• Новинка
Meike MK900 камерата TTL светкавица Speedlite за Nikon SB 900 D7100 D7000 D5100 D5200 D5000 D600 D800 D90 D80 + дифузер

Meike MK900 камерата TTL светкавица Speedlite за Nikon SB 900 D7100 D7000 D5100 D5200 D5000 D600 D800 D90 D80 + дифузер

резултат:
BGN 128.00

Брой продукти
Налично


Подробности

Съвместим Марка Камери:
Никон
Пакет:
ДА
Дисплей:
ДА
Цветна Температура:
5600k
търговска марка:
Армировка
Източник На Захранване:
4 батерии тип АА(алкални или Ni-MH)
Размер (Шхвхд):
27*25*12 см
Източник На Светлина:
Стандартна дневна светлина
Тегло:
0.6
TTL:
ДА
Номер На Модела:
MK-900

Избор на купувачи

Meike MK-GT620 2.4 GHz Wireless Hot Shoe Flash Trigger Kit предавател приемник за цифрови огледално-рефлексни фотоапарати Nikon

BGN 159.98

Meike МКGT620 2.4 GHz Безжична Топла Чевли Флеш Предизвика Комплет Предавателот Примачот за Nikon Дигитални SLR фото Апарати1.Компатибилност : Nikon D1 X D2 D2 H D2 X Д3 D3 X D200 D300 D300 S D700 D800 D810 D80 D90 D600 D610 D3100 D3200 D3300 D5000 D5100 D5200 D5300 D5500 D7000 D7100 D72002.Вграденво 2.4 G безжичен пренос обезбеди 100 понатаму пренос на далечина и cerative предизвикувајќи методи.3.Целосно поддршка на TTL функции,поддршка за ITTL II autoflash,1 / 8000s Високабрзина на синхронизација,флеш компензацијата на експозицијата,флеш изложеност заклучување.4.Безжичен далечински управувач и три групи / B / C систем.5.Голема и јасна LCD панел.Голема и јасна LCD панелИзградиво 2.4 G безжична трансмисија со ситевоедно функции и на 100 метри подалеку пренос, за да ви понуди постабилна излез и креативни светлина на сила...

Viltrox JY-610 II On-Camera Mini Speedlite Flash JY610 II Speedlight за Nikon, Canon, Pentax Olympus, Panasonic и Sony сватбена снимка

48.00 -21 % BGN 38.00

Вовед : Viltrox JY 610 II е компактен и лесен clipза флеш единици специјално дизајнирани за сега се популарни Mirrorless & Компактен фото апарати со стандардни топла чевли...

Най-новият Безжичен предавател Godox X1N-T TTL 2.4 G за Nikon D800 D3X D3, D2X D2H D1H D1X D700 D300 D200 D100

BGN 73.60

Answer : ___________________________ Note : X1 NТ TTL 2.4 G Безжичен Предавател Модел : X1 NТ Тип : За Nikon Компатибилен со : Nikon камери(ETTL II autoflash); Поддршка на сите камери кои имаат PC sync штекер Изградиво Оддалечен Систем : 2.4 G безжична трансмисија, Модулација Метод : MSK Напојување : 2*АА батерии Изложеност Контрола : Прирачник за Блиц : Поддршка TTL Авто Флеш : ETTL II TTL Контрола : Висока Брзина на Синхронизација (ХСС) : Поддршка Флеш Компензацијата на Експозицијата (FEC) : Поддршка ±3 запира 1 / 3 запре постепено Флеш Изложеност Заклучување (FEL) : Поддршка Фокус Помогне : Прирачник за отворање на Задните Странични Sync : Нема Моделирање Флеш : Поддршка, пукаше со камери длабочина на полето за преглед копчето за Безжичен Блиц : Безжична Функција : во TTL режим, Односот исклучен; во М режим, Флеш Сооднос(А Б В); Поддршка ГР (групирање флеш) Контролирани Роб Групи : во ГР групирање на чекање, 5 (A / B / C / D / E); во Сооднос групирање на владата, 3(А / Б / В) Предавателот Растојание : >100 метри Канал : 32 канали Другите : Синхронизација на Задоцнување на Сет : Поддршка (010ms, утврдени во единица на 100us) Безжични Shutter Порака : Ресиверот може да се контролира камери за снимање преку 2,5 mm shutter ослободување интерфејс Зум Поставка : фокусна должина може да се прилагоди преку предавателот Дисплеј Панел : Широк LCD панел, осветлување вклучување / исклучување на Излезен Интерфејс : Предавателот : користете PC пристаништето на влез и излез; Приемник : користете 2,5 mm sync кабел за излез Firmware Надградба : Користење на Микро USB порт за да ја надградите вашата Мемориска Функција : Прилагодувања ќе се чуваат од 2 секунди по последната операција и се опорави по рестарт Предавателот Големина / Тежина : 72x75x52(mm) / 100g Пакет Оглас : 1 x X1 NТ TTL Безжичен Предавател за Nikon(не вклучува 2*АА батерии)

Godox V860II-N V860N II I-TTL HSS 2.4 G вграден радиоприемник литиево-йонна акумулаторна светкавица за фотоапарат Nikon

BGN 319.98

Тип : Campatible Камери : Nikon dslr фото Камера(ITTL autoflash) Водич Бр (1 / 1 излез @ 200mm) : 60 (m ISO 100) 190 (нозе ISO 100) Флеш Покриеност : 20 до 200mm (14mm со широк panel), Auto zoom(Флеш покриеност поставите автоматски да одговара на фокусно и големина на слика), Manual за да зумирате, Занишан / нервира флеш главата(Отскокнување флеш) : од 0 до 360°, Хоризонтално и 7° до 90° вертикално Флеш Времетраење : 1 / 300 да 1 / 20000 Секунди Изложеност Контрола : Изложеност на Системот за Контрола : ЈасTTL Autoflash и Прирачник флеш Флеш Компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник...

JJC 1.3 M Off TTL DSLR Camera Flash Cord Hot Shoe Sync Remote Кабел Light Focus Кабел за Canon II, 600EX-RT/600EX-RT/430EX III-RT

BGN 28.78

JJC 1.3 М TTL Исклучување dslr фото Блиц на Камерата Кабелот Топла Чевли Синхронизирате Далечински Кабел Светлина Фокус Кабел за Canon 600 EX IIRT / 600 EXRT / 430 EX IIIRTМоделКомпатибилен КамериКомпатибилен ТрепкаВО странска валутаE3Сите Canon EOS камери, освен D2000 / EOS 630 / EOS RT / EOS M10Canon блесоци, како што се 600 EX IIRT , 600 EXRT ,430 EX IIIRT, 430 EX II, 430 EX, 270 EX II, 270 EX,Г14 EX II, Г14 EX, MT24 EX, 320 EX, 90 EX,550 EX, 580 EX II, 580 EX, 420 EX и други брендовиод ударите можат да работат со Канон ETTL или ETTL II1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

TT685S Godox TTL HSS GN60 светкавица Speedlite за Sony A7 II A7R A7S A7RII A7SII A6300 A6500 A6100 A6000 NEX-7 И NEX-6 NEX-5R NEX-5T

BGN 190.40

Godox TT685 S 2.4 G ХСС TTL II GN60 Блиц на Камерата за Sony Камера​Карактеристики : Godox TT685 S TTL ХСС GN60 Speedlite Флеш за Sony О7 II A7 R II A7 S II A6300 Тип : Campatible Камери : Sony dslr фото Камера(TTL autoflash) Водич Бр...

Neewer Flash Strobe Light Monolight 400W GN60 5600K with Modeling Lamp for Studio Location Model Photography (S400N)Plug EU

150.22 -0 % BGN 150.00

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Neewer Професионално Студио Флеш Strobe Светлина Monolight 400 W GN.60 5600 K со Моделирање Светилка, Алуминиум Легура Изградба на Затворен Студио Локација Модел Фотографија и Портрет Фотографија(S400 N)Стил : S400 NAnswer : ___________________________ Note : Камера, Мека Чадор и Светлина Застане не се вклучени.Опис : Со Алуминиумска Легура на Изградбата, овој strobe светлина е цврсти и издржливи, а исто така и лесен за употреба во студиото за снимање.Нејзината светлина интензитет е сосема доволно силни со висок флеш енергија 400 WS и водич број GN60.Тоа може да работи како главен светлина, назад светлина или губење на светлината, и да се формираат различни видови на изгледот на осветлување.Тоа може да биде рачно или монтирани на светлината стојат, што е уште поважно, тоа доаѓа со чадор дупка која може да се качи на мека чадор.Спецификации : Модел : S400 NФлеш Енергија : 400 WSВодич Број : GN60Флеш Енергија Прилагодување : 1.06.0 Дигитални ЗатемнувањеМоделирање Светилка На Вредноста : Проп, Целосна, ИсклучувањеПолнење на батеријата Време(s) : 0.31.5Полнење Потсетување : Звук, LED ИндикацијаSync Растојание : 10mТемпература на бојата : 5600 K + / 200 KSync Напон : DC 5 VФлеш Времетраење(s) : 1 / 2400 SАктивирањето На Владата : Photosensor, Флеш Активирањето, Тест На Копчето Се АктивираРаботен Напон : 220 V / 5060 HzСистем За Ладење : ФанОсигурач : 10 AГолемина : 14.2 x 5.5 x 9.6 инчи / 36 x 14 x 24.5 сантиметриТежина : 82.1 мл / 2.33 kg1 x 400 W Strobe Блиц Светлина1 x 150 W Моделирање Светилка1 x EU Приклучок за Кабелот за Напојување1 x Sync Кабелот

Godox QS800 QS-800 800Ws Photo Studio Flash Осветление лампа Стробоскопическая корона AC220V 800W

BGN 526.40

Godox QS800 QS800 800 W 800 Ws Висока Времетраење Студио Флеш Осветлување Светилка Strobe ГлаваGodox QS Серија ФлешИзградба На Квалитетот, Со Високи ПерформансиПостојат QS300, QS400, QS600, QS800 , QS1200 5 модели на Godox Qs серија студио достапни.Godox QS флеш обезбедува рентабилно осветлување решение за фотографи...

Godox TT600 Flash 2.4 G Wireless Speedlite Master / Slave Flash с вградена техники на граничната точка на система за Canon, Nikon, Pentax Olympus Fujif

BGN 110.40

Godox TT600 Флеш 2.4 G Безжични Speedlite Господар / Роб Флеш со Вграденво Активирањето на Системот за Canon Nikon Pentax Олимп Fujif Вовед : Висок Квалитет!Новиот Бренд!! Оваа TT600 флеш усвојува Godox безжична Xсистем, со изградиво 2.4 G безжичен пренос, може да се користи со Godox AD360 IIC / AD360 IIN флеш, TT685 C TT685 N флеш, X1 TC / X1 TN активирањето и други уреди кои со безжичен систем за контрола...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.