• Новинка
Ърни Бол 2406 2409 Ернесто Палла Черно И Сребристо Найлон Класическа Китара Струни 28-42

Ърни Бол 2406 2409 Ернесто Палла Черно И Сребристо Найлон Класическа Китара Струни 28-42

резултат:
BGN 19.18

Брой продукти
Налично


Ernesto Palla 2406 Black & Сребрена Најлон Класична Гитара Стрингови
Ernesto Palla концерт на квалитетот на класична гитара низи се составени од цврсти најлон со вжарено Сребро четвртиот, петтиот и шестиот рана жици се изработени од сребро позлатен бакар завиткани околу најлонска конец core обезбедување на непречено, rich tone. Сите Ernie Топката стрингови се прецизност произведени на највисоките стандарди и повеќето извлекување спецификации за да се обезбеди конзистентност, оптимални перформанси, и долг живот. Мерачи Првиот .028, Втората .032, Трети .040, Четврта .030, Петти .036, Шестиот .042 Среден напон} Ernesto Palla 2409 Црна Најлон Злато Топка Крајот Класична Гитара Стрингови
Ernesto Palla концерт на квалитетот на класична гитара низи се составени од цврсти најлон со вжарено Злато четвртиот, петтиот и шестиот рана стрингови се направени од 80 20 бронзени позлатен бакар завиткани околу најлонска конец core обезбедување на непречено, rich tone. Сите Ernie Топката стрингови се прецизност произведени на највисоките стандарди и повеќето извлекување спецификации за да се обезбеди конзистентност, оптимални перформанси, и долг живот. Мерачи Првиот .028, Втората .032, Трети .040, Четврта .030, Петти .036, Шестиот .042 Среден напон

Подробности

Цвят:
2406 Черно Сребро, 2409 Черното Злато
Номер На Модела:
2406
Тип:
ред
търговска марка:
Ърни Бол
производител:
Ърни Бол
Произхода на продукта:
САЩ

Избор на купувачи

Orphee SC-55/57 класическа китара струни внесени найлон внос сребърен обвивка тел (028-045) инча няколко варианта

15.42 -29 % BGN 11.00

започнетекрајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даденекои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

Комплект от 2 броя 4 струнен бас пикап на шийката на пикап и Мостово пикап за бас китара

BGN 42.14

Доаѓа со поврзување на жициСо силно зголемувањеБои : ЦрнаОтпор : Прибл.8.6 kΩОтпор : Прибл 7.4 kΩПикап Димензија : Како што е прикажано во сликаМатеријали : Пластика маска+Бакар серпентина и Керамички МагнетПакетот Вклучува : 1 x БАС пикап1 x БАС пикап8 x Завртки8 x ИзвориОна што начини на плаќање можам да ги користам? Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

15 бр висок клас в бароков троен мост 4/4, состаренный кленов мост

47.25 -5 % BGN 45.00

15 Компјутери Висок Квалитет На Барокната Виолина Мост 4 / 42 Парчиња Силна Карбонски Влакна Лак со Абонос Жаба 2001# сите 4 / 4 големина парче1 Buc Црна Карбонски Влакна Лак 4 / 4 со Цвет пломба Абонос Жаба модел на 2003# парче100 Компјутери Висок Степен на Виолина мост 4 / 4, виолина додаток парче1 КОМПЈУТЕР Виолина fingerboard, Абонос Fingerboard 4 / 4 парче500 грама Добар Квалитет Лак за коса 78cm, 500 грама / пакет парче1 КОМПЈУТЕР 4 / 4 Абонос ВИОЛОНЧЕЛО fingerboard 4 / 4 парче20 Компјутери Виолина Брадата Остатокот Завртка ЗЛАТО во боја 4 / 4 парче1 Сет WENGE Виолина Фитинг 4 / 4 со 1 КОМПЈУТЕР опашка црева и 1 КОМПЈУТЕР СРЕБРО Брадата, Завртка Одмор и 1 КОМПЈУТЕР Брадата Остатокот Копче СРЕБРЕНА Боја парчеДраг Пријател, Ако сакате да купите различни објект заедно и мислам товарни е многу повеќе од вашиот expection, ве молиме контактирајте со нас, и ние ќе рекалкулиране на товарни спедитор за вас.Ние вредност од 5 ѕвезди позитивни повратни информации од вас, откако ќе ги примите цел.Ако има било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние се обидуваме се потрудиме да ги реши проблемите за вас и да бидете среќни.

39.5-41.5 cm Виола Carbon Fiber Tailpiece тригонометрични месингови винтове с британската груба дърворезба устойчивост на износване здрав SL212

12.45 -4 % BGN 12.00

39.541.5 cm Виола Карбонски Влакна Tailpiece ТригонометрискиМодел Бр.SL212Направени од нови синтетички материјали.Дувачкиот завртки со Британскиот груб навој.Отпорност на абење и долг живот.Површината за вакуум обработка.Прекрасен изглед.Политика На Враќање : Ние нудиме 100% безусловна гаранција,ако за било која причина самиот производ можете да го вратите производот за целосна кредитна во рок од 14 дена од потпишана потврда , тоа е не вклучувајќи го времето и на други човечки фактори и акт на бога резултати.Плаќање : ЗАЧУВАМ Т / T како опција

Електрическа китара стенни закачалка притежателя поставка-часова кука дисплей за всички размери BK

7.25 -17 % BGN 6.00

Пакет Описи : За гитари и сите други гудачки инструменти Удобен и лесен за инсталација Помош за да се спаси толку многу екстра простор во вашата соба гитара покажа дека на сликата не е вклучена Материјал : ABS Пластика Големина : стан.130*93*75mm Боја : Црна Количина : 1 Сет (Како на сликите) Забелешка : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

Yibuy Златен превключвател с черен капак за електрическа китара

7.60 -21 % BGN 6.00

100% Сосема нов,не се користиОбјектот е боја може да бидат различни од сликата, бидејќи на аберацииБренд нови копчиња во одлична состојбанебучава со висок квалитет 3 начин прекинувачи за гитараБоја : ЗлатнаПакетот Вклучува : 1x 3 начин се префрлите злато

3/4 чело въглеродни влакна джолан месингови винтове с британската груба дърворезба устойчивост на износване здрав SL122

23.20 -5 % BGN 22.00

3 / 4 Виолончело Карбонски Влакна TailpieceМодел Бр.SL122Направени од нови синтетички материјали.Дувачкиот завртки со Британскиот груб навој.Отпорност на абење и долг живот.Површината за вакуум обработка.Прекрасен изглед.Политика На Враќање : Ние нудиме 100% безусловна гаранција,ако за било која причина самиот производ можете да го вратите производот за целосна кредитна во рок од 14 дена од потпишана потврда , тоа е не вклучувајќи го времето и на други човечки фактори и акт на бога резултати.Плаќање : ЗАЧУВАМ Т / T како опција

1 комплект от 4шт Нико бял цилиндър за електрическа китара дръжка, SG стил електрически китари Безплатна доставка на едро

6.38 -6 % BGN 6.00

започнетекрајотДетали : 100% Сосема Нов Состојба Бренд : Нико Музички Инструменти 1 Сет на 4pcs Врвот Шапка Гитара Копчиња Погоден За СЕКРЕТАР / ЛП или Слични Електрична Гитара Боја : Бела Пакет : 1 Сет на 4pcs Електрична Гитара КопчињаНие(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Yibuy 21 Прагчета дясната ръка 5 струнен електрически PB бас врата лешояд

131.38 -23 % BGN 101.00

Yibuy 21 Frets Правопредадени 5 String Електрични PB Бас Вратот FingerboardБас Вратот 5 String Бас Вратот DIY Бас Вратот Бас Вратот Fretboard 21 Секирај Бас FretboardФункција : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Добра замена за 5 String Електрични PB Бас вратот4...

20pcs Палисандър класическа китара Струнен мост на седлото 7,28 инча(185 мм)

BGN 83.73

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

12 комплекти Алиса AC138-N / H класическа китара низ Crystal найлонови струни със сребърно покритие 85/15 Бронзова раната 1-6 струни

BGN 86.38

започнетекрајотДетали : Алис AC138H,Кристално Најлон String Дизајн,Нормално(.028.043)Тешко Тензија(.0285 / .044),да Ви Даде Силно Чувство!!Овие Низи На Е1,Б2,G3 Се Направени од Кристал Најлон.Додека Г45 E6 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана Жици Се Направени од страна на Постапката Која Ги Комбинира Традиционалните Технологија И Модерната Висока Технологија.Постои Посебен Заштитен Слој На Strings' Површината за Да се Направи Тоа поседува Силни Антиоксидантни И Згаснат Доказ Способност,Како И Удобно Допир,Доставување на Богата И Светол Тон.Состојба : 100% Сосема Нов И Одличен КвалитетМатеријал : Направен Од Одличен Квалитет Кристално Најлон String&СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана String&Најлон CoreВе Гитара Повеќе Совршен, Добри Алатки За Да Го Замени Својата Гитара String, Добар Подарок За ГитаристТешко Тензија Нуди Светла&Rich ToneМерач : AC138Нормални / Тешко Тензија(Хартија Кутија)Погоден : Класична ГитараAC138Нормално Стрингови Материјал Инчен E1 Кристал Најлон .028 Б2 Кристал Најлон .032 G3 Кристал Најлон .040 D4 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .029 А5 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .035 E6 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .043 AC138Тешко Стрингови Материјал Инчен E1 Кристал Најлон .0285 Б2 Кристал Најлон .0325 G3 Кристал Најлон .041 D4 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .030 А5 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .036 E6 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .044 Пакет : 12 Комплети на Класична Гитара СтринговиНие(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Joro 1 комплект от 2 елемента плоски метални хамбакера пикап рамка инсталация пръстен с дебелина 4 мм, черен, с 8 винта и Безплатна доставка на едро

BGN 8.00

започнете Цена : $5.49 Цена : $6.99 Цена : $3.49 Цена : $5.99 Цена : $4.99 Цена : $3.99крајотДетали : Бренд Име : Нико100% Сосема Нов СостојбаМатеријал : МеталСтанот 4*4mm Дебели Humbucker Пикап РамкаЗа Humbucker Пикап Електрична ГитараОдлично За ЗаменаБоја : ЦрнаПакет : 1 сет од 2 парчиња пикап рамки и 8pcs заврткиНие(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Афанти музика 5 струните на банджото (ABJ-25)

BGN 731.20

Afanti Музика 5 Стрингови Супер Banjo (ABJ25)Супер Afanti Banjo! со најдобар Звук!Се фокусира на Banjo за 10 години!Afanti Музика 5 Стрингови Супер Banjo (ABJ25)Модел : ABJ25Вратот : МахагониResonator : МахагониFingerboard : Ружино ДрвоRim : Махагони ИверицаBackplate : ХромЗаградата : 24 компјутериСтраната : ЖелезоХардвер : ХромGotoh : Отворена Бела JadeТапан Глава : RemoЗа Afanti BanjoОснован во 1988 година, Afanti Музика увозот напредна технологија од Јужна Кореја,истражување и да се подобри Banjo техника со нашите Америка партнер.Ако има едно нешто што ние изучуваат во текот на изминатите 25 години, неговата ова ќе се стави на вашата доверба во нашите раце,она што ние го стави во твое, да има натпревар!Секој момент е шанса да се најде нова можност...

1 бр дървена Змия Контрабас лук 4/4 бароков бас лук staillion бял конски косми

BGN 225.54

започнете Цена : $121.25 Цена : $83.66 Цена : $159.79 Цена : $46.99 Цена : $15.97 Цена : $150.39крајотDoulbe Бас Лак 4 / 4 Змија дрво Квалитет Барок Бас лак бел лак за коса1 Сет Црна Хинап Виолончело Фитинг вклучувајќи Штипки и опашка парче парична казна тјунер опашка стомакот и Затка сите 4 / 4 парче1 КОМПЈУТЕР француски Стил Виолончело Мост 4 / 4 со 4 Компјутери виолончело парична казна тјунер и виолончело опашка стомакот и 2 парчиња виолончело звук пост 11mm*18.5 cm парче40 Хенкс Виолина лак за коса 6 грама 32 инчи, вклучувајќи 20 хенкс црна и 20 хенкс бела парче60 Хенкс Виолина лак за коса 6 грама 32 инчи вклучувајќи го и 30 хенкс црна и 30 хенкс бела парче35 хенкс Црна лак за коса 7 грама секоја хенк во 32 инчи парче15 Компјутери Квалитет Јавор Барокната Виолина Виолина Мост 4 / 4 парче10 Компјутери Барокната Виолина Виолина Мост 4 / 4 парче20 Компјутери Фенси Виолина Мост 4 / 4 парчеПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

1 комплект от 2 елемента хромированных двойна спирала хамбакер пикапи врата и мост за LP електрическа китара за пикапи

BGN 27.18

започнетекрајотДетали : Состојба : 100% Сосема Нов И Одличен КвалитетМагнет : Ceramice50mm(Вратот) 52mm(Мост),Заврши Вратот И Мост го ОпкружуваHumbucker Двојно Серпентина Алтернативни МагнетиДимензија : Length9.2cm*Width4.6cm*Heigth2.04cmОтпор : Neck11k;Bridge12kПогоден За ЛП или Similiar Електрична ГитараЦелосно Восок Испратени И ЗапечатениОдлично За ЗаменаБоја : ХромПакет : 1 Одредите 2 парчиња Електрична Гитара МагнетиНие(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Afanti Music 5 струнное банджо (ABJ-85F)

BGN 1496.00

Afanti Музика 5 Стрингови Супер Banjo (ABJ85 F)Супер Afanti Banjo! со најдобар Звук!Се фокусира на Banjo за 10 години!Afanti Музика 5 Стрингови Супер Banjo (ABJ85 F)Модел : ABJ85 FВратот : Махагони & Ружино ДрвоResonator : Пламен Јавор ИверицаFingerboard : Ружино ДрвоRim : Цврсти ЈаворBackplate : ХромЗаградата : 24 компјутериСтраната : Напредни Цинк КругХардвер : ХромТон Ринг : Напредни ЦинкGotoh : Високоодделение Јужна КорејаТапан Глава : Remo За Afanti BanjoОснован во 1988 година, Afanti Музика увозот напредна технологија од Јужна Кореја, истражување и да се подобри Banjo техника со нашите Америка партнер.

Нико Квадратна Електрическа Китара Бас Jack Конектор Плоча И 4 Винта Хром Черното Злато

BGN 7.98

започнетекрајотДетали : 100% Сосема Нов СостојбаЗа Електрична Гитара или Електричен БасОдлично За ЗаменаГолемина : Монтажа Завртка Проред : Должина : 2736.8 mm Ширина : 19.528.8 mmЏек Дупка : За 6.35 mmБоја : Хром / Црна / Gold Пакет : 1pc Џек Штекер Плоча&4pcs Завртка / 3 Поставување на Џек Штекер Плочи&Завртки(1pc По Секоја Боја)Ние(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Хром Slivery 6 Струнен Електрическа Фиксиран Хардтейл Мост Регулируема Височина

BGN 7.90

Опис : 100% сосема нов и висок квалитетОпис : Нерѓосувачки челик saddles зголеми одржи и тоналитет String преку телото дизајн за цврсти надолу притисок на мостот и saddles Ова ќе работи одлично на како hardtail Strat Теле или замена, или надградба...

2 елемента палисандровый класическа китара мост за класическа тънкия китара низ пространство 12 мм

BGN 18.54

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Нова китара усилвател Mooer Супер Малки Twin Multi-Effects Guitar Amplifier Стерео Multimedia Amp

158.38 -25 % BGN 119.00

Mooer Супер Мали Близнак MulitiЕфекти Гитара Засилувач / Стерео Мултимедијални AmpМногу мали и исклучителна, може да бидат обесени на половината2 x 3" говорник, 2 x 0.8 w излез4 Вози Звук3 DSP Ефекти80 Тапан РитмиПребарување Функцијата3.5 mm Телефони Џек & 3,5 мм ПОМОШЕН Во ЏекСтерео Звук, може да се користи како Стерео Мултимедијални Amp(Супер Мали Близнак)DC 9 V Адаптер или АА батерија (x4) напојување1...

12 комплекти Alice AC139-N / H класическа китара струни титанов найлонови струни със сребърно покритие 85/15 Бронзова раната 1-6 струни

BGN 86.38

започнетекрајотДетали : Алис AC139N / H,Титаниум Најлон String Дизајн,Нормално(.028.043)Тешко Тензија(.0285 / .044),да Ви Даде Силно Чувство!!Овие Низи На Е1,Б2,G3 Се Изработени од Титаниум Најлон.Додека Г45 E6 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана Жици Се Направени од страна на Постапката Која Ги Комбинира Традиционалните Технологија И Модерната Висока Технологија.Постои Посебен Заштитен Слој На Strings' Површината за Да се Направи Тоа поседува Силни Антиоксидантни И Згаснат Доказ Способност,Како И Удобно Допир,Доставување на Богата И Светол Тон.Состојба : 100% Сосема Нов И Одличен КвалитетМатеријал : Направен Од Одличен Квалитет Титаниум Најлон String&СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана String&Најлон CoreВе Гитара Повеќе Совршен, Добри Алатки За Да Го Замени Својата Гитара String, Добар Подарок За Гитара ПочетникТешко Тензија Нуди Светла&Rich ToneМерач : AC139Нормални / Тешко Тензија(Хартија Кутија)Погоден : Класична ГитараAC139Нормално Стрингови Материјал Инчен E1 Титаниум Најлон .028 Б2 Титаниум Најлон .032 G3 Титаниум Најлон .040 D4 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .029 А5 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .035 E6 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .043 AC139Тешко Стрингови Материјал Инчен E1 Титаниум Најлон .0285 Б2 Титаниум Најлон .0325 G3 Титаниум Најлон .041 D4 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .030 А5 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .036 E6 СреброОбложено 85 / 15 Бронза Рана .044 Пакет : 12 Комплети на Класична Гитара СтринговиНие(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Струни за акустична китара люминофорной бронз Fender 60CL, обичай светлината, 11-52

BGN 20.78

Фендер Жици!Со славни историја, Фендер допре и да се трансформира музика во светот и во речиси секој жанр : rock 'n' roll, земја и западен, џез, ритам и блуз и многу други...

1 комплект хамбакер пикап на рамката на врата и мост пикап инсталация пръстен извити заострени

2.10 -52 % BGN 1.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Круг или се криви профил на дното е за Вратот пикап, другиот е за Мост Пикап Материјал : Пластични Големина : Како што е прикажано како слики во Боја : Беж / Црна / Бела Количина : 2 buc ( 1 тенка и 1 дебела) Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.