• Новинка
MPPT 20A LCD Solar Charger Контролер 12V 24V with Temperature Sensor Light and Таймер Control for Home Lighting System Y-SOLAR

MPPT 20A LCD Solar Charger Контролер 12V 24V with Temperature Sensor Light and Таймер Control for Home Lighting System Y-SOLAR

резултат:
BGN 39.50

Брой продукти
Налично

MPPT 20 A LCD Соларен Полнач Контролер 12 V 24 V со Сензор на Температура на Светлина и мерач на време за Контрола на Домашниот Систем за Осветлување Y-СОЛАРНИ
M20,20 A PWM Соларни Полнење Контролори(MPPT20) 12 V 24 V Авто Работа LCD dispaly со Макс 480 W Соларен Панел
Notcie : не е точно MPPT ,нема големи трансформатор серпентина внатре
Ова е компатибилен MPPT задолжен контролор PWM интелигентни / ефикасна / заштеда на енергија, тој не само што е ефикасно MPPT контролер за полнење функција за автоматско следење на максимална моќност точка, 10% -30% повисока од обичните контролер ефикасноста на полнење, исто така, има режим на заштеда на енергија, повеќе од 30% енергија отколку обичните контролер, режимот на потрошувачката на енергија на само 10m A-15m A.
LCD екранот
Батеријата обратна празнење заштита
Лесно ракување интерфејс
Батеријата обратна поларитетот заштита
MPPT+ PWM полнење на чекање
Батеријата под напон за заштита на
Параметар корисникот може да го ресетирате Преоптоварување
Кратки-коло заштита
Некое копче за да ги вратите фабричките прилагодувања
USB 5 V за полнење (за 500m A) за мобилен телефон(Само за M30)
Некое копче за да го отворите и затворите оптоварување
Автоматска температурна компензација функција
Ние може да OEM ODM,ако треба.
За промет на Големо,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку порака!!!( )
1. 1x 20 A соларен контролер M20
2. 1x упатство
3. 1x temp сензор
Параметри / Модел
MPPT10
MPPT20
MPPT30
MPPT40
Тековната максимална моќност
12 A
20 A
30 A
40 A
Инсталација Lin(mm2)
4mm2
8mm2
10mm2
12mm2
Инсталација Линија(AWG)
10(AWG)
8(AWG)
7(AWG)
6(AWG)
Тежина
280g
300g
475g
480
Димензии
143×89×46(mm)
187*97*61(mm)
Систем оптоварување на косата
≤13m A
Јамка Buck
≤100m V
Батеријата плови напон
13.8 V(12 V систем)/27.6 V(24 V систем)
Батеријата (под напон) заштита
10.6 V(12 V систем)/21.2 V(24 V систем)
Батеријата (под напон) обновување на напон
12.6 V(12 V систем)/25.2 V(24 V систем)
Полнење на чекање
MPPT+PWM РЕЖИМ
Температурата На Работа
-10°C~60°C
Температура На Чување
-30°C~70°C
Влажност барања
≤90%, Без кондензација
Температурна компензација
-4m V/Клетка/°C
Температурна Сонда (изградена компоненти)
NTC 100 K thermistats
Максимална отворено коло напон на соларен панел
18 V-24 V(12 V систем)36 V-48 V(24 V систем)
Соларни панели максимално отворено коло напон (V)
≤48 V
(Случаи) 12 V систем стандардна конфигурација
Врв напон на соларни ќелии panel
18 V-25 V
18 V-25 V
18 V-25 V
18 V-25 V
Врв моќ на соларни ќелии panel
50 W-130 W
100 W-260 W
200 W-380 W
≤500 W
Модел
MPPT10
MPPT20
MPPT30
MPPT40
Батеријата стандарден напон
12 V
12 V
12 V
12 V
Капацитетот на батеријата
≥100 AH
≥200 AH
≥300 AH
≥400 AH
Инсталација Lin(mm2)
4mm2
8mm2
10mm2
12mm2
Инсталација Линија(AWG)
10(AWG)
8(AWG)
7(AWG)
6(AWG) Соларен LCD серија еден вид на интелигентни,мулти-цел соларни на полнење и празнење контролер
За Нашите Цени
Ние се стремиме да ви обезбеди со најниски цени е можно на ,Сепак,понекогаш единечната цена во нашата продавница може да биде поголем од единица мерка цена на другите продавници,но ако цел повеќе од 5pcs ,ве молиме контактирајте со нас ,ние може да ви даде цената на големо,толку повеќе ќе ви ги купите,тие се поевтини.
Можете да ја платите вашата нарачка преку Alipay, Paypal, Запад Унија и сите поголеми Кредитна Картичка.
Ако имате стави ред,ве молам по завршувањето на плаќање, како е можно поскоро,бидејќи редоследот автоматски ќе биде откажан од страна систем по одредено време.
Ако имате било какви прашања или проблеми,ве молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас kown,може да се остават порака ( ), кога нашиот Trade Manager не е онлајн( )или може да контактирате со нас преку Trade Manager директно кога нашите Trade Manager е онлајн ( ), ние ќе ви одговори со 12 часа.

Подробности

Максимален Ток:
20А
is_customized:
Yes
търговска марка:
Y-SOLAR
Приложение:
Регулатор За Слънчева Система
Номер На Модела:
М20
Максимален Входен Сигнал :
240W (12V) 480W (24V)
За:
автономна система фотоэлектрическая
Стандартно напрежение на батерията:
12V 24v auto
максимално напрежение на отворена верига:
18V-24V(система 12V)36В-48V(система 24V)
Температурна компенсация:
-4МВ / текст на клетка/градус по Целзий
Напрежение на тока на плувка на батерията:
13.8 в(система 12V)/27.6 в(система 24V)
Защита на батерията (под напрежение):
10.6(система 12V)/21.2 в(система 24V)
Напрежение възстановяване на батерията (под напрежение) :
12.6 в(система 12V)/25.2 в(система 24V)
Предмет на:
mppt 20a
максимално напрежение на отворена верига (в):
≤48V

Избор на купувачи

PWM 20A Solar Charge Controller 12V 24V LCD Display, USB 5V Solar Panel Charge Regulator RTD-20A Y-Solar

25.12 -36 % BGN 16.00

Нови Пристигнување 20 A Соларни Задолжен Контролор 12 V 24 V LCD Дисплеј USB 5 V Соларен Панел Полнење Регулаторот RTD20 A YСоларниУпатството за корисникотБЕЗБЕДНОСНИ ИНСТРУКЦИИ1.Осигурете се дека батеријата е доволно напон за контролер да се признае батерија тип пред првата инсталација.2.Батеријата кабелот треба да биде краток, што е можно за да се минимизира загубата.3.Регулаторот е само погодна за оловни батерии : ОТВОРЕНА,AGM, ГЕЛтоа не е погоден за никел метал hydride, литиум јони или други батерии.4.Цената регулаторот е само погодна за регулирање на соларни модули...

Epever eLOG01 Use For Tracer BN Tracer A MPPT Solar Controller With RS485 Порт

BGN 50.86

e LOG01• Logger со 2m RS485 / 1.5 м USB комуникациски кабел• За контролер со RS485 портаКарактеристики : • Евиденција & преземете system податоци• Компатибилен со софтверот за персонален КОМПЈУТЕР & MT50 за набљудување во реално време• Се поврзете со КОМПЈУТЕР преку USBинтерфејс со висока компатибилност• Напојува од страна на контролорот комуникациски интерфејс• Чување период се разликува со рекордно време• LED Индикатор дизајн, повеќе интуитивен екранМоделe LOG01Влезен напон4~10 VDCНапојува од страна на RS485 интерфејсПросечната потрошувачка на енергија0.3 WBaud rate115200КомуникацијаRS485Интерфејс тип2 RJ451 Микро USBРекордно време10 минутиДимензии71×67.62×25.8 mmМонтажа димензија57.6 mmМонтажа дупка големинаΦ4.5Работна температура25℃~75℃Влажност595% (Н...

Нагревателен елемент от неръждаема стомана нагревател диапазон слюда 40mm x 40mm 220V 150W за шприц машини

18.38 -13 % BGN 16.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Бенд Грејач Напон 220 V Моќност 150 W Бенд Големина 40 × 40mm(Внатре Кол.*H) Главни Материјали од не ' Рѓосувачки Челик Издржи Температура 300 °C 400 °C Тежина 80g / pc Пакет 2 парчиња Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

20A напрежение 48v автоматична работа PWM EPsolar EPEVER слънчев портативен контролер VS2048BN wifi скоростна сензор кабел и метър MT50

182.40 -12 % BGN 161.00

20 A 48v напон авто работа PWM EPsolar EPEVER соларни преносни контролерVS2048 BN wifi КУТИЈА сензор кабел и метар MT50Плаќање : 1...

30A 24v напрежение 12v автоматична работа на слънчеви панели, система EPEVER Слънчево зарядно регулатор с mt50 дистанционно метър VS3024BN

144.00 -12 % BGN 127.00

30 A 24v напон 12v автоматска работа соларен панел систем EPEVER Соларен Полнач регулатор со MT50 далечински метар VS3024 BNПлаќање : 1...

EPSolar 12V 24V 20A Слънчев регулатор зареждане VS2024BN с USB кабел свържете КОМПЮТЪРА зарядно устройство контролер 20amps

90.40 -12 % BGN 80.00

EPSolar 12 V 24 V 20 A Соларни полнење регулаторот VS2024 BN со помош на USB кабел поврзете КОМПЈУТЕР батерија полнач контролер 20amps​Плаќање : 1...

Източник на захранване на генератор на 20A на модул за управление на заряд на слънчеви панели за такси защита батерии 12V и 24V от 10V до 30V dc

15.98 -19 % BGN 13.00

20 A Генератор Напојување Соларни Ќелии Задолжен за Контрола на Модул за 12 V и 24 V Батеријата Заштита Одбор 10 V да 30 V DC Влез Широко се КористиПроизвод Вовед : 1.Модел : HW6322.Влезен Напон : DC 1030 V3.Номинална Струја : 20 A4.Екранот Прецизност : 0.1 V5.Контрола На Прецизност : 0.1 V6.Излез Тип на : директен излез7.Напон Толеранција : + / V 0.18.Апликацијата Области : 1224 V акумулатор9.Батерија Тип : Оловокиселина, батерии, никелкадмиум акумулатори, никелметал hydride батерии, литиумјон батерии, полимерни батерии Автомобил батеријата, електричен автомобил батеријата10 .Големина;82*58*18mmповрзете се на батеријата(ако не,ништо нема да се прикаже)Како да се Користи:1.Поставена Почетна Напон : во нормалниот приказ на напонот на државата,притиснете на копче ќе се прикаже полнам напон;долго притиснете за 3s дигиталниот цевка ќе флеш;можете да почнете или престанете копчето за да го поставите стартување полнење напон вредност2.Поставено Стоп Напон : во нормалниот приказ на напонот на државата,притиснете на копче ќе се прикаже stoping полнење напон;долго притиснете го копчето за 3s дигиталниот цевка ќе флеш;можете да почнете или престанете копчето за да го поставите stoping полнење напон вредност3.Фабрика Ресетирање : во моќта на државата притиснете на старт / стоп копче во исто време,дигитални цевка ќе се прикаже 888;што претставува фабрика ресетирање поставкиза применета на соларни ќелии, нова енергија батерииОловокиселина батерии, никелкадмиум акумулатори, никелметал hydride батерии, литиумјон батерии, полимерни батерии, Автомобил батеријата, електричен автомобил батеријата

(Признавайте митница) патронный нагревател отопление неръждаема стомана 304 единния глава с вид и диаметър на корк термодвойки K 8mm

15.82 -12 % BGN 14.00

304 од не ' Рѓосувачки Челик Еден Главата Греење Патрон Грејачи со Тип К Thermocouple 8мм Цевка со ДијаметарСпецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликBulit во К Тип thermocoupleЦевка Големина : 8mmЦевка Должина : ве молам изберете го на лист како што требаНапон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : врз основа на цевката големинаЖица Должина : 250mmПакет : 2 парчиња Патрон ГрејачиНие прифаќаме обичај различни големина на грејачи, ако не можете да го најдете вистинскиот, во нашата врска, само контактирате и да ни понудат вашиот спецификација.​

PWM 30A Solar Charge Controller 12V 24V LCD Display, USB 5V Solar Panel Charge Regulator RTD-30A Y-Solar

31.36 -43 % BGN 18.00

Нови Пристигнување 30 A Соларни Задолжен Контролор 12 V 24 V LCD Дисплеј USB 5 V Соларен Панел Полнење Регулаторот RTD30 A YСоларни RTD10 A : RTD20 A : RTD40 A : Упатството за корисникотБЕЗБЕДНОСНИ ИНСТРУКЦИИ1.Осигурете се дека батеријата е доволно напон за контролер да се признае батерија тип пред првата инсталација.2.Батеријата кабелот треба да биде краток, што е можно за да се минимизира загубата.3.Регулаторот е само погодна за оловни батерии : ОТВОРЕНА,AGM, ГЕЛтоа не е погоден за никел метал hydride, литиум јони или други батерии.4.Цената регулаторот е само погодна за регулирање на соларни модули...

Дестилиран електрически водонагревательный елемент на резервни части за вряла вода и Диспенсерных нагреватели мед 2500W 3000W 4500W

31.98 -12 % BGN 28.00

Дестилирана Електричен Бојлер Елемент Резервни Делови за Вриење Вода & Фармацевт Греалки Бакар 2500 W 3000 W 4500 W Цевка Висина Тема Кол...

Паленая тръба 13 x 100 мм червения проводник нагревател картриджный елемент AC 220V 350W

37.41 -14 % BGN 32.00

Singe Цевка 13 x 100mm Црвено Жица Грејач Кертриџ Елемент AC напон 220 V​Спецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликЦевка Големина : 13x100mm(D*L)Напон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : 350 WЖица Должина : 250mmТежина : 69g / pcПакет : 5pcs Патрон ГрејачиЗа повеќе патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница...

Слънчев регулатор мощност 1000 w 24V 30A 1kva с инвертор се приспособява към широкию диапазон на температурата и голям хълм

BGN 556.46

1000 W 24 V 30 A 1kva соларен контролер со инвертер се прилагодат на широк опсег на температура и високата надморска височинаДел 1...

Алуминиева сплав 75x15x3. 5mm 220V 270 градуса по Целзий 120W нагревательная плоча PTC постоянна температура на нагревателен елемент

11.98 -25 % BGN 9.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 75×15×3.5 mm Напон 220 V Моќност 120 W Температура 270 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 19g / pc Пакет 2 парчиња Греење ПлочаЗа повеќе 75x15x3.5mm PTC греење плоча, ве молиме кликнете на следната спецификација : ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕВе молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања или проблеми пред или по купувањето...

Tracer КН series MPPT 20A 2210CN с USb кабел връзка с КОМПЮТЪР връзка и сензор за температурата на 20amp 12V 24V автоматична работа

97.60 -11 % BGN 87.00

Трагач CN серија MPPT 20 A 2210 CN со помош на USb кабел поврзете КОМПЈУТЕР комуникација и Temp сензор 20amp 12 V 24 V Авто работаПревозот : Ние гарантираме за да брод во рок од 72 часа по исплата потврда (освен Одмор).Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.Со цел да се обезбеди да добиете цел помалку данок врз увозот, ние ќе го пријават како "Примерок" со пониска вредност...

AC 110V 220V 380V 14x120mm 400W електрически нагревателен елемент на печка картриджный нагревател

41.89 -14 % BGN 36.00

AC 110 V 220 V 380 V 14x120mm 400 W Електрично Греење на Елемент Грејач Патрон ГрејачиСпецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликЦевка Големина : 14x120mm(D*L)Напон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : 400 WЖица Должина : 250mmТежина : 100g / pcПакет : 5pcs Патрон ГрејачиЗа повеќе патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.