• Новинка
Нов DC 24V Слънчев циркулационна помпа за топла вода бесщеточный мотор охладителна помпа 5 м

Нов DC 24V Слънчев циркулационна помпа за топла вода бесщеточный мотор охладителна помпа 5 м

резултат:
BGN 26.77

Брой продукти
Налично


Опис : Карактеристики : пумпата е совршен за семејниот дом термички соларни системи или било циркулација на крвта се пумпа апликацијата каде што conventionalpower не е достапна. Хоризонтална влезот и излезот со rotatable капа, лесна инсталација. Макс оперативни температура и до 100°C со Надворешни циркулираат проток на вода. 24 V DC Топла/Циркулација на Вода за Ладење, пумпа за Влезот/Излезот : 1/2" машки thead Напон : 24 V DC Максимална Номинална Струја : 800 MA Max Проток : 10 L/Min Max Вода Глава : 5 m Max систем притисок : 10 Bar Max циркулираат за температура на вода : 100°C Ниско ниво на бучава : 30db на 1 метар Супер долг работен век.ниска потрошувачка & ниско ниво на бучава. Amphibious дизајн.Подводните инсталација и целосно водоотпорен.
Пакет inclu де : 1 x 24 V Топла/Ладење за Циркулација на Вода пумпа

Подробности

Структура:
Едностъпални помпа
силата на:
Електрически
Налягане:
Ниско Налягане
Използването на:
Водата
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Номер На Модела:
D9357
Теория:
Центробежна Помпа
Горивата:
Друго
Приложение:
за Риби или растения

Избор на купувачи

220V- / 50Hz ФГ-1C-N машина за производство на хартиени ламиниране вакуум помпа диафрагмата, ремонт Рефрижерации, помпа мухъл эвакуированный инжекционным метод за леене

233.60 -7 % BGN 217.00

Пред купување, треба да се знае : 1За Русија клиенти : со цел да го добиете вашиот производ sucessfully и Наскоро, кога ставање на твојот ред, ве молиме бидете сигурни дека на корисниците име е твоето полно име...

Хидравлична помпа за високо налягане NT5-G80F вътрешен шестеренный маслена помпа

BGN 1920.00

Опис на производот : NT серија опрема пумпа производ профил на права линија коњугат внатрешна опрема пумпаStraight line коњугат внатрешна опрема пумпа е еден вид на роман дизајн, можат да работат под висок притисок, со голема брзина и висок моќ услови и ниско ниво на бучава на хидраулични извор на енергија, тоа ги има следниве три карактеристики : 1, ниско ниво на бучава,NT серија права линија коњугат внатрешна опрема пумпа усвојува посебни заб изедначи на опрема за контакт, да се постигне тивка работа...

Миниый диаметър 38MM 12 / 24V електрическа кола, вода разположен на къмпинг погружающийся преносим маслена помпа алуминиев колан филтър окото

20.32 -6 % BGN 19.00

Производ параметри : 12v 1.8 А 24 V 0.8 НАПроток : 12 L / Мин надворешниот дијаметар 38 MM Штекер : 16 MM Жица : 3 MМоторни Трки на ветер : 8500r.стр.ммасло штекер црево е самопредвидениПритиснете глава : 2.5 М,апсорпција процес : 1.5 MMAnswer : ___________________________ NOTE : 1 кога дизел масло пумпа за работа, прво на сите, чист дизел пумпа треба да се стави во дизел масло тапан, не дозволувајќи без оптоварување операција...

800w 3m3 / h висока ефективност потопяема водна помпа, 220V AC Power скважинный помпа

BGN 535.68

Потопна Пумпа за Вода За Наводнување ACЗа нашите клиенти : Длабоко добро пумпа е строго забрането лерАко сте нов добро само за да игра, ве молиме да се претвори до пумпата е застрелан до вода...

300kpa налягане 20L / M разход на потока DC мембрана мини компресор

BGN 32.00

мини компресор*Спецификација на мини компресорМодел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток(L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)DX51230015000102.4*70*40 12 V или 24 V 1520 85 / 0.85 300 300Типична Примена Електрони&електричен апарат; прехранбената индустрија(Морнар, vaccum зачувување итн) Средина следи Медицински (oxygenators ; спутум вшмукување уред; крвен притисок метар) Дигитално печатење опрема Лабораториска опрема, хемиски анализи) Убавина опрема (cupping) Автоматизација(делови адсорпција) Превозот Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време...

Помпа на блендата dc 5l / min с електрически мотор, четки

BGN 32.00

електрични дијафрагмата пумпа* Perfomance параметар на електрична дијафрагмата пумпаМоделГолемина(мм)Напон(СТРУЈА,V)Моќност(W)Вакуум(Kpa)Притисок(Kpa)Проток(L / Min)Тежина(G)D50125003290050*70*10012 V,24 V6 W40505310Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на електрични дијафрагмата пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC моторни четка4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на електрична дијафрагмата пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на електрични дијафрагмата пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема* Електрична дијафрагмата пумпа е слика*Configuration (конфигурација) дијаграм на електрични дијафрагмата пумпаПакување : CTN / ЕЕЗ : 30 PCSG...

Безплатна доставка V-i120SV въздушен вакуум помпа ламинатор мембрана помпа вакуум помпи въздух, смукателна помпа, вакуум двигателят на машината

321.60 -5 % BGN 306.00

Опис : 1,Вакуум пумпа се користи за да се печат на сад во вакуум транспорт на гас за да се добие основна опрема...

6V DC САМ перистальтический помпа перистальтическая дозирующая корона инженерни пластмаси Аквариумная Лаборатория 0-60 мл/мин 0,1-60 об / мин

13.84 -21 % BGN 11.00

Опис : Молчи работа Погоден за аквариум, хемикалии, течности, доза на адитиви Карактеристики : Материјал : Инженерство Пластика Применливи напојување : DC 6 V Работни услови : температура од 0 до 40 ℃, релативна влажност, Протокот на ветер : протокот на лази пумпа зависи од позитивните и негативните поврзување на напојување, и на терминал може да изберете позитивни или негативни ниво Проток опсег : 060 ml / min Брзина спектар : 0.160rpm Моторни големина : (дијаметар x висина) 32милиметри x 23 мм Пумпа главата големина : 54 x 46 mm Растојание за монтажа дупка центар : 47 мм Опремен со пумпа за цевка (IDx OD) : внатрешен дијаметар 2.2 x надворешен дијаметар 4.5 мм Вкупната тежина на минијатурни перисталтиката пумпа : 0.15 кг Количина : Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

220 v / 50 Hz преносими електрически градина водна помпа с високо вдигане на потопяема водна помпа

BGN 92.93

Прашања кои имаат потреба од внимание : 1.Сите увоз може да пријави данок во вашата земја, така бидете сигурни дека знаете дека2.и ве молам не го отфрли пакетот или ќе се уништи или да се вратат назад ( ако се вратат и ќе се добие огромна функционирам од испорака компанија), па ако тие се случува, не можете да добиете исплата назад ,па ве молиме да обрнете внимание~3.и ве молам оставете достапни телефонски повик и / или email, за да можеме да ве контактираме за чистење на царинските или ги собереш на пакет, ако ние не можат да те најдат и да предизвика пакет да се врати назад,извинете, тоа ќе биде проблем да се casue во состојба на испорака, нема да добиете исплата назад, исто така,!!!!!! ВЕ МОЛИМЕ, ИСТАКНА !!!4...

10-20l/min 12000cps вискозитет неръждаема стомана пневматични антикорозионни течност бочкообразный помпа

BGN 521.47

Пневматски Барел ПумпаПримена : Пумпи може да се користи за пренос на сите видови на нафта, антиcorroive течности, хемиски течност, бензин, керозин, лесното гориво, и така натаму.Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чанwhatsapp / телефон : 008615018400139Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Висококачествени електрически маслена помпа за постоянен ток шестеренный помпа 12V 14L/min самовсасывающий помпа с дизелов двигател помпа за смазочно масло

107.20 -6 % BGN 101.00

Производ воведОпрема пумпа особено погоден за слатка течности и моторното масло за пренос каде автоpriming и 3 gpm проток е потребно.Пумпа за масло од crankcase складирање сад,и од контејнер за складирање на отпад садот автоматски со користење на themanual проток обратна switch.Нема потреба да се смена или резакачите црева да се јават масло проток насока.Температурата на маслото треба да биде 100140 F...

JA200 2.0 HP Помпа kinesisk Hot Вана Deler Spa Tubs Whirlpool Bath LX JET FILTER PUMPE 1500 W взривяване на системата спа

446.38 -10 % BGN 402.00

Volts : 230 Hz : 50 Мотор KW : 1.5 Мотор HP : 2.14 Засилувачи : 7 ВРТЕЖИ во минута : 2900 Capacitor : 25µf Водовод Конекции : од 1,5 инчиДолжина : 400 mm, Висина : 215 мм Длабочина : 190 mm JA200 2.0 HP Пумпа kinesisk Топла Када Deler Спа Кади Џакузи Бања LX ЏЕТ ФИЛТЕР PUMPE 1500 W

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.