• Новинка
Arashi 1бр За SUZUKI GSX750 GSX 750 1989 1990 1991 1992 1993 CNC заден спирачен диск, спирачни ротори GSXF600

Arashi 1бр За SUZUKI GSX750 GSX 750 1989 1990 1991 1992 1993 CNC заден спирачен диск, спирачни ротори GSXF600

резултат:
BGN 75.18
BGN 68.00 -10 %

Брой продукти
Налично


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница Карактеристики: Овој диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик.
Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, намалувајќи warping, како и обезбедување на роторот долговечност.
На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:AISI 420 Нерѓосувачки Челик Стил:Бран Фиксна:Да Боја : Сребрена
Fitment: За SUZUKI GSX 750 1989 1990 1991 1992 1993 Пакет се Вклучени: 1x Arashi Задните Сопирачки Дискови Rotors Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас! Исто Така Одговара За :
За SUZUKI
ГШ
400
89
ЗАДЕН - Р
GSF РАЗБОЈНИК 75 A (итн.)
400
89-96
ЗАДЕН - Р
ГШ E
500
89-03
ЗАДЕН - Р
ГШ F
500
04-07
ЗАДЕН - Р
GSX F
600
88-97
ЗАДЕН - Р
GSX
750
89-92
ЗАДЕН - Р

Подробности

Цвят:
Сребро
Широчина На Елемента:
000inch
Диаметъра На Продукта:
25cm
Височина На Продукта:
0.4cm
Тип Елемент:
Спирачни Дискове
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9000
търговска марка:
Arashi
Името На Модела:
DBS2013W
Вид На Материала:
AISI 420
Тегло На Продукта:
1.3kg
Дължина На Продукта:
000inch
специални характеристики:
Заден Спирачен Диск
Година:
1989 1990 1991 1992 1993
Вашия Мотор Правят:
Suzuki
Цвят:
Сребро
Стил:
вълна
Завърши:
Полиран
Модел:
GSX 750 1989-1993

Избор на купувачи

Arashi 1 комплект за HONDA VTR F SUPER HAWK 1000 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003-2007 преден спирачен диск заден спирачен диск Ротор

355.54 -10 % BGN 320.00

Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница Карактеристики: Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,со 6061T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина...

YOWLING Motorcycle CNC Мотокрос dirt bike Pivot спирачни лостове за съединител за SUZUKI RMX250S RMX 250 ' S 1993 1994 1995 1996 1997 1998

BGN 32.00

Опис На ПроизводотОвој Вид на CNC Стожерот Држела е целосно дизајниран за нечистотија велосипеди, флексибилен подвижен дизајниран држела може совршено заштита на вашиот велосипеди од најмногу штета во паѓаат.3прст дизајниран држела одговара најмногу луѓе, својата CNC површината држела се глатко и да се чувствувате поудобно.Тоа е многу популарна со луѓе кои сака менување на мотоцикли.Сосема нов и многу лесно за инсталација.Одличен изглед, ова држела очигледно давање вашиот велосипед многу кул промени!Спецификација : Врвен квалитет T6065T6 ЦПУ Машински алуминиумскиБоја : Како На СликатаПакет вклучувајќи кочница на менувачот и спојката psa (1 пар)Лост : 3 прстиЛост да се свитка нанадвор за да се спречи кршење во случај на несреќаАвтоматско лост позиција реставрација обезбедува брзо опоравување од несреќатаУлтра прецизност машина намали за супер мала тежина изградба, висок квалитет и прецизност.Многу Непречено ДвижењеДиректна замена за акции се држела...

За DUCATI HYPERMOTARD 821 / Strada 13-15 регулируеми, сгъваеми прибиращи мотоциклетни спирачни лоста на съединителя мотоциклет

51.18 -18 % BGN 42.00

Мотоцикл Виткање Продолжи Кочница Спојки Држела Состојба : Сосема Нови, Високо Квалитетни Материјали : CNC 6061 Палка Алуминиум...

7/8 22 мотоциклет спиране на кутията мотокрос дръжка бар ръкохватки края, за KTM SX EXC 250 125 690 390 DUKE YAMAHA R1 R6 TMAX 500 530

11.18 -11 % BGN 10.00

Мини но не и едноставна, надворешната димензија 28 mm, убава и чиста, боја : Зелена / Црна / Gold / Портокал / Сребрена / Црвена / Сина ; Изградени со гума, сунѓер и алуминиум ; Костум за handlebar е внатре дијаметар >=12 mm(повеќе од 12mm); Костум за Планински велосипед, патот велосипед, виткање велосипед, нека дупка на handlebar има нешто исполнета; Трајни и висококвалитетни, ако велосипед бар крајот plug има квалитет проблем, ве молиме контактирајте со нас за нов

мотоциклетни части, аксесоари за предните плаващи спирачни дискове Ротор за SUZUKI GSXR1000 00-03 GSXR1300 HAYABUSA1300 1999-2007

BGN 177.58

Опис : Бренд : 100% нов Количина : 2 BUC(Лево+Десно) Боја : како на сликата покаже Материјал : Алуминиум легура внатрешниот прстен & Нерѓосувачки челик надворешниот прстенfitment : за SUZUKI GSXR1000 0003 GSXR1300 HAYABUSA1300 19992007 Пакетот Вклучува : 2 парчиња на мотоцикл Предни Диск Сопирачки Роторот

Аксесоари за мотоциклети дръжка CNC спирачни лостове за съединител за Honda VFR 750 VFR750 1991-1997 VFR 800 F VFR800 F 2002-2015 2017

63.98 -12 % BGN 56.00

Мотор Кочница Мотоцикл Количка за Проширување Кочница Спојки Држела Поставите Специфични : Машински CNC Billt 6061 T6 Алуминиум 6 Позиција Рачката на Вредноста нерѓосувачки челик fasteners Прецизност Машински Стожерот Создаден за Да се Обезбеди Совршено се Вклопуваат 7075 Тип 3 Црна Елоксирани Cam Блок За Подобрување на Longvity Обичај Кадмиум Позлатен Извори & Месинг Стожерот Черупка не ' Рѓосувачки Челик Хардвер Нема Промена е потребно со можност да биде продолжен должина : 17cm 19cm Количина : 2 BUC (Кочница & Спојки) Боја : Титаниум / Портокал / Gold / Зелена / Блу / Red / Црвена / Црна Fitment : Хонда МОДЕЛ YAER За Хонда VFR 750 19911997 За Хонда VFR 800 / С 20022017Ако не може да не го видите вашиот мотоцикл модел или година,ве молиме контактирајте со нас .

Универсален 7/8 главен спирачен цилиндър, усилвател на резервоара за Yamaha YZ80 85 YZ125 YZ250 YZ250F YZ450F WR250F 450F TTR250 600

71.18 -9 % BGN 65.00

Универзален Мотор Спојки Кочница Господар Цилиндар за Полнење Резервоарот Држела Поставите ОЕМ.Нивоата се направени од алуминиум и елоксирани во иста боја како и капа на течност за изгореници.Детали За Производот : Состојба : 100% Гаранција Сосема НовКоличина : 1 ПарБоја : Како На Сликата ПрикажаниХидраулични СопирачкиКабелски СпојкиНе инструкции за инсталацијаПакет Се Вклучени : 2 x Кочница Господар Цилиндричен Резервоар држела (Лево и Право)Fitment : Универзална fitment, одговара на повеќето бренд 125cc...

Мотоциклет с ЦПУ Буле от дясната страна на двигателя защитно покритие за охрана за HUSQVARNA FC250 2017 FC350 2017 FE350

63.20 -10 % BGN 57.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов, Никогаш не се Монтирани, Висок Квалитет, Направени Од Палка на Алуминиум, Што Овозможува лесна Тежина Whill заштита на спојката покријте доброТешко Носи Anodised Површински Третман Заштита на Моторот спојки маска Од Носат И Солза за Време на Сопирање Лесно Да се Инсталира Спецификација : Боја : Како на Сликата Материјал : CNC 6061T6 Алуминиум...

За Suzuki VL 1500 Сигнално Legendary Classic VL1500 1998 1999 2000 2001 мотоциклет накладки отпред и отзад

20.00 -15 % BGN 17.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети! 103 / 103 Оваа точка одговара : SUZUKI УЛИЦА ВЕЛОСИПЕДИ VS 1400 Г Натрапникот (19872004) VS 1400 Г Булевар S83 (20052010) ИС 1500 Натрапникот Легендарниот Класичен (19982001) GFY накладките користите најновата соединение и технологија за третман за да ги нудат целосна палета на класа водечките влошки, дали за road употреба или највисокото ниво во дербито!Она што ги поставува GFY мотоцикл накладките за разлика од останатите е нивната супериорна изведба под сите можни се возеше услови...

320 мм, 2 бр. висококачествени резервни части за мотоциклети и аксесоари предните спирачни дискове Ротор за YAMAHA YZF R1 2004 2005 2006

BGN 177.58

Инсталација позиција како што е прикажано на сликата : Бренд : 100% нов Количина : 2 BUC(Лево+Десно) Боја : Ист како на сликата Материјал : Алуминиум легура внатрешниот прстен & Нерѓосувачки челик надворешниот прстен надворешен Дијаметар : 310 MM Fitment За YAMAHA YZF R1 2004 2005 2006пакетот вклучува : 2 BUC(Лево+Десно) на Предни Сопирачки Дискови Роторот

Мотокрос CNC Pit Dirt Bike спирачния лост на съединителя дръжка за yamaha YZ250X YZ80 YZ85 YZ125 YZ250 YZ 250X 80 85 125 250X 2015

BGN 31.02

НАС 0 / парче НАС 0 / парче НАС 0 / парче НАС 0 / парче НАС 0 / пар НАС 0 / пар НАС 0 / set НАС 0 / парчеОпис На ПроизводотОвој Вид на CNC Стожерот Држела е целосно дизајниран за нечистотија велосипеди, флексибилен подвижен дизајниран држела може совршено заштита на вашиот велосипеди од најмногу штета во паѓаат.3прст дизајниран држела одговара најмногу луѓе, својата CNC површината држела се глатко и да се чувствувате поудобно.Тоа е многу популарна со луѓе кои сака менување на мотоцикли.Сосема нов и многу лесно за инсталација.Одличен изглед, ова држела очигледно давање вашиот велосипед многу кул промени!Спецификација : Врвен квалитет T6065T6 ЦПУ Машински алуминиумскиБоја : Како На СликатаПакет вклучувајќи кочница на менувачот и спојката psa (1 пар)Лост : 3 прстиЛост да се свитка нанадвор за да се спречи кршење во случај на несреќаАвтоматско лост позиција реставрација обезбедува брзо опоравување од несреќатаУлтра прецизност машина намали за супер мала тежина изградба, висок квалитет и прецизност.Многу Непречено ДвижењеДиректна замена за акции се држела...

Мотокрос CNC Pit Dirt Bike спирачния лост на съединителя дръжка за yamaha YZ125 YZ250 YZ250F YZ426F YZ450F 2001 2002 2003 2004 2005 2006

BGN 31.02

НАС 0 / парче НАС 0 / парче НАС 0 / парче НАС 0 / парче НАС 0 / пар НАС 0 / пар НАС 0 / set НАС 0 / парчеОпис На ПроизводотОвој Вид на CNC Стожерот Држела е целосно дизајниран за нечистотија велосипеди, флексибилен подвижен дизајниран држела може совршено заштита на вашиот велосипеди од најмногу штета во паѓаат.3прст дизајниран држела одговара најмногу луѓе, својата CNC површината држела се глатко и да се чувствувате поудобно.Тоа е многу популарна со луѓе кои сака менување на мотоцикли.Сосема нов и многу лесно за инсталација.Одличен изглед, ова држела очигледно давање вашиот велосипед многу кул промени!Спецификација : Врвен квалитет T6065T6 ЦПУ Машински алуминиумскиБоја : Како На СликатаПакет вклучувајќи кочница на менувачот и спојката psa (1 пар)Лост : 3 прстиЛост да се свитка нанадвор за да се спречи кршење во случај на несреќаАвтоматско лост позиција реставрација обезбедува брзо опоравување од несреќатаУлтра прецизност машина намали за супер мала тежина изградба, висок квалитет и прецизност.Многу Непречено ДвижењеДиректна замена за акции се држела...

За KYMCO Xciting 250 / 250i 05-07 Xciting 250 05 Xciting 250i 06-08 Downtown 300i ABS/C20010 10-15 спирачни накладки за мотоциклети отпред

13.60 -12 % BGN 12.00

Опис : * Полуметални соединенија работи и во сите услови.* Има висока отпорност на топлина и други елементи.* Овие сопирачки се погодни за општи или комунални употреба.* Брзо Обновување на Сопирање Моќ за време влажни.Совршен за сопирање под сите јава услови влажна, сува, топла или ладна.Гаранција : Сите наши накладките се целосно гарантирана од било какви дефекти и ние имаме не quibble размена / наплата на гаранција.Бидете сигурни да додадете ни за вашите омилени листа! Проверете го нашиот други предмети!За : CAGIVA900 IE Кањонот / 'Гран Кањонот' 19982000 годинаNavigator 1000 20002005 годинаDAELIMSQ 125 Freewing S2 2006Roadwin Р 250 Fi VJF 250 20082011Roadsport 250 VJF 250 20102014SQ 250 Freeway S2 2006ИС 250 Daystar 20132014 годинаХОНДА CBR 250 RB / РК Не ABS 20112013 CBR 250 RJ / РК / RK2 MC19 19881989 CBR 250 RRL / RRN / RRR MC22 19901994 VT 250 FL Spada / Castec 19881990 CBR 300 RAE ABS 2014 ГОДИНА БЛАГАЈНИЧКИТЕ 1 CB400 F 19891990 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 400 SF 'Superfour' NC31 F2 N / F2 R / F2 S / F2 T / F3 S 19921995 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 400 Четири V / VII) / / W / WII NC36 19971998 CBR 400 RRJ / К NC23 TriРака 19921993 CBR 400 RRL / RRN / RRR NC29 Gull Рака 19901994 NV 400 КС / CV 'Steed' 19951997 XR 400 М ND08 / NC38 E Supermotard 20062008 НТВ 600 J / K / M го почитуваат 19881992 VT 600 CR / CS / CT / CV / Г.С. / CX "Сенка Обичај' 19941999 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 650 FAE / FAF / ПЕДЕРОТ ABS 20142016 CBR 650 FAE / FAF / ПЕДЕРОТ ABS 20142016 НТВ 650 J / K / L / M / P / S / T / V 19881997 NX 650 J / K / L / LII / M / N / P / R / S / T / V 19881997 CBR 750 FJ 'Superaero' 1988 VFR 750 FJ / FK / FL / FM / FN / FP / FR / FS / FT / ФВ 19881997 БЛАГАЈНИЧКИТЕ 750 F2 N / F2 R / F2 S / F2 T / F2 V / F2 W / F2 X / F2 Y / F21'CB Седум педесет' 19922002 PC 800 'Пацифик Коуст' 19891997 Z 800 E Z 800 ЦДНе ABS 2013 CBR 1000 FK / FL / FM / FN 19891992 ST 1100 L / M / N / P / R / S / T / V / W / X / Y / 1 / 2 ПанЕвропскиНе ABS 19902002 ST 1100 И / АП / AR / КАКО ПанЕвропски ABS Модел 19921995 GL 1500 'CV / Г.С. / CX / КИП / Ц1 / C2' F6 C 19972003ГЕНЕРИЧКИ / KSR TW 125 СМ20132015ITALJET Марко Поло 400xx Скутер20072009 CZ / JAWA 350 Нови Класичен20132014 годинаKAVASAKI J 125 ABS SC125 AGF 2016 ГОДИНА J 125 SE / ABS SC125 AGFA 2016 ГОДИНА J 300 AEF / AFF Не ABS 20142015 J 300 AEFA / AFFA специјално Издание / Не ABS 20142015 J 300 BEF / BFF / BGF ABS Модел 20142016 J 300 BEFA / BFFA / BGFA специјално Издание / ABS Модел 20142016 KLE 650 Verseys KLE 650 ЕФФ Не ABS 2015 KLE 650 Verseys KLE 650 FFF ABS 2015 KLE 650 Versys Не ABS KLE650 EGF 2016 ГОДИНА KLE 650 Versys ABS KLE650 FGF 2016 ГОДИНА Z 750 јас zr 750 L7 F / L8 F / L9 F / LAF / LBF 20072011 Z 750 ABS јас zr 750 M7 F / M8 F / M9 F / MAF / MBF 20072011 Z 800 E ЦДа / ЦЕФ / CFF Не ABS 2013016KYMCO во Центарот на градот / Супер Dink 125i C21000 20092015 Grand Dink 125 20122015 во Центарот на градот 200i 20102015 Xciting 250 / 250i 20052007 Xciting 250 2005 Xciting 250i 20062008 Центарот на градот / Супер Dink 300i V20000 20092012 Центарот на градот 300i ABS / C20010 20102015 Grand Dink 300i 20122015 Xciting 300i T72000 Efi Модел 2008 Xciting 300i Р T72001 / 72011 20082015 Xciting 500 Ri T70021 EFi Модел 20092015 Xciting 500i T70020 EFi Модел 20062008 Xciting 500 T70000 Хидрати Модел

AHL мотоциклет дискове задни накладки за HONDA CBR 600 F2/ F3/ F4/ RR CBR600 1991-2007 мотоциклет на накладките

14.22 -16 % BGN 12.00

Висока класа на квалитет и многу трајни Добра РаботаСпецификации1.Полуоргански Metalic диск кочница влошки2.Кочница диск влошки произведени од ОЕМ3.НЕМА Загадување добар квалитет диск кочница влошки Карактеристики : Висока Температура ОтпорниМатеријал : Полуоргански MetalicБоја : Како На Сликата ПокажаБезбедност : Висок квалитет за да бидете сигурни дека безбедностаДолго долговечност : На голема носивост и извонредна моќ за долго време во различни средина и условиСтабилни перформанси : Напредни триење формули кои може да се обезбеди стабилни перформанси низ широк спектар температураУдобноста : Напредни материјали кои може да се намали бучавата и вибрациите, така што ќе можат да се чувствувате лесно и удобно за да прекинете Апликација : Contd : Купувачот ЧитањеИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест(освен Бесплатен превозот)...

Мотоциклет спирачни лостове съединител за Ducati HYPERMOTARD 1100/S / EVO SP 2007 2008 2009 2010 2011 2012 къси само w / stock handguards

51.18 -18 % BGN 42.00

Мотоцикл Виткање Продолжи Кочница Спојки Држела Состојба : Сосема Нови, Високо Квалитетни Материјали : CNC 6061 Палка Алуминиум...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.