• Новинка
2X Godox TT685 TT685C 2.4 G Wireless HSS 1/8000s E-TTL II Camera Flash Speedlite + XPRO-C спусък за Canon EOS DSLR фотоапарат

2X Godox TT685 TT685C 2.4 G Wireless HSS 1/8000s E-TTL II Camera Flash Speedlite + XPRO-C спусък за Canon EOS DSLR фотоапарат

резултат:
BGN 507.20

Брой продукти
Налично

Godox TT685 C 2.4 G Безжична ХСС 1/8000s E-TTL II Блиц на Камерата Speedlite + XPro-C Потребен за Canon EOS dslr фото Камера
Опис TT685 C Флеш Оваа TT685 C блиц на камерата се однесува на CAN0 N EOS серија камери и добро е компатибилен со E-TTL II autoflash. Со оваа E-TTL II компатибилни флеш, вашиот снимањето ќе стане поедноставен. Можете лесно може да се постигне точно флеш изложеност дури и во комплекс светлина-промена средини. Во E-TTL II режим, камерата и блицот ќе работат заедно за да се пресмета точно изложување за оваа тема и позадина. Во овој режим, повеќе TTL функции се достапни : FEC, ХСС, втората завеса sync, моделирање флеш, итн. Карактеристики : 1. GN60 (m ISO 100, @200mm). 22 чекори од 1/1 да 1/128. 2. Целосна поддршка за Can0n EOS блиц на камерата. Работен како Господар или Роб единица во безжична флеш група. 3. Користете dot-matrix LCD панел да се направи јасна и практично работење. 4. Со вграден 2.4 GHz безжична оддалечен систем за поддршка на пренесување и примање. 5. Предвидено од повеќе функции, вклучуваат ХСС (до 1/80 )итн. 6. Стабилна конзистентност и температура на бојата со добри, дури и осветлување. 7. Поддршка со firmware надградба. Компатибилен Камера Модели : Оваа флеш единица може да се користи за Can0n камери модели : 5 D Mark IV 5 D Mark III 5 D Mark II 6 D 7 D 7 DMark II 80 D 70 D 60 D 50 D 40 D 30 D 800 D 760 D 750 D 700 D 650 D 600 D 550 D 500 D 450 D 400 D Дигитални 1300 D 1200 D 1100 D 1000 D 77 D 100 D .. Godox XPro-C Предавателот : КАРАКТЕРИСТИКИ : Xpro-C TTL Безжична Флеш Предизвика не само што може да се контролира трепка со вграден-во Godox безжична X системот, e g. камерата трепка, отворено молњи и студио трепка, но, исто така, можат да го контролираат Топ оригинални трепка кога се користи во комбинација со X1 R-C приемник. Кој multi-channel предизвикувајќи и стабилна сигнал на пренос оваа флеш активирањето се однесува на hotshoe-монтирани Canon EOS серија камери. Вграден-во Godox 2.4 G Wirless X Систем и Разноврсна Користење на Методи - како Може да Безжична Godox Флеш Активирањето / Безжична Канон Speedlites Активирањето/ Безжична Shutter Ослободување Активирањето/ Флеш Активирањето со 2,5 mm Sync Кабелот Џек Поддршка на E-TTL II Autoflash и Професионални Функции -16 групи и 32 канали за безжично контрола и активирањето. Додадете 01 99 безжична ID поставки, кои само може да се постигне предизвикувајќи кога канали и безжични IDs на господар и роб единица се поставени на истите, како и избегнување на сигнал пречки ефикасно. -Целосна поддршка за TTL autoflash. 1/8000s висока-брзина на синхронизација, мулти флеш, прирачник за блиц, блиц компензацијата на експозицијата, TCM се трансформира функција, зголемување функција, еден-пука & мулти-shcx)т поставување, група моделирање светилка контрола, група зумирање, прилагодување сите groups1 излезна вредност истовремено, итн. Одличен Дизајн, Лесно Ракување и со Голема Преносливост - Екстра-големи LCD панел, 5 група копчиња и 4 функцијата копчиња нудат удобен манипулација. - Xpro-C е доста преносни за тоа само тежи 80g -Поддршка Тип-C USB firmware надградба и безжични предизвикувајќи од 2,5 mm sync кабелот џек. Оваа флеш активирањето може да се користи на следниве Canon EOS серија камера модели : 1 Dx Mark II 1 Dx 5 Ds/5 Dsr 5 DIV 5 D Mark III 5 D Mark II 7 D Mark II 7 D 6 D 80 D 70 D 60 D 50 D 40 D 30 D 800 D 750 D/760 D 700 D 650 D 600 D 550 D 500 D 450 D 400 D Дигитални 350 D ДИГИТАЛНИ 100 D 1300 D 1200 D 1000 D 1100 D М3 М5 СПЕЦИФИКАЦИЈА : Модел : Xpro-C Компатибилни апарати : Canon EOS камери (E-TTL II autoflash)Поддршка за камери кои имаат PC sync штекер. Напојување : 2*АА батерии Флеш Изложеност Контрола на : E-TTL II Прирачник флеш : Да Stroboscopic флеш:Да Висока-брзина на синхронизација на:Yes Втората завеса sync : Yes Флеш exposure compensation : Yes. ±3 запира во 1/3 запре постепено Флеш изложеност на заклучување : Да се Фокусира помогне : Yes Моделирање светилка : Контрола на моделирање светилка од страна на флеш предизвика Beeper : Контрола на beeper од страна на флеш предизвика Безжична поставка : приемникот крајот можат да го контролираат камерата ЗУМИРАЊЕ поставување на : Прилагодување на ЗУМОТ вредност од страна на испраќачот Firmware надградба : Надградба преку Видот-C USB порт за Мемориска функција : Прилагодувања ќе се чуваат од 2 секунди откако минатата Пренос опсег (прибл.

Подробности

Пакет:
ДА
Дисплей:
ДА
Източник На Захранване:
Батерия тип АА
Тегло:
410g (without battery)
търговска марка:
Годокс
Цветна Температура:
5600 + - 200K
Размер (Шхвхд):
64 * 67*190 мм
TTL:
ДА
Източник На Светлина:
Ксенон
Номер На Модела:
TT685C+XPro
Съвместим Марка Камери:
КАНОН

Избор на купувачи

Godox TT600 Flash 2.4 G Wireless Speedlite Master / Slave Flash с вградена техники на граничната точка на система за Canon, Nikon, Pentax Olympus Fujif

BGN 110.40

Godox TT600 Флеш 2.4 G Безжични Speedlite Господар / Роб Флеш со Вграденво Активирањето на Системот за Canon Nikon Pentax Олимп Fujif Вовед : Висок Квалитет!Новиот Бренд!! Оваа TT600 флеш усвојува Godox безжична Xсистем, со изградиво 2.4 G безжичен пренос, може да се користи со Godox AD360 IIC / AD360 IIN флеш, TT685 C TT685 N флеш, X1 TC / X1 TN активирањето и други уреди кои со безжичен систем за контрола...

Viltrox JY-610 II On-Camera Mini Speedlite Flash JY610 II Speedlight за Nikon, Canon, Pentax Olympus, Panasonic и Sony сватбена снимка

48.00 -21 % BGN 38.00

Вовед : Viltrox JY 610 II е компактен и лесен clipза флеш единици специјално дизајнирани за сега се популарни Mirrorless & Компактен фото апарати со стандардни топла чевли...

Светкавицата на камерата светлина стойка метална скоба притежателя двойна L на Canon, Nikon Yongnuo YN600 YN560 580EX SB700 SB900 SB800

BGN 17.58

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Две метални конекција може да се отвори, може да се промени насоката на комбинација Стандард (1 / 4) завртка дупки и завртка глави, постојат четири фиксни флеш или камера орев, блицот и камерата во палети е фиксна...

Безплатна доставка DHL! Най-новата епидемия Godox Wistro AD600 TTL неразъемная мощна подова система 2.4 G X Строени-в батерията 8700mah Li-on

BGN 1198.40

2016 година Најновите Godox Wistro AD600 TTL СитевоЕдно Моќно Отворено Флеш со 2.4 G X Систем за да се Изградиво 8700m Ah Lion БатеријаGodox Wistro AD600 TTL СитевоЕдно Флеш е моќен и преносни отворено флеш дизајниран со изградиво 8700m Ah Литиум батерија...

Най-новият Безжичен предавател Godox X1N-T TTL 2.4 G за Nikon D800 D3X D3, D2X D2H D1H D1X D700 D300 D200 D100

BGN 73.60

Answer : ___________________________ Note : X1 NТ TTL 2.4 G Безжичен Предавател Модел : X1 NТ Тип : За Nikon Компатибилен со : Nikon камери(ETTL II autoflash); Поддршка на сите камери кои имаат PC sync штекер Изградиво Оддалечен Систем : 2.4 G безжична трансмисија, Модулација Метод : MSK Напојување : 2*АА батерии Изложеност Контрола : Прирачник за Блиц : Поддршка TTL Авто Флеш : ETTL II TTL Контрола : Висока Брзина на Синхронизација (ХСС) : Поддршка Флеш Компензацијата на Експозицијата (FEC) : Поддршка ±3 запира 1 / 3 запре постепено Флеш Изложеност Заклучување (FEL) : Поддршка Фокус Помогне : Прирачник за отворање на Задните Странични Sync : Нема Моделирање Флеш : Поддршка, пукаше со камери длабочина на полето за преглед копчето за Безжичен Блиц : Безжична Функција : во TTL режим, Односот исклучен; во М режим, Флеш Сооднос(А Б В); Поддршка ГР (групирање флеш) Контролирани Роб Групи : во ГР групирање на чекање, 5 (A / B / C / D / E); во Сооднос групирање на владата, 3(А / Б / В) Предавателот Растојание : >100 метри Канал : 32 канали Другите : Синхронизација на Задоцнување на Сет : Поддршка (010ms, утврдени во единица на 100us) Безжични Shutter Порака : Ресиверот може да се контролира камери за снимање преку 2,5 mm shutter ослободување интерфејс Зум Поставка : фокусна должина може да се прилагоди преку предавателот Дисплеј Панел : Широк LCD панел, осветлување вклучување / исклучување на Излезен Интерфејс : Предавателот : користете PC пристаништето на влез и излез; Приемник : користете 2,5 mm sync кабел за излез Firmware Надградба : Користење на Микро USB порт за да ја надградите вашата Мемориска Функција : Прилагодувања ќе се чуваат од 2 секунди по последната операција и се опорави по рестарт Предавателот Големина / Тежина : 72x75x52(mm) / 100g Пакет Оглас : 1 x X1 NТ TTL Безжичен Предавател за Nikon(не вклучува 2*АА батерии)

Godox X1T TTL 2.4 G HSS 1/8000s безжичен студиен спусъка на светкавица на предавателя за Sony, Olympus, Canon, Nikon, Panasonic и Fuji DSLR фотоапарат

BGN 64.00

Godox X1 T TTL 2.4 G ХСС 1 / 8000s Безжична Студио Флеш Предизвика Предавателот Приемник Потребен за Sony Олимп Канон Nikon Panasonic Fuji dslr фото Камера132 N 1 F 1 X1 RНЕ 1s 11) Godox TTL X1 TF 2.4 G Безжична Студио Флеш Активирањето или Speedlite За Fujifilm Fuji Godox TT600 V850 II V860 II AD600 BM AD600 B AD600 AD600 MКомпатибилен Камери Модели : X1 TF поддржува Fuji,кој е компатибилен со Fuji XPro2,XT20,XT2,XТ1,XPro1,XT10,XE1,XA3,X100 F,X100 T2) Godox TTL X1 TO 2.4 G Безжична Студио Флеш Активирањето или Speedlite За Олимп / Panasonic Godox TT600 V850 II V860 II AD600 BM AD600 B AD600 AD600 MX1 TО СПЕЦИФИКАЦИИ : Компатибилни Апарати : Олимп Panasonic (Lumix)Вграден Далечински Систем : 2.4 G Безжичен ПреносМодулација на Владата : MSKНапојување : 2*АА батерии(НЕ се Вклучени)Изложеност КонтролаПрирачник флеш : ДаTTL autoflash : TTLМулти флеш : Да3) Godox TTL X1 TS 2.4 G Безжична Студио Флеш Активирањето или Speedlite За Sony Godox TT600 S TT600 V850 II V860 IIS AD600 BM AD600 B AD600 AD600 MГлавни карактеристики : Godox TTL безжична флеш предизвика X1 TS се однесува на SONY dslr фото апарати со MI Чевли.4) Godox ETTL X1 TC 2.4 G Безжична Студио Флеш Активирањето или Speedlite За Canon5) Godox X1 NТ 2.4 GHz iTTL Безжична Еден Потребен За Godox AD360 II6) GODOX TTL X1 RC Безжична Флеш Предизвика Примачот за Canon TT685 C SpeedliteПриемникот е компатибилен со Godox X1 TC предавателот, работа на далечина може да достигне до 100 метри.Спецификации : Бренд : GodoxМодел : X1 RВКомпатибилен : Godox X1 TC предавателотКанал : 32Група на контакти : 5Answer : ___________________________ Note : Батеријата не е вклучена.7) Godox X1 NР 2.4 GHz iTTL Безжична Еден Приемник За X1 N Активирањето

Светкавица дифузор рефлектор софтбокс за 580EX 380EX SB600 SB900 540EX

9.09 -12 % BGN 8.00

Висок Квалитет!Сосема нов!! Никогаш не користат!!!Опис На Производот : На рефлектор FB20 пренесувања и омекнува светлина, дури и со помеки резултати, спречување на несакани сенки и бучава од уништува вашиот слики...

JJC 1.3 M Off TTL DSLR Camera Flash Cord Hot Shoe Sync Remote Кабел Light Focus Кабел за Canon II, 600EX-RT/600EX-RT/430EX III-RT

BGN 28.78

JJC 1.3 М TTL Исклучување dslr фото Блиц на Камерата Кабелот Топла Чевли Синхронизирате Далечински Кабел Светлина Фокус Кабел за Canon 600 EX IIRT / 600 EXRT / 430 EX IIIRTМоделКомпатибилен КамериКомпатибилен ТрепкаВО странска валутаE3Сите Canon EOS камери, освен D2000 / EOS 630 / EOS RT / EOS M10Canon блесоци, како што се 600 EX IIRT , 600 EXRT ,430 EX IIIRT, 430 EX II, 430 EX, 270 EX II, 270 EX,Г14 EX II, Г14 EX, MT24 EX, 320 EX, 90 EX,550 EX, 580 EX II, 580 EX, 420 EX и други брендовиод ударите можат да работат со Канон ETTL или ETTL II1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

YONGNUO YN600EX-RT 2.4 G Yn600ex RT Wireless HSS 1/8000s Master Flash Speedlite на Canon 5D 5D3 5DII по-добре, отколкото yn586ex, tr586ex

BGN 177.60

Функции : 1, Поддржува RT СистемЕден YN600 EXRT може да се користи како за сликањекамера мастер единица и далечински роб единица за canon е RT систем,и поддржува Гр групирање на владата.2, Целосно Компатибилен со YONGNUO YNE3RT,за canon е 600 EXRT / STE3RT Безжичниот СигналЕден YN600 EXRT може да се користи како господар единица да предизвика YONGNUO YN600 EXRT,за canon е 600 EXRT,и живеат се прикажат флеш групации на роб единица и рециклирање информации; Еден YN600 EXRT може да ]односно примање на безжичниот сигнал од мастер единица YN600 EXRT , YNE3RT , за canon е 600 EXRT / STE3RT, реализација на далечинскиот TTL , М и Гр флеш.3, Висока Водич Број, ги Подржува Highspeed [email protected] , 200mm;поддржува високабрзина на синхронизација на TTL, прирачник флеш, Гр групирање флеш, највисок синхрони брзина може да достигне 1 / 8000s4, Поддржува USB Надградба на FirmwareНа YN600 EXRT опремени со USB интерфејс, поддржува firmware надградба, корисниците може да го симнете се надополни firmwareот, преку Yongnuo официјалниот вебсајт за надградба на flash.5, Поддржува Безжични Оптички Роб функцијаНа YN600 EXRT поддржува YONGNUO, за canon и Nikon е безжичен оптички господар сигнал, поддржува S1 и S2 пред флеш откажете режим.6, Поддршка Auto / Manual ЗумирањеНа YN600 EXRT поддржува автоматско и рачно зумирате флеш покриеност може да се менува помеѓу АВТО, 20~200mm.7, Прилагодувањата За Автоматско Зачувување, Поддржува Custom Settings (Fn)Параметри на блицот автоматски ќе се спаси кога блицот е исклучен; корисниците можат да го прилагодат поставување на флеш функција како што е потребно.8, Ultrafast Полнење Рециклирање Систем, Поддржува Надворешно Напојување9, Опремени со Големи Димензии LCD Екран, Стандарден КОМПЈУТЕР Синхрони ИнтерфејсПакетот вклучува : 1 x Флеш speedlite YN600 EXRT 1 x Мини Стојат 1 x Прирачник на англиски и Кинески 1 x Оригиналната кутијаПрепорачуваме Производи Топла Производи Поврзани Со Производи Може Да Се Допаѓа

Godox V860II-N V860N II I-TTL HSS 2.4 G вграден радиоприемник литиево-йонна акумулаторна светкавица за фотоапарат Nikon

BGN 319.98

Тип : Campatible Камери : Nikon dslr фото Камера(ITTL autoflash) Водич Бр (1 / 1 излез @ 200mm) : 60 (m ISO 100) 190 (нозе ISO 100) Флеш Покриеност : 20 до 200mm (14mm со широк panel), Auto zoom(Флеш покриеност поставите автоматски да одговара на фокусно и големина на слика), Manual за да зумирате, Занишан / нервира флеш главата(Отскокнување флеш) : од 0 до 360°, Хоризонтално и 7° до 90° вертикално Флеш Времетраење : 1 / 300 да 1 / 20000 Секунди Изложеност Контрола : Изложеност на Системот за Контрола : ЈасTTL Autoflash и Прирачник флеш Флеш Компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник...

Meike MK-GT620 2.4 GHz Wireless Hot Shoe Flash Trigger Kit предавател приемник за цифрови огледално-рефлексни фотоапарати Nikon

BGN 159.98

Meike МКGT620 2.4 GHz Безжична Топла Чевли Флеш Предизвика Комплет Предавателот Примачот за Nikon Дигитални SLR фото Апарати1.Компатибилност : Nikon D1 X D2 D2 H D2 X Д3 D3 X D200 D300 D300 S D700 D800 D810 D80 D90 D600 D610 D3100 D3200 D3300 D5000 D5100 D5200 D5300 D5500 D7000 D7100 D72002.Вграденво 2.4 G безжичен пренос обезбеди 100 понатаму пренос на далечина и cerative предизвикувајќи методи.3.Целосно поддршка на TTL функции,поддршка за ITTL II autoflash,1 / 8000s Високабрзина на синхронизација,флеш компензацијата на експозицијата,флеш изложеност заклучување.4.Безжичен далечински управувач и три групи / B / C систем.5.Голема и јасна LCD панел.Голема и јасна LCD панелИзградиво 2.4 G безжична трансмисија со ситевоедно функции и на 100 метри подалеку пренос, за да ви понуди постабилна излез и креативни светлина на сила...

YINYAN CY-20 CY20 Small mini Hot Shoe Flash light with PC Sync Port For Canon nikon Camera

21.57 -7 % BGN 20.00

YINYAN CY20 Универзална Топла Чевли мини Блиц (со 2,5 mm PC Sync Пристаниште)ВоведYINYAN CY20 мини флеш, тоа е структурата на компактен, подвижен, може да се користат за различни модели на камерата; употреба на прилагодливи теренот агол на светилка е идеален за блицот за фотографија.КарактеристикиСо 2,5 mm PC Sync ПортаU / надолу одделение агол : 045607590 степенТрепка на ветер : GN20m ISO100 DIN21Температура На Бојата : 5600 KПросветувајќи агол : Хоризонтална 60° , Вертикална 40°Потсетувајќи се на времето (сек.) : 7Флеш времетраење (сек.) : 1 / 1000Предизвикувајќи метод : Низок напон потребенИзвор на енергија : 2x AA батерии(Ni Cd и Ni MH наплаќа батерии може да се користи)Димензија (mm) : 65×60×98Тежина (g) : 100Пакет Се Вклучени : YINYAN CY20 ФЛЕШ x1 (Stand не се вклучени)(Оригиналната Manufactory Пакет)Погоден ЗаРабота со Топла Чевли КамериРабота со флеш единици користење на универзална топла чевли како МОЖЕ да&N, Nik&n, Сигма, Олимп, Pentax (освен Minolta како тие користат специјални топли чевли).

Neewer Flash Strobe Light Monolight 400W GN60 5600K with Modeling Lamp for Studio Location Model Photography (S400N)Plug EU

150.22 -0 % BGN 150.00

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Neewer Професионално Студио Флеш Strobe Светлина Monolight 400 W GN.60 5600 K со Моделирање Светилка, Алуминиум Легура Изградба на Затворен Студио Локација Модел Фотографија и Портрет Фотографија(S400 N)Стил : S400 NAnswer : ___________________________ Note : Камера, Мека Чадор и Светлина Застане не се вклучени.Опис : Со Алуминиумска Легура на Изградбата, овој strobe светлина е цврсти и издржливи, а исто така и лесен за употреба во студиото за снимање.Нејзината светлина интензитет е сосема доволно силни со висок флеш енергија 400 WS и водич број GN60.Тоа може да работи како главен светлина, назад светлина или губење на светлината, и да се формираат различни видови на изгледот на осветлување.Тоа може да биде рачно или монтирани на светлината стојат, што е уште поважно, тоа доаѓа со чадор дупка која може да се качи на мека чадор.Спецификации : Модел : S400 NФлеш Енергија : 400 WSВодич Број : GN60Флеш Енергија Прилагодување : 1.06.0 Дигитални ЗатемнувањеМоделирање Светилка На Вредноста : Проп, Целосна, ИсклучувањеПолнење на батеријата Време(s) : 0.31.5Полнење Потсетување : Звук, LED ИндикацијаSync Растојание : 10mТемпература на бојата : 5600 K + / 200 KSync Напон : DC 5 VФлеш Времетраење(s) : 1 / 2400 SАктивирањето На Владата : Photosensor, Флеш Активирањето, Тест На Копчето Се АктивираРаботен Напон : 220 V / 5060 HzСистем За Ладење : ФанОсигурач : 10 AГолемина : 14.2 x 5.5 x 9.6 инчи / 36 x 14 x 24.5 сантиметриТежина : 82.1 мл / 2.33 kg1 x 400 W Strobe Блиц Светлина1 x 150 W Моделирање Светилка1 x EU Приклучок за Кабелот за Напојување1 x Sync Кабелот

VILTROX FC-7SN Flash гореща обувка оптичен крилото на спусъка адаптер за Nikon Canon flash за Sony DSLR фотоапарат-Безплатна доставка

BGN 13.60

ВО странска валута7 SN Топла Чевли Флеш Оптички Роб Предизвика & Адаптер за Canon Nikon..флеш да за Sony за Minolta Камера Вовед : Ова ВАЛУТНА7 SN Топла Чевли Флеш Далечински Роб Предизвика има сензор за да смисла светлина од господар флеш па како да предизвика роб флеш безжична...

Mcoplus MT600SC GN62 Master Flash HSS 1/8000S E-TTL Flashgun Flash Speedlite на Canon EOS DSLR 500D, 550D 600D 650D 700D 70D 7D

BGN 176.00

McoplMT600 SC GN62 Господар Флеш ХСС 1 / 8000 S ETTL Flashgun Флеш Speedlite за CanonEOS DSLR ФОТО 500 D 550 D 600 D 650 D 700 D 70 D 7 DMcoplMT600 SC GN62 Господар Флеш ХСС 1 / 8000 S ETTL Flashgun Флеш Speedlite за Canon EOS dslr фотоЗошто избор Mcoplus®?Mcoplus® е добро знаат марка кој specializeing во нудат дигитални додатоци на светот .Ние се обидуваме се потрудиме даосигурајте се дека клиентите имаат задоволство шопинг искуство со нас .ние снабдување со добар квалитет производи и многу убава цена.Mcoplus® не само да се фокусираат на обезбедување на висок квалитет digital додатоци, но, исто така, одлично клиентите поуслуга, Ценимеоднапред за вашата поддршка и позитивна афирмацијаПроизвод функција : Радио Активирањето : Вметнете радио модул, како далечински зависни единицата, може да се компатибилни со радио активирањето на системот...

Нова светкавица Meike MK-MT24 Macro Twin Lite за цифрови огледално-рефлексни фотоапарати Nikon Безплатна доставка

BGN 479.98

НОВИ Meike МКMT24 Макро Близнак Лајт Флеш за Nikon Дигитални SLR фото Апарати Бесплатен превозот1.Компатибилност : Nikon D1 X D2 D2 H D2 X Д3 D3 X D200 D300 D300 S D700 D800 D810 D80 D90 D600 D610 D3100 D3200 D3300 D5000 D5100 D5200 D5300 2.D5500 D7000 D7100 D72002.Објектот се вклучени : 1 x МКGT620 TTL Transceiver 6 x Адаптер Прстени ( 52mm,55мм, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm ) 2 x МКR200 Безжичен Далечински Флеш3.Поддржува Висока Брзина на Синхронизација, Предзавеса Sync, FE заклучување и Заднитезавеса Sync и 2.4 G Безжичен Пренос Флеш Активирањето, Nikon камера мени достапни.4.Поддржува флеш сооднос на вредноста, секој R200 поддржува 2.4 G макро предизвика трепка со три групи / B / C, четири канали и синхронизирани flash на повеќе светилки со 7 нивоа(1 / 641 / 1) за интензитетот на вредноста за флеш контрола.5.На МКMT24 светилка носителот може да се одржи до 8 R200, со тоа е уникатен дизајн,секоја R200 може да се додадат или слободно да се создаде пожелно осветлување на животната средина за било кој предмет во рака.Специфични : 1.Водич број : 10(ISO 100.m), 14(ISO 200.м2.LED осветлување : 0.5 W, 5500 K±200, Ра 903.Група и Канал : Група / Б / Ц и канали 1 / 2 / 3 / 44.ID : Default како 00005.S1 / S2 пренос : внатрешна>20 милиони отворено>10m6.2.4 G безжична растојание : Останат стабилен во рок од 15 милиони во секој агол, на растојание од усогласување и реалните мерење е>100 во отворена средина7...

Meike MK-950 II, E-TTL светкавица Speedlite на Canon EOS 5D II 6D 7D 50Г 60D 70D 550D 600D 650D 700D 580EX 430EX as Yongnuo YN-565Ex

BGN 89.58

MK950 IIN SpeedliteОдговара:Nikon Голема функција: ◆ Во прилог на карактеристиките на iTTL автоматско светлина премерување, stroboscopic режим, синхронизација на предната и задната завеси и мултисветло блицот во исто време, на производот се уште има осумстепен рачен на вредноста на функцијата и може да ги исполни вашите строги барања за снимање...

Godox QS800 QS-800 800Ws Photo Studio Flash Осветление лампа Стробоскопическая корона AC220V 800W

BGN 526.40

Godox QS800 QS800 800 W 800 Ws Висока Времетраење Студио Флеш Осветлување Светилка Strobe ГлаваGodox QS Серија ФлешИзградба На Квалитетот, Со Високи ПерформансиПостојат QS300, QS400, QS600, QS800 , QS1200 5 модели на Godox Qs серија студио достапни.Godox QS флеш обезбедува рентабилно осветлување решение за фотографи...

Универсален мини гореща обувка светкавица Speedlite YINYAN BY-18 BY18 за Canon, Nikon, Pentax Olympus Sony A7 A7R A7S A7II NEX-6 A6Camera

21.89 -9 % BGN 20.00

Трепка индекс : GN18 ASA100 DIN21Температура на бојата : 5600 KПросветувајќи агол : Хоризонтална 60° , Вертикална 40°Потсетувајќи се на времето (сек.) : 7Флеш времетраење (сек.) : 1 / 1000Предизвикувајќи метод : Низок напон активирањето(5 V)Извор на енергија : 2x AA батерии(Ni Cd и Ni MH наплаќа батерии може да се користи)Димензија (mm) : 68×76×66Тежина (g) : 120Пакет Се Вклучени : YINYAN ОД18 ФЛЕШ x1Следење на број x1Погоден ЗаРабота со Топла Чевли Камера

2 елемента Godox V850II GN60 HSS 2.4 G Wireless X System Flash Speedlite Li-ion battery + X1t-O предавател за Olympus, Fujifilm

BGN 550.40

2x Godox V850 II GN60 ХСС 2.4 G Безжична X Системот Флеш Speedlite Liion батерија+ X1 TО Предавател За Олимп FujifilmПакет Оглас 2 x Godox V850 II флеш 2 x Liion батерија 2 x Полначот 2 x Мини стенд 2 x Заштита на случај 1 x X1 TО ПредавателотОпис : VING Liion блиц на камерата V850 II гарантира подобра осветленост искуство со вграденвоGodox 2.4 G безжична X системот...

TT685S Godox TTL HSS GN60 светкавица Speedlite за Sony A7 II A7R A7S A7RII A7SII A6300 A6500 A6100 A6000 NEX-7 И NEX-6 NEX-5R NEX-5T

BGN 190.40

Godox TT685 S 2.4 G ХСС TTL II GN60 Блиц на Камерата за Sony Камера​Карактеристики : Godox TT685 S TTL ХСС GN60 Speedlite Флеш за Sony О7 II A7 R II A7 S II A6300 Тип : Campatible Камери : Sony dslr фото Камера(TTL autoflash) Водич Бр...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.