• Новинка
Тифани Класическа Трапезария Окачен Лампа Ретро Американски Кънтри Балкон Окачен Лампа, Кафе Бар, Магазини Висящи Лампи

Тифани Класическа Трапезария Окачен Лампа Ретро Американски Кънтри Балкон Окачен Лампа, Кафе Бар, Магазини Висящи Лампи

резултат:
BGN 126.61

Брой продукти
Налично


Опис 100% Сосема Нов и со висок квалитет на Модел : Тифани Pendant светилка Димензии : Дијаметар 12cm, Висина 85cm (4.7"x 33.5") Должина на Кабелот : 60cm, прилагодливи Извор на Светлина : E27*1(Цената не вклучува светилки) Напон : 110-130 V, 220-240 V(Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачот земји) Материјал : Железо,Стакло Пакет се вклучени : 1*Pendent Светилка
****Пратката****
Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.
Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 - 21 работни дена.
Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.
Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.
****Политика на враќање****
Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.
Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.
Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.
Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.
Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.
Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.
Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.
Откако ќе добиеме враќа објект,
ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за опис
и им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.
****Услуга на клиентите****
Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.
Ние одговор на сите e-mail во навремено.

Подробности

Тип Елемент:
Висящи Лампи
Техника:
Боядисаната
Материал На Корпуса:
Стъкло, Желязо
Източник На Светлина:
Лампи С Нажежаема Жичка
Гаранция:
1 година
Брой източници на светлина:
1
Приложение:
хранене
документ:
ССС
Завърши:
Желязо
Зона Осветление:
3-5 квадратни метра
Дали диммируемым:
No
Стил:
Тифани
Базов Тип:
E27
Напрежение:
90-260V
Материал:
Стъклен Камък
Място:
Хол, кабинет, основна спалня, други спални
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No
Източник На Захранване:
AC
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Цвят На Абажура:
Бял
Номер На Модела:
CL-555
Тип На Ключа:
Ключа няма

Избор на купувачи

Нов дизайн с кристален полилей висящи лампи, лампа, крушка за ресторанта кухня, фоайе, трапезария полилеи светлина

1732.58 -30 % BGN 1213.00

Купување Белешки1 Pls воопшто не се ни лоши или неутрален повратни информации директно, како тоа не е ништо решено за вас, ако ви се исполнат на секој проблем, pls ни остави порака и да чекаат за нашите најдобри решение.2...

Nordic Industrial Wind Cement Droplight LED Vintage Pendant Light Fixtures Loft Style Желязо Hanging Lamp For Indoor Lighting

BGN 188.80

Спецификации Светлината Информации Тип Pendant Светла Карактеристики Сијалица Вклучени, Lumiled Стил Земја, Гроздобер Индустриски Димензии Тела Висина Види слики во големина Тела Ширина Види слики во големина Тела Должина Види слики во големина Синџир / Кабелот Должина од 120 см Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија 10 cm Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 60 Вати Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал Цемент Тегови Нето Тежина(kg) 1.5 кгПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

2 елемента бял кръг-вградени led тавана лампа регулируема рамка MR16 лампа GU10 Cutou 65 мм led тавана хирургична лампа осветителни тела

14.08 -8 % BGN 13.00

Бесплатен Превозот 2 парчиња Бел Круг Вдлабнати LED Таванот Светлина Прилагодливи Рамка MR16 GU10 Сијалица Cutou 65 MM LED Таванот Место Светло за Осветлување Тела Кол.50mm MR16 / GU10 / GU5.3 led светлото на рефлекторите светилки / Халоген Сијалица Домување Алуминиум Мраз Бела Нема Прилагодливи во поздравниотдоказ за монтажа, исто така, погодна за влажни простории не е погоден за вдлабнати за бања или Duschenbereich...

Спалня плафониери модерна всекидневна led тавана лампа Nordic individual room led lighting ресторант реколта плафониери

476.80 -12 % BGN 420.00

Материјал : Метал *Големината на целиот : 12 светла дијаметар е 78cm*H19cm 15 светла дијаметар е 82cm*H19cm *Светлосен извор : Не се вклучени *Светилка носителот & Кол : E27, 12 ИЛИ 15 светла, 37w ( ве молиме да користите LED сијалица) Напон : 110 V 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

3w/5W/6W/9W/12W/15W/18W led panel lighting Downlight AC85-265V, топло /студено бял, вътрешно осветление

12.00 -8 % BGN 11.00

3w / 5 W / 6 W / 9 W / 12 W / 15 W / 18 W led панел светлина таванот светлина вградна светилка AC85265 V , Топло / Кул бело,затворен осветлувањеОпис На ПроизводотПредмет Тип : led панелот светлаМоќност : 3w / 4w / 6w / 9w / 12w / 15w / 25Зрак Агол(°)120 Влезен Напон : AC85265 V 5060 HzТемпература На Бојата : топло бела (30003500 K),бело(60006500 K)ПрименаДОМА,ХОТЕЛ,Бања Канцеларија на Компанијата ПРОДАВНИЦА ИТН.Операција температура : 40 55°cфактор на моќностPC>97%Животниот Век : >50.000 часа Тело Материјал АлуминиумГаранција2 годиниФункција : 1)заштита на животната Средина2)Безбедно и лесно да се инсталира3)Долг животен век,повеќе од 50000hours4)Нема опасност од скршеното стакло5)Ниска потрошувачка на енергија6)Висока ефикасност, Енергија заштедете повеќе од 70%~80%7)Модерен дизајн8)Алуминиумски легури школкаПакет содржи : 1 x LED вградна светилка

Модерна лампа модерен Crystal висящи лампи, лампа, в цилиндрическом стил, блясък e Pendentes Безплатна доставка

240.90 -17 % BGN 200.00

Спецификации Тип Pendant Светла Карактеристики Мини Стил, Кристално Стил Модерна / Comtemporary Предложи Соба Одговара трпезарија, Спална соба, Дневна Соба Предложи Соба Големина 510 Број на Светлата 1~2 Заврши Electroplated Сенка Боја Транспарентен Производ Димензии 18 L x 18 W x 40 H cm (7 L x 7 W x 16 H инчи) Сијалица Тип Флуоресцентни Моќност 40 W x 1 Сијалица База 1 x E27 Сијалица Вклучени или Не Сијалица вклучени Синџир Прилагодливи или Не Синџир Прилагодливи Ширина / Дијаметар од 020cm Висина 2050cm Нето Тежина(kg) 1.2LED Предавање Модерен Минималистички 1 Светлината Pendant Светла Светилка Во Редеа Шема Бесплатен Превозот САД$ 100.56 / парчеСтакло Lumiled Сијалица Лофт Гроздобер Pendant Светла Светилка Со 1 Светлината Бесплатен Превозот САД$ 100.56 / парчеМини Бело Школка Luminaire Предавање LED Модерна Pendant Светлина Светилка (Хром Финиш) Бесплатен Превозот САД$ 100.56 / парчеСтарата Фабрика Стил Процес Lumiled Сијалица Лофт Гроздобер Pendant Светла Светилка Со 1 Светлината Бесплатен Превозот САД$ 90.56 / парчеLuminaire LED Хром Финиш Модерна Кристал Pendant Светилка Светла,Светлината Lustres e Pendentes,Сјај De Cristal Бесплатен Превозот САД$ 100.56 / парче60 W Lumiled Сијалица Лофт Модерна Pendant Светлина Светилка со Стакло Сенка Бесплатен Превозот САД$ 100.56 / парчеLuminaire LED Модерна Pendant Светла Светла За Дома трпезарија Светлина Бесплатен Превозот САД$ 60.56 / парчеLuminaire Сјај De Cristal 20 W Модерна Кристал Pendant Светлина Светилка во Кристално Флорални Форма(Г4 Сијалица База) Бесплатен Превозот САД$ 80.56 / парчеПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Напълно нов Китай керамична купа окачен лампа, окачена лампа керамика осветление начало трапезария и ресторант, хотел бар кафене Светлини

BGN 200.00

Нови Кина керамички сад Pendant Светилка Суспензија Светлина керамика осветлување дома dinning соба ресторан, хотел, кафе бар светламатеријал : керамичкинапон : 110 V240 Vсијалица приклучок тип : E27големина : види подолу сликависи должина на кабелот : 120cm (контактирајте со нас ако ви треба повеќе не виси мозок)* Оваа светилка може да се користи во сите земји во светот* Прилагодување на располагање...

Опушен-сив кристален полилей модерен хол лампа ресторант led полилей осветление класическа свещ кристални полилеи

960.00 -12 % BGN 845.00

материјал : полски хром, железо+стакло+кристал светилка големина : види слика детали lampholder : E14 или E12 lampholder 18 светла diameter95*H90+chains30cm светлина surce : сијалица не се вклучуваат(pls употреба LED сијалица ,ви препорачуваме употреба 5 W или 7 W крушка ,која може да спаси повеќе енергија) Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачи'countries)

Американски кънтри желязо Crystal тавана лампа, за Северо-Европейския изкуство творчески ресторант вход проучване спалня хол лампи

BGN 478.40

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјал : Железо(2) Боја : злато црна(3) Светлосен : E14 (не се вклучени)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние брод на остатокот од светот, ако не сте во транспорт земја листата, ве молиме контактирајте со нас,Превозот и време може да се разликуваголемина : D78 CM H30 CM

Класическа кристален полилей свещ, лампа, златен или сребърен блясък на Кристали висящи лампа MD8861

419.04 -25 % BGN 314.00

Подолу Производи се во акции, ние можеме да брод од 3 дена~Купување Белешки1 Pls воопшто не се ни лоши или неутрален повратни информации директно, како тоа не е ништо решено за вас, ако ви се исполнат на секој проблем, pls ни остави порака и да чекаат за нашите најдобри решение.2...

Europe style high quality 35w gimbal cob led downlight rotatable spot lamp AC100-240V идеалното осветление за магазин за дрехи и магазин

BGN 1996.80

2016 Европа стил висок квалитет 35w gimbal кочан led вградна светилка rotatable место светилка глобална напојување за AC100240 V идеални за осветлување за облека продавница&продавница 18pcs / многу промоција! EMS / DHL / ФЕДЕКС бесплатен превозот!Тец hnology параметар : 35w Gimbal КОЧАН LED вградна светилкаЕмитуваат боја : топло бела,бела ладно бела.Температура на бојата : ладна бела : 55007000 K,топло бела : 27003200 K,бела : 40004500 KКомплет материјал : Умрекастинг алуминиум легураПотрошувачка на енергија : 35wLumens излез : 2000lm (ладно бела) / 1980lm (топло бела)Фактор на моќност>0.9Грав ангел : 45 СтепенЗаштеда на енергија : 80%Долг животен век : >50, 000 ЧасаCRI> 80Бруто тежина : 1.42 kgDemenison : DIA188.5*H146mmРаботен напон : 100240 Vac / 5060 HzLED Извор : висока осветленост Epistar КОЧАН ПРЕДВОДЕНИБез УВ, без IRСтандардна гаранција : 3 годиниБезбедност стандард : Ro HS, CEПакување содржи : 1pcs 35w gimbal кочан led вградна светилка1pcs led Напојување(глобална напојување за AC100240v,5060 HZ)Ние, исто така, имаат нормален вид на 35w 3500lm вградна светилка со круг алуминиум школка,врската како удар : 35w gimbal кочан led вградна светилка светилка слики : Напомена : За руски клиенти ,ние ќе брод од страна на EMS или Посебни Авио Служба тогаш, ви благодариме. ве молиме остатокот увери купување,вашата satisfiction ,нашите извршување Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Превозот : Ние брод во светот од експрес од DHL,UPSот,FEDEX ....

Модерна Хромирана Метална Хол Led Плафониери Тъканни Нюанси Трапезария Led Таванна Лампа Хол Плафониери

447.84 -38 % BGN 278.00

Опис на производот : Име : Модерна Хром Метал Дневна Соба Led Таванот Светла Ткаенина Нијанси Трпезарија Led Таванот Светилка Дневна Соба Таванот Светлина Тела ;Модел no : GLNPL048;Материјал : Метал, Ткаенина;Сијалица база : E14 блескаво / заштеда на енергија / LED сијалица;Уметност : тоа спин, заварување, полски, боја, burnish;Примена : дневна соба, спална соба, ресторан, кафе куќа, бар;Големина : 8 светла L sizeL98cm, W98cm, H40cm; 8 светла M sizeL78cm, W78cm, H40cm6 lightsL114cm, W39cm, H72cm; 4 светла L sizeL79cm, W39cm, H72cm;4 светла S sizeL66cm, W66cm, H40cm.Тежина : 614kg;

Безплатна Доставка Млечно Стъкло Подвесная Полилей Осветителни Тела

BGN 1680.00

Бесплатен Превозот Млеко Чаша Pendant Лустерот Светлина ТелаГолемина : W60cm*H120cm(W24 "*H48")(100% Рака разнесени, а потоа на готовиот производ ќе биде малку различен од оригиналната слика покаже, дека треба да го инсталирате сами!)За лустерот : Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт...

Всички медни свещи в европейски стил кристален полилей вила двухуровневое сграда полилей хол с трапезария и лампа спалня светлина

828.80 -12 % BGN 729.00

Материјал : полиран метал база+оружје+lampshades+висок јасни кристали*Големина / димензија : 6 lightsДијаметар 73 см ,Висина 56 см+синџир 30 см (должина бара,висина прилагодливи)8 lightsДијаметар 85 см ,Висина 57 см+синџир 30cm(должина бара,висина прилагодливи)12 lightsДијаметар 95 см ,Висина 68 см+синџир 30cm(должина бара,висина прилагодливи)24 lightsсо Дијаметар од 120 см ,Висина на 100 cm+синџир 30cm(должина бара,висина прилагодливи)*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , 6 / 8 / 12 / 24 светилки / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица), lightsource / светилки не се вклучениБоја : види слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте Шведска или руската Федерација купувачот ве молиме оставете ги вашите име и презиме, кога прави нарачка​

Слънчоглед Китайски K9 Crystal Окачен Фенер Въртящи Crystal Тавана Лампа, Кафе Бар, Кафе Клуб-Бар Ресторант

140.80 -5 % BGN 134.00

Име : Ротирачки droplight Димензии : дијаметар : 25 CM 30 CM Боја : злато позлата Материјал : стакло,метал извор на Светлина : E14 X3(Не вклучувајќи сијалица) Напон : 85265 V Погоден за простор : коридор...

5 гола голям ДНК тавана лампа с трапезария и осветление Buro за форма на ДНК светлина модерна таванна полилей хром и бял цвят

284.82 -10 % BGN 256.00

5 глави ДНК таванот светилка dinning соба осветлување Buro за форма ДНК светлина модерна таванот лустерот хром и бела бојаматеријал : метал+стаклоСијалица приклучок тип : E14 за големи; G4 за мали(цената не вклучува крушка,но, ние може да ви ги испрати сијалица како дар)на овој линк се однесуваат 5 големи главиЗадоволството На Клиентите : Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Таван На Стари Индустриални Ретро Окачен Лампа Edison Light E27 Притежателя На Желязо Ресторант Бар Денонощна Таванско Помещение Книжарница Клетка Лампа

BGN 40.88

Гроздобер лофт кафез дневна соба pendant светла црно железо антички индустриски висечки светилки Американски ретро затворен осветлување E27Точка Име : Ретро Pendant Светилка Материјал : Метал Светилки носителот : E27 Напон : AC 110240 V извор на Светлина : блескаво светилка, заштеда на енергија светилки, ПРЕДВОДЕНА Почитувани Пријатели, би сакал да ви кажам дека овој ѕид светилка не е сијалица вклучени , ако сакате крушка, може да се купи од нас.1 Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна доставка европейските бели кристални полилеи модерни led полилей за хола AC lustres de sala de cristal Decoration

222.50 -5 % BGN 211.00

Бесплатен Превозот Европската Бела Кристалните Лустери Модерната LED Лустери За Дневна Соба AC lustres де sala de cristal ДекорацијаКупи Упатство1...

Модерни led плафониери за кабинет алуминиев тавана лампа 220 v диаметър на 74 мм, бял тавана лампа 5 W COB led лампи осветление спални

55.68 -7 % BGN 52.00

Детали за производот : Точка Бр : JD92125 W Материјал : Алуминиум Светилка Големина : D90H25mm Светилка Боја : Бело / Black / Злато Влезен Напон : AC напон 220 V Светлосен Извор : 1, 5 W LED (Вклучуваат) Оваа светла само може да се користи 220 V, 230 V.Оваа светла имаат 2 видови емитуваат боја : ве молиме изберете што сакате...

Free Shippipng 10W/15W/20W Highquality COB Led Таван Down lihgt Warm Cold White Led Recesse Down lamp AC85-265V

576.00 -35 % BGN 374.00

Име на производ : КОЧАН Led одредување на светлинатамоќност : 10 W / 15 W / 20 WИзвор на светлина : Epistar Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА ЧиповиЕмитуваат боја : топло бела / ладно бела / Чиста белаТемпература на бојата : 27003200 K (Топло Бела) ;45005000 K (Чиста Бела); 60006800 K(ладно бела)Прозрачна : 90100lm / wВлезен напон : 85265 V AC 50 / 60 HzШколка материјал : АлуминиумГолемина : D90mm*65mm (10 W) / D110*80mm(15 W) / D138*96mm(20 W)Дупка се намали големина : 75mm(10 W) / 95mm(15 W) / 120mm(20 W)Гаранција : 2 годиниСертификација : CE & Ro HSПакетот вклучува : 1pcs led вградна светилка со 1pcs led драјверКарактеристики : 1.Висока осветленост увоз LED чип,ладно извор на светлина,без ultravilet и инфрацрвени зраци зрачење2.DC возачот,не strobe,не UV и IR зрачење3.Дизајн за лесна,лесно да го инсталирате4.Алуминиумско куќиште,одлична термичка дизајнПримена : Се применуваат за места : Дома декорација,Хотели,трговски центри,накит продавници,бренд синџир продавница,КТВ,Бар.LED драјвер(LED напојување) : LED драјвер е создаден и дизајниран од страна на Искусен инженер група со користење на висок квалитет на електронски компоненти...

5 скилидки мода Бял G9 модерен ориз дизайн на тавана лампа, крушка лампа droplight нов пристигане безплатна доставка FG864 LU1018

BGN 541.89

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : бела (како што е прикажано)[Главен материјал] : стакло + алуминиумски[Извор на светлина] : LED[Главната технологија] : ласерско сечење[За] : дневна соба, ресторан, спална соба и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја).

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.