• Новинка
Нов 12V DC, 1.2 A микро потопяема моторна водна помпа 5M 14L / Min 840L / H 6-15V

Нов 12V DC, 1.2 A микро потопяема моторна водна помпа 5M 14L / Min 840L / H 6-15V

резултат:
BGN 13.41
BGN 12.00 -11 %

Брой продукти
Налично


Опис : Големина : 98mm(висина)*38mm(дијаметар) Вода Штекер Надворешниот Дијаметар : 12mm Вода Штекер Внатрешен Дијаметар : 9.7 mm Номинална Напон : 12 V Работен Напон : 6-15 V (Максимум 18 V) Номинална Струја : 1.2 Максимум Лифт : 5 M (Напомена : што значи да висина на водата може да се дојде ако u поврзете пластична цевка со пумпа ) Максимален Проток : 840/Час Кабел : три основни Кабел Должина : 1.5 м Кабел со Дијаметар : 5.7 mm Информации :
1.Температурата на водата не може да биде над 40 centigrade
2.Кафеавата кабел се поврзува Позитивниот Пол "+"
3.Сината кабел се поврзува Негативен Пол "-"
4.на Жолт кабел е GND, не треба да се поврзете
ве молиме да го користите на 6 V-15 V,инаку Пумпа за Вода ќе се гори-out
Пакет inclu де : 1 x 12 V DC 1.2 Микро Подводни Моторот Пумпа за Вода

Подробности

силата на:
Електрически
Структура:
Едностъпални помпа
Използването на:
Водата
Номер На Модела:
D9362
Горивата:
Друго

Избор на купувачи

Нов DC 24V Слънчев циркулационна помпа за топла вода бесщеточный мотор охладителна помпа 5 м

BGN 26.77

Опис : Карактеристики : пумпата е совршен за семејниот дом термички соларни системи или било циркулација на крвта се пумпа апликацијата каде што conventionalpower не е достапна...

1 / 2HP тип SZ037D 220v 50hz неръждаема стомана самовсасывающие циркулационни помпи

BGN 204.77

Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чантелефон : 008615018400139Skype : baohuachanQq : 526926857Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

6V DC САМ перистальтический помпа перистальтическая дозирующая корона инженерни пластмаси Аквариумная Лаборатория 0-60 мл/мин 0,1-60 об / мин

13.84 -21 % BGN 11.00

Опис : Молчи работа Погоден за аквариум, хемикалии, течности, доза на адитиви Карактеристики : Материјал : Инженерство Пластика Применливи напојување : DC 6 V Работни услови : температура од 0 до 40 ℃, релативна влажност, Протокот на ветер : протокот на лази пумпа зависи од позитивните и негативните поврзување на напојување, и на терминал може да изберете позитивни или негативни ниво Проток опсег : 060 ml / min Брзина спектар : 0.160rpm Моторни големина : (дијаметар x висина) 32милиметри x 23 мм Пумпа главата големина : 54 x 46 mm Растојание за монтажа дупка центар : 47 мм Опремен со пумпа за цевка (IDx OD) : внатрешен дијаметар 2.2 x надворешен дијаметар 4.5 мм Вкупната тежина на минијатурни перисталтиката пумпа : 0.15 кг Количина : Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

80W помпа потопяема водна помпа 220V 80W 3.5 M за гравировального металообработващи машини с ЦПУ

72.00 -6 % BGN 68.00

80 W пумпа потопна пумпа за вода 220 V 80 W 3.5 M за cnc гравирање машина1 може да кул машина брзо2 со добар квалитет и долг живот3.главно за cnc рутер вретено ладење

220 v / 50 Hz преносими електрически градина водна помпа с високо вдигане на потопяема водна помпа

BGN 92.93

Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.Сите увоз може да пријави данок во вашата земја, така бидете сигурни дека знаете дека2.и ве молам не го отфрли пакетот или ќе се уништи или да се вратат назад ( ако се вратат и ќе се добие огромна функционирам од испорака компанија), па ако тие се случува, не можете да добиете исплата назад ,па ве молиме да обрнете внимание~3.и ве молам оставете достапни телефонски повик и / или email, за да можеме да ве контактираме за чистење на царинските или ги собереш на пакет, ако ние не можат да те најдат и да предизвика пакет да се врати назад,извинете, тоа ќе биде проблем да се casue во состојба на испорака, нема да добиете исплата назад, исто така,!!!!!! ВЕ МОЛИМЕ, ИСТАКНА !!!4...

300kpa налягане 20L / M разход на потока DC мембрана мини компресор

BGN 32.00

мини компресор*Спецификација на мини компресорМодел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток(L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)DX51230015000102.4*70*40 12 V или 24 V 1520 85 / 0.85 300 300Типична Примена Електрони&електричен апарат; прехранбената индустрија(Морнар, vaccum зачувување итн) Средина следи Медицински (oxygenators ; спутум вшмукување уред; крвен притисок метар) Дигитално печатење опрема Лабораториска опрема, хемиски анализи) Убавина опрема (cupping) Автоматизација(делови адсорпција) Превозот Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време...

10-20l/min 12000cps вискозитет неръждаема стомана пневматични антикорозионни течност бочкообразный помпа

BGN 521.47

Пневматски Барел ПумпаПримена : Пумпи може да се користи за пренос на сите видови на нафта, антиcorroive течности, хемиски течност, бензин, керозин, лесното гориво, и така натаму.Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чанwhatsapp / телефон : 008615018400139Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

5/8 W Аквариум вътрешен филтър с кислород потопяема водна помпа за аквариум, филтри Aquario аксесоари Коледа ЕС Plug R06

11.14 -19 % BGN 9.00

Карактеристики : Лесен за чистење и одржување Ефикасно се апсорбираат масло и други загадувачи на воздухот за да се одржи квалитетот на водата...

220V- / 50Hz ФГ-1C-N машина за производство на хартиени ламиниране вакуум помпа диафрагмата, ремонт Рефрижерации, помпа мухъл эвакуированный инжекционным метод за леене

233.60 -7 % BGN 217.00

Пред купување, треба да се знае : 1За Русија клиенти : со цел да го добиете вашиот производ sucessfully и Наскоро, кога ставање на твојот ред, ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е твоето полно име...

ОПР-13000 Pond water pump 13000L/H Garden Pond Pond Filter Помпа 180W / 220V потопяема помпа 32MM / 38MM/25MM диаметър на изхода на водата

120.67 -5 % BGN 115.00

Езерцето Филтер Езерцето ОПР13000 Градина Езерцето Езерцето Филтер Пумпата Потопна Пумпа 180 WЕзерцето пумпа за водаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Езерце пумпа за водаМодел : ОПР13000Напон : 220 VМоќност : 180 WВода штекер дијаметар : 32МИЛИМЕТРИ 38 MM 25 MMПроток : 13000 L / HКабелот за напојување : 10 Mпроизвод големина : 353*315*170mmПакет големина : 31*20*35 CMТежина : 5 КГ

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.