• Новинка
Kit Panneau Solaire 12v 50W Solar Charge Controller 10A 12V/24V Dual USB Z Mount Bracket PV Кабел Camping Car Caravane led 12V

Kit Panneau Solaire 12v 50W Solar Charge Controller 10A 12V/24V Dual USB Z Mount Bracket PV Кабел Camping Car Caravane led 12V

резултат:
BGN 303.98
BGN 167.00 -45 %

Брой продукти
Налично


Пакетот Вклучува
1 Pc соларен панел 12v 50 W
1 Компјутер PWM Соларни Задолжен Контролор 12v/24 V 10 A ДВОЈНА Usb LCD Дисплеј
1 Сет Z Заградата Планината
1 Сет Кабел
Испорака
Кога ќе го поставите цел ,ние ќе ви испратиме парцели во рок од 3 дена .Ако не можете да ја пронајдете вашата земја или оваа парцела не се брод вашата земја ,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате .
Customes Такса
Купувачи се одговорни за сите дополнителни customes такса и увоз во вашата земја.Овие дополнителни такса може да се собираат во времето на испорака .Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки .Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци .И Купувачи се одговорен за customes давачки.
Оддалечена Област
Ние обично брод предмети од DHL,FEDEX и ПРОЗОРЦИ.Според нашите expreience ,многу земји или места припаѓа на оддалечена област.Секоја Парцела во оддалечена област ќе се наплаќа екстра оддалечена област испорачување такса .Постојат некои решенија за овој проблем .
(1)ни остави друга адреса или пост код, кои не припаѓаат на оддалечена област .кој имаше подобар биде најблизок до вашата дестинација.
(2)Плаќаат екстра оддалечена област испорачување такса.

Подробности

търговска марка:
Singfo Solar
Сгъваем Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Размер:
630*540*18MM
Брой клетки:
36 бр монокристален слънчев елемент
Гъвкави Слънчеви Панели:
No
Брой панели:
>20
Номер На Модела:
Panneau Solaire преносим 12V 50W
Макс. Силата на:
12v 50W Panneau Solaire
is_customized:
Yes
Материал:
Монокристален Силиций
Номинална Мощност:
Kit Panneau Solaire 50W
Характеристика:
Водоустойчив
Материал:
Монокристален Силиций
Аксесоари :
Кабел dc и скоба Z и Конроллер слънчева зареждане 10A 12v/24v
подадена декларация на :
RV лодки, каравани и къмпинг автомобил, Каравана морска лодка яхта
Тип На Батерията:
Миниые Модули, Слънчеви Панели/ Миниые Модули, Слънчеви Панели / Plat
Staus :
Производители На Слънчеви Панели В Китай С 2008 Г.
Сертификат За Слънчеви Панели:
TUV, CE
Стъклен Вид:
Темепред Стъкло
слой:
ЕВА
разпределителните кутия:
IP 65

Избор на купувачи

BUHESHUI Epoxy 0.6 W 3V Solar Cell Polycrystalline Solar Panels Small Solar Power Battery Charger Solar Led Light 65*70MM 100шт

206.40 -12 % BGN 182.00

BUHESHUI Епоксидна За 0,6 W 3 V Соларни ќелии Поликристални Соларни Панели Мала Соларна Енергија Батерија Полнач Соларна Led Светло 65*70 MM 100pcsОпис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.поликристални силикон3.Макс работа напон : 3 V4.Макс работат на струјата : 0200ma5.моќност : 0.6 W6.Димензија : 60*75* 3 ммКако да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.DC акумулаторСоларен Панел1.2 V2 V ~ 2.5 V2.4 V3.5 V ~ 4 V3.6 V5 V ~ 6 V6 V7.5 V ~ 9 V12 V15 V ~ 18 VАпликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ ...

На едро! 100 бр. / лот 0.6 W 5.5 В слънчевата батерия Поликристаллическая соларен панел слънчев модул САМ Слънчево зарядно 65 * 65*3 мм Безплатна доставка

238.40 -12 % BGN 210.00

Трговија на големо! 100 PCS / Многу За 0,6 W 5.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Соларен Модул DIY Соларен Полнач 65*65*3ММ Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

10 бр./лот соларен панел 12 10 W поликристаллические слънчеви модули 100 W 18 джобно Слънчево зарядно устройство за батерия морска лодка яхта RV

640.00 -49 % BGN 326.00

Пакетот Вклучува10 PCs Соларен Панел 10w 12v20 долари по парче, ако купат 10 компјутериКарактеристика на Сите Нови клетки и компоненти,без отфрли / рециклира или се користи клетки или втора рака продава ...

AOSHIKE 10Pcs САМ слънчеви панели фотоволтаични слънчеви елементи с жици 15 см зарядно устройство Solars епоксидни печка 54x54MM 2V 130MA

BGN 14.14

Поврзани Продукции : Инчен : 54 * 54 MM Перформанси параметри : 2 V 130 MA 0.26 W Можат да ја наплатат 1.2 volt батеријата, може директно да се вози на мал мотор.Пакување, Вклучувајќи : 10 x соларни панели

1.3 W 5 в мини-слънчевата батерия слънчев модул поликристални ПАТ соларен панел САМ Слънчево зарядно 110 * 80*3 мм, 5 бр. / лот Безплатна доставка

31.84 -12 % BGN 28.00

Трговија на големо Мини 1.3 W 5 V Соларни ќелии Поликристални МИЛЕНИЧЕ Соларен Панел Соларен Модул DIY Полначот 110*80*3ММ Бесплатен ПревозотОпис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.Тип : Ламинат поликристални силикон4.Макс работа напон : 5 Vотворете voltag : 6v5.Макс работат на струјата : 0MAX 200 MA6.моќност : 1.3 W MAX7.Димензија : 110mm×80mmx 3 ммКако да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.DC акумулаторСоларен Панел1.2 V2 V ~ 2.5 V2.4 V3.5 V ~ 4 V3.6 V5 V ~ 6 V6 V7.5 V ~ 9 V12 V15 V ~ 18 VАпликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ ...

ELEGEEK 5W 18V Поликристаллическая слънчеви панели ПЕТ Mini Solar Panel Charging for Battery 12V САМ Solar Home System 210*165mm

BGN 18.62

Карактеристики : Висока Ефикасност Минијатурни Соларни ќелии, лесно може да се организира за поголемо оптоварување апликации вклучувајќи повисок напон и струја се товари...

ELEGEEK 5pcs 3.5 W 18V Solar Cell Panel Polycrystalline Silicon САМ Solar Cell 165*135mm Mini Solar Cell for САМ and Solar System

BGN 47.95

Карактеристики : Висока Ефикасност Минијатурни Соларни ќелии, лесно може да се организира за поголемо оптоварување апликации вклучувајќи повисок напон и струја се товари...

ELEGEEK 5pcs 5W 6V 210*165mm поликристални слънчеви батерии мини-соларен панел 830mAh такса за Batterry Pack DIY ПЕТ Solar Panel

BGN 59.50

Карактеристики : Висока Ефикасност Минијатурни Соларни ќелии, лесно може да се организира за поголемо оптоварување апликации вклучувајќи повисок напон и струја се товари...

SUNWALK ELEGEEK High Efficiency Foldable Sunpower Solar Panel Charger 5V Output Solar Power Bank Camping Charger за мобилен телефон

101.20 -40 % BGN 61.00

Ексклузивно ic GEEK™Откривање на вашиот уред автоматски, и нудат најдобри полнење тековната интелигентно, да се постигне брзо полнење и продолжи вашиот уред животен век.Опремени со РЕГУЛАТОР на НАПОН за да се обезбеди стабилност...

BUHESHUI Wholesale 1.3 W 5V Solar Panel Polycrystalline ПЕТ Solar Cell САМ Solar Battery Charger 110*80 ММ 50pcs Free Shipping

478.40 -12 % BGN 421.00

Висок Квалитет! 1.3 W 5 V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални МИЛЕНИЧЕ Соларен Панел DIY Соларен Полнач 110*80*3ММ Бесплатен ПревозотОпис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.Тип : Ламинат поликристални силикон4.Макс работа напон : 5 Vотворете voltag : 6v5.Макс работат на струјата : 0MAX 200 MA6.моќност : 1.3 W MAX7.Димензија : 110mm×80mmx 3 ммКако да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.DC акумулаторСоларен Панел1.2 V2 V ~ 2.5 V2.4 V3.5 V ~ 4 V3.6 V5 V ~ 6 V6 V7.5 V ~ 9 V12 V15 V ~ 18 VАпликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ ...

Високо качество 18V 6W на слънчеви панели, зарядно устройство DC изход 330mA слънчевата батерия за зареждане на 12V батерия с крокодиловым клипс

36.00 -25 % BGN 27.00

6 W 18 V Monocrystalline Соларен Панел+DC Излез На Одделение Соларни ќелии DIY Соларен Полнач За 12 V Батерија Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

BOGUANG Photovoltaic 100W 12V Black гъвкави слънчеви панели, слънчев модул mono Cell kit RV yacht boat camping car outdoor charger

BGN 222.37

Solarparts 1 PCS 100 W 12 V Црна Боја флексибилни соларни панел соларен модул соларни ќелии за RV / јахта / брод / кампување автомобил / на отворено полнач.Функција& Тенка и флексибилна& Ефикасен& Лесни& Цврсти и издржливи& ЕфикаснаИ без mouting структура потребни& Наменета за суровата срединаПолуФлексибилни соларни панел се направени од страна на висока ефикасност соларни ќелии, таа широко се применува за надворешна спортски, туристички, кампување, итн...

5 бр. / лот 250 W-350 W разпределителна кутия за слънчеви панели САМ, слънчева разпределителните кутия, фотоэлектрическая разпределителните кутия

55.84 -5 % BGN 53.00

5pc / многу 250 W350 W на раскрсницата кутија за соларен панел DIY, соларни делница кутија, pv делница кутија BX210250 Делница кутија има структура на примерокот, кој може да биде инсталиран expediently...

SUNWALK 5W 5V Solar Cell Panel Charger USB Output 830mA джобно Слънчево зарядно устройство за мобилен телефон Solar charger 5V USB 210*165mm

BGN 20.51

Карактеристики : Преносни мини соларен полнач за 5 V дигитален апарат Висока конверзија го оценувате Висока ефикасност излез Одлично слаба светлина ефект Технички Параметри : Материјал : Поликристални силициум Излез : 5 V / 0~0.83 ЕДЕН(Макс) Моќност : 5 W Ефикасност : 15~17% Димензија : 210*165mm Тежина : 0.2 kg Пакети вклучуваат : 1 * Соларен Панел Полнач 1 * Р egulator Цевка

BUHESHUI 4.2 W 18V Mini Solar Cell САМ Поликристаллическая соларен панел за 12 зарядно устройство 200*130*3 мм, 12 бр / лот на Едро

184.00 -22 % BGN 144.00

Трговија на големо 4.2 W 18 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+Крокодил Клип За 12 V Батерија Соларен Полнач 12pcs / многу Бесплатен Превозотбренднови ROHS одобрен мини Соларен панелСоларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамкаполикристални СиликонРаботен напон : 18 VРаботат на струјата : 0230 MAОтворете коло напон : 19.8 VКраток спој напон : 300 Мр6.моќност : 4.2 W7.Димензија : 200mm×130mmx3mmКако да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.DC акумулаторСоларен Панел1.2 V2 V ~ 2.5 V2.4 V3.5 V ~ 4 V3.6 V5 V ~ 6 V6 V7.5 V ~ 9 V12 V15 V ~ 18 VАпликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ ...

SUNWALK 4.2 W 18V Поликристаллическая соларен панел Пет Mini Solar Panel Module for САМ Charger DC Battery System 200*130mm

BGN 12.78

Карактеристики : соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешниот рамка на Високо конверзија цена, висока ефикасност излез Одлична слаба светлина ефект Технички Параметри : Материјал : Поликристални силициум Работа напон : 18 V Openколо напон : 19.8 V Работат на струјата : 0 ~ 230m A Max Моќ : 4.2 W Ефикасност : 15~17% Димензија : 200*130mm Тежина : 0.110 kg Пакети вклучуваат : 1 * соларен панел Апликации : се Погодни за полнење на мобилен телефон и мали DC батерии, Научно тестирање и Образовни експеримент, Електронски апликации, да се Изгради на вашиот DIY напојува модели, соларни екранот, сончевата светлина и соларни играчки, итн

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.