• Новинка
Нов TOPPING D50 MINI HiFi AUDIO Decoding ES9038Q2M *2 USB КПР XMOS XU208 DSD512 32Bit / 768Khz OPA1612

Нов TOPPING D50 MINI HiFi AUDIO Decoding ES9038Q2M *2 USB КПР XMOS XU208 DSD512 32Bit / 768Khz OPA1612

резултат:
BGN 399.98

Брой продукти
Налично

ВРВОТ D50 е со високи перформанси десктоп DAC со USB, коаксијален,оптички влез и Линија Од излезот. Покрај тоа, D50 е опремен со 0.96 инчен OLED екран за прикажување на детали информации на играње. D50 употреба XMOS(XU208) + 2 x ES9038 Q2 M +3 x OPA1612 за DAC, во прилог, D50 користење кориснички возачи(Win 7 или над) од Thesycon, сите овие фактори го прави D50 поддршка 32bit/768k Hz и DSD512(Мајчин) и сите влезови може да се постигне DSD извор на текст (коаксијален и оптички само поддршка DSD64) и Автоматско вклучување/исклучување . Се разбира, D50 има Hi-Res Аудио, CE, ROHS и препораките на FCC сертификат. 1, Прилагодена Thesycon возачот + XMOS XU208 + 2 x ES9038 Q2 M + 3 x OPA1612. 2, Поддршка Највисок DSD512 и PCM32bit/768k Hz. 3, DSD извор на текст и Авто on/off за сите влезови. 4, Компатибилен со IOS ,Android, Windows(7 или над) ,MAC 5, Алуминиум unibody Возачот Преземете https : //www.dropbox.com/s/gb3j98i552cliv2/D50%20 Manual%20and%20 Driver.zip?dl=0

Подробности

Цвят:
Черен, Сребрист
Честота на дискретизация PCM:
96 khz 192 khz, 705,6 khz, 44,1 khz, 352,8 khz, 48 khz, 384 khz, 88,2 кхц, 176,4 кхц, 768 khz
Честота на дискретизация DSD:
2.8224 Mhz (DSD64),5.6448 Mhz (DSD128), 11.2896 Mhz (DSD256),22.5792 Mhz (DSD512)
Номер На Модела:
D50
Тип:
За работния плот
търговска марка:
Плънка
Входни:
Коаксиален, оптичен (SPDIF), USB Type B
PCM дължина на думата:
16-битов и 24-битов, 32-битов
Аут:
RCA
Д / А Конвертор:
ES9038Q2M
Материал:
Метални

Избор на купувачи

Слушалки усилвател усилвател кабел конвертор адаптер за Type C към Micro USB FiiO Q1MarKII Q1ll

BGN 499.20

Објектот Состојба : Brand New без мало пакет.Тип C До Микро USBкабел Одговара за Fii O Q1 MKii Да Huawei Samsung МИ MEizu итн mobilephone.ПлаќањеУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Zuczug горещи спортни слушалки с микрофон слушалки с контролер / високоговорител телефон слушалки за iphone samsung, huawei, xiaomi микрофон

15.84 -5 % BGN 15.00

топла Спортски слушалки МИКРОФОН приклучок за Слушалки со контролер / слушалката слушалка за iphone, samsung, huawei xiaomi микрофон

100 Бр Черно Порести Слушалка Делото Слушалки Амбушюры Смяна На Капака

BGN 1.78

Спецификации : Име На Производ : Уво Подлога Покритие;Одговара Слушалка Кол : 1318mm / 0.5"0.7"Боја : ЦрнаМатеријал : СунѓеротКорица : 18 х 8мм / 0.7" x 0.3" (DH)Нето Тежина : 10gПакет Содржина : 100(±2%) x Уво Подлога Покрие 100 Компјутери Црна Сунѓерот Earbud Слушалки Капа Уво Влошки Покрие ЗаменаВисокквалитет со висока густина пена опфаќа / уво влошки.Добро за замена на вашиот ислужени или изгубени уво влошки.Одговара најмногу што earbudслушалки со 1318mm во дијаметар.Мека, трајни и удобно.Потенцијално зголемување носи утеха, подобрување на квалитетот на звукот andength1.7 m приближно упатство за употребаМенување на водата што доаѓа со вшмукување цевка ангажиран во риби резервоарот 45 инчи нагоре и надолу тресење на вода неколку пати, се додека резервоарот автоматски се празниПакет се вклучени : 1 x Риба Вакуум Резервоарот

Pizen C36L огъване актуализация слушалки сребърно покритие с медна тел слушалки mmcx кабел за Shure SE215 se846 se535 слушалки

BGN 50.06

Препорачуваме BT1 bluetooth 4.1 кабел Pizen C36 L свиткување надградба на Слушалка Сребро позлатен бакарна жица слушалка mmcx кабел за SHURE SE215 se846 se535 слушалки НАЈДОБРИ МЕКА бела slivery боја надградба mmcx кабел

Нов USB Безжична Bluetooth стерео музикален Mp3 приемник Aux авто донгл комплект с 3.5 мм аудиокабелем за динамиката на смартфон iPhone 6

BGN 7.49

Новиот USB Bluetooth Безжична Музика Стерео Mp3 Приемник Помошен Автомобил Dongle Комплет со 3.5 мм Аудио Кабел за i Phone 6 Паметен Телефон Звучник Можете Да Како што се : Промоција!!! Кликнете на следните производи, што може да се види намалена цена!! Карактеристики : 1.Нека обичните говорници веднаш да станат безжична Bluetooth стерео аудио музички јазик 2.Може да бидат спарени за да можете да било bluetoothот уреди, како што се мобилен телефон, лаптоп компјутери, говорникот и Bluetooth аудио предавател...

NEWGOOD Bluetooth приемник, 3,5 мм жак предавател на аудио музика Безжичен приемник адаптер за кола Aux кабел безплатно за високоговорители слушалки

21.78 -31 % BGN 15.00

BT09 2 во 1 Bluetooth Предавател и ПриемникОд страна на Бренд NEWGOODПроизвод параметри : Модел : BT09 Bluetooth верзија : Bluetooth 4.2 Големина : 58*12*15mm Нето тежина : 7g Моќ влез : DC 5 V2 A капацитетот на Батеријата : 120m A време на Разговор : 2 часа Играње време : 4 6 часа, време на Полнење : 2 часа Работна температура : 1050 степени Bluetooth далечина : 10 метри Главен материјал : ABS пластика спарување на Bluetooth; мобилен телефон и други bluetooth емитува уреди во моќта на статусот...

2018 нов мини портативен AM / FM радио антена телескопична приемник антена 3 в многофункционален старци радио

13.68 -27 % BGN 10.00

Карактеристики : 100% нови, високо квалитетниВисокаперформанси radio AM / FM радиоСтигнале антена, стандард џек за слушалкиСпецификација : Модел : П.Н.Е.R119Фреквентен опсег : FM 88108 MHz, СУМ : 5301600 KHzГоворник : вградениот звучникНапојување : DC 3 V 2x AA батерија (не се вклучени)Големина : за 9x5.5x2 cmБоја : сребренаПакет Се Вклучени : 1 x радиоAnswer : ___________________________ Note : Поради светлината и разликата на екранот, бојата на проектот може да биде малку поинаков од сликата.Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 110мм отстапување.Испорака1.Ние Ќе Брод надвор вашата нарачка преку Кина Пост Воздух Mail За Бесплатен Превозот.2.Ние ги доставуваме во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ...

SABAJ D3 audio DAC, усилватели за слушалки с 32bit / 384 khz RCA и 3.5 мм жак за слушалки, изход за USB, оптичен коаксиален вход сребро

BGN 127.98

Sabaj Д3 аудио DAC и засилувач,со USB / Оптички / Коаксијален текст и 6.35 mm џек / РКА аналоген излез Убава компактен дизајн со алуминиум кабинет.Примерокот го оценувате означени со LED5 V напојување, може да се користи моќта банка да ја полнитеКористење на CM6631 A како USB приемник чип, CS4932 како декодер чипКога користите USB влез, Microsoft систем треба да се инсталира драјверот, Apple систем без инсталирањето на возачотПоддршка OTG функција, некои Andriod телефон, исто така, поддршка OTG да се игра на музика.Спецификација : USB влез : 16bit32bit / 44.1 k Hz384k Hz(асинхрони)Оптички,Коаксијален : 16bit24bit / 44.1 k Hz192k HzРКА Излез : 2 VrmsDAC Динамички опсег : 111d BDAC SNR : 91d BПриклучок за слушалки Amp SNR : 89dbDAC THD+N : 0.0009%Приклучок за слушалки Amp THD+N : 0.0035%Декодер IC : CS4932Дигитален Приемник IC : LC89091Op Amp IC : NE5532Потрошувачка на енергија : 1.3 WПриклучок за слушалки моќ : (0.1%THD+N)32ohm / 152m W 64ohm / 236m W150ohm / 114m W 300ohm / 55m WDistorton : 0.003% 10m W 300ohmДодатоци : 5 V адаптер,Микро USB кабелСе врати и враќање : Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена од денот на приемот на стоката...

Мода Чанта За Съхранение Калъф За Слушалки Слушалки Слушалки Ключ Монета Твърд Титуляр Кутия За Носене Твърд Калъф За Слушалки, Аксесоари

1.52 -34 % BGN 1.00

Ние не лепете однос на фактура ниту рекламата ниту логото на пакет, Како што ние го почитуваме секој клиент за заштита на приватност и поддршка Пад на Превозот ...

Сменете възглавницата замяна на кутията за AKG K518/K518DJ K81 слушалки / слушалки бутик без загуба на качеството на звука слушалки/амбушюры

BGN 12.30

Опис На ПроизводотПакет се вклучени : 1 1 Замена Earpads Компатибилен Со AKG K518 K518 Dj K81 Мека Удобно Earpads1.2 nondestructive квалитет на звукот;1.3 Производи се во согласност со Европските ROHS заштита на животната средина барања;2...

С винтова резба 0.78 мм слушалки щифт на щепсела W4r UM3X UM3RC ue11 ue18 JH13 JH16 ES3 за направи си САМ Westone кабел LN005510

BGN 17.41

Објектот Состојба : Brand New без мало пакет.Оваа цена е за 1 пар САМО (L+R)Овој DIY поставен е за diy Westone 4 W4r W3r UM3 X UM3 RC ue11 ue18 JH13 JH16 ES3 earhphone кабел.Она што е во пакет : Со Завртка Тема 0.78 mm Слушалка Иглички Plug W4r UM3 X UM3 RC ue11 ue18 JH13 JH16 ES3 За DIY Westone КабелНие нудиме на светот превозот...

ATH-MSR7BK MSR7 SonicPro Over-Ear подмяна слушалки Ear Pad възглавница чаша на кутията резервни части (черен)

20.78 -4 % BGN 20.00

Добредојдовте на Нашата продавница!Убаво е да се имаат оваа можност да ги доставуваме нашите услуги за вас.Нашата цел е да се обезбеди добар сервис, со висок квалитет и најнови производи, убаво иsafe превозот пакет, со најдобри цени за сите наши клиенти од целиот свет.Посакуваме да имате пријатен шопинг време!Овој пар на уво перници се направени од мека пена и протеини кожа, што го прави вашиот носат пријатно и удобно...

Bluetooth Хендсфри автомобилен MP3 плейър с FM-предавател радио в колата модулатор запалката на двойно USB mp3 плейър

BGN 29.70

BT039 е посебен Bluetooth автомобил полнач што можете да го вклучите повик на handsfree државата преку професионални Bluetooth модул колку што мобилниот телефон е предвидено со Bluetooth функцијата...

2018 нов английски verison N2061SA UV RFID вектор импеданс антена анализатор 1.1 Mhz-1.3 Ghz (актуализирана версия за N1201SA)

479.98 -5 % BGN 456.00

N2061 SA NFC RFID Антена Аналитичар RF Вектор Отпорност Тест Метар УВ 1 MHZ~1.3 GHZНовиот англиски verison со Enlish инструкцииСпецификации S11 работна Фреквенција 1.11 MHz~1300 MHz S21 работна Фреквенција 1.11 MHz~600 MHz Проред 1k Hz се Прикаже на 2,4 инчен TFT Пиксели 320×240(QVGA) Батерија 2000m AH(7.4 Пот) Моќ дисипација Полнење тековната 400m A Полнење порт USB(За полнење само) Автоматско Исклучување Прилагодливи(Секогаш на,5mins~60ми) Мерка факти отпор / reactance / SWR / s11 Резолуција сооднос 4bits ефективни бројки Фреквенција точност ±5ppm SMA КонекторК опсег на Мерење отпорност 0.1 Ω~1000Ω(Апсолутна вредност на отпорност) SWR 1.000~65 s11(d B) 0d B~60d B Грешка (единствена точка мерење) отпорност SWR s11 (d B / °) 0.1 d B / 5° (0d B~10d B) 1 d B / 10° (10d B~20d B) 5d B / 20° (20d B~40d B) directivity Скенирање Поени 280 излез ниво 18d Bm Работна температура 0~40 Атмосферски притисок 860h Pa~1060h Pa Димензија 120mm*86mm*30ммпакет1x N2061 SA УВ RF Вектор Отпорност МРАВКА SWR Антена Аналитичар Метар1x Корисникот Мануел1x Линија за Полнење

SADES Anubis ' STAFF модулна стойка за слушалки и държач USB 3.0 & 3.5 mm порт High-end дисплей скоба за слушалки Razer Sades

BGN 73.58

ФУНКЦИЈАТА ВИСОК КВАЛИТЕТ Со нерѓосувачки челик рака и акрил пластични компоненти, АНУБИС' ПЕРСОНАЛ ги поддржува вашите слушалки stably...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.