• Новинка
Банан Китара На Врата Клен Лешояд 22 Прагчета За Електрическа Китара На Врата На Резервни Части За Бяла Точка Инкрустация Матиран

Банан Китара На Врата Клен Лешояд 22 Прагчета За Електрическа Китара На Врата На Резервни Части За Бяла Точка Инкрустация Матиран

резултат:
BGN 73.58
BGN 52.00 -29 %

Брой продукти
Налично


Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас. Ако сте задоволни со нив,само се надевам дека вашиот 5*Ѕвезда Повратни информации потоа да мост на пријателство помеѓу вас и нас,
Спецификација :
Стил : Банана Вратот за Фендер ST Делови Замена
Ориентација : Право за Право Раце Играчи
Инсталација Големина На :
Ширината на Пета : 2.22 инчен / 56.50 mm (± 0.5 mm Отстапување)
Длабочина на Пета : 0.87 инчен / 1.08 инчен со Fingerboard (22.00 mm / 27.50 mm(±0.5 mm Отстапување))
Инсталација : Гром На
Вратот Големина На :
Скала Должина : беа 25,5 инчен / 648 mm
Број на Frets : 22
Ширината на Нут : 1.65 инчен / 42 mm
Ширината на 12 Секирај : 2.07 инчен / 52.5 mm
Длабочината на 1 Секирај : 0.81 инчен / 20.5 mm
Длабочина на 12 Секирај : 0.87 инчен / 22 mm
Тјунер Дупка : 0.39 инчен / 10 mm
Решетка Род Тип : Двоен Стил ,за 4 mm Ален Клуч
Радиус : 16 инчен /406 mm
Секирај Жица Тип : 2.4 mm Среден Џамбо
Марк Дот : 0.24 инчен / 6 mm
Страна Дот : 2mm Црна Точка на Левата Страна на Вратот
Материјал :
Материјал : Јавор Потекло од Канада
Fingerboard : Јавор
Секирај Жица : Cupronickel
Марк Дот : Црна Abalone Dot
Крај : Јасно Сатенски
Карактеристики :
Направени од Јавор Дрво Потекло Од Канада, Што е Повеќе Здрав и Резонанца и да се Одржи И
Мазна Fingerboard Работ, Нема Рака Црта
Инсталиран со Двојно Стил Решетка Прачка за 4 mm Ален Клуч,Па Може да се Прилагоди за да се Изгубат или да се Стегне.
Висок Квалитет Јавор Fingerboard со 22 Cupronickel Секирај Жица и Црна Abalone Марк Точка Пломба
Пакетот Вклучува :
1 x Електрична Гитара Вратот
Answer : ___________________________ Note : гитара вратот е на рака, занает и може да има некои мали големина грешка
Производи слики
Поврзани Производи $ 40.98 $ 36.99 $ 67.99 $ 49.99 $ 43.99 $ 48.99 $ 48.99 $ 45.55 $ 53.99 $ 39.98 $ 42.98 $ 62.99
Превозот и Ракувањето со Меѓународните Купувачи Забелешка : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена .Овие трошоци се купувачот ' s одговорност. Исклучување разбира, ние ќе се обидеме потрудиме да се прогласи вредност толку ниско, како е можно. Ние ќе брод на сите објектот од страна на EMS,DHL,FEDEX,UPS-от експрес испорака начин, Или ако треба да брод од страна на други испорака,само слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да послужи за вас. превозот во рамките на 1-3 работни дена кога плаќање успее. (освен сабота и недела) ова е меѓународен транспорт од Шенжен Кина.Нормално време на испорака е за 5 до 20 работни дена
Трговија на големо продажба на персоналните политики на различни стоки се достапни во нашата продавница. Од една страна, истиот вид на објект има различни продажба начини, можете да изберете што некои би сакале да се купи. Во квантитет, како што се две на продаде ,пет продажба, итн.; Во други својства, како што се различни бои (комбинирање на црна и хром мост за да се продаде); Од друга страна, различни предмети, исто така може да биде комбинирана продажбата Без разлика во која форма сте одбрале да се купи, ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволат вашите потреби, Згора на тоа,повеќе ќе ги купите, толку повеќе привилегии што ќе добиете .(главно за цена ). Нашите услуги, целта е да се направи секој клиент имаат пријатен шопинг искуство! Добредојдовте да ја посетите нашата продавница!!!
Политика на враќање Ние нудиме 100% наплата ако објектот е скршен пред пристигнувањето, сите што треба да направите е да ни пратите на јасни слики за да се покаже дека е скршена.

Подробности

търговска марка:
Кмизе
Номер На Модела:
MI0420
Тип:
лешояд електрическа китара

Избор на купувачи

Комплект от 3 дръжки USA Spec JB 1/4 J Bass Large and Small Knob Set Black

6.98 -14 % BGN 6.00

Боја : Црна(имаме неколку бои,можете да изберете во продавницата)Поставете завртка Стил2x Големи Копчиња димензија : 23.4 mm(база дијаметар) x 17.2(во горниот дијаметар) x 15.5(висина) (ве Молиме да го потврдите димензија внимателно пред да ги нарачате на објектот)1x Мали Knob димензија : 20.2 mm(база дијаметар) x 15(горниот дијаметар) x 11.5(висина) (ве Молиме да го потврдите димензија внимателно пред да ги нарачате на објектот)Овие Копчиња имаат 1 / 4"(6.3 mm) Месинг insert1x Џез Бас Копчиња СетПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 10шт B500K 16 мм База китара линейни саксии с дълъг разделен вал потенциометри

9.76 -8 % BGN 9.00

Сплит вратило со крупни knurledВратило Вкупна Должина : околу 17.6 mmВратило Горниот Дијаметар (Сплит Дел) : за 5.9 mmВратило Дното Дијаметар : за 6.8 mmБаза Дијаметар : за 16.4 mmДоаѓа со Ореви и ПодлошкиАудио Коси (А) се зголемува или намалува во скатен крива мода ; Линеарни Коси (Б) се зголемува или се намалува во една линеарна модаАудио Коси (А) секогаш се користи како Тон и Линеарна Коси (Б) секогаш се користи како Волумен, но можете да користите Аудио Светлинка како на Јачината на звукот и Линеарна Коси како Ѕвонење, како и, тоа обично зависи од твоите лични желби.10x B500 K Гитара PotentiometersПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Yibuy Black 3 Sensor, сензор Пьезоконтактный микрофон пикап однопутный 6.35 мм жак за акустична китара

16.02 -31 % BGN 11.00

Yibuy Црна 3 Сензор Трансдуцерот Piezo Контакт Микрофон Пикап Една Песна 6.35 mm Џек за Акустична ГитараГитара 3 Сензор Трансдуцерот Piezo Контакт Микрофон Пикап Piezo Контакт Микрофон Пикап 3 Сензор Трансдуцерот ПикапКарактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Изработен од метал и пластика чип.4.Со три сензори, еден 6.35 mm Џек.5.Погоден за акустична гитара.Спецификации : Материјал : Метал & ПластикаБоја : ЦрнаБренд име : YibuГолемина : приближно 61 x 16mm / 2.4 x 0.63 инчен (L x OD)Сензор Големина : приближно 27 x 0.6 mm / 1.06 x 0.02 инчен (Кол x T)Кабел Должина : околу 355mm / 13.98 инчиЏек : 6.35 mm / 0.25 инчиТежина : 39gПакетот вклучува : 1 x Трансдуцерот Пикап

KAISH Aged White Guitar Pickguard подходящ за Epiphone

8.11 -14 % BGN 7.00

ЛП Pickguard на Возраст од Бела за Epiphone Лес ПолБоја : Возраст Бела (Pickguard е покриено со пластични заштитни филм)Две Завртка Дупки на Далечина : за 138mmВратот Пикап простор ширина : за 46.5 mmМостот Пикап простор ширина : за 45mmПросторот помеѓу два Магнети : за 57mmОваа резервни pickguard може да се вклопи во повеќето вистински Epiphone Лес Пол совршено без дупчење, но не Gibson Les Paul или лажни Epiphones...

LP китара тунери тюнинговые клавишите китара двигатели глави злато

30.32 -11 % BGN 27.00

Боја : ЗлатнаМатеријал : Цинк легура .Добро дизајниран За Лес Пол ГитариКвалитетот запечатени машина главиЛево Подесување Штипки x 3Право Подесување Штипки x 3Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

23 Инча Ukulele Концерт Палисандър Лешояд Ukelele Лешояд 18 Ладов

7.97 -12 % BGN 7.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

15pcs или 30pcs metal rock band, guitar pick 10pcs КОЛЕДА chrimas gift guitar plectrum set with tin box packing

11.04 -0 % BGN 11.00

1 15pcs 15designs метал рок бенд гитара зема, e ach deisgn 1pcs, Круг кутија за пакување2 30pcs 30design метал бенд гитара зема, секој deisgn 1pcs, круг кутија за пакување.До 1000pcs цел, таму е најдобро попуст , само контактирајте ме, и може да се испрати на бендот листа датотека за да го изберете.Предмети Метал рок бенд и chrismas гитара ги соберешМатеријалПодобро celluloidБоја Како слика покажаГолеминаСтандардна големина 26mm31mmПечатењеCMYK колор печатењеПакувањеСекој 15pcs или 30pcs во една конзерва кутијаВреме на испоракаВо рок од 3 денаДебелинаМедиум 0.71 mmПревозот 1...

Yibuy 1.25 x 1.1 x 6 см черен алуминиев нагъната говорител Xu09 усилвател на потенциометъра ефекти дръжки замяна на пакет от 2 х

11.25 -29 % BGN 8.00

Yibuy 1.25 x 1.1 x 6cm Црни Алуминиумски Knurled XU09 Говорникот Засилувач Potentiometer Ефекти Копчиња Замена Пакување од 2 XU09 Говорникот Засилувач Potentiometer Копчиња Капа Засилувач Potentiometer Копчиња Potentiometer Контрола на Јачина на звук Knob Potentiometer КопчињаКарактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Направен од алуминиум материјал,добри и квалитетни и издржливи.4.Погоден за potentiometer,HIFI звучник,засилувач,автомобил на звукот во слушалката за контрола.5.Прекрасна замена за вашиот Potentiometer Контрола на Јачина на звукСпецификации : Материјал : Алуминиумски + ПластикаБоја : ЦрнаБренд име : YibuyГолемина на : 1.25x1.1x0.6cm / 0.49x0.43x0.23 Inch(Dxšxv)Тежина : 4gПакетот вклучува : 2 x Прецизност Копчиња

6 бр седла за Флойд Роуз китара мост с струнными бъде монтирана с пружинни спирачни винтове резервни части

10.50 -24 % BGN 8.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Применливи за Флојд Зголеми Tremolo Мост Одлична изработка, изглед и прекрасна боја Преносни и издржливи да се користи Материјал : Метал Големина : како слика што е прикажано(приближно) Боја : Сребро,како слика се прикажува Количеството : 1set(6pcs) Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

Китара Низ Хонорар Бар Е Подходящ Флойд Роуз Китара Хром

6.37 -6 % BGN 6.00

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниДолжина е за 48mm и Ширина од околу 5mmДве Завртка Дупки оддалеченост од центар до центар е околу 28mmВе молиме потврдете го големината сериозно пред да ја купите...

3шт метални, месингови моста на седлото и промяна на разстоянието между струни за електрическа тялото на китарата инструменти аксесоари

6.69 -25 % BGN 5.00

3pcs Бакар Месинг Мост Enhanced Мост Saddles и Менување String Проред За Електрична Теле ГитараКарактеристики : 3pcs Месинг Мост за Теле Гитара.Елиминирање на проблемот на string преселба на седлото и менување string проред.Овие enhanced мост saddles ќе даде совршен intonation.Бланширан дното и Ален клуч вклучени.Спецификации : Материјал : МеталОбјектот големина на : 3.7 * 2.1 * 0.8 cm / 1.4 * 0.8 * 0.3 воОбјектот тежина : 31g / 1.1 озПакет Листата : 3 * Гитара Мост1 * Клуч

За Presys Blend 301 акустична китара пикап предусилвател еквалайзер тунер пиезо микрофон победи

23.79 -12 % BGN 21.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Мала меморија се вклопува многу гитари Контрола на Јачина на звук Бас, Средината и Treble контрола на копчиња Вграден тјунер со LED дисплеј Фаза се префрлите Единствена оска дизајн за размена на инстант 9Volt батеријата пристап Прежичен пикап за лемењебесплатно, plug and play инсталација Низок профил, контрола на копчиња Одборот антиповратна контрола Сјај контрола за дополнителни тон обликувањето Вграден микрофон со микрофон мешавина на ниво на контрола Спецификации : Материјал : Метал,Пластика, Големина : 55x80mm2.17x3.15"(приближно) Боја : Црна Количина : 1 сет Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет...

6 бр 30 см китара пач кабел ъглов китарните ефекти педала на кръпка олово правоъгълен скок 6 цвята PVC Безплатна доставка

BGN 39.98

6 pack Гитара Patch Кабел Аглеста Гитара Ефекти на Возилото Печ Доведе Десен Агол СкокачДимензија : 6.35mm X30cmНАШАТА ЗАЛОЖБА : Ние избрани на првитепродажба на кабли во индустријата и елиминирани колку пакување што е можно без да се жртвува квалитетот...

KAISH 48/50/52 мм хромирани пластмасови единични макара капачка ST китара пикап на кутията

10.88 -8 % BGN 10.00

Опис На Производот : Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Хром ПозлатенМатеријал : Пластични, не МеталПикап Опфаќа Пол Проред : еден 48mm / еден 50мм / еден 52mm (Ние може да понуди било какви групи на различни големина опфаќа, ве молиме контактирајте со нас за детали)Должина : 70.5 mm Ширина : 18mm Висина : 13mmОбјектот е изработен од Пластика, а не Метал; ве Молиме проверете големини сериозно и да бидат сигурни да се измери пол проред на вашиот магнети пред да купите објект...

Марка Синхуа чело ред высокосортная чело Сребърни струни

163.18 -10 % BGN 147.00

100% сосема новДве Големина одберете : 3 / 4 4 / 4Челик Core Сребро Ликвидација СтринговиПакет Листата : 1 сет * Виолончело УбодиЗабелешка : ве Молиме да ни остават порака на Големината што ќе го изберекога ќе ги нарачате тоа, во спротивно ние ќе испратиме големина 4 / 4 .

Здрав Z-Образна Цинк Сплав Сребро Китара Бас Ефект Крак Конектор

12.61 -13 % BGN 11.00

Карактеристики : Бас гитара ефект на возилото конектор изработени од високо квалитетен цинк легура. Големината е совршен, лесно да се носат. Силни и издржливи.Боја : СребренаМатеријал : Цинк Легура1 x Конектор

5 мм мятно-зелен китара три Arm Съвет Whammy Bar Tip е подходящ за ST

5.58 -10 % BGN 5.00

Опис На Производот : Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : Нане ЗеленаВнатре дупка со дијаметар : 5mm (Без завртка нишка)Оваа цена е само за еден нане зелена советПакетот Вклучува : 1 Trem Рака Совет

Xinhua Марка High Grade Виола Silver Strings Пълен Комплект Альтовых На Струните Ръчно Изработени

46.38 -9 % BGN 42.00

100% сосема новГолемина : за 17 / 16 / 15.5 / 15 / 14inch ВиолаСребро Виола СтринговиПакет Листата : 1 Сет * Виола убодиЗабелешка : ве Молиме да ни остават порака на Големината што ќе го изберекога ќе ги нарачате тоа, во спротивно ние ќе испратиме големина од 16 инчи .

Ник напреднало ниво-Сребърна бутон за смычковой жаби FPC021

35.20 -6 % BGN 33.00

Напредно Ниво НикСребрена Абонос Копчето за Лак Жаба FPC021Модел Бр FPC021копчеНикелСребро.поделениСо пластични coreПолитика На Враќање : Ние нудиме 100% безусловна гаранција,ако за било која причина самиот производ можете да го вратите производот за целосна кредитна во рок од 14 дена од потпишана потврда , тоа е не вклучувајќи го времето и на други човечки фактори и акт на бога резултати.Плаќање : ЗАЧУВАМ Т / T како опција

36 39-инчов китара, акустична класически испански китари с смърч покрив / кожух от червено дърво, класическа китара с найлон струной

764.80 -49 % BGN 390.00

Совети : Ако купувате 2 ПАРЧИЊА или повеќе,цената е 5% попуст!Ако ги купите овој гитара сега, ќе добие 1 множество на стрингови!Пакетот вклучува : 1 * Гитара6 * Стрингови (1 сет)Топ : SpruceТело : МахагониКрај : Природата СјајСтринг : SAZ CJ500Горниот и долниот string перница : КоскаEdge : Ружино ДрвоЗвучна дупка : Дрво insetString скала : 650 MMРешетка Род : YesЗАБЕЛЕШКАПочитувани руски купувачот, повеќе од 2 KG на стоки, јас ќе се даде приоритет на користење ПОНИ ЕКСПРЕС транспорт...

Nwe направи си САМ Ръчно изработени Compressor effect pedal kit full metal pre-drilled guitar stompbox pedals Kit

BGN 31.20

Направете свој Компресор ефект на возилото Така ЛесноОпис:1 Компресор PCB е дизајниран да се вклопуваат во внатрешноста на 1590 B Стил Алуминиум Stomp Кутија Случај Куќиште2...

Пластмасов Гитарная Струна Моталка Скорост На Peg Гребец Мост Пин Отстраняване Удобен Инструмент Нова

1.47 -32 % BGN 1.00

Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични тешка должност и компактен string winder Може да се олабави и заострување на стрингови со релаксирање и ликвидација на подесување штипки, исто така Може да се повлече од мост игли со изрез многу корисна гитара поправка алатка Погоден за повеќето акустични и електрични гитари Големина : Прибл ...

6 бр./компл. сребрист цвят на електрическа китара низ среден 011-050 светъл тон никелова сплав ред

6.59 -9 % BGN 6.00

6 Pcs / Set Електрична Гитара String Медиум 011050 Светол Тон Никел Легиран StringКарактеристики : Ова гитара string е изработена од јаглероден челик хексагонална core легура. Пријатно чувство, светла и силен звук. Единствена анти ' рѓа слој третман, подолг сервисен живот. Погоден за професионални перформанси.Answer : ___________________________ Note : E : 011inch / 0.28 mm Б : 014inch / 0.35 mm G : 018inch / 0.45 mm D : 026inch / 0.66 mm А : 036inch / 0.91 mm E : 050inch / 1.27 mmБоја : СребренаМатеријал : Никел легиран надвор & Хексагонална легура внатреТип : Електрична Гитара StringПакет Тежина : 30 G / 1.06 УнциПакет Димензии (L*W*H) : 110*115*7 ММ / 4.33*4.53*0.28 ИнчиМало Пакување : Да, Обоени Кутија1 x Гитара String Сет(6pcs)

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.