• Новинка
270шт женски и мъжки Лопатные конектори кабели обжимные клеморед комплект 2.8 мм 4.8 мм 6.3 мм G25 Drop ship

270шт женски и мъжки Лопатные конектори кабели обжимные клеморед комплект 2.8 мм 4.8 мм 6.3 мм G25 Drop ship

резултат:
BGN 8.54
BGN 7.00 -18 %

Брой продукти
Налично

Карактеристики : Висок квалитет машки женски лопата терминал crimp асортиман комплет. Направен од висок квалитет на бакар; издржлив и лесен за инсталација. Машки и женски лопата crimp терминал конектори асортиман комплет вклучувајќи 2.8 mm,4.8 мм,6.3 mm тип 180 парчиња вкупно. Доаѓа со 90pcs изолациони ракави за безбедна употреба; со пластична кутија за практично складирање. Широко се користи во електрична жица за поврзување и може да се користи за да апарати за дома,авто,аудио систем за брзо поврзување. Спецификации : 6.3 Тип : Внатрешен дијаметар : 6.3 mm, дебелина : 0.4 mm(машки), 0.8 mm(женски), компатибилен жица : 0.75-2.5mm2 (AWG 18-14) 4.8 Тип : Внатрешен дијаметар : 4.8 мм, дебелина : 0.35 mm(машки), 0.5 mm(женски), компатибилен жица : 0.75-2.5 m m2(AWG 18-14) 2.8 Тип : Внатрешен дијаметар : 2.8 mm, дебелина : 0.25 mm(машки), 0.5 mm(женски), компатибилен жица : 0.5-1.5mm2(AWG 22-16) Боја : Sliver,Транспарентни Тип : 2.8 mm, 4.8 мм, 6.3 mm Количина : 270 Компјутери/1 Сет Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 30 x 2.8 mmm Машки Лопата Crimp Терминал Конектори 30 x 4.8 мм Машки Лопата Crimp Терминал Конектори 30 x 6.3 mm Машки Лопата Crimp Терминал Конектори 30 x 2.8 mmm Женски Лопата Crimp Терминал Конектори 30 x 4.8 мм Женски Лопата Crimp Терминал Конектори 30 x 6.3 mm Женски Лопата Crimp Терминал Конектори 30 x 2.8 mm Изолациони Ракав за Женски Терминал 30 x 4.8 мм Изолациони Ракав за Женски Терминал 30 x 6.3 mm Изолациони Ракав за Женски Терминал

Подробности

търговска марка:
OOTDTY
Тип:
вита клемма

Избор на купувачи

1000 броя 4,8 мм синьо женски изолиран електрически конектор лопати клеми, кабели,обжим 16-14 AWG

BGN 40.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутери100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Спецификации : Жица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mmm⊃2;)Максимална Струја : 15 AmpБоја : СинаКоличина : 1000pcs / многу1000 PCS 4.8 мм Женски Изолирани Терминали Сина 1614 Мерач AWGТаа е вклучена во4.8 мм Женски Изолирани Терминали Сина 1614 Мерач AWG 1000 PCSЕдиница : mmИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

HDMI и удлинительный HDMI конектор женски и жена

1.26 -21 % BGN 1.00

НИ 1.52 / парчеНИ 1.56 / парчеНИ 1.94 / парчеНИ 1.44 / парчеНИ 2.33 / парчеНИ 3.55 / парчеНИ 5.44 / парчеНИ 2.22 / парчеНИ 3.9 / парчеНИ 7.2 / парчеБоја : Црна HDMI (женски) се претвори HDMI (женски) Боја : ЦрнаHDMI (женски) се претвори HDMI (женски)Водоотпорен,го испрати надвор од влијанието отпорни на пакувањеАко имате премногу продолжен,ве Молиме имајте на ум дека постои случај кога некоја абнормалност се случува во видео и аудиоПакување : 1 x продолжување конекторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

620шт терминал комплект немски цветен асортимент от изолиран край на кабела терминал

BGN 22.40

Тубуларна прелиминарни изолација крајот Ние може да обезбеди Неизолирани Лопата Терминали Завртка на Wire Конектор Изолирани Кука Терминали ,ЗатворениКрај Конектори, конектор, кабел конектор, wire конектор, изолирани прстен терминали, вилушка предизолирани терминали, pin предизолирани терминали и цевка предизолирани терминали...

14-16 AWG НАПЪЛНО ИЗОЛИРАН 1/4 МЪЖКИ ЛОПАТНЫЙ ЗАПРЕСОВАНЕ КОНЕКТОР КЛЕММА (QTY1000) НОВ

BGN 76.80

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.КОЛИЧИНАТА НА (1000) СИНАМашки лопата crimp конекториЦелосно изолирани најлонЗА Жица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mm⊃2; )ЦЕЛОСНО INSULATED1 / 4" (6.3 mm) МАШКИ ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОРИИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

FRD2-156 FRD2. 5-156 100шт куршум във формата на женски изолиращ връзка тел конектор електрически клещи терминал AWG16-14 FRD

BGN 4.98

RV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал MDD серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминалОБЈЕКТОТ НЕМАдебелинаДимензија(mm)БојаветерbØСDØHLFRD 1.251560.44.06.31.713.024.5црвенаСпроведување пресек : 0.51.5mm2(НАС жица guage2216) Imax=10 AFRD21560.44.06.32.314.024.5синаСпроведување пресек : 1.52.5mm2(НАС жица guage1614) Imax=15 AFRD21950.45.07.02.314.0Беа 25,5FRD5.51950.45.07.03.414.029.5жолтаСпроведување пресек : 46mm2(НАС жица guage1210) Imax=24 A

TE1010 двойна тръба изолиран студена преса терминал Меден запресоване конектор 1000шт

BGN 8.13

Совршено прилагоден за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици Особено погодна за возило ожичување како тие ви овозможи создавање на модуларен жици системи...

100шт 1.5-2.5 мм свиване стыковая тел обжимные конектори, електрически клеми син

BGN 13.87

100 PCS Сина 1.52.5 mm Топлина се Смалуваат Задник Жица Crimp Приклучоците за Електрична Терминали Нов објект со висок квалитет 100 PCS Сина 1.52.5 mm Топлина се Смалуваат Задник Жица Crimp Приклучоците за Електрична ТерминалиНов објект со висок квалитет100% сосема нов и висок Стандард за квалитет crimp, а потоа печат топлина се смалуваат задник приклучоците им Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен seal1 * Режим d'empoi

SV2-5 син На изолирани клеми за кабели кабел кабел конектор 100 бр. / опаковане. изолационни кабелни накрайници клеми SV2. 5-5 SV

BGN 2.16

Диригент пресек : 1.52.5 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 1614 ) Максимална струја : Imax=27 A ITEMNO Големина Боја НАСнаправени гром број Гром дупка со дијаметар B L F H D Φ d2 mm mm mm mm mm SV2 3 #4 3.2 mm 5.7 21.2 6.5 10.0 4.9 Сина SVS2 3.5 #6 3.7 mm 5.7 21.2 6.5 SVL2 3.5 #6 3.7 mm 6.0 21.2 6.5 SVS2 4 #8 4.3 6.4 милиметри 21.2 6.5 SVM2 4 #8 4.3 mm 7.2 21.2 6.5 SVL2 4 #8 4.3 mm 8.1 21.2 6.5 SV2 5 #10 5.3 mm 8.1 21.2 6.5 SVL2 5 #10 5.3 mm 9.5 21.2 6.5 SVS2 6 1 / 4 6.5 mm 9.5 21.2 6.5 SVL2 6 1 / 4 6.5 mm 12.0 11.0 27.2

SV2-3 100 бр. / опаковане. син изолиран лопата клеммный блок конектор електрически Furcate предварително изолиран край на вилица запресоване кабелна тел

2.56 -22 % BGN 2.00

100 PCS / пакет Изолирани Лопата Терминал, ако ви треба друг тип или боја ве молиме контактирајте со нас на прво место...

210шт Corrente 12 модела изолирани електрически клеми Cooper запресоване конектор асорти комплект / лопата пръстен Bv. вилица съвет

18.40 -8 % BGN 17.00

започнетекрајотДОБРЕДОЈДОВТЕ НА INDUSMAN TERMINA LДА ДРАГИ МОИ КЛИЕНТИ : Исклучителна Вредност во споредба со купување предмети separately One Комплет Сите работни Места за голем број на жица конектори во лесно да се носат случај Нема Повеќе Сортирање на одделни прегради елиминира расправаме и времето поминато во потрага преку разни wire конектор кутииD ETAILS : 210pcs .12 Модели SV ,RV ,BV серија bootlace ferrule бакар електрични termianl Асортиман КомплетSV5.56 жолта 20pcsSV 26 сина 20pcsRV25 сина 20pcsRV26 сина 20pcsBV1.25 црвено 20pcsBV2 Сина 20pcsBV5.5 Жолта 10pcsRV1.2510 црвено 20pcsRV5.55 црвено 20pcsRV5.58 жолта 15pcsRV5.510 жолта 15pcsRV5.512 жолта 10pcsПревозот : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 7 Days По добивме Вашата Исплата...

20pcs UK-16N, е монтиран винт машини за рязане клеммный блок 16.0 mm квадратна клеммная такса общо предназначение

BGN 27.02

ОпштиБрој на нивоа 1Бројот на конекции 2Потенцијали 1Номинален пресек 16 mm2Сива бојаИзолационен материјал PAЗапаливост оценка според УЛ 94 V0Номинална напливот на напон k V 8Степенот на загадување 3Overvoltage категорија IIIИзолационен материјал група IМаксимална моќ дисипација за номинална состојба 2.43 WМаксимално оптоварување тековната 101 (со 25 mm2 диригент пресек)Номинална струја I N 76 НаНоминалниот напон U N 800 VОтворете страна панел, ДаШок заштита тест спецификација IEC 60529 : 200102Задниот дел од раката заштита гарантиранаРезултат на порастот на напонот на тест Тест поминаПорастот на напонот на тест setpoint 9.8 k VРезултат на моќностфреквенција издржат напонот тест Тест поминаМоќ фреквенција издржат напонот setpoint 2 квРезултат на тест за механичка стабилност на терминал поени (5 x диригент конекција) Тест поминаРезултат на свиткување тест Тест поминаСвиткување тест ротација брзина 10 вртежи во минутаСвиткување тест врти 135Свиткување тест диригент пресек / тежина од 2.5 mm2 / 0.7 kg16 mm2 / 2.9 kg25 mm2 / 4.5 кгЗатегнувачка тестот Тест поминаДиригент пресек затегнувачка тест 2.5 mm2Tractive сила setpoint 50 NДиригент пресек затегнувачка тест 16 mm2Tractive сила setpoint 100 NДиригент пресек затегнувачка тест 25 mm2Tractive сила setpoint 135 NРезултат на тесни одговара на поддршка положено ТестТесни одговара на превозникот НС 32 / НС 35Setpoint 10 NРезултат на напонкапка тест Тест поминаБарања, напон капка ≤ 3.2 m VРезултат на температура пораст тест Тест поминаКраток спој стабилност резултат положено ТестДиригент пресек краток спој тестирање 16 mm2Кратко време тековната 1.92 каДиригент пресек краток спој тестирање 25 mm2Кратко време тековната 3 k AРезултат на топлинска тест Тест поминаДоказ за термички карактеристики (игла пламен) ефективно траење од 30 sОсцилација, широкопојасен бучава тестот Тест поминаТест спецификација, осцилација, широкопојасен бучава DIN EN 50155 (VDE 0115200) : 200803Тест спектар Услуга живот тест категорија 1, класа B, телото монтираниТест фреквенција f 1 = 5 Hz за да f 2 = 150 HzASD ниво 1.857 (m / s 2 ) 2 / HzЗабрзување 0,8 gТест времетраењето на оска 5 hТест насоки X, Y, и ZоскатаШок тестот Тест поминаТест спецификација, шок тест DIN EN 50155 (VDE 0115200) : 200803Шок форма ПоловинаsineЗабрзување 5 gШок времетраење 30 msБројот на шокови по насока 3Тест насоки X, Y, и Zоската (пос...

TE7510 двойно предварително изолиран край на тръбата студена преса терминал запресоване 1copper игла на носа

BGN 7.20

TE7510 двојно пред изолирани цевка крајот ладно притиснете терминал crimping 1copper игла носот Совршено прилагодени за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици...

1000шт E7512 тръба изолирующая изолиран терминал 0. 75MM2 20AWG кабел кабел конектор изолиращ запресоване E черен жълт син червен

BGN 9.92

MDFN серија терминалFDFN серија терминалBHT серија терминалRV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминал ДСП серија терминал 1000 Pcs E7512 Цевка Изолациони Изолирани Терминал 0.75 MM2 20 AWG Кабел Wire Конектор Изолациони Crimp E Црна, Жолта Сина Црвена ЗеленаАко ви треба други димензии, само кликнете го бројот на моделот во следнава лист...

100 бр./лот EN6018 Bootlace cooper Ferrules kit комплект от кабели Мед запресоване съединител изолиран кабел пин края на клеми

BGN 7.98

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : природни3 : Големини : EN60184 : Одговара на кабел : 10 AWG(6.0mm2)5 : Количина : 100pcs / торба6 : Материјал : Бакар7 : Количина : 1 пакет(100pcs)8 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет содржина(Количество x Големина x боја )100pcs x EN6018x ПриродниВкупна КОЛИЧИНА : 100 PCSПроизводи слика :

100 бр DJ619-9. 5x1. C / E автомобилен конектор терминал 9.5 пин терминал

27.42 -5 % BGN 26.00

Големина L:38.5 mm W:9.5 mm H:1.2 mm Површински третман : калај е Применливо жица : 2.02.5 mm плоштадот Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

1000 броя 6.3 мм Червен женски изолиран електрически конектор лопати клеми, кабели, обжим 22-16 AWG

BGN 38.38

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутери100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Спецификации : Жица Големина (AWG) : 2216 ( 0.5~1.5 mmm⊃2;)Максимална Струја : 10 AmpБоја : ЦрвенаКоличина : 1000pcs / многу1000 PCS 6.3 mm Женски Изолирани Терминали Црвено 2216 Мерач AWGТаа е вклучена воЖенски Изолирани Терминали Црвено 2216 Мерач AWG 1000 PCSЕдиница : mmИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

50 бр. / лот бутон гел изпълнен с телефонен кабел стыковое връзка L14 запресоване терминал UY конектор 2 порта Безплатна доставка Русия

BGN 2.88

На мојата продавница : Пакет Вклучуваат : 50pcs Splice* 50 Парчиња Жолта Копчето Гел Полни Телефонот Жица Задник Splice UY Конектор 2 Порт* Припаѓа У тип жица проводници задник splice, кој е изменета комплицирано традиционалните кабелски жица пресврт и лемен метод на конекција.* Вметнете две проводници посебно во две пристаништа, без одземање проводници' изолација; Crimp или стискаш жолтото копче кон внатре две проводници со клешти (тука не е вклучена.); Сега ќе заврши тоа! Гелисполнет внатре дизајн ветувања воздухтесни средина за проводници.* Висок квалитет и исклучително дизајн понуда корозијаотпорни на функција за заштита на конекција против воздух и влага.* Големина на (Секој) : 7 / 16" x 5 / 16" x 5 / 16" (L*W*H)* Вкупна Тежина : 22.2 g* Пакет Содржина : 50 x UY Задник Splice КонекторПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.