• Новинка
KKK K03 Turbo charger основната chra 53039700022 53039700005 058145703E за Volkswagen Sharan 1.8 T AJH 110 кВт 150 л. с. 1997-

KKK K03 Turbo charger основната chra 53039700022 53039700005 058145703E за Volkswagen Sharan 1.8 T AJH 110 кВт 150 л. с. 1997-

резултат:
BGN 176.00
BGN 134.00 -24 %

Брой продукти
Налично

KKK K03 Турбо полнач core chra 53039700022 53039700005 058145703 E За "Фолксваген" Sharan 1.8 Т AJH 110 KW 150 HP 1997-
Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плоча
пред цел.
Дел Број : 5303-988-0005 / 5303-970-0005, 53039880005 / 53039700005, 5303 988 0005 / 5303 970 0005, 5303-988-0022 / 5303-970-0022, 53039880022 / 53039700022, 5303 988 0022 / 5303 970 0022, ОЕМ Број : 058145703 L / 058145703 LX /058145703 LV, 058145703 E / 058145703 H / 06 A145703 B, 06 A145703 C / 06 A145703 CX / 06 A145703 CV
Ќе одговара на следните модели :
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Подробности

Тип Елемент:
Въздухопроводи
Настаняване на превозното средство:
двигател
Широчина На Елемента:
15cm
търговска марка:
Турбо ДФО
специални характеристики:
turbo chra
Модел Година:
1997-
Автомобили:
Volkswagen
Тегло На Продукта:
2kg
Вид На Материала:
к18
Височина На Продукта:
15cm
Дължина На Продукта:
15cm
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9000
Името На Модела:
53039700022
Честотен Обхват:
НЕДЯЛКА к03
Подходящ за автомобил 1:
За Audi A4/A6 1.8 T B5/C5 ВДЛ 110 кВт 150 л. с. 1995-
Подходящ за автомобил 2:
За Audi A4/A6 1.8 T B5 / C5 AJL 132 кВт 180 с. л. 1997-
Подходящ за автомобила 3:
За Volkswagen Passat B5 1.8 T ВДЛ 110 кВт 150 л. с. 1996-
Подходящ за автомобил 4:
За Volkswagen Sharan 1.8 T AJH 110 кВт 150 л. с. 1997-
Подходящ за автомобил 5:
За Seat Alhambra 1.8 T AJH 110 кВт 150 л. с. 1997-
Детайл № 1:
5303-988-0005 / 5303-970-0005, 53039880005 / 53039700005
Детайл № 2:
5303-988-0022 / 5303-970-0022, 53039880022 / 53039700022
OEM номер 1:
058145703LX / 058145703LV, 058145703E / 058145703H
OEM номер 2:
06A145703B, 06A145703C / 06A145703CX / 06A145703CV
Името На Модела:
НЕДЯЛКА к03

Избор на купувачи

TURBO TD05HR-20G 49378-01580 49378 01580 1515A054 Турбина турбокомпресор за MITSUBISHI LANCER 2.0 L EVO9 2005-4G63 4G63T 280HP

610.38 -9 % BGN 555.00

НАЈДОБРИ ТУРБО TD05 HR20 G 4937801580 1515 A054 Турбина Турбополнач За МИЦУБИШИ LANCER 2.0 L EVO9 2005 Мотор 4 G63 4 G63 T 2.0 L 280 HP НОВИТурбо модел : TD05 HR НОВИДел Број : 4937801580ОЕМ Број : 1515 A054Апликацијата возило : За МИЦУБИШИ LANCER EVO9 2.0 L 2005Примена на моторот : 4 G63 2.0 LМоќ Опсег(hp) : 280 HPПревозот Термини : Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса во 15 дена по receipted на вашата исплата...

WLRING STORE-80mm Connector универсален въздушен филтър за пречистване на входния поток от супер мощност Reloaded Kit WLR-HAF80-MB

7.73 -9 % BGN 7.00

WLRING ПРОДАВНИЦА 80mm Конектор за Универзален Филтер за Воздух Почиста Доза Супер Моќ и Протокот Reloaded Комплет WLRHAF80MB Оваа супер моќ и протокот reloaded е висока ефикасност воздушен систем развиен за високи перформанси vihicle...

За MITSUBISHI, Chrysler Dodge Air Control Valve IACV MD628174 MD613992 MD619857 1450A116 с о-пръстен за уплътнение

19.17 -17 % BGN 16.00

Pl S Проверете Производителот Дел Број (Обично се Печат Во Пластични Или Тело) Пред да НарачатеПакување : 1 КОМПЈУТЕРГаранција : 12 МесециРеференца OE Број : MD628119,MD628174, MD628318, MD628166,AC254, 2 H1076, 2 H1081Боја : Црна Како Слики ПокажуваатПримена : Chrysler Sebring (20052001)Dodge Strat(20052001)Мицубиши Eclipse (20042000)Мицубиши Galant (20031999)Мицубиши Montero (20042000)Мицубиши Montero Спорт (20041999)

Безплатен кораб Turbo касета CHRA CT16V 17201-30160 17201-30100 17201-30101 за TOYOTA Landcruiser, HILUX VIGO3000 1KD-FTV 1KD 3.0 L

295.18 -10 % BGN 266.00

Бесплатен Превозот Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на CT16 V 17201OL040 172010 L040 1720130110 1720130160 1720130100 1720130101 1720130011 Турбополнач За ТОЈОТА HIЛУКС Landcruiser VIGO3000 1 KDFTV 3.0 L 2006 трговија на ГолемоТурбо Модел : CT16 V172010 L040 17201OL040 17201301101720130160 1720130100 1720130101 1720130011X050607313 VIGO3000За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 Landcruiser 2006 1 KD Vi IGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелТурбо Модел CT16 V Дел Број 172010 L040 Претходната Верзија 172010 L040 172010 L040 OE Број 1720130160 1720130100 1720130101 1720130160 1720130100 1720130101 2006 Година Опис За Toyota Land cruiser D4 D;Hilux SW4 CHRA 1720290040 Мотор 1 KDFTV Зафатнина 3.0 L 2982 кзм 6 Цилиндри KW 173 Гориво Дизел Апликации 2006 За Toyota Hilux SW4 и Landcruiser 1 KDFTVПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

Турбинен касета GT1646V garrett turbo charger основната 765261 / 756867 CHRA за Audi A3 (8P/PA) 2.0 TDI търсене на дистрибутори

184.00 -24 % BGN 140.00

Турбина кертриџ GT1646 V гарет турбо полнач core 765261 / 756867 CHRA за Ауди А3 (8 P / АП) 2.0 TDI пребарување препродавачи1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 765261 / 7652611 / 7652612 / 7652613 / 7652614 / 7652615 / 7652616 / 7652617 / 7652615005 S / 7652615006 S / 7652615007 S / 756867 / 7568671 / 7568672 / 7568673 / 7652618 / 7652619 / 76526110 / 7568674 / 7568675 / 7652610004 / 7652610003 / 7652610002 / 7568670003 / 7568670002 / 7568670001 / 03 G253014 N / 03 G253014 NX / 03 G253016 H / 03 G253019 L1.За Ауди А3 2.0 TDI (8 P / АП) BMP / BMM 103 KW 2.За Seat Altea 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 3.За Седиште Леон 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 4.За Седиште Толедо III 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 5.За "Шкода" Octavia II 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 6.За "Шкода" Врвен II 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 7.За "Фолксваген" Caddy III 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 8.За "Фолксваген" Eos 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 9.За Фолксваген Голф V 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 10.За "Фолксваген" Jetta V 2.0 TDI BMP / BMM 103 KW 11.За "Фолксваген" Passat B6 2.0 TDI BMP / BMM / BVD 103 KWУслови на продажба 1...

HT12-19B 144119S000 144119S002 144119S00A 14411-9S001 14411-9S00 144119S00 HT12 19D 047-282 047-229 047-663 Turbo ZD30 3.0 L EFI

437.58 -10 % BGN 394.00

НОВИ HT1219 D HT1219 B 047282 047229 047663 047282 047229 047663 144119 S000 144119 S002 144119 S001 144119 S00 A 144119 S00 Турбополнач Турбо Турбина За NISSAN ГРАНИЦА Камион D22 Навара Мотор ZD30 EFI ZD30 3.0 L Објект е 100% Сосема Нов Модел : HT12 HT12EX ТурбополначДел Број : 047282 047229 047663 047282 047229 047663 047230 047230 HT1219 B или HT1219 D HT1222 AОЕМ Број : 144119 S001 144119 S002 144119 S000 144119 S00 A 144119 S000 144119 S001 144119 S002 144119 S00 AZD30 дизел мотор Дел Број 047282 Претходниот Број 047229, 047663, 047229, 047663, 047282 OE број 144119 S000, 144119 S000, 144119 S002, 144119 S001 Опис За Nissan Навара, Камион D22 CHRA 047230 Турбо Модел HT1219 B, HT1219 D Мотор Модел ZD30 EFI Модел EET0008 Мотор Производител Nissan Зафатнина 3.0 L, 3000 КЗМ Гориво Дизел Одговара За : Возило : За Nissan ГРАНИЦА Камион D22;Навара 3 Литри EFI 3.0 L;Мотор : ZD30 EFI ZD30 3.0 L EFI D Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

GT2556V 704361 касета турбокомпресор за BMW X5 3.0 d (E53) 135kw Turbor Chra Основната 704361-5010S 704361 комплекти турбини 11652248834

BGN 126.40

GT2556 V 704361 Турбополнач Кертриџ за БМВ Х5 3.0 d (E53) 135 Kw Turbor Chra Core 7043615010 S 704361 Турбина Колекции 11652248834 со заптивкаМатеријал : к18гаранција : 12 МесецДел no...

Turbo касета CHRA Основната CT16V 17201-30160 17201-30100 17201-30101 30011 за TOYOTA Landcruiser, HILUX VIGO3000 1KD-FTV 1KD 3.0 L

237.58 -10 % BGN 214.00

Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на CT16 V 17201OL040 172010 L040 1720130110 1720130160 1720130100 1720130101 1720130011 Турбополнач За ТОЈОТА HIЛУКС Landcruiser VIGO3000 1 KDFTV 3.0 L 2006 трговија на ГолемоТурбо Модел : CT16 V172010 L040 17201OL040 17201301101720130160 1720130100 1720130101 1720130011X050607313 VIGO3000За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 Landcruiser 2006 1 KD Vi IGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелТурбо Модел CT16 V Дел Број 172010 L040 Претходната Верзија 172010 L040 172010 L040 OE Број 1720130160 1720130100 1720130101 1720130160 1720130100 1720130101 2006 Година Опис За Toyota Land cruiser D4 D;Hilux SW4 CHRA 1720290040 Мотор 1 KDFTV Зафатнина 3.0 L 2982 кзм 6 Цилиндри KW 173 Гориво Дизел Апликации 2006 За Toyota Hilux SW4 и Landcruiser 1 KDFTVПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

Нов клапан за управление на празен въздух МК AEP125-1 AEP125 1

36.70 -24 % BGN 28.00

Опис● Име на производ : Воздух Дози● Дел Бр : AEP1251● Осветленост Дел Број : AEP1251 AEP125 1СликаНачин На Плаќање●Ние го прифатат плаќање преку Paypal , Cresit Картичка , Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддршка .●Ве молиме да направите вашата исплата во рок од 19 дена по аукција крајот.●Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, вредноста на декларацијата, итн.) кога ќе се направи исплата, или да испратите порака до нас.Царински даноциМеѓународни Купувачи Ве Молиме Имајте Во Предвид :Увозни давачки , даноци и давачки , не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Turbo 53039700290 06J145713KX 06J145701N 06J145702L 06J145702T 06J145713FX 06J145713L 06J145713LX 222271 25654030248 BZB CAWB

1039.98 -10 % BGN 936.00

Заврши Турбо турбополнач K03 53039880290 53039700290 53039880290 53039700290 06 J145702 K 06 J145713 K 06 J145713 KX 06 J145701 T 06 J145701 N 06 J145702 L 06 J145702 T 06 J145713 FX 06 J145713 L 06 J145713 LX 222271 25654030248 Турбополнач За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan CC Eos голф GTI Jetta За Ауди А3 Quattro на Сите ГАС DOHC 2.0 2.0 L T 2011 За Ауди А3 Quattro на Сите За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan CC Eos голф GTI Jetta ГАС DOHC За Audi A4, A5, П5 За Seat Exeo (A4 Q) За Audi A4 S4 Avant quattro Golf R32 GTI Зајакот Мотор BZB CGYA CAWB CCTA CDAA CDAB CBFA CCZA CCZB ото 2.0 L 2.0 TFSI Т Објект е 100% Сосема НовK03 турбополначДел Број : 53039880290 53039700290 53039880290 53039700290 5303 988 0290 5303 970 0290 ОЕМ Број : 06 J145702 K 06 J145713 K 06 J145713 KX 06 J145701 T 06 J145701 N 06 J145702 L 06 J145702 T06 J145713 FX 06 J145713 KX 06 J145713 L 06 J145713 LX 222271 25654030248 Модел НА K03 5303 988 0290, 5303 970 0290, 53039880290, 53039700290, 53039880290, 53039700290 Дел Број 06 J145702 K OE Број 06 J145713 FX, 06 J145701 N, 06 J145701 T, 06 J145702 K, 06 J145702 L, 06 J145702 T, 06 J145713 K, 06 J145713 KX, 06 J145713 L, 06 J145713 LX, 222271, 25654030248 Година 200815 VSPEC JH5 Опис За Audi A4, A5, П5, Seat Exeo 2.0 L TFSI, (A4 Q) Audi A4 / S4 / Avant quattro Голф / R32 / GTI / Зајакот Мотор BZB, CGYA, CAWB, CCTA, CDAA, CDAB, CBFA, CCZA, CCZB, ото мотор, CAWB...

Комплект турбокомпресор Garrett GT1549S turbo chra касета основната 720244 за Renault Master II Trafic II 2.2 dci G9T 720 90 с. л.

176.00 -24 % BGN 134.00

Комплет Турбополнач Гарет GT1549 S турбо chra кертриџ core 720244 за "Рено" Господар II Trafic II 2.2 dci G9 T 720 90Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плочапред цел.Дел Број : 7202445004 S 7202445002 S 7022440002 7202440001, 7202441 7202442 7202443 7202444 7202445, 7202446 7202447 7202448 7202449, 72024410 ОЕМ Број : 8200100284 4404326, 4506118 9201600 4404326 9112326 8200100284 Ќе одговара за автомобил : ​Услови на продажба 1...

Един истински нов висококачествен автоматичен Транс сензор за скорост 34960-81A0 3496081A0 K-M

25.41 -21 % BGN 20.00

Гаранција за квалитет 1year!тестирани пред да брод!оригинален квалитет делови!comfirm сликата и oem број пред да го купите !!Вистински Нов висок квалитет Авто Транс Брзина Сензор 3496081 A0 3496081 A0заменете број3496081 A0 3496081 A0Пред да платите, ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно ...

Турбокомпресор HT18 turbo core assy CHRA за Nissan Patrol Safari Цивилните Bus 4.2 L TD42Ti 1993-касета турбини 14411-62T00

208.00 -24 % BGN 158.00

Турбополнач HT18 турбо core assy CHRA за Nissan Patrol Safari Цивилни Автобус 4.2 L TD42 Ti 1993 Кертриџ турбина 1441162 T001.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 1441162 T00 1441151 N00 1441109 D60 1441162 T00 1441151 N00 1441109 D60047263 047334 047090 1047090 047095 1047095Услови на продажба 1...

GT1849V 717626-5001S 717626 турбина турбокомпресор за OPEL Vectra C, Signum за SAAB 9-3 9-5 I 2002-05 Y22DTR Y22D 2.2 DTI L

539.76 -10 % BGN 486.00

GT1849 V 7176265001 S 717626 турбина турбо турбополнач За "ОПЕЛ" Vectra C Signum DTI / За SAAB 93 I / 95 200205 Мотор Y22 DTR Y22 D 2.2 L DTI трговија на ГолемоТурбо Модел : GT1849 V 7176267176265001 S 7052045002 S 7052040002 7052040001860055 24443096 860051 24445062 24418170За "ОПЕЛ" Vectra C Signum 2.2 DTI / За SAAB 93 I & 95 20022005 Y22 DTR Y22 D 2.2 L DTIЗа "ОПЕЛ" Signum 2.2 DTI 125 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20022004 За "ОПЕЛ" Vectra C 2.2 DTI 125 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20022004 За SAAB 93 јас 2.2 Ti D година 125 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20002003 За SAAB 95 2.2 Ti D 120 HP Моторот : Y22 DTR Година : 20022005ПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

53039700035 53039700045 53039700025 Turbo касета основната балансиран за Seat Leon Ibiza 1.8 T Cupra AQX/AYP / AQA 110 кВт 1999-

176.00 -24 % BGN 134.00

53039700035 53039700045 53039700025 турбо кертриџ core избалансирани За Седиште Леон Ibiza 1.8 Т Cupra AQX / AYP / AQA 110 KW 1999​Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плочапред цел.Дел Број : 53039880029 / 53039700029, 53039880029 / 53039700029, 5303 988 0029 / 5303 970 0029, 53039880011 / 53039700011, 53039880011 / 53039700011, 53039880044 / 53039700044, 53039880044 / 53039700044, 5303 988 0044 / 5303 970 0044, 06 A145704 L / 06 A145704 LX / 06 A145704 LV, 06 A145704 / 06 A145703 G / 06 A145703 A, 53039880025 53039700025, 5303 988 0025 5303 970 0025, 058145703 N / 058145703 X, 53039700035 / 53039700035, 5303 970 0035 / 5303 970 0035, 53039700026 / 53039700026, 5303 970 0026 / 5303 970 0026, 06 A145704 B / 06 A145704 BX / 06 A145704 BV, 06 A145703 Q / 06 A145704 A, 53039700045 / 53039880045, 53039700045 / 53039880045, 53039880049 / 53039700049, 5303 988 0049 / 5303 970 0049, 06 A145704 H / 06 A145704 HX / 06 A145704 HVПогодни за : Услови на продажба 1...

Водно охлаждане Turbo GT2052V 724639-5006S 705954-0013 724639 705954 за NISSAN Patrol Mistral TERRANO 1999-ZD30DDTI ZD30ETI 3.0 L

559.18 -10 % BGN 503.00

GT2052 V Вода за Ладење 7246395006 S 7246390002 7059540013 ТурбополначОдговара за NISSAN Patrol Мистрал TERRANO II, 3.0 L Година : 19992009Мотор : ZD30 DDTI ZD30 ETI 3.0 3.0 L / 4Објектот е 100% Сосема НовGT2052 V турбополначдел N0...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.