• Новинка
KOLIVAR QZSD Q999S професионална фотография преносима алуминиева топка корона + статив за моноподу за Canon, Nikon, Sony DSLR Camera Stand

KOLIVAR QZSD Q999S професионална фотография преносима алуминиева топка корона + статив за моноподу за Canon, Nikon, Sony DSLR Camera Stand

резултат:
BGN 155.04
BGN 95.00 -39 %

Брой продукти
Налично


До 2015 Нова Надградба Q999 S Професионална Фотографија Преносни Алуминиум Топката Главата+Tripod Да Monopod За Canon Nikon, Sony dslr фото Камера
Карактеристики :
1.Dual дух ниво, три прилагодување копчиња дизајн амортизацијата ефект топката главата, реализација на секој агол, снимање, прецизни и ефикасни.
2.Брзо ослободување плоча со безбедни клип и гумени мат, двојно обезбедување на вашата камера од несреќа намалува.
3.Нога прилагодување на агол заклучување обезбедува единствен прилагодување на секоја нога.
4.Типичен регулирање дизајн на лифтот, нуди различни амортизацијата ефект зависи од тежината на вашата камера.
5.4-дел колона нога со брзо ослободување брави, давање на повеќе погодно нога ракување, задоволување на вашите сакав висина кога фотографирате.
6.Центарот оска превртена функција овозможува да најниска снимање.
7.Поддржува демонтирање во monopod употреба, флексибилен и променливи.
8.Усвојува повеќето напредни кастинг технологија, реализација на комбинација на одлична текстура и подобар квалитет.
9.Преносен џебен го прави лесен за носење.
Најдобар избор за SLR камера во вашето патување.
Спецификации :
Модел : П-999 S
Глава тип : 360 ° вртливата течност топката главата
Материјал : Алуминиум легура & ABS
Колона количина : 4 секции
Max. цевка со дијаметар : 22mm / 0.9 во
Мин. цевка со дијаметар : 13mm / 0.5 во
Tripod макс висина : 1480mm / ft 4.85
Tripod Минималната висина : 380mm/ ft 1.24
Укината должина : 360mm / 14.17 во
Monopod максимална висина : 1495mm/ ft 4.9
Топка со дијаметар : 30мм/ 1.18 во
Топката Главата Висина : 85mm/ 3.34 во
Капацитет : 6 KG/ 13.22 Lb
Објектот тежина : 1270g / 2.79 Lb(Tripod 0.96 KG/2.11 Lb+Главата 0.31 KG/0.68 Lb)
Пакет Листата :
1 * Q999 S Магнезиум Алуминиум Tripod
1 * П-06 360 ° Вртливата Течност Топката Главата
1 *Кеса На Главата
1 *Tripod Торба За Носење
1 *Мултифункционален Џеб
1 *Додаток торба
Друг Објект

Подробности

Номер На Модела:
Q999S
Пакет:
ДА
Тип:
Професионален Статив
Дължина в сгънат вид (мм):
360
Тегло (гр):
1270
Материал:
Алуминий
търговска марка:
KOLIVAR
Воспользуйся:
цифров фотоапарат
Максимална цилиндрична форма и Дължина (мм):
1480
Раздел:
4
Тип:
Компактен статив за пътуване
Тип главата:
топка корона
Най-Ниска Работейки Височина:
380мм
Най-Големият Диаметър На Краката:
22мм
Най-Малкият Диаметър На Крака:
13 мм
Носеща Товар:
6кг / 13лб
Диаметър На Топчета:
30мм
Характеристика:
статив-монопод

Избор на купувачи

Професионален фото портативен лек статив, монопод с топка винт за DV DSLR фотоапарат поставка с пътен статив чанта за джоб

107.52 -5 % BGN 102.00

Професионални Фотографски Преносни светлина tripod Monopod со Топката Главата За DV dslr фото Камера Стои со Туристички Tripod Торба ЏебОпис На Производот1) tripod може да се промени во monopod...

Q166e хидравличен универсален мини-три фута в подкрепа на статив, стойка база за монопод и монопод база 3/8 винт за адаптер за DSLR camer

BGN 42.32

Q166 E Хидраулични Универзална Мини Три Нозе Поддршка Tripod Стојат База за Monopod &monopod база 3 / 8 завртка адаптер за dslr фото camerповеќе предмети ве молиме кликнете тука : Пакет : 1 * Три Нозе Поддршка Стојат

F05743 OEM for GoPro Аксесоари Mount Base For Gopro 1 2 3 SupTig Camera - 2 бр.

1.36 -26 % BGN 1.00

ОЕМ за Gopro Додатоци Планината База За Gopro 1 2 3 Sup Tig Камера 2 ПарчињаКоличина 2 дел(s) по пакетБоја ЦрнаМатеријал ПластикаКонтактот Големина Не "Макс Оптоварување 0.3 kgМакс Висина Не cmMin Висина Не cmДруги Карактеристики се Идеални за фиксна разни додатоци; Погоден за Gopro & Sup Tig камериПакување Листа 2 x Планината основи1 пратката е бесплатен превозот преку epacket во САД.2 Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.3 за време на Испорака : 1) Превоз развиените земји е околу 745 дена 2) Далечински земји е околу 28 недели

Скоба един обектив за телефотография Long-Focus Long-Zoom Support with 20cm Quick Release Plate for Arca Fit Tripod Ballhead Nikon Sony Camera

BGN 79.98

i Shoot Ситеметал Количка за ДолгоФокус Леќа Заградата ЕCJ200Поддршка на Canon / Nikon / Sony Камера и Telephoto ЛеќаСо Arca Одговара Брзо Ослободување ПлочаКомпатибилен со РПС / ARCAШВАЈЦАРСКИОТ Стандарден Топката Главата и се Стега се Применуваат за : Nikon D4 / D4 S / Д3 / D3 S / D3 X / D2 X / D2 H / D1 X / D1 H камери со батерија зафат и на леќи на фокус должина преку 200 / 2.8400 / 2.8;Nikon D810 / D800 / D750 / D700 / D610 / D600, D300 / D200 / D100 апарати и објективи на фокус должина на 200 / 2.8400 / 2.8;Canon 1 DX / 1 D Mark Серија / 1 Ds Mark серија камери со батерија зафат и на леќи на фокус должина преку 200 / 2.8400 / 2.8;Canon 5 D Mark серија, 5 D / 6 D / 7 D, 70 D / 60 D / 50 D / 40 D / 30 D апарати и објективи на фокус должина на 200 / 2.8400 / 2.8;Sony a99 / a77 / a65 / a55 серија, a900 / a700 / a500 серија апарати и објективи на фокус должина преку 200 / 2.8400 / 2.8;Sony о7 серија, a6000 / a5000 серија, NEX7 / NEX6 серија, RX1 серија ILDC апарати и објективи на фокус должина на 200 / 2.8400 / 2.8, кои треба во комбинација со ЛАЕА серија адаптери...

Метална алуминиева Быстроразъемная плоча PU70 за цифрови slr камери, PTZ статив 38,5 мм

BGN 5.57

Метал Алуминиум Брзо Ослободување Плоча PU70 за Дигитални SLR Камера PTZ Tripod 38.5 mmМетал Алуминиум Брзо Ослободување Плоча PU70 за Дигитални SLR Камера PTZ Tripod 38.5 mmГолемина : 38.5mmx70mmМатеријал : Висок квалитет "алуминиумлегура на магнезиум" материјал, повеќе "мала тежина, висока јачина"Обработка : CNC machining, сите рабови се заоблени, никогаш не scrapeПовршина : По anodizing, отпорност на корозија, отпорност на абење, и мазен изглед.Компатибилност : Усвојување на меѓународните стандарди за ACRA Akai стандард дизајн димензии, компатибилен со многу тековната камера стегање бази во светот (како што се Benro, ACRA, КИРК, WIMBERLEY, РПС, Карен Bozi, MARKINS, FUKRON, INDURO, итн...

Професионален 1/4 Двойна Гайка За Монтиране На Статив Винт За Светкавица На Фотоапарат Гореща Обувка Адаптер За Статив И Аксесоари P25 0.3

BGN 1.76

Ве молиме да се чувствуваат слободни да ја проверите на нашата другите предмети : Професионални 1 / 4" Двојна Ореви Tripod Планината Завртка за да се Блиц на Камерата Топла Чевли Адаптер Tripod & Додатоци VCZ49 P25 0.5Карактеристики : 100% сосема нов...

За аксесоари Gopro CNC aluminum metal mount joint adapter with Spanner for Gopro Hero 4 3+ 3 SJCAM Xiaomi yi

31.82 -18 % BGN 26.00

Карактеристики : Сите метални материјали, ЦПУ прецизност обработка, површината анодна антиоксидација третман.Computible за Go Pro Херој 5 Сесија / 4s / 4 / 3+ / 3 / 2 / SJCAM SJ4000 5000 6000 7000 / Xiao Yi итн.Лесен и лесно да се работи.Тоа е дизајниран со двојна планината држач за вашиот Go Pro камера или tripod.Пакет Листа : 1 * Dual Носителот САМО, Камера и други, не се вклучени...

QR Quick Release Vertical L Shape Hand Grip Bracket Plate LB-A9 за Sony A9 ILCE-A9 Arca-Swiss

47.98 -10 % BGN 43.00

QR Брзо Ослободување Вертикална L Форма Рака Зафат Заградата Плоча LB9 за Sony A9 ArcaШвајцарски Вовед : Карактеристики : 1.L Плоча Сопствени Дизајниран за Sony A9 камера, совршен натпревар за камерата орган, нема да се власт или пресврт кога се монтира на заградата...

PULUZ 360 градуса канче завъртане на 120 минути на период от време стабилизатор на штативная корона адаптер за DSLR камери штативная корона

27.78 -10 % BGN 25.00

1 Направен од висок квалитет на CNC алуминиум материјал, цврста, стабилна, носатотпорни, и антикорозија.2...

3 бр. / лот пластмасов мобилен телефон с камера щанд клип статив притежателя адаптер за телефон

6.19 -19 % BGN 5.00

Карактеристики : Лесно да се инсталира и обезбедува безбедна и стабилна поддршка за вашиот телефонОвозможува да се добие стабилна застрелан во секое време со tripod планинатаСо ротирачки дизајн, се постигнува prefect агли на гледањеПогоден за i Phone 6 / 6 Плус 5 5 C 5 S 4 4 S, за Samsung S6, за HTC ONE М9 за Sony, за Blackberry, за Nokia итн.Спецификации : Боја : ЦрнаМатеријал : ПластикаEgulating ширина : прибл.5.2~9cm / 2.04~3.54 инченГолемина : прибл...

10шт 1/4 до 3/8 статив конвертирате адаптер на винт за камера на Статив, монопод главното закопчалка на винт на едро

BGN 4.21

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Превозот со "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус", Без следење на информации ! Проценето време на испорака : 2070 дена...

Автомобилно Прозорец Притежател На Фотоапарат Монтиране На Статив Е Стабилен

7.20 -3 % BGN 7.00

Сосема нов и висок квалитет на универзалната автомобил држачот за камерата.Дизајн на меѓународните стандарди.Со вшмукување чаша на камерата во автомобил може да се чуваат на фиксна...

Алуминиев сгъваем Z стил настолна поставка притежателя на статив Flex Pan & Tilt топка корона за DSLR камери, фото студио

52.77 -13 % BGN 46.00

Вовед : најважната карактеристика на Z flex навалите главата е во можност да се свитка слободно,Во процесот на снимањето,Можете лесно може да се најде аголот она што ви треба...

Zomei Z699 професионална портативна камера за фото видео статив с Быстроразъемной табела за Canon, Nikon, Sony DSLR фотоапарат

159.92 -29 % BGN 114.00

започнете Цена : $116.25 Цена : $83.00 Цена : $41.99 Цена : $94.25 Цена : $64.97 Цена : $83.00крајотZOMEi Z699 Магнезиум легура на Камерата за видео камера Tripod се залагаме за Canon Nikon, Sony Fuji Олимп dslr фотоОпис : 1.Преносни Патување Tripod усвојува повеќето напредни кастинг технологија, телото на магнезиум алуминиумски материјал производство, полица развоен стручњак на trigeminal факултативна магнезиум алуминиумски материјал, изглед и текстура на подобар квалитет.2.Со двојно копчето 360 степени хоризонтална ротација панорамска глава, лесно можете да добиете за да панорамска фотографија, вертикална снимање, макро снимање.3.Нов дизајн, мали тело, во собата во еден круг, не само што може да стане monopod, и има biниво уред, оската инверзија, панорамски главата и други моќни својства.4.Monopod Ова tripod има и дополнителна функција, една на ногата може да се користи за да се monopod или alpenstock, Тоа е светлина и удобен, исто така ви даде друг избор.5.Нога Дел Систем на Заклучување : насока на стрелките на часовникот ротација за заклучување; contrarotate за олабавување, лесно контрола, ова ќе заштедите многу повеќе време и без подвиг на слобода или ротирачки во споредба со другите tripod на пазаротСпецификација : Материјал : легура на МагнезиумМакс висина : 1490mmTrippod нето тежина : 1621gПакет тежина : 2270gМакс цевка со дијаметар : 25mmМакс...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.