• Новинка
Продажба на едро 500 бр 16-14 Калибър AWG найлон куршум конектор SFEMALE синьо женски мъжки

Продажба на едро 500 бр 16-14 Калибър AWG найлон куршум конектор SFEMALE синьо женски мъжки

резултат:
BGN 40.00

Брой продукти
Налично


Добредојдовте на нашата Продавница
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас
Опис
Многу од 500 Парчиња.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
Куршум конектори се мора да се има за секој инсталација проект. Тие се слични на машки и женски брз прекинува, но заземаат помалку простор, па тие се полесно да се справи во тесни простори. Нивните поток-наредени форма им овозможува да помине лесно преку тесни простори, бидејќи тие не се многу поголеми од жица себе. Врската може да бидат поврзани и неповрзани секогаш кога е потребно. Повеќето машки куршум конектори се само делумно изолирани, но нашите најлон машки куршуми се особено уникатен, бидејќи тие се целосно изолирани најлон изолација за superiour отпорност на тешки услови.
500 ВКУПНО КОМПЈУТЕРИ - 500 жени Материјал на Тело : Месинг ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ НАЈЛОН за супериорен отпор кон елементи Одлична жица конекција за многу средини Погоден за кабел со големина од 1,5 до 2,5 mm2 / 16 - 14 AWG Проверете нашата продавница за најголемите зделки на сите видови на терминали & додатоци
Информации За Исплата
·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!
Меѓународни Купувачи Забелешка :
1. )Предмети се испраќаат од кина.
Ние ќе ја испрати на парцела од Кина препорачана Пошта Пост или Хонгконг Регистрирани Пост Воздух Mail,
повеќето counry ќе пристигнале парцела во 10-25 работни дена.
Исто така,ние може да се испрати на стока од Кина да се изречни или да Кина EMS ,DHL, повеќето counry ќе пристигнале парцела во 7-15 дена.превозот цена, ве молиме контактирајте со нас.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.
Ве молиме контактирајте со нас во рок од еден месец, ако објектот не е пристигнал.
2) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
3). Сите наредби обично се испраќаат надвор во рок од 2 работни дена за плаќање добиваат избришани.
4). Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна . Пред да платите, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во се совпаѓа со адресата што би сакале ни да брод
5) ве Молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
6) Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку вашиот превозот адреса. Предмети може да бидат комбинирани во една фактура, но вкупниот превозот надомест ќе биде збирот на секоја ставка е превозот и ракувањето со полнење.
Политика На Враќање
·Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите/размена во 14 денови со полно пари за наплата (со исклучок на превозот), се додека производи се во оригиналната форма. ве молиме контактирајте со нас пред да брод вашата нарачка назад, ние ќе ви ја врати адреса, По што доби пакет ние ќе рефундирање или размена за вас . ·Вратени објектот треба да биде во неговата оригинална состојба.
·Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена.
Контактирајте со НАС
1. Задоволството на клиентите е многу важно за нас и нашите повратни информации оценка го одразува тоа задоволство.
2. Ако имате било какви прашања, нашата Служба за корисници службеници добредојде на е-маил или јавете ни се. Ние се стремиме да се одговори на сите прашања и да ги реши сите проблеми што е можно побрзо. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред наддавање! Ви благодариме.

Подробности

Цвят:
Жена
Тип:
Срастването
Номер На Модела:
16-14AWG
БРОЙ:
500pcs / bag

Избор на купувачи

2 елемента влагоустойчив, отговарят на високи акумулатор клеммный скоба, алуминиева магнезиева положителен и Нагативный скоби

6.46 -38 % BGN 4.00

BI0003408Спецификација : Бренд новиМатеријал : алуминиум магнезиумБоја : црвена(+) & црна()Вкупна големина : прибл.53x37x17mmFitment : сите видови на МотокарЛесно да се инсталира.Moistureproof и издржливи.Пакет се вклучени : 2 парчиња x terminal стегач (1pc позитивни + 1pc негативни)Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Месинг 1000 бр fdfn5. 5-250 терминал студено налягане найлон мъжки и женски напълно изолиран док-терминал студено прес

BGN 50.14

Дувачкиот 1000 КОМПЈУТЕРИ FDFN2250 ладно притисок терминал Најлон машки и женски целосно изолирани ладно притиснете приклучните терминал Производ податоци Производ ладно притисок терминал тип на Производ FDFN ТИП на Кабел големина 0.56mm2 Материјал месинг Боја црвена,сина,жолта количество 1000pcsDimenions

Нова сонда oscillo BNC конвертиране на крокодил клип на тестов кабел BNC double клип на тестова линия осцилоскоп на съединителната линия 110см

BGN 6.72

Нов висок квалитет Oscilloscope сонда BNC Конверзија крокодил клип тест кабел BNC двојно клип тест линија oscilloscope поврзување линија 110cmГлавниот кабел : 50 241 коаксијален АНТЕНСКИ кабел,Кабел со дијаметар : Φ4.0 ± 0.1 mm.Диригент : посебни мека еластомер RV 23 * 0.15 mm црвена и црна две.Жица со дијаметар : Φ2.5мм.BNC : користење на меѓународните стандарди за приклучокот, целосна интеграција на шприц, прекрасен изглед, трајни, на сликата погоре.Вбризгување на поврзување вилушка, круг.Алигатор клипови, користење на заеднички 026тип 35mm медиум риба папкаКабел карактеристична отпорност : 50Ω...

100 бр E50-25 слушалката предварително изолирующая клемма изолиран кабел кабел конектор запресоване клеми (тип TG-JT) AWG 1 E-

BGN 12.80

100 PCS E5025 Цевка предизолациони терминал (тип TGJT)AWG 1Жица големина : 50.0 mm 2Имаме терминал на различни бои во акцијата, можете да изберете боја ви се допаѓа!Објектот Не Димензија(mm) Кабел големина( mm 2 ) Пакет F L W Dφ Cφ A...

50 бр. / лот търговска RS-232 КЪМ RS-485 DB9 интерфейс конвертор адаптер BV270 @SD

BGN 265.44

Комерцијални RS232 да RS485 DB9 Интерфејс Конвертор АдаптерПакет се вклучени : 1 x Комерцијални RS232 да RS485 Интерфејс Конвертор 1 x англиски јазик Прирачник (ве молиме оставете ја вашата email адреса, ние ќе го испратам до вас преку емаил)Способности параметар : Интерфејс функција : RS232 C, RS485standard интерфејс Компатибилен со ОВЖС, минлив исхемичен напад Електричен интерфејс : РС232end DB9holeconnector, RS485 крајот DB9 игла конектор, со поврзување пол Работен режим : asynchronism halfduplex разлика пренос Пренос медиуми : извртени пар или STP Пренос го оценувате : 300115.2 KBPS Надворешни празнење димензија : 63mm X33mm X17mm Работни услови : 25t о 70 степен В, во однос humidity5% до 95% Пренос на далечина : 1.2 километри (РС485 крајот), 5m(RS232 крај)Опис : Со цел да се продолжи преку далечински дигитална комуникација помеѓу компјутерите со различни стандарди серија интерфејси конвертор објекти или интелигентни инструменти, тоа треба интер размена на стандардни серија интерфејс конвертор на компатибилен RS232 C и РС485 стандард е во можност да го конвертирате монокрај RS232 сигнал да се балансираат разлика RS485 сигнал и продолжување на комуникацијата на далечина 1,2 километри...

50шт шотландски замък тел electric cable конектори за Бързо свързване клеми за запресоване 0.5 мм-1.5 мм

4.66 -14 % BGN 4.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

3 бр. / лот от 1 до 12 клони автоматичен прекъсвач клеммный блок за 250A MCCB 2.5-10MM2 тел конектор

10.88 -17 % BGN 9.00

Општи FJ6 G.N.FJ6 / 47.FJ6 / 158 серија switch терминал блок, кој се користи со различни прекинувачи, остаток на тековната прекинувачи, воздух прекинувачи, итн., е дизајниран за изгледот на комплетна инсталација на електрична контрола на дистрибуција на опрема и терминал комбинација електрични кутија, со изолација напон до 690 V и оценет напон 380 V, својата влезот терминал е директно поврзан со switch, без други проводници или бакар / алуминиум собирнички преодни заеднички...

жак 70ШТ електрически проводник, усукване на гайката на конектора на клеми за капак на пружина поставяне на гама от 4 цвята червен жълт син оранжев

BGN 7.20

Сина Конектори : Hight : 17.6 mmШирина : 9.8 mmВнатре Дијаметар : 7.4 mmЖица Опсег : 2214 AWGПортокал Конектори : Hight : 22mmШирина : 12.3 mmВнатре Дијаметар : 9.9 mmЖица Опсег : 2214 AWGЖолта Конектори : Hight : 23.6 mmШирина : 13.6 mmВнатре Дијаметар : 11.2 mmЖица Опсег : 2214 AWGЦрвено Конектори : Hight : 26.6 mmШирина : 16mmВнатре Дијаметар : 12.8 ммЖица Опсег : 1810 AWGЕлектрична изолација и anticorrosion.Најниска стареење, најниска исчезнува.Долг животен век.Може Да Издржи 105 Целзиусови Степени (221 Степени Целзиусови)Конус во Облик на Извори се Повлече Жици во Нут Конектори за Цврст СтисокНема Потреба да се ПредПресврт на ЖициПакетот Вклучува : 20 X Сина Конектори20 X Портокал Конектори20 X Жолта Конектори10 X Црвено Конектори

Безплатна доставка, 100 бр. авто заплитането на кабели терминал G182 запресоване терминал DJ623-D4. 8x0. 8A

BGN 12.80

Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.Shippment : Објектот се испраќаат во рок од 7 работни дена откако уплатата се населиле...

Клеми компютърен конектор 4,2 мм мъжки игла за 4P 6P 8P 20P 24P дамски обвивка /не позлатен

BGN 7.20

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв пат и да го решат заедно ,ви благодаримеопис на производот : ако треба Механичка обработка.цел 7000 PCS / 1reel...

100 бр./лот EN1512 Bootlace cooper Ferrules kit комплект от кабели Мед запресоване съединител изолиран кабел пин края на клеми

BGN 4.32

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : природни3 : Големини : EN15124 : Одговара на кабел : 16 AWG(1.5mm2)4 : Количина : 100pcs / торба5 : Материјал : Бакар6 : Количина : 1 пакет(100pcs)7 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет содржина(Количество x Големина x боја )100pcs x EN1512x ПриродниВкупна КОЛИЧИНА : 100 PCSПроизводи слика :

Изолиран Край На Кабела Клемма E7518

BGN 1.02

Изолирани Кабелот Крајот Терминал max напон : 105 C Ui=300 V материјал : бакар или месинг изолационен материјал : пп.најлон(бои) Точка Бр Димензија(mm) Кабел големина(mm2) боја F L W Dφ Cφ ЛЕЛЕ.G Германија Франција E0306 6.0 10.5 2.5 1.1 0.8 #24 0.34 Тиркизна Тиркизна E0308 8.0 12.5 E0506 6.0 12.0 2.6 1.3 1.0 #22 0.5 Портокал Бела E0508 8.0 14.0 E0510 10.0 16.0 E0512 12.0 18.0 E7506 6.0 12.4 2.8 1.5 1.3 #20 0.75 Бела Сина E7508 8.0 14.6 E7510 10.0 16.4 E7512 12.0 18.4 E1006 6.0 12.4 3.0 1.8 1.5 #18 1.0 Жолта Црвена E1008 8.0 14.6 E1010 10.0 16.4 E1012 12.0 18.4 E1508 8.0 14.6 3.5 2.0 1.8 #16 1.5 Црвено Црн E1510 10.0 16.4 E1512 12.0 18.4 E1518 18.0 24.4 E2508 8.0 15.2 4.0 2.6 2.3 #14 2.5 Сина, Сива E2510 10.0 17.2 E2512 12.0 19.2 E2518 18.0 25.2 E4009 9.0 16.5 4.4 3.2 2.8 #12 4.0 Сива Портокал E4012 12.0 19.5 E4018 18.0 Беа 25,5 E6010 10.0 18.0 6.3 3.9 3.5 #10 6.0 Црна Зелени E6012 12.0 20.0 E6018 26.0 18.0 E1012 12.0 21.5 7.6 4.9 4.5 #7 10.0 Млечниот Браун E1018 18.0 27.5 E1612 12.0 22.2 8.8 6.2 5.8 #5 16.0 Зелена Млечниот E1618 18.0 Ненамерно Самоповредување, Додека 28.2 E2516 16.0 29.0 11.2 7.9 7.5 #4 25.0 Кафена Црна E2522 22.0 35.0 E3516 16.0 30.0 12.7 8.7 8.3 #2 35.0 Маслиново Маслиново E3525 25.0 39.0 E5020 20.0 36.0 15.3 10.9 10.3 #1 50.0 Портокал Портокал E5025 41.0 25.0 E7020 20.0 37.0 16.0 14.3 13.5 2 / 0 70.0 Жолта Жолта E7025 25.0 42.0 E7027 27.0 44.0 E9525 25.0 44.0 18.5 15.3 14.5 3 / 0 95.0 Црвена Црвена E12027 27.0 47.6 20.3 17.5 16.5 1.0 120.0 Blue Blue E12032 32.0 52.6 E15025 25.0 50.6 23.4 20.6 19.6 0.8 150.0 Жолта Жолта E15027 27.0 52.6 E15032 32.0 57.6

Безплатна доставка на 200 бр. асорти лопата задника пръстен вилица Набор от 10 найлон изолирани електрически проводници клеми за запресоване конектор

BGN 29.95

Добредојдовте на нашата ПродавницаУживајте во вашето време,ве молиме контактирајте со нас,ние секогаш сме на линија,и за бојата,ние секогаш го бродот со freedomly.Ние сме alibaba кина снабдувач,ако ви треба голема количина на стока,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе се направи најдобра цена за вас.прстен терминал #10 2216 AWG 20pcsпрстен терминал #10 1614 AWG 20pcsкуршум femal терминал 0.51.5 mm 2216 AWG 10pcsкуршум машки 0.51.5 mm 2216 AWG 10pcsкуршум femal терминал 1.52.5 mm 1614 AWG 10pcsкуршум машки 1.52.5 mm 1614 AWG10pcsцелосно женски конектор 6.3 mm 2216 AWG 10pcsмашки connector1.52.5 mm 2216 AWG10pcsцелосно женски конектор 6.3 mm 1614 AWG 10pcsмашки конектор 6.3 mm 1614 AWG 10pcsзадник конектор 0.51.5mm2 2216 AWG 10pcsзадник конектор 1.52.5mm2 1614 AWG 10pcsлопата конектор #10 2216 AWG 20pcsлопата конектор #10 1614 AWG 20pcsзнаме женски терминал 0.8*6.35 2216 AWGзнаме женски терминал 0.8*6.35 1614 AWGПолитика На ВраќањеБидејќи ние брод на стоките од страна на Кина пост,тоа ќе потрае доста долго време.Значи тука повеќе од $150 вредност за една цел,,јас ќе се организираме за друг метод за shippment(на пример, како DHL,FEDEX и ЕМС) без било повеќе exite такса.Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите / размена во рок од 14 дена по дофат на стоки со полно пари за реконструкција (со исклучок на превозот надомест) додека производи се во оригиналната форма.Ве молиме контактирајте со нас пред да брод вашата нарачка назад, ние ќе ви ја врати адреса, По што доби пакет ние ќе рефундирање или размена за вас ...

1000шт 14-16 AWG син изолиран мъжки женски лопатный тел клещи клеммный конектор

46.40 -1 % BGN 46.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутери100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Спецификации : Жица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mmm⊃2;)Максимална Струја : 15 AmpБоја : СинаКоличина : 1000pcs / многу1000 PCS 6.3 mm Машки / Женски Изолирани Терминали Сина 1614 Мерач AWGТаа е вклучена воМашки Изолирани Терминали Сина 1614 Мерач AWG 1000 PCSИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.