• Новинка
20A Epsolar MPPT Solar Charge Regulator 12V 24V LCD Diaplay EPEVER TRACER Solar Charge Controller 2210A

20A Epsolar MPPT Solar Charge Regulator 12V 24V LCD Diaplay EPEVER TRACER Solar Charge Controller 2210A

резултат:
BGN 149.12
BGN 134.00 -10 %

Брой продукти
Налично


20 A Epsolar MPPT Соларни Полнење Регулаторот 12 V 24 V LCD Diaplay EPEVER ТРАГАЧ Соларни Задолжен Контролор 2210 A
Пакет :
1 Pcs Соларен контролер
1 Pcs Упатство
Photograg h
Модел
Номинална Наплатат Струја (IBat)
Номинална Моќ Полнење
MAX. PV Моќ (PMax)
Tracer1206 A
10 A
130 W/12 V, 260 W/24 V
340 W(ВМП=34 V)
Tracer1210 A
10 A
130 W/12 V, 260 W/24 V
680 W
Tracer2210 A
20 A
260 W/12 V, 520 W/24 V
1360 W
Tracer3210 A
30 A
390 W/12 V, 780 W/24 V
2040 W
Tracer4210 A
40 A
520 W/12 V,1040 W/24 V
2720 W Преглед
Те ценат за изборот на MPPT соларни задолжен контролор, Трагач-серија. Врз основа на заеднички позитивни дизајн и напредно MPPT контрола алгоритам, со LCD прикажување работи статус, овој производ е уметнички, економски и практични.
Со MPPT контрола алгоритам, во секоја ситуација, производи од оваа серија може да брзо и точно песна од најдобрите максимална моќност точка (MPP) на фотонапонски ќелии, со цел да се добие максимален број на соларната енергија во време, што значително ја подобруваат енергетската ефикасност. Постои двоен екран функција : локалните LCD панелот и далечински метар. Со Modbus протокол за комуникација интерфејс, тоа е погодно за клиентите да се прошири апликации и мониторинг во различни области како телекомуникациски базната станица, апарати за домаќинство систем, улично осветлување систем, пустината систем за следење, итн.
Сите круг на електронски дефект самоуправа-тест функција и подобрени електронски заштита функција може да најоддалечената се избегнат штети на системски компоненти кои произлегуваат од инсталацијата грешки или систем неуспеси.
Функција :
Напредни Максимална Моќност Точка Следење () технологија, со ефикасност не помалку од 99.5%.
На високо квалитетни компоненти, усовршување на перформансите на системот, со максимална конверзија ефикасност на 98%.
Ултра-брзо следење на брзината и да се гарантира следење на ефикасноста.
Точно препознавање и следење на повеќе моќ поени.
Сигурен автоматско ограничување функција на максимален PV текст власт, обезбедувајќи не преоптоварување под никакви околности.
Широк MPP оперативен напон спектар.
12/24 VDC автоматски идентификување систем напон.
LCD панелот на екранот дизајн, динамички прикажување алатка е оперативни податоци и работна состојба.
Повеќе оптоварување контрола начини : рачна контрола, light ON/OFF, светлината На+Тајмер и тест на владата.
Поддршка 3 полнење preprogram опции : Запечатени, Гел, Поплавени.
Батеријата температурна компензација функција.
Во реално време енергија статистика функција.
Со RS-485 комуникација автобус интерфејс и Modbus протокол за комуникација, тоа е на располагање за да се задоволат различните комуникациски потреби во различни ситуации.
Достапни за EPsolar мрежа модул (e Box01)со протоколот TCP/UDP/SNMP, да се реализира конекција со интернет.
Достапна за PC следење и надворешни екранот единица поврзување како MT50 и така натаму, сфаќајќи во реално време во проверка на податоци и параметри амбиент.
Поддршка за надградба за софтверот.
Карактеристики
Објектот
Име
Објектот
Име
1
Монтажа дупка sizeΦ5
6
Оптоварување Терминал
2
Изберете Го Копчето
7
RS-485 2 порт
3
РТС Пристаниште 1
8
Производ школка
4
Соларни Терминал
9
Внесете Копчето
5
Батеријата Терминал
10
LCD Заштита
PV Текот Тековната
Контролорот ќе го ограничи полнење на батеријата тековната до Максимум Батеријата Тековна оценка. Затоа е над големина соларни ќелии не ќе работат на врвот на моќта.
PV Краток Спој
Кога PV краток спој се јавува, на контролорот ќе го прекинете полнењето.

Подробности

is_customized:
Yes
Приложение:
Контролер За Зарядно Устройство
Максимален Ток:
20А
Номер На Модела:
2210А
Номинално Напрежение:
12V 24V
текущата:
Слънчев контролер 20А
Номинален ток на зареждане :
20А
Номинален ток на разряд:
20А
Диапазон На Напрежението На Батерията:
9V-32В
Макс. PV VOC:
100v
Макс. Входяща мощност на PV:
260W / 12V 520W / 24V
Самостоятелна консумация:
Информационни материали:
RS485 (интерфейс RJ-45)

Избор на купувачи

12v 24v mppt solar charge controller 30 amp, 30a mppt solar charging controller, 30A mppt controller

212.80 -9 % BGN 194.00

30 A MPPT Соларни Задолжен Контролор Регулаторот 12 V / 24 V Авторабота, Max PV текст 150 VОваа MPPT соларен контролер е напредна максимална моќност точка следење () батерија полнач за offgrid фотонапонски (PV) системи до 840 W...

Регулатор задължения на слънчевия вятър 48v 96v хибриден за ветрогенератора 2kw

451.20 -10 % BGN 406.00

48v 96v сончевиот ветер хибридни задолжен контролор за 2kw правец на генераторВетер и Соларни хибрид генерација е доста напредни обновливите извори на енергија систем во моментов...

Tracer КН series MPPT 20A 2210CN с USb кабел връзка с КОМПЮТЪР връзка и сензор за температурата на 20amp 12V 24V автоматична работа

97.60 -11 % BGN 87.00

Трагач CN серија MPPT 20 A 2210 CN со помош на USb кабел поврзете КОМПЈУТЕР комуникација и Temp сензор 20amp 12 V 24 V Авто работаПревозот : Ние гарантираме за да брод во рок од 72 часа по исплата потврда (освен Одмор).Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.Со цел да се обезбеди да добиете цел помалку данок врз увозот, ние ќе го пријават како "Примерок" со пониска вредност...

Патронный нагревател от неръждаема стомана, 900W/1000W 20x180mm/20x200mm

86.38 -14 % BGN 74.00

900 W / 1000 W 20x180mm / 20x200mm Нерѓосувачки Челик Патрон ГрејачиСпецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликЦевка Големина : 20x180mm / 20x200mm(D*L)Напон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : 900 W / 1000 WЖица Должина : 250mmТежина : 250g / pcПакет : 5pcs Патрон ГрејачиСледниве се некои од најчесто користените 202 од не ' Рѓосувачки Челик патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница...

30A 24v напрежение 12v автоматична работа на слънчеви панели, система EPEVER Слънчево зарядно регулатор с mt50 дистанционно метър VS3024BN

144.00 -12 % BGN 127.00

30 A 24v напон 12v автоматска работа соларен панел систем EPEVER Соларен Полнач регулатор со MT50 далечински метар VS3024 BNПлаќање : 1...

CC-USB-RS485-150U, комуникационен кабел слънчев контролер на ЕП, контролер EPEVER, свързани към КОМПЮТЪРА

10.54 -15 % BGN 9.00

USB Комуникациски Кабел за EPsolar контролор : LSБ Серија; VSBN Серија; Tracer A Серија; Tracer BN Серија.RTS300 R47 K3.81 A, Далечински сензор на температура поврзете кабелЗа EPsolar соларен контролер : LSБ Серија;VSBN Серија; Tracer A Серија; Tracer BN Серија.Ако можете, исто така, треба да се цел контролер, ве молиме погледнете на следниов начин :

AC 110V 220V 380V 14x120mm 400W електрически нагревателен елемент на печка картриджный нагревател

41.89 -14 % BGN 36.00

AC 110 V 220 V 380 V 14x120mm 400 W Електрично Греење на Елемент Грејач Патрон ГрејачиСпецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликЦевка Големина : 14x120mm(D*L)Напон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : 400 WЖица Должина : 250mmТежина : 100g / pcПакет : 5pcs Патрон ГрејачиЗа повеќе патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница...

12V 24V 36V 48V 30A MPPT Solar Controller Use for Vented Запечатана Gel Nicd Батерия Li High Performance Charge Controller with LCD

BGN 108.48

12 V 24 V 36 V 48 V 30 A MPPT Соларен Контролер ја Користите за Vented Запечатени Гел Nicd Батерија Li Високи Перформанси Задолжен Контролор со LCDФункција : 100% MPPT контролерИнтелигентни Максимална Моќност Точка технологија на СледењеВграден DSP контролер со високи перформансиАвтоматско батеријата напон, детекција 12 V / 24 V / 36 V / 48 VТрифаза на полнење оптимизира работата на батеријатаМултифункција LCD дисплеиОбратна поларитетот заштита на соларен панелOvercharge заштитаМоже да се монтира лесноПогоден за батерија видови на запечатени оловни, vented Гел, и Литиум батеријаБелешки : излезниот терминал е за светилка само ( 12 V систем помалку 60 W, 24 V / 36 V / 48 V систем помалку 100 W ),и ќе биде изгорена доколку се поврзувате со други товари...

30A MPPT charge control Battery charge controller, 12VDC 420Watts,24VDC 840Watts, 2014 New arrival

212.80 -9 % BGN 194.00

30 A MPPT Соларни Задолжен Контролор Регулаторот 12 V / 24 V Авторабота, Max PV текст 150 VОваа MPPT соларен контролер е напредна максимална моќност точка следење () батерија полнач за offgrid фотонапонски (PV) системи до 840 W...

Висока ефективност слънчев вятър такса 2000 W хибриден контролер 96 2 кВт

451.20 -10 % BGN 406.00

Висока ефикасност сончевиот ветар полнење 2000w хибрид контролер 96vВетер и Соларни хибрид генерација е доста напредни обновливите извори на енергија систем во моментов...

Паленая тръба 13 x 100 мм червения проводник нагревател картриджный елемент AC 220V 350W

37.41 -14 % BGN 32.00

Singe Цевка 13 x 100mm Црвено Жица Грејач Кертриџ Елемент AC напон 220 V​Спецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликЦевка Големина : 13x100mm(D*L)Напон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : 350 WЖица Должина : 250mmТежина : 69g / pcПакет : 5pcs Патрон ГрејачиЗа повеќе патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница...

Дестилиран електрически водонагревательный елемент на резервни части за вряла вода и Диспенсерных нагреватели мед 2500W 3000W 4500W

31.98 -12 % BGN 28.00

Дестилирана Електричен Бојлер Елемент Резервни Делови за Вриење Вода & Фармацевт Греалки Бакар 2500 W 3000 W 4500 W Цевка Висина Тема Кол...

Epever eLOG01 Use For Tracer BN Tracer A MPPT Solar Controller With RS485 Порт

BGN 50.86

e LOG01• Logger со 2m RS485 / 1.5 м USB комуникациски кабел• За контролер со RS485 портаКарактеристики : • Евиденција & преземете system податоци• Компатибилен со софтверот за персонален КОМПЈУТЕР & MT50 за набљудување во реално време• Се поврзете со КОМПЈУТЕР преку USBинтерфејс со висока компатибилност• Напојува од страна на контролорот комуникациски интерфејс• Чување период се разликува со рекордно време• LED Индикатор дизајн, повеќе интуитивен екранМоделe LOG01Влезен напон4~10 VDCНапојува од страна на RS485 интерфејсПросечната потрошувачка на енергија0.3 WBaud rate115200КомуникацијаRS485Интерфејс тип2 RJ451 Микро USBРекордно време10 минутиДимензии71×67.62×25.8 mmМонтажа димензија57.6 mmМонтажа дупка големинаΦ4.5Работна температура25℃~75℃Влажност595% (Н...

16x250mm/16x280mm/16x300mm патронный нагревател от неръждаема стомана мощност 1000 w / 1100W/1200W

89.58 -14 % BGN 77.00

Спецификација : Prodcut Име : Патрон ГрејачиМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликЦевка Големина : 16x250mm / 16x280mm / 16x300mm(D*L)Напон : 220 V, 110 V, 380 VМоќност : 1000 W / 1100 W / 1200 WЖица Должина : 250mmТежина : 240g / pcПакет : 5pcs Патрон ГрејачиСледниве се некои од најчесто користените 202 од не ' Рѓосувачки Челик патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница...

PWM 30A Solar Charge Controller 12V 24V LCD Display, USB 5V Solar Panel Charge Regulator RTD-30A Y-Solar

31.36 -43 % BGN 18.00

Нови Пристигнување 30 A Соларни Задолжен Контролор 12 V 24 V LCD Дисплеј USB 5 V Соларен Панел Полнење Регулаторот RTD30 A YСоларни RTD10 A : RTD20 A : RTD40 A : Упатството за корисникотБЕЗБЕДНОСНИ ИНСТРУКЦИИ1.Осигурете се дека батеријата е доволно напон за контролер да се признае батерија тип пред првата инсталација.2.Батеријата кабелот треба да биде краток, што е можно за да се минимизира загубата.3.Регулаторот е само погодна за оловни батерии : ОТВОРЕНА,AGM, ГЕЛтоа не е погоден за никел метал hydride, литиум јони или други батерии.4.Цената регулаторот е само погодна за регулирање на соларни модули...

PWM 20A Solar Charge Controller 12V 24V LCD Display, USB 5V Solar Panel Charge Regulator RTD-20A Y-Solar

25.12 -36 % BGN 16.00

Нови Пристигнување 20 A Соларни Задолжен Контролор 12 V 24 V LCD Дисплеј USB 5 V Соларен Панел Полнење Регулаторот RTD20 A YСоларниУпатството за корисникотБЕЗБЕДНОСНИ ИНСТРУКЦИИ1.Осигурете се дека батеријата е доволно напон за контролер да се признае батерија тип пред првата инсталација.2.Батеријата кабелот треба да биде краток, што е можно за да се минимизира загубата.3.Регулаторот е само погодна за оловни батерии : ОТВОРЕНА,AGM, ГЕЛтоа не е погоден за никел метал hydride, литиум јони или други батерии.4.Цената регулаторот е само погодна за регулирање на соларни модули...

300w wind solar hybrid controller water proof Mini Wind Charge Controller DC12V 300W Wind Turbine Generator Controller

104.00 -6 % BGN 98.00

1 Безбедносни ИнструкцииВЕ МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГИ ОВИЕ ИНСТРУКЦИИ ВНИМАТЕЛНО ПРЕД ДА ИНСТАЛАЦИЈА ИЛИ РАБОТАТА НА ОВОЈ ПРОИЗВОД.1.1 ве Молиме бидете сигурни дека излезниот напон на ветрот генератор е во согласност со номинална батеријата напон.1.2 ве Молиме да го поврзете кабли од плусnминус на батеријата прво и потоа да се поврзете на три кабли wind генератор.1.3 ве Молиме бидете сигурни дека ќе се поврзете на батеријата и правец на генератор со контролер според оваа инструкција, наспроти поларитетот или погрешна позиција, врската ќе резултира со ненормално функционирање на системот или оштетување на компоненти на системот.1.4 Кога оперативни рака сопирање, ве молиме да ги направат помали црвено кабел и батерија анодна во краток спој, тогаш контролорот ќе кочница...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.