• Новинка
100 бр. / опаковане. E1008 E0508 E1508 E7508 конектор кабели обжимные клеми тръба изолиран край на кабела клемма клещи

100 бр. / опаковане. E1008 E0508 E1508 E7508 конектор кабели обжимные клеми тръба изолиран край на кабела клемма клещи

резултат:
BGN 1.60
BGN 1.00 -37 %

Брой продукти
Налично


Известување
100 PCS/пакет Изолирани Кабелот Крајот Терминал,ве Молиме белешки бојата што сакате,инаку ние ќе го испрати по случаен избор.И ако ви треба друг вид ве молиме контактирајте со нас на прво место. Ви благодариме . Среќен шопинг.
Карактеристики
Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот Терминал
Точка Не :
Максимален напон : 150°C UI=300 V
Материјал : Бакар Црвена
Изолационен Материјал : ПВЦ.Најлон
Должина на Чист Бакар :
А. В. Г :
Кабел Големина На :
Позлата : Електро-обложено калај
Боја : Црвена/Жолта/Сина/Црна/Зелена/Бели/Сиви/Кафеави/Портокал
Спецификација
ОБЈЕКТОТ НЕ Димензија(㎜) Кабел големина
(㎜*㎜) Боја
(1)германски
(2)француски
F L W Dф Cф А. В. Г
E0206 6.0 10.5 2.5 1.0 0.7 #26 0.25 Светло Сина Кликни за да се купи E0208 8.0 12.0 Кликни за да се купи E0306 6.0 10.5 2.5 1.1 0.8 #24 0.34 Tirqipose Кликни за да се купи E0308 8.0 12.5 Кликни за да се купи E0506 6.0 12.0 2.6 1.3 1.0 #22 0.5 Портокал(1)
Бела(2) Кликни за да се купи E0508 8.0 14.0 E0510 10.0 16.0 Кликни за да се купи E0512 12.0 18.0 Кликни за да се купи E7506 6.0 12.4 1.6 2.8 1.3 #20 0.75 Бела(1)
Сина(2) Кликни за да се купи E7508 8.0 14.6 E7510 10.0 16.4 Кликни за да се купи E7512 12.0 18.4 Кликни за да се купи E1006 6.0 12.4 3.0 1.8 1.5 #18 1.0 Жолта(1)
Црвено(2) Кликни за да се купи E1008 8.0 14.6 E1010 10.0 16.4 Кликни за да се купи E1012 12.0 18.4 Кликни за да се купи E1508 8.0 14.6 3.5 2.1 1.8 #16 1.5 Црвено(1)
Црна(2) E1510 10.0 16.4 Кликни за да се купи E1512 12.0 18.4 Кликни за да се купи E1518 18.0 24.4 Кликни за да се купи E2508 8.0 15.2 4.0 2.6 2.3 #14 2.5 Сина(1)
Сива(2) E2510 10.0 17.2 Кликни за да се купи E2512 12.0 19.2 Кликни за да се купи E2518 18.0 25.2 Кликни за да се купи
E4009 9.0 16.5 4.4 3.2 2.8 #12 4.0 Сива(1)
Портокал(2) E4012 12.0 19.5 Кликни за да се купи E4018 18.0 Беа 25,5 Кликни за да се купи E6010 10.0 18.0 6.3 3.9 3.5 #10 6.0 Црна(1)
Зелена(2) Кликни за да се купи E6012 12.0 20.0 E6018 26.0 18.0 Кликни за да се купи E10-12 12.0 21.5 7.6 4.9 4.5 #7 10.0 Мајк(1)
Браун(2) Кликни за да се купи E10-18 18.0 27.5 Кликни за да се купи E16-12 12.0 22.2 8.8 6.2 5.8 # 5 16.0 Зелена(1)
Мајк(2) Кликни за да се купи E16-18 18.0 ненамерно самоповредување, додека 28.2 Кликни за да се купи E25-16 16.0 29.0 11.2 7.9 7.5 #4 25.0 Браун(1)
Црна(2) Кликни за да се купи E25-22 22.0 35.0 Кликни за да се купи E35-16 16.0 30.0 12.7 8.7 8.3 #2 35.0 Сива Кликни за да се купи E35-25 25.0 39.0 Кликни за да се купи E50-20 20.0 36.0 15.3 10.9 10.3 #1 50.0 Маслиново Кликни за да се купи E50-25 41.0 25.0 Кликни за да се купи E70-20 20.0 37.0 16.0 14.3 13.5 2/*0 70 Жолта Кликни за да се купи E70-25 25.0 42.0 Кликни за да се купи E70-27 27.0 44.0 Кликни за да се купи E95-25 25.0 44.0 18.5 15.3 14.5 3/0 95 Црвено Кликни за да се купи E120-27 27.0 47.6 20.3 17.5 16.5 4/4 120 Сина Кликни за да се купи E120-32 32.0 52.6 Кликни за да се купи E150-25 25.0 50.6 23.4 20.6 19.6 250/300 150 Жолта Кликни за да се купи E150-27 27.0 52.6 Кликни за да се купи E150-32 32.0 57.6 Кликни за да се купи
Производот Се Покаже
За Услугата
Според Пекинг време, нашите услуги на клиентите претставници онлајн 8 : 00-5 : 00 часот во работни денови. Во нашата неработни денови, можете да поставите вашата цел директно и да се направи белешка во цел за вашите барања, или можете да испратите порака до мене од страна на Центарот, јас ќе ви одговори што е можно поскоро.
За Фотографии
Сите овие слики се направени врз основа на реални производи. Бојата разликата е неизбежна на сметка на светлината и резолуција на екранот. Почитувани, ве молиме да бидат предмет на вистински производ кога ќе ја добие. Ако сте строги со нашите производи' боја, ве молиме размислете два пати пред да нарачате во нашата продавница, ви благодариме за вашето разбирање и соработка!
За Плаќање
Ние прифаќаме сите методите на плаќање што се наведени од страна на .
За добивање
Јас би сакал да констатирам дека јас не може да го контролира испораката брзина направи ветување за датум на испорака.

Подробности

Цвят:
E0508, E7508, E1008, E1508, E2508, E4009, E6012
търговска марка:
YJCAL
Тип:
Обжимная Клемма
is_customized:
Yes
Максимално напрежение на тока:
150°C) UI=300V
Материал:
червена мед
изолационен материал:
PVC. найлон
покритие:
С галванично калай
Цвят:
Червен / Жълт/Син/Черен / Зелен/Бял / Сив / Кафяв / Оранжево

Избор на купувачи

2017 Безплатна доставка EN7512 EN1012 Bootlace cooper уши тел гофриран Меден изолиран кабел пин края на клеми

2.08 -4 % BGN 2.00

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : природни3 : Големини : EN7512;EN10124 : Одговара на кабел : 2018 AWG(0.751.0mm2)4 : Количина : 100;500;1000pcs за вашиот изберете, pls изберете големина и КОЛИЧИНА, пред у цел.5 : Материјал : Бакар6 : Количина : 1 пакет( 100;500;1000pcs за вашиот изберете, pls изберете големина и КОЛИЧИНА, пред у цел...

X3-1012 клеммная блок конектор 12Р ток 10А тел 3мм2 с кабел, безшевни тип

BGN 23.44

X31012 terminal block конектор 12 P тековната 10 A Жица 3mm2 Со кабел ,Преку типwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

2 елемента 300V 2P 10A мъжки печатна платка винт клеммный блок конектор 5 мм зелена стъпка

BGN 1.15

Pluggable Тип Зелена Боја Агол Завртка Terminal Block Конектор Тип на Еден Редови : 2 Позиции Pin Pith : 5.00 mm Номинална Напон : 300 V 10 A Материјал : Метал, Пластика Боја : Зелена Големина : (L*W*H)1.50*1.00*1.15 cm / 0.59"*0.39"*0.45" Количина : 2 парчињаЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

100шт E6012 тръба изолирующая изолиран терминал 6MM2 10AWG кабел кабел конектор изолиращ запресоване E черен жълт син червен зелен

BGN 1.92

100 Pcs E6012 Цевка Изолациони Изолирани Терминал 6 MM2 10 AWG Кабел Wire Конектор Изолациони Crimp E Црна, Жолта Сина Црвена ЗеленаАко ви треба други димензии, само кликнете го бројот на моделот во следнава лист...

Стъпка пружинна клеммной подложки печатна платка 2.54 мм, ELT250-2.54, IEC250V2A CE Rohs UL300V2A 24-20AWG

38.53 -4 % BGN 37.00

PCB Пролет Терминал Блок 2.54 mm Теренот, ELT2502.54 ,IEC250 V2 A CE, Rohs UL300 V2 A 2420 AWGПред Да Редослед : 1 Дувачкиот Контакт, Rohs Материјал, ве молиме не се споредат со метал контакт и НеRohs материјал...

200 бр. / лот Dupont Jumper 2.54 мм клеми Dupont Jumper Тел кабелна клемма 2.54 мм мъжки, контакт тяло клеммный конектор

BGN 2.82

2.54 mm машки Dupont Скокач Wire Кабел Терминал за Домување Машки Конектор Crimps за 2.54 mm dupont mutiple игличкиФункција : Dupont скокач жицаСостојба : НоваМатеријал : бакарКонектор : машкиТеренот : 2.54 mmБоја : јасно, покажуваат како слики

Zb10 публикуване клеммные аксесоари маркиране на бар номер на етикетите

20.77 -4 % BGN 20.00

Производ модел : ZB10 Кутија : 100 парчиња режим на Конекција : песна тип жици Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.http : / / help.aliexpress.com / pay_order.htmlПревозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

(10 бр/лот ) огъната тел конектор, 14~12AWG, 3/8, 37AMP, черен, Околовръстен терминал, RV3. 5-10

BGN 14.40

10 Парчиња Висок Квалитет На ВинилИзолирани Прстен Терминали.Дел Број : RV 3.510Кабел Големина : AWG 14~12 / 2.5~4mm 2САД Завртка : 3 / 8Максимална Струја : 37 AmpТемпература : 75 Целзиусови СтепениМатеријал : ЦрвеноБакар, Дебелина 0.04" / 1mmОбвивка : ПВЦ, Боја Црна.100% Нов, Ro HS Согласност...

SV2-5 син На изолирани клеми за кабели кабел кабел конектор 100 бр. / опаковане. изолационни кабелни накрайници клеми SV2. 5-5 SV

BGN 2.16

Диригент пресек : 1.52.5 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 1614 ) Максимална струја : Imax=27 A ITEMNO Големина Боја НАСнаправени гром број Гром дупка со дијаметар B L F H D Φ d2 mm mm mm mm mm SV2 3 #4 3.2 mm 5.7 21.2 6.5 10.0 4.9 Сина SVS2 3.5 #6 3.7 mm 5.7 21.2 6.5 SVL2 3.5 #6 3.7 mm 6.0 21.2 6.5 SVS2 4 #8 4.3 6.4 милиметри 21.2 6.5 SVM2 4 #8 4.3 mm 7.2 21.2 6.5 SVL2 4 #8 4.3 mm 8.1 21.2 6.5 SV2 5 #10 5.3 mm 8.1 21.2 6.5 SVL2 5 #10 5.3 mm 9.5 21.2 6.5 SVS2 6 1 / 4 6.5 mm 9.5 21.2 6.5 SVL2 6 1 / 4 6.5 mm 12.0 11.0 27.2

YT 150PCS 3.2-10.2 mm пръстен кабелни накрайници пръстен капси за домакински уреди неизолированный златен Златен тел, огъната клеммный конектор

BGN 20.16

150 PCS 3.210.2 mm Прстен Кабел Гкл Прстен Очи За Домаќинство Апарати Неизолирани Злато Златна Жица Crimp Терминал Конектори Спецификација : Количина : 150 компјутери Материјал : Месинг Боја : Златна Тип : Прстен Terminial Изолација : Не Големина : 3.2 mm : 50 компјутери 4.2 mm : 20 компјутери 5.2 mm : 20 компјутери 6.2 mm : 20 компјутери 8.2 mm : 20 компјутери 10.2 mm : 20 компјутери Пакет вклучуваат : 150 компјутери x Прстен Тип Crimp ТерминалПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

100 бр DJ611-C3. 5A всички медни клеммные колани кръпка-терминал 3,5 серия Pin

11.44 -4 % BGN 11.00

Големина L : 20.9 MM W : 3.5 MM H : 0.5 MM Материјал : сите бакар Дебелина : 0.6 mm Погодна за жица : 0.50.8 mm плоштадот Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

100 бр./лот EN6018 Bootlace cooper Ferrules kit комплект от кабели Мед запресоване съединител изолиран кабел пин края на клеми

BGN 7.98

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : природни3 : Големини : EN60184 : Одговара на кабел : 10 AWG(6.0mm2)5 : Количина : 100pcs / торба6 : Материјал : Бакар7 : Количина : 1 пакет(100pcs)8 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет содржина(Количество x Големина x боја )100pcs x EN6018x ПриродниВкупна КОЛИЧИНА : 100 PCSПроизводи слика :

1000 броя 4,8 мм синьо женски изолиран електрически конектор лопати клеми, кабели,обжим 16-14 AWG

BGN 40.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутери100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Спецификации : Жица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mmm⊃2;)Максимална Струја : 15 AmpБоја : СинаКоличина : 1000pcs / многу1000 PCS 4.8 мм Женски Изолирани Терминали Сина 1614 Мерач AWGТаа е вклучена во4.8 мм Женски Изолирани Терминали Сина 1614 Мерач AWG 1000 PCSЕдиница : mmИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

FRD2-156 FRD2. 5-156 100шт куршум във формата на женски изолиращ връзка тел конектор електрически клещи терминал AWG16-14 FRD

BGN 4.98

RV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал MDD серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминалОБЈЕКТОТ НЕМАдебелинаДимензија(mm)БојаветерbØСDØHLFRD 1.251560.44.06.31.713.024.5црвенаСпроведување пресек : 0.51.5mm2(НАС жица guage2216) Imax=10 AFRD21560.44.06.32.314.024.5синаСпроведување пресек : 1.52.5mm2(НАС жица guage1614) Imax=15 AFRD21950.45.07.02.314.0Беа 25,5FRD5.51950.45.07.03.414.029.5жолтаСпроведување пресек : 46mm2(НАС жица guage1210) Imax=24 A

SV2-3 100 бр. / опаковане. син изолиран лопата клеммный блок конектор електрически Furcate предварително изолиран край на вилица запресоване кабелна тел

2.56 -22 % BGN 2.00

100 PCS / пакет Изолирани Лопата Терминал, ако ви треба друг тип или боја ве молиме контактирајте со нас на прво место...

200A изолиран кола auto камион батерия Алигатор скоба миниатюрен електрически Крокодил тестови клеми червен черен х 2 бр. / Лот

BGN 6.40

Име на производ Автомобил Батеријата Алигатор Клип Номинална Струја 200 A Материјал Пластика, Бакар Боја Црвена, Црна, Бакар Тон Одговара Кабел со Дијаметар од 13mm / 0.5" Вкупната Големина(Секој) 140 x 97 x 28mm / 5.5" x 3.8" x 1.1"(L*W*T) Вилица се Отвори Ширина 23mm / 0.9" (Макс.) Тежина 250g Пакет Содржина 1 Pack(2 парчиња) x Автомобил Батеријата Алигатор КлипОпис : Бакар клип, мека пластика обложени, изолирани се подигне...

SNB2-3.2 4 5 6 MM Y тип furcate клеми за голи проводници / холоднопрессованная обжимная клемма

BGN 20.00

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв пат и да го решат заедно ,ви благодаримеопис на производот :

270шт женски и мъжки Лопатные конектори кабели обжимные клеморед комплект 2.8 мм 4.8 мм 6.3 мм G25 Drop ship

8.54 -18 % BGN 7.00

Карактеристики : Висок квалитет машки женски лопата терминал crimp асортиман комплет Направен од висок квалитет на бакар; издржлив и лесен за инсталација...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.