• Новинка
22-18 AWG напълно изолиран 6,3 мм женски запресоване конектор лопати клемма (QTY1000)

22-18 AWG напълно изолиран 6,3 мм женски запресоване конектор лопати клемма (QTY1000)

резултат:
BGN 67.20

Брой продукти
Налично


Добредојдовте на нашата Продавница
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас
Опис
Многу од 1000 Парчиња.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
КОЛИЧИНАТА НА (1000) Црвена
Женски лопата crimp конектори
Целосно изолирани најлон
ЗА Жица Големина (AWG) : 22-18 ( 0.5~1.5mm2 )
ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ 1/4"(6.3 mm) Женски ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОРИ
Информации За Исплата
·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!
Меѓународни Купувачи Забелешка :
1. )Предмети се испраќаат од кина.
Ние ќе ја испрати на парцела од Кина препорачана Пошта Пост или Хонгконг Регистрирани Пост Воздух Mail,
повеќето counry ќе пристигнале парцела во 10-25 работни дена.
Исто така,ние може да се испрати на стока од Кина да се изречни или да Кина EMS , DHL,FEDEX, повеќето counry ќе пристигнале парцела во 7-15 дена.превозот цена, ве молиме контактирајте со нас.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.
Ве молиме контактирајте со нас во рок од еден месец, ако објектот не е пристигнал.
2) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
3). Сите наредби обично се испраќаат надвор во рок од 2 работни дена за плаќање добиваат избришани.
4). Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна . Пред да платите, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во се совпаѓа со адресата што би сакале ни да брод
5) ве Молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
6) Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку вашиот превозот адреса. Предмети може да бидат комбинирани во една фактура, но вкупниот превозот надомест ќе биде збирот на секоја ставка е превозот и ракувањето со полнење.
Политика На Враќање
·Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите/размена во 14 денови со полно пари за наплата (со исклучок на превозот), се додека производи се во оригиналната форма. ве молиме контактирајте со нас пред да брод вашата нарачка назад, ние ќе ви ја врати адреса, По што доби пакет ние ќе рефундирање или размена за вас . Врати објектот треба да биде во неговата оригинална состојба.
·Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена.
Контактирајте со НАС
1. Задоволството на клиентите е многу важно за нас и нашите повратни информации оценка го одразува тоа задоволство.
2. Ако имате било какви прашања, нашата Служба за корисници службеници добредојде на е-маил или јавете ни се. Ние се стремиме да се одговори на сите прашања и да ги реши сите проблеми што е можно побрзо. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред наддавање! Ви благодариме.
3. Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за . Ние се грижиме за нашите ценети клиенти, и секогаш ќе се обидеме да ви помогнеме. Па ако имаш било какви проблеми, ве молиме ни e-mail веднаш.
Среќно и Имаат пријатен шопинг искуство! Задржи во допир и се надеваме дека ќе се видиме повторно наскоро!

Подробности

Тип:
Обжимная Клемма
Номер На Модела:
6..3
Цвят:
Червен
Калибър:
22-18AWG
БРОЙ:
1000 бр. / лот

Избор на купувачи

50 бр. / лот търговска RS-232 КЪМ RS-485 DB9 интерфейс конвертор адаптер BV270 @SD

BGN 265.44

Комерцијални RS232 да RS485 DB9 Интерфејс Конвертор АдаптерПакет се вклучени : 1 x Комерцијални RS232 да RS485 Интерфејс Конвертор 1 x англиски јазик Прирачник (ве молиме оставете ја вашата email адреса, ние ќе го испратам до вас преку емаил)Способности параметар : Интерфејс функција : RS232 C, RS485standard интерфејс Компатибилен со ОВЖС, минлив исхемичен напад Електричен интерфејс : РС232end DB9holeconnector, RS485 крајот DB9 игла конектор, со поврзување пол Работен режим : asynchronism halfduplex разлика пренос Пренос медиуми : извртени пар или STP Пренос го оценувате : 300115.2 KBPS Надворешни празнење димензија : 63mm X33mm X17mm Работни услови : 25t о 70 степен В, во однос humidity5% до 95% Пренос на далечина : 1.2 километри (РС485 крајот), 5m(RS232 крај)Опис : Со цел да се продолжи преку далечински дигитална комуникација помеѓу компјутерите со различни стандарди серија интерфејси конвертор објекти или интелигентни инструменти, тоа треба интер размена на стандардни серија интерфејс конвертор на компатибилен RS232 C и РС485 стандард е во можност да го конвертирате монокрај RS232 сигнал да се балансираат разлика RS485 сигнал и продолжување на комуникацијата на далечина 1,2 километри...

200 бр. TE10-14 Crewel tube pre-insulating terminal twin пин двоен контактен проводник изолирани клещи терминал

BGN 7.20

200 PCS TE1014 Crewel цевка предизолациони терминалМатеријал : БакарИзолациони материјали : најлонИмаме терминал на различни бои во акцијата, можете да изберете боја ви се допаѓа!МоделДиригент(mm 2 )Димензија(mm)ПакетСLWБDφCφ1000pcs1000pcs1000pcs1000pcs1000pcs1000pcs500pcs200pcs200pcs

100шт PCT-213 PCT213 222-413 универсален компактен тел кабели конектор 3-контактен проводник Клеммная блок с лост AWG 28-12

27.97 -14 % BGN 24.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

жак 70ШТ електрически проводник, усукване на гайката на конектора на клеми за капак на пружина поставяне на гама от 4 цвята червен жълт син оранжев

BGN 7.20

Сина Конектори : Hight : 17.6 mmШирина : 9.8 mmВнатре Дијаметар : 7.4 mmЖица Опсег : 2214 AWGПортокал Конектори : Hight : 22mmШирина : 12.3 mmВнатре Дијаметар : 9.9 mmЖица Опсег : 2214 AWGЖолта Конектори : Hight : 23.6 mmШирина : 13.6 mmВнатре Дијаметар : 11.2 mmЖица Опсег : 2214 AWGЦрвено Конектори : Hight : 26.6 mmШирина : 16mmВнатре Дијаметар : 12.8 ммЖица Опсег : 1810 AWGЕлектрична изолација и anticorrosion.Најниска стареење, најниска исчезнува.Долг животен век.Може Да Издржи 105 Целзиусови Степени (221 Степени Целзиусови)Конус во Облик на Извори се Повлече Жици во Нут Конектори за Цврст СтисокНема Потреба да се ПредПресврт на ЖициПакетот Вклучува : 20 X Сина Конектори20 X Портокал Конектори20 X Жолта Конектори10 X Црвено Конектори

10 bulk = вземане 100pcs Quality test of the quality test hook клип. Тест папка логически анализатор. За USB 24M 8CH

26.67 -14 % BGN 23.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

100 бр ECU small policy пин and pin instrument terminal мъжки конектор конектор портал пин tin

13.89 -6 % BGN 13.00

Големина L:22.2 mm H:0.6 mm Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

150шт 22-10AWG жично съвет кабел неизолированный запресоване ламинирани комплект клемм голи стыковые конектори 0.5-1. 5мм2 / 1.5-2. 5мм2 / 4.0-6. 0мм2

12.78 -6 % BGN 12.00

150pcs 2210 AWG Жица Ferrule Кабел Uninsulated Crimp валани Терминали Комплет гол Задник Конектори 0.51.5mm2 / 1.52.5mm2 / 4.06.0mm2 Објект специфики : Сосема нов и висок квалитетКоличина : 150 PcsТип : Задник КонекторТерминалот е свиткан и НеИзолирани.Идеален за најголем број на апликации.За да се вклопи : 1012 AWG (4.06.0mm2)1416 AWG (1.52.5mm2)1822 AWG (0.51.5mm2)Во согласност со сите релевантни Европски стандардиИроничен нов висок квалитет изолирани терминали crimpСите се затворени во пластични случај за лесен пристапЛесен еден чекор поврзување на жици, изолирани и затворениМоже да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликацииПакетот Вклучува : 50pcs x 1012 AWG Uninsulated Задник Crimp Конектори Терминали50pcs x 1416 AWG Uninsulated Задник Crimp Конектори Терминали50pcs x 1822 AWG Uninsulated Задник Crimp Конектори ТерминалиПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Месинг 1000 бр fdfn5. 5-250 терминал студено налягане найлон мъжки и женски напълно изолиран док-терминал студено прес

BGN 50.14

Дувачкиот 1000 КОМПЈУТЕРИ FDFN2250 ладно притисок терминал Најлон машки и женски целосно изолирани ладно притиснете приклучните терминал Производ податоци Производ ладно притисок терминал тип на Производ FDFN ТИП на Кабел големина 0.56mm2 Материјал месинг Боја црвена,сина,жолта количество 1000pcsDimenions

Изолиран Край На Кабела Клемма E7518

BGN 1.02

Изолирани Кабелот Крајот Терминал max напон : 105 C Ui=300 V материјал : бакар или месинг изолационен материјал : пп.најлон(бои) Точка Бр Димензија(mm) Кабел големина(mm2) боја F L W Dφ Cφ ЛЕЛЕ.G Германија Франција E0306 6.0 10.5 2.5 1.1 0.8 #24 0.34 Тиркизна Тиркизна E0308 8.0 12.5 E0506 6.0 12.0 2.6 1.3 1.0 #22 0.5 Портокал Бела E0508 8.0 14.0 E0510 10.0 16.0 E0512 12.0 18.0 E7506 6.0 12.4 2.8 1.5 1.3 #20 0.75 Бела Сина E7508 8.0 14.6 E7510 10.0 16.4 E7512 12.0 18.4 E1006 6.0 12.4 3.0 1.8 1.5 #18 1.0 Жолта Црвена E1008 8.0 14.6 E1010 10.0 16.4 E1012 12.0 18.4 E1508 8.0 14.6 3.5 2.0 1.8 #16 1.5 Црвено Црн E1510 10.0 16.4 E1512 12.0 18.4 E1518 18.0 24.4 E2508 8.0 15.2 4.0 2.6 2.3 #14 2.5 Сина, Сива E2510 10.0 17.2 E2512 12.0 19.2 E2518 18.0 25.2 E4009 9.0 16.5 4.4 3.2 2.8 #12 4.0 Сива Портокал E4012 12.0 19.5 E4018 18.0 Беа 25,5 E6010 10.0 18.0 6.3 3.9 3.5 #10 6.0 Црна Зелени E6012 12.0 20.0 E6018 26.0 18.0 E1012 12.0 21.5 7.6 4.9 4.5 #7 10.0 Млечниот Браун E1018 18.0 27.5 E1612 12.0 22.2 8.8 6.2 5.8 #5 16.0 Зелена Млечниот E1618 18.0 Ненамерно Самоповредување, Додека 28.2 E2516 16.0 29.0 11.2 7.9 7.5 #4 25.0 Кафена Црна E2522 22.0 35.0 E3516 16.0 30.0 12.7 8.7 8.3 #2 35.0 Маслиново Маслиново E3525 25.0 39.0 E5020 20.0 36.0 15.3 10.9 10.3 #1 50.0 Портокал Портокал E5025 41.0 25.0 E7020 20.0 37.0 16.0 14.3 13.5 2 / 0 70.0 Жолта Жолта E7025 25.0 42.0 E7027 27.0 44.0 E9525 25.0 44.0 18.5 15.3 14.5 3 / 0 95.0 Црвена Црвена E12027 27.0 47.6 20.3 17.5 16.5 1.0 120.0 Blue Blue E12032 32.0 52.6 E15025 25.0 50.6 23.4 20.6 19.6 0.8 150.0 Жолта Жолта E15027 27.0 52.6 E15032 32.0 57.6

50шт шотландски замък тел electric cable конектори за Бързо свързване клеми за запресоване 0.5 мм-1.5 мм

4.66 -14 % BGN 4.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

3 бр. / лот от 1 до 6 клони автоматичен прекъсвач клеммный блок за 250A MCCB 4-16MM2 тел конектор

14.56 -18 % BGN 12.00

Општи FJ6 G.N.FJ6 / 47.FJ6 / 158 серија switch терминал блок, кој се користи со различни прекинувачи, остаток на тековната прекинувачи, воздух прекинувачи, итн., е дизајниран за изгледот на комплетна инсталација на електрична контрола на дистрибуција на опрема и терминал комбинација електрични кутија, со изолација напон до 690 V и оценет напон 380 V, својата влезот терминал е директно поврзан со switch, без други проводници или бакар / алуминиум собирнички преодни заеднички...

Безплатна доставка 5 колона Y132 YZEJ A132M-4 асансьор стълбищен лифт свързващ сплайс блок клеммник кръпка дъска електрически двигател

76.80 -8 % BGN 71.00

Бесплатен Превозот 5 колона Y132 YZEJ A132 M4 Лифт Lifter Лифт поврзување на терминалот splice блок терминал плоча печ одбор електричен мотор

Нова сонда oscillo BNC конвертиране на крокодил клип на тестов кабел BNC double клип на тестова линия осцилоскоп на съединителната линия 110см

BGN 6.72

Нов висок квалитет Oscilloscope сонда BNC Конверзија крокодил клип тест кабел BNC двојно клип тест линија oscilloscope поврзување линија 110cmГлавниот кабел : 50 241 коаксијален АНТЕНСКИ кабел,Кабел со дијаметар : Φ4.0 ± 0.1 mm.Диригент : посебни мека еластомер RV 23 * 0.15 mm црвена и црна две.Жица со дијаметар : Φ2.5мм.BNC : користење на меѓународните стандарди за приклучокот, целосна интеграција на шприц, прекрасен изглед, трајни, на сликата погоре.Вбризгување на поврзување вилушка, круг.Алигатор клипови, користење на заеднички 026тип 35mm медиум риба папкаКабел карактеристична отпорност : 50Ω...

100 бр./лот EN1512 Bootlace cooper Ferrules kit комплект от кабели Мед запресоване съединител изолиран кабел пин края на клеми

BGN 4.32

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : природни3 : Големини : EN15124 : Одговара на кабел : 16 AWG(1.5mm2)4 : Количина : 100pcs / торба5 : Материјал : Бакар6 : Количина : 1 пакет(100pcs)7 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет содржина(Количество x Големина x боја )100pcs x EN1512x ПриродниВкупна КОЛИЧИНА : 100 PCSПроизводи слика :

M3 вътрешна резба Магнит винт панел магнитна колона цилиндър за вътрешен / полу-открито едно - / двухцветного модул p10,P16,P13.33

BGN 69.60

М3 магнетни завртка Внатре тема за полуотворен / затворен единечна и двојна боја предводена од модулиОвој елемент може да се користи за еднокреветни и Двокреветни боја полуотворено P10 ,затворен F3.75 P4.75,F5.0 P7.62 led модули итн.Пакување листа : 500pcs М3 внатре тема заврткиЦаринската1...

Клеми компютърен конектор 4,2 мм мъжки игла за 4P 6P 8P 20P 24P дамски обвивка /не позлатен

BGN 7.20

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв пат и да го решат заедно ,ви благодаримеопис на производот : ако треба Механичка обработка.цел 7000 PCS / 1reel...

100 бр E50-25 слушалката предварително изолирующая клемма изолиран кабел кабел конектор запресоване клеми (тип TG-JT) AWG 1 E-

BGN 12.80

100 PCS E5025 Цевка предизолациони терминал (тип TGJT)AWG 1Жица големина : 50.0 mm 2Имаме терминал на различни бои во акцијата, можете да изберете боја ви се допаѓа!Објектот Не Димензија(mm) Кабел големина( mm 2 ) Пакет F L W Dφ Cφ A...

10шт 3см х 7см двойна странична прототип на печатна платка, 3*7 Прото дъска 3х7см

4.19 -5 % BGN 4.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

150CM CAR 30A battery клип Технологична Alligator clip TO 4MM BANANA PLUG Connectors

23.50 -6 % BGN 22.00

Ве молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи Сите наши производи се 100% сосема новАко ви треба производи во големи количини, ве Молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!Спецификација / Големина На : 150 CM АВТОМОБИЛ 30 A батеријата клип Менгеме Алигатор клип за ДА 4 MM БАНАНА ПРИКЛУЧОК КонекториКоличина : 1 PCSLength 1.5 М / 150СМ

PTN2-10 неизолированный пин терминал игла гол клемма / студени клеми за кабел AWG16-14 на 1000 бр / пакет тел характеристика на полиграфическото завършва

BGN 15.20

PTN210 НеИзолирани Pin Терминал игла гол терминал / ладна терминали за AWG1614 кабел 1000pcs / торба wire конектор завршуваОпис На ПроизводотСпецификации Модел : PTN210 Кабел Димензии : 1.52.5 mm 2 (AWG 1614) Max струја : =27 A Име на Производ : НеИзолирани Pin Terminals Материјал на Тело : Чиста CoppeПроизводот Се ПокажеПлаќањеВе молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...

4.2 одноголовочная заваряване на мед клеммный тел меден съвет през цялата околовръстен заваряване терминал

BGN 6.38

4.2 една глава за заварување бакар терминал жица од бакар повлечи круг прстен заварување терминал 4.2 еденна чело круг заварување терминал Количина : 100 парчиња

3 бр. / лот от 1 до 12 клони автоматичен прекъсвач клеммный блок за 250A MCCB 2.5-10MM2 тел конектор

10.88 -17 % BGN 9.00

Општи FJ6 G.N.FJ6 / 47.FJ6 / 158 серија switch терминал блок, кој се користи со различни прекинувачи, остаток на тековната прекинувачи, воздух прекинувачи, итн., е дизајниран за изгледот на комплетна инсталација на електрична контрола на дистрибуција на опрема и терминал комбинација електрични кутија, со изолација напон до 690 V и оценет напон 380 V, својата влезот терминал е директно поврзан со switch, без други проводници или бакар / алуминиум собирнички преодни заеднички...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.