 W Метал Филм Отпорник Избрани за Полнење122 Вредности(1 Ohm ~10 M Ohm) 10pcsСпецификација : Моќност : 1 / 2 W Capacitor Опсег : 1Ω~10 MΩ Capacitor Толеранција : ±5%...

3шт EB555 добро качество 200v2200uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 200v 2200uf допускане на 20% от размера на 35x50MM

BGN 23.97

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори200v 2200uf големина : 35*50 MM2200uf 200vНапон Номинална 200v Capacitance 2200uf Толеранција 20% Големина / Димензија 35 mm Висина Седиште (Макс) 50 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

Оригинален 270k ohm 2W 1% бразда потопяема метален филмът аксиален резистор 270kohm 2W резистори

BGN 0.94

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот270 KohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

640pcs1 / 2W 1% 1 ω ~ 10 m ома-метален филмът резистор асорти комплект, пакет от 64 стойност ,10шт всяка стойност

BGN 22.64

Добредојдовте на нашата Продавница !!!1 / 2 W 1% 1 Ohm ~ 10 M Ohm Метал Филм Отпорник Избрани за Полнење64 Вредности ,10pcs Секоја вредностСпецификација : Моќност : 1 / 2 W Capacitor Опсег : 1Ω~10Ω Capacitor Толеранција : ±5%...

(2 бр./лот) 0.1 Ω 50 W жично алуминиев корпус резистор 50 Вата.

BGN 11.18

0.1 OHM 50 W Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 2 парчиња.Max работен напон : 300 V.Max преоптоварување напон : 300 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=50mm, L2=40mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 10 OHM примерок.Превозот : 1...

(20 бр. / лот) 0,68 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

0.68 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

1pcs RH1 добро качество 450v100uf радиално гмуркане алуминиеви електролитни кондензатори 450v 100uf допускане на 20% от размера на 22x30MM

BGN 2.88

Опис На ПроизводотВисок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори450v 100uf големина : 22*30ММ100uf 450vНапон Номинална 450v Capacitance 100uf Толеранција 20% Големина / Димензија 22 mm Висина Седиште (Макс) 30 mm за Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен ПакетПо продажба на услуги

(20 бр./лот) 500 Ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

500 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

Оригинален 360K ω 2 W 1% бразда потопяема метален филмът аксиален резистор 360kohm 2 W резистори

BGN 0.94

Опис на производотAxialМетал Филм ОтпорникОтпорот360 KohmWattage, Отценети2 WТолеранција1%ПакетAxialТипМетал Филм ОтпорникНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

(20 бр./лот) 3,3 ω 25 W жично алуминиев резистор, 25 Вата.

BGN 56.00

3.3 OHM 25 Watts Wirewound Алуминиум Сместен Отпорници.Количина : 20 парчиња.Max работен напон : 220 V.Max преоптоварување напон : 220 V.Го издржат напонот : 800 V.Отпор толеранција : +5%Големина : L1=27mm, L2=18mm, W1=20, W2=28mm, H2=15.3 mmЗабелешка : Сликите се 4 OHM примерок.Превозот : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.