• Новинка
2xz-2 0.37 KW въртящи се диска вакуум помпа 220V/50HZ 2 литра двуетапен смукателна помпа

2xz-2 0.37 KW въртящи се диска вакуум помпа 220V/50HZ 2 литра двуетапен смукателна помпа

резултат:
BGN 318.40

Брой продукти
Налично


2 XZ-2 0.37 KW Ротари Ване Вакуум Пумпа 220 V/50 HZ 2 Литар Двојно-фаза Пумпа за Вшмукување
2 XZ серија вакуум пумпа е на две-фаза direct drive структура, својата работа ефикасноста се состои од два дела, висок притисок на сцената и низок притисок фаза. Нејзините вшмукување порта е поврзан со вакуум контејнер или други вакуум опрема за да им помага на intaking или одвод на гас во внатрешноста на садот за време на работењето. Кога опремата е во вакуум, високо-притисок фаза на мозоци вентил ќе биде затворен, а потоа гас suctioned од страна на високо-притисок фаза ќе бидат префрлени на втората фаза, по кои, на гас ќе биде suctioned и исцедена преку втората фаза, така што вакуум опрема може да се добие одреден степен вакуум. Технички параметар на пумпата е 6×10 -2 Pa. Пумпата е во комбинација со electromotor, која е висока-брзина, компактни димензии, и удобен за работа.
Употреба : 1 користете посебен метален нож 2 се применуваат за поддршка пумпа на дифузија пумпа 3 додатокот на точни инструменти 4 користи во лабораторијата 5 фармацевтската индустрија 6 храна пакување 7 електронската индустрија
Перформанси Параметар
2 XZ Тип Ротари Ване Вакуум Пумпа за Третман Неуспех :
2 XZ Тип На Ротари Ване Вакуум Пумпа Структура :
Крива на ротари ване вакуум пумпа 2 XZ Тип :
Како Да Се Контактирајте Ме :
Напомена :

Подробности

силата на:
Електрически
Налягане:
Високо Налягане
Приложение:
Дозиране
Номер На Модела:
2xz-2
Използването на:
Въздушна Помпа
Теория:
Вакуум Помпа
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Горивата:
Електрически
Структура:
Вакуум Помпа
Модел:
2xz-2
Скорост на помпата(Л/С):
2
Скорост:
1400 об / мин
Напрежение:
220V/50HZ
силата на:
0,37 кВт
Марциал :
чугун
Качество:
добре
Тегло:
25 кг
Температура:
По-долу е 40 градуса по Целзий

Избор на купувачи

Распылительный помпа за високо налягане на помпа, мембранен DP-80 12v / 24v

BGN 163.30

Feacture : √Наизменична работа√Кога славина е вклучено или исклучено вграден прекинувач овозможува пумпа автоматски start или stop√Самоpriming пумпа за инсталација за да се исполнат на врвот на резервоарот√Не биде неактивен за долги периоди√Изграденаво термо заштита и механичка заштита уред√Ако се користи притисок switch исто така може да се користи рачнокој модел не ви треба, можете да се напомене нас кога ќе ги нарачате! се очекува прекусите иста цена!!!Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чантелефон : 008615018400139Skype : baohuachanQq : 526926857Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Тип BB BB300/110D 220v50hz цена хоризонтална центробежна помпа от неръждаема стомана

BGN 638.40

Тип ББ BB300 / 110 D 220v50hz НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ХОРИЗОНТАЛНА ЦЕНТРИФУГАЛНИ ПУМПИ ЦЕНААПЛИКАЦИИОваа пумпа може да се користи во полна глава без оптоварување моторот.Пумпите се погодни за транспорт на чиста вода и светлина корозивна течност, гликол решение и друга течност која мора да биде дозволено од страна продавач.Пумпи можат да се применат на Индустриски апликации, домашни, перење, базен, и за наводнување итн.Течни температура : 15°C ~ +80°CMax...

10-20l/min 12000cps вискозитет неръждаема стомана пневматични антикорозионни течност бочкообразный помпа

BGN 521.47

Пневматски Барел ПумпаПримена : Пумпи може да се користи за пренос на сите видови на нафта, антиcorroive течности, хемиски течност, бензин, керозин, лесното гориво, и така натаму.Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чанwhatsapp / телефон : 008615018400139Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

5/8 W Аквариум вътрешен филтър с кислород потопяема водна помпа за аквариум, филтри Aquario аксесоари Коледа ЕС Plug R06

11.14 -19 % BGN 9.00

Карактеристики : Лесен за чистење и одржување Ефикасно се апсорбираат масло и други загадувачи на воздухот за да се одржи квалитетот на водата...

Хидравлична помпа за високо налягане NT5-G80F вътрешен шестеренный маслена помпа

BGN 1920.00

Опис на производот : NT серија опрема пумпа производ профил на права линија коњугат внатрешна опрема пумпаStraight line коњугат внатрешна опрема пумпа е еден вид на роман дизајн, можат да работат под висок притисок, со голема брзина и висок моќ услови и ниско ниво на бучава на хидраулични извор на енергија, тоа ги има следниве три карактеристики : 1, ниско ниво на бучава,NT серија права линија коњугат внатрешна опрема пумпа усвојува посебни заб изедначи на опрема за контакт, да се постигне тивка работа...

BlueStar XD-020 въртящи се диска вакуум помпа вакуум пакетираща машина вакуум помпа вакуум помпа двухфазный (здрав, 20 м3 / ч) AC220V

BGN 416.00

AC220 V,2фаза моќ【introdction】 : 1, XDтип на ротари ване вакуумски пумпи се еден фаза нафта печат ротари ване вакуум пумпа, е да се добијат основните вакуум опрема, работната принцип е прикажано на Слика 1.2, XDтип на ротари ване вакуум вшмукување порт инсталиран со цврста жица mesh филтер...

Маслена помпа фреза с ЦПУ ръчно квадратен вид HP-5, ръчни инжекционные помпи, система за смазване, смазка за гравера с ЦПУ

BGN 63.68

1 BUC X Пумпа за МаслоНекои парчиња купер конекториМасло ЦевкаПовеќе Слики : Превозот термини : Нашите производи се продаваат низ целиот свет.Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.Плаќање : Ние прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.Проблем и Повратни информации : Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.Ви благодариме многу однапред .Наплата : Ако не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа...

Електрическа потопяема помпа QDS-550W с поплавковым Шариковым ирригационным водно помпа потопяема помпа скважинный

BGN 123.20

Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.Сите увоз може да пријави данок во вашата земја, така бидете сигурни дека знаете дека2.и ве молам не го отфрли пакетот или ќе се уништи или да се вратат назад ( ако се вратат и ќе се добие огромна функционирам од испорака компанија), па ако тие се случува, не можете да добиете исплата назад ,па ве молиме да обрнете внимание~3.и ве молам оставете достапни телефонски повик и / или email, за да можеме да ве контактираме за чистење на царинските или ги собереш на пакет, ако ние не можат да те најдат и да предизвика пакет да се врати назад,извинете, тоа ќе биде проблем да се casue во состојба на испорака, нема да добиете исплата назад, исто така,!!!!!! ВЕ МОЛИМЕ, ИСТАКНА !!!4...

Кислороден помпа: AC220V / дизайн на десктоп мишката/червен/увеличаване на кислород lzx

BGN 35.20

име : воздушна пумпанапон : AC220 Vбоја : црвенамоќност : од 1,5 wфункција : супер доста / стабилно / max излез / долго користење на живототпримена : риба резервоарот итн...

електрически микронасос 24v, помпа 17L/M 24Vmicro, микро-мембрана помпа 24V

BGN 32.00

микро пумпаОбјектотГолеминаммНапонVМоќностwПритисокkpaПроток(L / min)ВакуумkpaТежинаgD50241506370050 * 70 * 10024 V7.51501770310Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на 24 V микро пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC моторни четка4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки од 24 V микро пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на 24 V микро пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурните дијаграм на микро пумпа : *Повеќе фотографии на микро пумпа : Пакување : CTN / ЕЕЗ : 30 PCSG...

1PC размяна на течно гориво 12 DC размяна на гориво помпа мотор дизел, керосин, биодизел

82.40 -5 % BGN 78.00

1 PC Гориво Масло за Пренос 12 DC Гориво Трансфер ПумпаМотор Дизел Kerosene БиодизелЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажуваDescribtion

Неръждаема стомана SHZ-D(III) 90л / мин многоцелеви преносим циркулационна безмасляный мембрана лабораторен вакуум помпа

BGN 254.40

Висок Квалитет SHZD(III) Циркулација на вода тип мултицел вакуум пумпаI Краток описВакуум пумпа е специјално развиен за појавување на медицина прочистување, големи единица волумен, срединатаскала за тест, малии среден обем процесот на производство, на крварат проток на воздух, што е голем...

Безплатна доставка 50 кг / 5.0 Mpa с 42 мм труборез ръчно вода под налягане за изпитване на помпата машина PPR тръби налягане течеискатель

137.60 -5 % BGN 131.00

започнетекрајотБесплатен превозот 50kg / 5.0 Mpa Со 42mm Цевка Машина Прирачник Вода притисок тестирање пумпа машина PPR цевки притисок детектор на истекувањеПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетотгаранција, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Рака Алатка Прирачник Притисок Тестирање ПумпаПримена : За брзо и точно компресија тестирање и течење тестирање на цевкаработа системи итн.Pesssure : 4050barЈачина на звук : 8mlБрој на модел на Местото на Потекло Притисок Тежина Име Материјал Стапка на вода вшмукување по мозочен удар Бренд JHZD Кина копното 35kg / cm2 4kg прирачник притисок тест пумпа Челик 30ml JIANHUAУпотреба : Прирачник за тестирање пумпа е главниот тест инструмент за мерење на притисок брод опрема, најголем работен притисок до 50 kg / cm2...

DC24V 70psi 300 литра за пречистване на вода бустерные водни помпи

BGN 100.78

Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чантелефон : 008615018400139Skype : baohuachanQq : 526926857Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.