• Новинка
Led модерна жп Кристален алуминиева акрилна led лампа.Плафониери.Led тавана лампа.Тавана Лампа За Коридора Спални

Led модерна жп Кристален алуминиева акрилна led лампа.Плафониери.Led тавана лампа.Тавана Лампа За Коридора Спални

резултат:
BGN 910.40
BGN 847.00 -7 %

Брой продукти
Налично

Prodcut Информации : 1.Напон : AC90-260 V 2. Боја на абажур : злато 3. Светла Боја : Бела/Топло/ 4. Материјал : Алуминиум Lampbody +Акрилик Абажур,кристално 5. Извор на светлина : LED чипови 6.Е светилки се вклучени : Yes 7.Пакување : .Извоз стандард пакување : пена+картон+дрвени гајби/случај ако е потребно.

Подробности

Цвета На Купето:
9lights D65H40cm 58w, 12lights D75H43cm78w
Мощност:
light source warm, light source white
Тип Елемент:
плафониери
Стил:
Модерен
документ:
UL, CE, GS, EMC, VDE, ССА,CCC
Материал На Корпуса:
Кристал,Желязо,Алуминий, Желязо Изделия + Акрил
Източник На Захранване:
AC
Използването на:
Празник
Материал:
акрил
Източник На Светлина:
Led лампи
Тип На Ключа:
Няма
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Гаранция:
3 години
Характеристики:
Скандинавска
Напрежение:
90-260V
Брой източници на светлина:
> 20
Приложение:
Фоайето
Техника:
позлатени
Номер На Модела:
2358113
Зона Осветление:
15-30 кв. м
Базов Тип:
Клин
Дали диммируемым:
No
Задаване На Стил:
Лесен монтаж
Завърши:
Няма
Материал:
Желязо, акрил, алуминий, стъкло

Избор на купувачи

Завод цената на едро Dimmable 10W Square COB Led down light вграждане златен корпус COB Led тавана лампа

920.00 -30 % BGN 644.00

Топла Продажба на Високо Квалитетни 10 W Плоштадот КОЧАН LED Таванот Светлина , led вградна светилка со Висока моќност Led таванот одредување на светлината,90~100 LM / W, led таванот светилка,AC85~265 V.CE&ROHS Сертификат .Фабриката за промет на Големо со бесплатен превозотТип : КОЧАН надолу светлинаВлезен напон : AC110 V / AC220 V / AC230 VДимензии : 92 *92 *55 ммИсечок Големина : 80*80mmLED Извор : КОЧАНLED количина : 1 парчеПотрошувачка на енергија : 10 WПрозрачна флукс : 90~100 LM / WЕмитуваат Боја : Топло Бела 27003200 K;Природна Бела : 40004500 K;Кул Бело 60006500 K;Просечната номинална животниот век : 50.000 часовиАмбиентниот влажност : 85% RHБоја рендерирање индекс : 80.0 РаТело Материјал : АлуминиумБруто тежина : 320g (LED Драјвер Вклучуваат)Функција : 1)заштита на животната Средина2)Безбедно и лесно да се инсталира3)Долг животен век,повеќе од 50000hours4)Ниска потрошувачка на енергија5)Висока ефикасност, Енергија заштедете повеќе од 70%~80%6)Модерен дизајн7)Алуминиумски легури школкаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Nordic Окачен Лампа Цимент Ретро Висящи Лампи Американски Окачен Лампа Закрит Арт Деко Осветление Edison Осветителни Тела

204.80 -15 % BGN 174.00

LUALS Нордиските Pendant Светилка Цемент Ретро Pendant Светла Американски Суспензија Luminaire Затворен Арт Деко Осветлување Lumiled Светлина ТелаAnswer : ___________________________ Note : црвена параметри за овој производ, БРЕНД ИМЕ: LUALS ITAM ТИП : Pendant Светла СТИЛ: Модерна、 Гроздобер、 Арт Деко 、Современа、Европа Е СВЕТИЛКИ INCLUDAD: Не、 Да сијалица : LED Сијалицата Lumiled Сијалица、 Обична Сијалица АБАЖУР БОЈА: црна、бела、жолта、 сива 、 браун、Зелена、Црвено、Сина、Ретро Боја на ТЕЛОТО MATARIAL: Железо、 Алуминиум、Стакло、 Дрво 、 Цемент абажур : Железо、 Алуминиум、 Стакло、 Дрво、 Цемент Производ големина: МЕСТО: Салон、Студија、Господар Спална соба、Хотелска Соба SWITCH ТИП: НЕ Вклучувајте, Други、Допир за вклучување / исклучување、Далечински Управувач ЗАВРШИ: Железо, Други、Бранеа Никел、Полиран Хром、Полиран Челик НАПОН: 220v, Други、 110v240v ТЕХНИКА: Насликани、 Позлатен、Рака Плетени, Други、 Обична Обоена БАЗА ТИП: E27、 Оптоварување、Др er、E14、G4、G9 ИНСТАЛАЦИЈА ТИП: Кабелот Pendant、 Цевка Подигната、Синџир Pendant, Други、М anual Diy Инсталација СЕРТИФИКАЦИЈА: CCC、CE、ROHS、FCC、УЛ АПЛИКАЦИЈА: трпезарија、Foyer、Кревет Соба, Други、СтудијаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Crystal diamond LED подвесное осветление лампа огледало от неръждаема стомана LED Cristal Light 4 пръстена Led Капка Блясък за декорация на дома

760.00 -39 % BGN 464.00

Дијамант Кристал LED Pendant Осветлување Светилка Огледало Нерѓосувачки Челик LED Cristal Светлина 4 Прстени Led Капка Сјај за Домашна ДекорацијаМодел Бр...

Безплатна доставка окачен лампа D50cm Crystal Lighting Модерна всекидневна Kroonluchter Lamparas De Cristal LED AC подвесное осветление

440.13 -0 % BGN 440.00

Бесплатен Превозот Pendant Светилка D50cm Кристал Лустерот Современото Живеење Соба Kroonluchter Lamparas De Cristal LED AC Pendant ОсветлувањеКупи Упатство1...

Модерните прозрачни кристални топки за полилеи хромирани огледално покритие в стаите е от неръждаема стомана подвесная лампа led полилей полилей

45.10 -9 % BGN 41.00

Деталите на овој кристал лустерот се како што следува : 1, Диск дијаметар : 150mm (13 топка) 200mm (21 топка) 250mm (27 топка) 2, Кристална Топка боја : Проѕирна боја 3, Може да soure : 3 W / 5 W LED Сијалица, или 9 W / 15 W, заштеда на енергија светилки, или 25 W / 40 W блескаво светилки...

Безплатна доставка Тифани новост Flowral дизайн висулка спалня окачена лампа за балкона украсата на дома AC E27 гарантирано

BGN 237.95

Бесплатен Превозот Тифани Новина Flowral Дизајн Pendant Спалната соба Pendant Светилка за Балкон Дома Декорација AC E27 100% ЗагарантиранаКупи Упатство1...

Модерен Crystal LED окачен лампа луксозна двойна спирала Дизайн на стълби коридор окачване кристални светлини закрит декоративна лампа

819.78 -29 % BGN 582.00

ПРОИЗВОД ГОЛЕМИНА На diamater 70 CM(27.56 Инчен) Висина 350 CM (137.8 Инчен) На кристална топка 3 CM (1.18 Инчен).МАТЕРИЈАЛОТ Јасно K9 Кристал Lampshape...

Безплатна доставка модерен Тифани окачен лампа нов стил барок окачен лампа D30cm висящ витраж лампа E27 110-240 v

BGN 173.95

Бесплатен Превозот Модерна Тифани Pendant Светлина Ново Барок Стил Виси Светилка D30cm Обоено Стакло Суспендирани Luminaire E27 110240 VКупи Упатство1...

GU10 3W 16 промяна на цвета RGB LED Spotlight Light лампата IR дистанционно управление

BGN 7.31

Сосема нов и висок квалитетIRДалечински управувач за вклучување, исклучување и да ги прилагодите јачината на светлината и бојата.Апликации : Архитектонски декоративни, премин, крошна & мост работ, забавен парк, кино & авиони кабината итни aisle осветлување, присутните патеки, Скалила акцент, чове осветлување, итн.Конекција : GU10Напон : 85 V да 240 VМоќност : 3 WЖивотниот век : 50.000 часови16 флуоресцентни боиДимензии : 50mm x 65mmМатеријал : Метал1 x Безжичен Далечински Светилка1 x Далечинска КонтролаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Willlustr мед окачен лампа съвременно подвесное осветление на американската държава в северна Европа месинг окачен лампа на тъканта, полилей

BGN 476.80

Willl ustr бакар pendant светилка месинг виси светлина свеќа Лустерот модерна суспензија осветлување американски стилски земја нордискитематеријал : бакарсијалица приклучок тип : E14(за ЕУ / велика БРИТАНИЈА итн.) или E12(за НАС / СА / ЈП итн.)напон : 110 V240 VГолемина : види подолу сликаВиси синџир должина : КАКО ШТО се БАРА (ако не кажете ни го вашето барање, ние ќе ви испратиме 50cm синџир)*Оваа светилка може да се користи во сите земји во светот* Прилагодување на располагање(испрати порака до нас на Aliexpress)За Плаќање : Постојат многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress .com како Pay Pal, кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union)...

модерно окачване, висящи Crystal led тавана лампа, коридор, вътрешно покритие от неръждаема стомана gold Crystal плафониери

BGN 2016.00

модерната Суспензија Виси Кристал LED Таванот Светилка Коридор Затворен Осветлување Нерѓосувачки челик злато кристал Таванот светла Драги пријатели : Ние ќе се обидеме потрудиме да ја заврши пакет за да се избегне уништување,ако товарот е оштетен во транзит,ние ќе ја слободно,ве молиме проверете стоки внимателно ,ако товарот е оштетен, се поврзеш со пост канцеларија или на логистичка компанија во време за снимање ,и тогаш контактирајте со нас,ние ќе испрати во прв пат...

Детска играчка, модерни led плафониери творческа стая на самоличността на детска стая на капитана спалня момче очите карикатура на волана лампа ET18

BGN 284.80

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјал : Железо ПВЦ(2) Боја : сина(3) Осветлување : LED (топла светлина и ладна светлина, може да го изберете)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние брод на остатокот од светот, ако не сте во транспорт земја листата, ве молиме контактирајте со нас,Превозот и време може да се разликуваголемина : D45 / 62 CM H7 / 8 CM

Модерен Прост Въртящи Led Тавана Лампа Блясък На Метал Трапезария Led Плафониери Тавана Лампа Таван Led Точка Осветление

95.84 -37 % BGN 60.00

Опис на производот : Име : Модерна Едноставна Rotatable Led Таванот Светлина Сјај Блек Метал Бар Лофт Led Таванот Светла Таванот Светилка Foyer Led Таванот Осветлување ;Модел no : GLC051;Материјал : Метал;Сијалица база : E27 Led Сијалица;Уметност : плоча, полски;Примена : студија соба, трпезарија, ресторан, бар, коридор, kithen;Големина : како што е подолу;Тежина : 47kg

LukLoy Окачен Лампа Светлини, Кухня Остров Бар-Часова Магазин За Бижута Светлина, Тръбата Надолу Светлината На Прожектор Кухня Висящи Лампи

52.45 -14 % BGN 45.00

Во потрага по посебни pendant светлина за Канцеларија или вашиот сопствен простор? Кул дизајниран светилки се новата мода и новиот кул...

През Цялата Тънък Дъб Дървена Акрилни Геометричен Тавана Лампа, За Повърхностен Монтаж На Японски Минималистичен Плафон Лампа Фоайе Всекидневна

BGN 184.00

Спецификации : [Точка Бр.] : 11037 [Тела Големина] : S Дијаметар 30cm / 11.81", Висина 6.5 см / 2.56", ПРЕДВОДЕНА 12 W M со Дијаметар од 40cm / 15.75", Висина 6.5 см / 2.56", ПРЕДВОДЕНА од 20 W L Пречник од 50cm / 19.69", Висина 6.5 см / 2.56", ПРЕДВОДЕНА 36 W XL Дијаметар 60cm / 23.62", Висина 6.5 см / 2.56", ПРЕДВОДЕНА 44 W [Материјал] : Дрво + Акрилик [Извор на Светлина] : SMD LED [Светлина Температура] : Топло Бела, Бела [Напон] : 110120 V, 220240 V [Прилагодите] : Ако треба Прилагодено Дизајн, добредојдовте да контактиратеГаранција За Квалитет : За купувачи на овој производ, директно целосна наплата без врати, ако само лош квалитет доказ дека се обезбедени и се покажа како вистински.Плаќање : Ние го прифатат плаќање преку Aliexpress.Онлајн бесплатен превозот цена само вклучува производот трошоци и курир бесплатно, не вклучува било данок или прилагодено царинење надоместокот што може да бидат наметнати во клиент на државата.Ако прилагодено на вашата земја наметнува никакви увозни давачки, купувачот е одговорен за таквото плаќање.Ако сте од руската Федерација,ве молиме кажете ни го вашето полно име на англиски јазик.Ако сте од Бразил, ве молиме да понудат на своите ДДВ и напон( 220 V како стандардно)Превозот : Ние брод на адресата која е предвидено од страна Ali Express...

Индустриална реколта висококачествен луксозен кристален полилей K9 Villa Hotel декоративно осветление

BGN 297.60

Кристал droplightМатеријал : кристалноБоја : (КАКО што е прикажано)Големина : 420 x320mmНапон : 90260 VИзвор на светлина : E14 X4 (не вклучувајќи сијалица)Примена : Спална соба,Студија соба,Продавница,Дневна соба,Dinning соба,Бар.итн Забелешка : Основни Собранието е потребно; Пакет се вклучуваат : 1 x Pendant Светилка

4 бр. / лот 0.5 m рельсовый път светлинното устройство на релсите за led осветление на пистата светлина гъвкави релси, песен лампа релса

39.20 -11 % BGN 35.00

0.5 m ЛЕР Песна Светлината Пруга Осветлување Тела Железнички За Песна Осветлување 2 жици светлина Песна Светилка Железнички Бесплатен Превозот

Led тавана лампа, кристална вода Bauhinia начало хол, спалня, кабинет и трапезария преминаване спалня с балкон тавана лампа 110-240 v

220.50 -25 % BGN 165.00

Претпазливост : Brightness dimmable не само светлината dimmable но, исто така, боја прилагодлива температура ( топло бела боја на природна бела да кул бело ) Стандардниот кристално е јасно, кристално, ве молиме оставете порака за да нè ако треба килибар кристал ! Карактеристики : 100% Сосема Нов...

детска стая цвят пеперуда LED тавана лампа baby girl baby bedroom butterfly lamp romance плафониери ZA622 ZL198 YM

BGN 200.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо + акрилик сенка[Извор на светлина] : LED[Главната технологија] : боја[Применливо] : дневна соба, ресторан, детски соба и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)[Size] : Погледнете подолу

Светлината на полилеи LED E14 k9Crystal основа от неръждаема стомана, малка квадратна лампа спалня фоайе ресторант, хотел Rosh CE Custom Designed

BGN 134.86

[ПРЕПОРАЧУВАМЕ]Нашата компанија е специјализирана во производство на LED лустерот ,ПРЕДВОДЕНА Pendant светлина , LED Таванот светлина .Тоа главно извезуваат во Европа и САД, итн...

willlustr бамбук окачен лампа post modern design bicorn подвесное осветление natural hotel restaurant nordic wood light suspension

BGN 576.00

willlustr бамбус pendant светло дрво суспензија светилка пост модерен дизајн осветлување природни виси светилка хотел ресторан нордискитематеријал : бамбусбоја : природна боја на бамбуснапон : 110 V240 V * Ова е рачно изработени производ*Оваа светилка може да се користи во сите земји во светот* Прилагодување на располагање(испрати порака до нас на Aliexpress)големина : види подолу сликаЗа Плаќање : Постојат многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress .com како Pay Pal, кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union)...

Безплатна Доставка Античен Месинг Цвят Полилей Светлини K9 Кристали Медна Сплав Лампа Мед Месинг Полилей Светлина Античен Осветление

BGN 477.84

Бесплатен Превозот Антички Месинг Боја Лустерот Светла K9 Кристали Бакарна Легура Светилка Бакар Месинг Лустерот Светлина Антички ОсветлувањеКупи Упатство1...

Мода модерна лампа Led таван осветление вътрешно осветление злато гальваника всекидневна с трапезария и спалня бар магазин лампа

46.40 -1 % BGN 46.00

start Isv Module Wrap11257end Isv Module Wrap11257Услови & Услови 1 : За сијалицаПовеќето од светилки содржи сијалица како фотографијата е прикажано...

Vintage ретро промишлена вятърна електроцентрала полилей американски ресторант изкуство творческа хол прости скандинавските лампи

BGN 99.20

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

Безплатна доставка на модерно ръчно бластване стъклен полилей в стил Chihuly за украса

BGN 936.00

Бесплатен Превозот Модерна Рака Разнесени Стакло Chihuly Стил Лустерот за ДекорацијаГолемина : W50cm*H90 cm(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиотпроизводи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

Модерна Медни Подвесная Лампа Nordic Brass Hanging Light Свещ Chandelier Nordic Suspension Lighting Американската Стилна Лампа Подвесная

BGN 462.96

Модерната Бакар Pendant Светилка Нордиските Месинг Виси Светлина Свеќа Лустерот Нордиските Суспензија Осветлување Американски Стилски Pendant СветилкаКупи Упатство1...

Диаметър 600 мм кръгъл Кристал плафониери лампа Блясък de cristal лампа, кристал стълба светлина и фоайе / коридор MD8559

841.28 -48 % BGN 437.00

Дијаметар 600mm Круг Кристал Таванот Светла Тела Сјај de cristal Светилка, Кристално Скалило Светлината и Foyer / Hallyway MD8559Дијаметар 600mm Круг Кристал Таванот Светла Тела Сјај de cristal Светилка, Кристално Скалило Светлината и Foyer / Hallyway MD8559Модерната Кристал Лустерот Светлина Тела Правоаголник Кристал Светилка за Таванот Светлина Јадење Фитинг Брза Испорака 100% Guanran Категорија : Кристал Таванот Светлина Стил : Кристал, Модерен Бренд : Meerosee Модел No : MD8559 L12 Материјал : K9 Кристал, Нерѓосувачки Челик, Железо Бас Ширина / Дијаметар : 600mm ( 23.6 инчи) Висина : 330mm (13 инчи) Сијалица : G4 Халоген светилки (топло бела); Сијалица База : G4 Број на Светилки : 12 Сијалица Вклучени или Не : Светилки вклучени Соодветен Напон : 110 V240 V Моќност : обичните светилки 240 вати; Боја : Кристално Јасно, Сребро Нерѓосувачки Челик Инсталација Тип : Рамна Монтирани Основните Собранието е потребно...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.