• Новинка
KKK turbo kit K03 53039880058 53039880053 53039700053 06A145713B турбината подложки за VW Golf IV 1.8 T 110 kw-от 150 л. с. 2000-

KKK turbo kit K03 53039880058 53039880053 53039700053 06A145713B турбината подложки за VW Golf IV 1.8 T 110 kw-от 150 л. с. 2000-

резултат:
BGN 12.78
BGN 11.00 -14 %

Брой продукти
Налично

Турбо Модел : K03 турбополнач дихтунзи Дел Бр. : Turbo, 5303-988-0058 / 5303-970-0058 / 5303-988-0053, 53039880058 / 53039700058 / 53039880053, 5303 988 0058 / 5303 970 0058 / 5303 988 0053, 5303-970-0053 5303 970 0053 53039700053, 06 A145704 S / 06 A145713 B турбополнач издувните дихтунзи Одговара за : Турбо дихтунзи за Фолксваген Голф IV 1,8 Т 110 Kw - 150 HP ARZ 2000 - Мотор : ARZ Капацитет : 1781 година кзм Моќ : 110 Kw - 150 HP Изгради : од Мај.2000 година
Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем

Подробности

Тип Елемент:
Въздухопроводи
Вид На Материала:
К418
Честотен Обхват:
53039700058 турбината подложки
Автомобили:
Volkswagen
Модел Година:
2000
Настаняване на превозното средство:
06a145713m на турбокомпресор
Височина На Продукта:
2cm
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9001
Широчина На Елемента:
10cm
Дължина На Продукта:
10cm
специални характеристики:
53039880053 турбо изпускателна подложки
Името На Модела:
К03
Тегло На Продукта:
0.3kg
Модел:
Полагане на турбокомпресора к03
1. Номер На Частта:
Турбо 5303-988-0058 / 5303-970-0058 / 5303-988-0053, 53039880058
2. Номер На Частта:
53039700058 / 53039880053, 5303 988 0058 / 5303 970 0058 / 5303 988 00
3. номер на частта:
5303-970-0053 5303 970 0053 53039700053, 06A145704S / 06A145713B turbo
ПОДХОДЯЩ ЗА:
Turbo gasekts за Volkswagen Golf IV 1,8 ТОНА 110 kw-от 150 л. с. ARZ 2000-
двигател:
ARZ
Обемът на:
1781 ВСС
силата на:
110 кВт-150 л. с.
Изграждане :
от май 2000 г.
Гаранция:
1 година

Избор на купувачи

Powertec supply turbo Garrett cartridge GT2052V 454135-0001 / 454135-0002 chra turbo kit за VW Passat B5 2.5 TDI turbo core

176.00 -24 % BGN 134.00

Powertec снабдување Гарет турбо кертриџ GT2052 V 4541350001 / 4541350002 chra турбо полнење за "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 2.5 TDI турбо core1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 454135,4541351,4541352,4541356,4541359,4541350001,4541350002,4541355006 S,4541355009 S,059145701 G,059145701 GX,059145701 GV,059145701 C,059145701 CX,059145701 CVА AUDI A4 TDI 155 HP, моторот : 2.5 L, моторот код : AFB / AKN, година : 19952000 Б...

GT1849V 717626-5001S 717626 турбина турбокомпресор за OPEL Vectra C, Signum за SAAB 9-3 9-5 I 2002-05 Y22DTR Y22D 2.2 DTI L

539.76 -10 % BGN 486.00

GT1849 V 7176265001 S 717626 турбина турбо турбополнач За "ОПЕЛ" Vectra C Signum DTI / За SAAB 93 I / 95 200205 Мотор Y22 DTR Y22 D 2.2 L DTI трговија на ГолемоТурбо Модел : GT1849 V 7176267176265001 S 7052045002 S 7052040002 7052040001860055 24443096 860051 24445062 24418170За "ОПЕЛ" Vectra C Signum 2.2 DTI / За SAAB 93 I & 95 20022005 Y22 DTR Y22 D 2.2 L DTIЗа "ОПЕЛ" Signum 2.2 DTI 125 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20022004 За "ОПЕЛ" Vectra C 2.2 DTI 125 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20022004 За SAAB 93 јас 2.2 Ti D година 125 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20002003 За SAAB 95 2.2 Ti D 120 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20022005ПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

Turbo касета CHRA Основната CT16V 17201-30160 17201-30100 17201-30101 30011 за TOYOTA Landcruiser, HILUX VIGO3000 1KD-FTV 1KD 3.0 L

237.58 -10 % BGN 214.00

Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на CT16 V 17201OL040 172010 L040 1720130110 1720130160 1720130100 1720130101 1720130011 Турбополнач За ТОЈОТА HIЛУКС Landcruiser VIGO3000 1 KDFTV 3.0 L 2006 трговија на ГолемоТурбо Модел : CT16 V172010 L040 17201OL040 17201301101720130160 1720130100 1720130101 1720130011X050607313 VIGO3000За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 Landcruiser 2006 1 KD Vi IGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелТурбо Модел CT16 V Дел Број 172010 L040 Претходната Верзија 172010 L040 172010 L040 OE Број 1720130160 1720130100 1720130101 1720130160 1720130100 1720130101 2006 Година Опис За Toyota Land cruiser D4 D;Hilux SW4 CHRA 1720290040 Мотор 1 KDFTV Зафатнина 3.0 L 2982 кзм 6 Цилиндри KW 173 Гориво Дизел Апликации 2006 За Toyota Hilux SW4 и Landcruiser 1 KDFTVПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

Безплатно кораб е CT16V 17201-OL040 17201-30110 Turbo електромагнитен стъпков за TOYOTA Landcruiser, HILUX 06-VIGO3000 1KD-FTV 3.0 L

1007.18 -10 % BGN 906.00

Бесплатен Превозот CT16 V 17201OL040 1720130110 1720130160 1720130100 1720130101 Турбо Со Електромагнетниот Вентил Електрични Actuator За TOYOTA HILUX SW4 Landcruiser D4 D VIGO3000 2006 1 KDFTV 3.0 L трговија на Големо Со дихтунзи Со Електромагнетниот Вентил Електрични ActuatorПредТурбо Модел : CT16 V ( Со Електромагнетниот Вентил Електрични ActuatorНапред )172010 L040 17201OL040 1720130110X050607313 VIGO3000 1720130100 1720130101За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 / Landcruiser 1 KD Vi IGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

GT30 GT3076-4 T25 T28 A/R .70 anti-surge A/R .86 360 градуса упорит Цапфовый носещи wastegate water&oil турбокомпресор

414.40 -20 % BGN 332.00

Турбо модел GT30 GT3076 GT30764имајќи тип : 360 степени удар Весник имајќи ладење тип : вода и масло за ладење коњски сили : 350450hp Компресор детали a / r 0.70 антибран воздух влезот 4" воздух излезот 2.5" inducer 54.30 mm exducer 76.00 mm Турбина детали a / r .86 турбина домување страната : T25 Издувните Vбенд штекер дијаметар : 3.11 инченИздувните Vбенд влезот дијаметар : 2.50 инчен inducer 53.00 mm exducer 46.20 mm

Turbo Garrett cartridge GT2056S 742289-5005S 742289-0004 742289 A6650900580 CHRA за Ssang-Йонг Rexton 270 XVT 186 HP D27DT

172.80 -17 % BGN 143.00

Дел број : 7422895005 S , 7422890004 , 7422895003 S , 7422890003 , 7422890002 , 7422895001 S , 7422890001 , 742289 турбо кертриџ ОЕМ број : A6650900580 , A6640900580 , A6650901780 , A6650900480 , A6650901280 , A6650901580 , A6650901080 турбина Одговара за : Кертриџ за SsangYong Rexton 270 XVT 186 HP D27 DT 2005 Кертриџ за SsangYong RodiXVT 186 HP D27 DT 2005Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

Нов 9942898 9949146 9943223 A95140 00600 клапан за управление на празен ход стъпков двигател Chery Amulet Sqr7160 Lancia Dedra до 1999years

24.32 -22 % BGN 19.00

Опис● Име на производ : Воздух Дози● Дел Бр : A95140СликаНачин На Плаќање●Ние го прифатат плаќање преку Paypal , Cresit Картичка , Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддршка .●Ве молиме да направите вашата исплата во рок од 19 дена по аукција крајот.●Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, вредноста на декларацијата, итн.) кога ќе се направи исплата, или да испратите порака до нас.Царински даноциМеѓународни Купувачи Ве Молиме Имајте Во Предвид :Увозни давачки , даноци и давачки , не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Turbo електрически автомобил с електромагнитен клапан CT16V 17201-30160 17201-30100 17201-30101 за TOYOTA Landcruiser, HILUX D-4D 1KD-FTV 3.0 L

255.65 -10 % BGN 230.00

Само Турбо Електромагнетниот Вентил Електрични Actuator Wastegate на CT16 V 17201OL040 1720130110 1720130160 1720130100 1720130101 За TOYOTA HILUX SW4 Landcruiser D4 D VIGO3000 2006 1 KDFTV 3.0 L промет на Големо со Електрични ActuatorПредТурбо Модел : CT16 V ( Електромагнетниот Вентил Електрични ActuatorНапред )172010 L040 17201OL040 17201301101720130160 1720130100 1720130101X050607313 VIGO3000 1720130160 1720130100 1720130101За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 Landcruiser 1 KD Vi IGO3000 2006 Мотор : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

WLRING STORE-80mm Connector универсален въздушен филтър за пречистване на входния поток от супер мощност Reloaded Kit WLR-HAF80-MB

7.73 -9 % BGN 7.00

WLRING ПРОДАВНИЦА 80mm Конектор за Универзален Филтер за Воздух Почиста Доза Супер Моќ и Протокот Reloaded Комплет WLRHAF80MB Оваа супер моќ и протокот reloaded е висока ефикасност воздушен систем развиен за високи перформанси vihicle...

Mofe 6 мм силиконов маркуч вакуум горещ син на 10 метра дълга силиконова тръба

18.48 -3 % BGN 18.00

ПРОМОЦИЈА 10 МЕТРИ MOFE Силикони Вакум Црево / Tube / Цевки Внатрешен Дијаметар : 6 MM Сина Дебелина на Ѕид : 2 MMMOFE Силиконски ЦреваТОПЛА ПРОДАЖБА, со ВИСОК КВАЛИТЕТ, прифатлива ЦЕНА, ВИСОКО се ПРЕПОРАЧУВА Бренд : Mofe Logo (Ако сакате тоа со samco ЛОГОТО,ве молам кажете ми,и остави порака во рамките на својата цел.Ако не,ние ќе го испрати со нашите MOFE лого) Дебелина : 2,5 mm Оперативна температура : 50 до 220°C (428 F)...

Безплатна доставка Turbo касета CHRA K03 53039880106 53039700106 06D145701E 06D145701J 06D145701D 06D145701H за AUDI A4 BWE BUL 2.0 L

276.78 -10 % BGN 249.00

Бесплатен Превозот Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на K03 106 53039880106 53039700106 06 D145701 G 06 D145701 H 06 D145701 E 06 D145701 J ТурбополначЗа Audi A4 A6 S4 S6 Avant Quattro 2.0 TFSI (B7) 2005 2.0 L Бензин Мотор : BWE БУЛ 2.0 L 4.2 L 200 HP Објект е 100% Сосема НовK03 турбополнач CHRA Дел Број : 53039700106 53039880106 ОЕМ број : 06 D145701 D 06 D145701 H 06 D145701 B 06 D145701 HX 06 D145701 G 06 D145701 E 06 D145701 J 06 D145701 GXВРТЕЖИ во минута Max : 6000 Турбо Модел K03 CHRA 53037100526 Дел Број 53039880106 53039700106 OE број 06 D145701 D 06 D145701 H 06 D145701 G 06 D145701 E 06 D145701 J права 20052011 Година Опис За Audi A4 2.0 TFSI (B7) Права 20052011 Моторот 2.0 TFSI заедно 2.0 L 1984 кзм 200 HP ВРТЕЖИ во минута Max 6000 Гориво Бензин Имајќи Домување (водено ладење) 53031500003 Турбина Тркала 53031205036 Комп...

GT1646V 756867 765261 765261-0006 765261-0007 765261-5005S Turbo за AUDI A3, VW Golf, Jetta Superb Toledo Leon BMP BMM BVD 2.0 L

703.98 -10 % BGN 634.00

GT1646 V 756867 765261 7568670003 7652610005 Турбо Турбополнач За АУДИ А3 "ФОЛКСВАГЕН" Eos Caddy III ;Passat B6 ;Golf V ;Jetta V ;Врвен II ;Octavia II;Толедо III СОПИРАЧКИ PQ35 / 46 BMP BVD BMM 2.0 L TDI Објект е 100% Сосема НовGT1646 V турбополначДел NO...

Turbo касета CHRA Основната K03 106 53039700106 06D145701H 06D145701J за AUDI A4 A6 2.0 L TFSI B7 05 - BWE BUL S4 S6 Cabriolet 4.2 L

263.18 -10 % BGN 237.00

Турбо кертриџ chra јадрото на K03 53039880106 53039700106 06 D145701 G 06 F145701 D 06 F145701 E 06 F145701 H 06 F145701 J За AUDI A4 A6 2.0 TFSI B7 2005 Бензин ; S4 S6 Cabriolet 4.2 L BWE БУЛ 2.0 L 200 HP трговија на ГолемоТурбо Модел : K03 010653039880105 53039880106 53039700105 53039700106 53039880086 53039880087 53039700086 5303970008706 F145701 D 06 F145701 E 06 F145701 G 06 F145701 GX 06 F145701 HX 06 D145701 B 06 D145701 C 06 D145701 F 06 D145701 GX 06 D145701 H 06 D145701 HX 06 D145701 D 06 D145701 E 06 D145701 G 06 F145701 HЗа Audi A3 A4 A6 TT 2.0 TFSI (B7) 2005 2.0 L Моторот : BWE БУЛ 2.0 TFSI ;S4 S6 Cabriolet 4.2 L2006 "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 2.0 L TSI Мотор BWA2005 година "ФОЛКСВАГЕН" Jetta V 2.0 L TFSI Мотор BWA BPY2005 Eos 2.0 L TFSI Мотор BWA BPY2005 година "Шкода" Octavia II 2.0 L TSI Мотор BWA BPY20062009 Седиште Седиште Толедо III 2.0 TFSI Мотор BWA BPY20062009 Седиште Леон 2.0 L TFSI Мотор BWA BPY2006 Audi TT 2.0 L TFSI (8 J) Мотор BWA BPY20032006 Audi A4 2.0 L TFSI langs / заедно2006 "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 2.0 TSI L20032008 "ФОЛКСВАГЕН" Голф, Jetta V 2.0 L TFSI2003 За Ауди А3 2.0 L TFSI (8 P / АП) Мотор AXXЗа Ауди А3 2.0 L TFSI (8 P / АП) Мотор : AXX Година : 2003 За Audi A4 2.0 L TFSI langs / заедно Година : 20032006 За Audi TT 2.0 L TFSI (8 J) Мотор : BWA BPY Година : 2006 Седишта Леон 2.0 L TFSI Мотор : BWA BPY Година : 20062009 Седиште Седиште Толедо III 2.0 TFSI Мотор : BWA BPY Година : 20062009 "Шкода" Octavia II 2.0 L TSI Мотор : BWA BPY Година : 2005 "ФОЛКСВАГЕН" Eos 2.0 L TFSI Мотор : BWA BPY Година : 2005 година "ФОЛКСВАГЕН" Jetta V 2.0 L TFSI Мотор : BWA BPY Година : 2005 "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 2.0 L TSI Мотор BWA Година : 2006 година "ФОЛКСВАГЕН" Голф Jetta V 2.0 L TFSI Година : 20032008Апликации 200508 За Audi A4 200508 За Audi A4 Avant 200709 За Audi A4 Cabriolet 200709 За Audi A4 Quattro 200508 За Audi A4 Avant Quattro 20092011 За Audi A6 Avant Quattro 2009 Година, За Audi S4 200708 За Audi S4 4.2 L 200508 За Audi S4 Avant 4.2 L 2009 Година, За Audi S4 Cabriolet 200708 За Audi S4 Cabriolet 4.2 L 20092011 За Audi S6ПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

Безплатен кораб Turbo касета CHRA CT16V 17201-30160 17201-30100 17201-30101 за TOYOTA Landcruiser, HILUX VIGO3000 1KD-FTV 1KD 3.0 L

295.18 -10 % BGN 266.00

Бесплатен Превозот Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на CT16 V 17201OL040 172010 L040 1720130110 1720130160 1720130100 1720130101 1720130011 Турбополнач За ТОЈОТА HIЛУКС Landcruiser VIGO3000 1 KDFTV 3.0 L 2006 трговија на ГолемоТурбо Модел : CT16 V172010 L040 17201OL040 17201301101720130160 1720130100 1720130101 1720130011X050607313 VIGO3000За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 Landcruiser 2006 1 KD Vi IGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелТурбо Модел CT16 V Дел Број 172010 L040 Претходната Верзија 172010 L040 172010 L040 OE Број 1720130160 1720130100 1720130101 1720130160 1720130100 1720130101 2006 Година Опис За Toyota Land cruiser D4 D;Hilux SW4 CHRA 1720290040 Мотор 1 KDFTV Зафатнина 3.0 L 2982 кзм 6 Цилиндри KW 173 Гориво Дизел Апликации 2006 За Toyota Hilux SW4 и Landcruiser 1 KDFTVПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.