• Новинка
Новият кристален полилей злато луксозна всекидневна K9 кристален лампа кръгла led светлина

Новият кристален полилей злато луксозна всекидневна K9 кристален лампа кръгла led светлина

резултат:
BGN 1033.60
BGN 775.00 -25 %

Брой продукти
Налично


Големина на :
Dia400mm*H280mm, прилагодлива суспензија линија.
Dia600mm*H280mm, прилагодлива суспензија линија.
Dia800mm*H280mm, прилагодлива суспензија линија.
Материјал : K9 кристал + позлата алуминиум.
Напон : 85-265 v

Подробности

Размер:
Dia400mm H280mm, Dia600mm H280mm, Dia800mm H280mm
Отделят Цвят:
Студен Бял, Топъл Бял
Тип Елемент:
Висящи Лампи
Завърши:
Желязо
Място:
Хол хотели, проучване, салон, основна спалня, други спални,хотелска стая
Стил:
Модерен
Техника:
позлатени
Номер На Модела:
86233
Материал:
Сплав
Цвят На Абажура:
Злато
Напрежение:
90-260V
документ:
CQC,CCC, CE
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Зона Осветление:
15-30 кв. м
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
търговска марка:
JCTELNIY
Базов Тип:
Е14
Гаранция:
2 години
Източник На Светлина:
Led лампи
Брой източници на светлина:
7
Източник На Захранване:
AC
Дали диммируемым:
No
Тип На Ключа:
NO

Избор на купувачи

Постмодерното стъклени полилеи, осветителни тела Железен блясък полилей черна голям led тавана лампа прозрачен стъклен глобус светлини AC90-260V

63.97 -34 % BGN 42.00

Опис на производот : 1) Бренд : BLUEKING2) Име : ДНК стакло pendant светлина3) Големина на : 3 Глави : Дијаметар 32cm,Висина : 32cm5 Глави : Дијаметар 45см,Висина : 45см10 Глави : Дијаметар 104cm,Висина : 60cm15 Глави : Дијаметар 107cm,Висина : 81cm21 Глави : Дијаметар 173cm,Висина : 85cm4)...

Безплатна доставка на модерно ръчно бластване стъклен полилей в стил Chihuly за украса

BGN 936.00

Бесплатен Превозот Модерна Рака Разнесени Стакло Chihuly Стил Лустерот за ДекорацијаГолемина : W50cm*H90 cm(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиотпроизводи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

willlustr бамбук окачен лампа post modern design bicorn подвесное осветление natural hotel restaurant nordic wood light suspension

BGN 576.00

willlustr бамбус pendant светло дрво суспензија светилка пост модерен дизајн осветлување природни виси светилка хотел ресторан нордискитематеријал : бамбусбоја : природна боја на бамбуснапон : 110 V240 V * Ова е рачно изработени производ*Оваа светилка може да се користи во сите земји во светот* Прилагодување на располагање(испрати порака до нас на Aliexpress)големина : види подолу сликаЗа Плаќање : Постојат многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress .com како Pay Pal, кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union)...

Окачен таван лампа индустриален стил стъклени висящи лампи бар / ресторант светлина ретро Lamparas Colgantes черно и Амер лампа

110.35 -39 % BGN 67.00

.Лофт Pendant Светлината Индустриски Стил Стакло Pendant Светилки Бар / Ресторан Светлина Ретро Lamparas Colgantes Црна и Amer LuminaireПараметарот : Сијалица ќе бидат испратени заедно за слободен, ве молиме да ни кажете на вашите напон?Виси круг фах : D10mm90250 V AC, се вклопува во целиот свет, 40 W max,E27x1pc1m кабел (може да се прилагоди)Материјал : СтаклоБ големина : D15x H30cmC големина : D25x H30cmD големина : D15x H20cmЛофт Pendant Светлината Индустриски Стил Стакло Pendant Светилки Бар / Ресторан Светлина Ретро Lamparas Colgantes Црна и Amer Luminaire

Безплатна доставка окачен лампа D50cm Crystal Lighting Модерна всекидневна Kroonluchter Lamparas De Cristal LED AC подвесное осветление

440.13 -0 % BGN 440.00

Бесплатен Превозот Pendant Светилка D50cm Кристал Лустерот Современото Живеење Соба Kroonluchter Lamparas De Cristal LED AC Pendant ОсветлувањеКупи Упатство1...

Договорът led акрилни яйца от динозавър през цялата droplight модерен хол с трапезария и лампа нова спалня лампа

271.98 -5 % BGN 258.00

Бренд : JCZАбажур и помошни материјали : органско стаклоСветилка тело и помошен материјал : нерѓосувачки челикПериод на гаранција : 3 годиниБоја класификација : една глава3 глава должина плоча3 глава диск6 глава должина плоча6 глава дискДруги спецификации може да се прилагодиСветилка тело е главен материјал : органско стаклоОџак главен материјал : нерѓосувачки челикLED извор на светлина тип : Процес : жица висиБрој на извори на светло : 15 (вклучувајќи) 20 (со исклучок)Зрачењето област : 10 15Без разлика дали или не да се донесе еден извор на светлина на светилки и фенери : извор на светлинаМоќност : 21 w (вклучувајќи) 30 w (вклучувајќи)Напон : 220 vПрименливи простор : бојадисана мензата студија на другиот / другата спална собаСтил : договор и contemporar

Nordic Окачен Лампа Цимент Ретро Висящи Лампи Американски Окачен Лампа Закрит Арт Деко Осветление Edison Осветителни Тела

204.80 -15 % BGN 174.00

LUALS Нордиските Pendant Светилка Цемент Ретро Pendant Светла Американски Суспензија Luminaire Затворен Арт Деко Осветлување Lumiled Светлина ТелаAnswer : ___________________________ Note : црвена параметри за овој производ, БРЕНД ИМЕ: LUALS ITAM ТИП : Pendant Светла СТИЛ: Модерна、 Гроздобер、 Арт Деко 、Современа、Европа Е СВЕТИЛКИ INCLUDAD: Не、 Да сијалица : LED Сијалицата Lumiled Сијалица、 Обична Сијалица АБАЖУР БОЈА: црна、бела、жолта、 сива 、 браун、Зелена、Црвено、Сина、Ретро Боја на ТЕЛОТО MATARIAL: Железо、 Алуминиум、Стакло、 Дрво 、 Цемент абажур : Железо、 Алуминиум、 Стакло、 Дрво、 Цемент Производ големина: МЕСТО: Салон、Студија、Господар Спална соба、Хотелска Соба SWITCH ТИП: НЕ Вклучувајте, Други、Допир за вклучување / исклучување、Далечински Управувач ЗАВРШИ: Железо, Други、Бранеа Никел、Полиран Хром、Полиран Челик НАПОН: 220v, Други、 110v240v ТЕХНИКА: Насликани、 Позлатен、Рака Плетени, Други、 Обична Обоена БАЗА ТИП: E27、 Оптоварување、Др er、E14、G4、G9 ИНСТАЛАЦИЈА ТИП: Кабелот Pendant、 Цевка Подигната、Синџир Pendant, Други、М anual Diy Инсталација СЕРТИФИКАЦИЈА: CCC、CE、ROHS、FCC、УЛ АПЛИКАЦИЈА: трпезарија、Foyer、Кревет Соба, Други、СтудијаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Led тавана лампа, кристална вода Bauhinia начало хол, спалня, кабинет и трапезария преминаване спалня с балкон тавана лампа 110-240 v

220.50 -25 % BGN 165.00

Претпазливост : Brightness dimmable не само светлината dimmable но, исто така, боја прилагодлива температура ( топло бела боја на природна бела да кул бело ) Стандардниот кристално е јасно, кристално, ве молиме оставете порака за да нè ако треба килибар кристал ! Карактеристики : 100% Сосема Нов...

GU10 3W 16 промяна на цвета RGB LED Spotlight Light лампата IR дистанционно управление

BGN 7.31

Сосема нов и висок квалитетIRДалечински управувач за вклучување, исклучување и да ги прилагодите јачината на светлината и бојата.Апликации : Архитектонски декоративни, премин, крошна & мост работ, забавен парк, кино & авиони кабината итни aisle осветлување, присутните патеки, Скалила акцент, чове осветлување, итн.Конекција : GU10Напон : 85 V да 240 VМоќност : 3 WЖивотниот век : 50.000 часови16 флуоресцентни боиДимензии : 50mm x 65mmМатеријал : Метал1 x Безжичен Далечински Светилка1 x Далечинска КонтролаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Безплатна Доставка Античен Месинг Цвят Полилей Светлини K9 Кристали Медна Сплав Лампа Мед Месинг Полилей Светлина Античен Осветление

BGN 477.84

Бесплатен Превозот Антички Месинг Боја Лустерот Светла K9 Кристали Бакарна Легура Светилка Бакар Месинг Лустерот Светлина Антички ОсветлувањеКупи Упатство1...

Италия синьо iron бар кафене светлина Дийн стая led свещ полилей, крушка, за да влезете в лобито на тийнейджърката спалня полилей сватбен лампа

478.40 -5 % BGN 454.00

[xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768][xlmodel][производи][33768] Претпоставувам дека Ви се Допаѓа ОписМатеријал : метал*Големина / димензија : 12(6+6) lights Дијаметар 72 см ,Висина 60см +синџир 60см (должина бара,висина прилагодливи)16(8+8) lights Дијаметар 92 см ,Висина 60см +синџир 60см (должина бара,висина прилагодливи)*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , 12 / 16 светилки / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица), lightsource / светилки не се вклучениБоја : црна, синавиди слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте Шведска или руската Федерација купувачот ве молиме оставете ги вашите име и презиме, кога прави нарачка[xlmodel][фото][0000] Слики

Безплатна доставка Тифани новост Flowral дизайн висулка спалня окачена лампа за балкона украсата на дома AC E27 гарантирано

BGN 237.95

Бесплатен Превозот Тифани Новина Flowral Дизајн Pendant Спалната соба Pendant Светилка за Балкон Дома Декорација AC E27 100% ЗагарантиранаКупи Упатство1...

Willlustr мед окачен лампа съвременно подвесное осветление на американската държава в северна Европа месинг окачен лампа на тъканта, полилей

BGN 476.80

Willl ustr бакар pendant светилка месинг виси светлина свеќа Лустерот модерна суспензија осветлување американски стилски земја нордискитематеријал : бакарсијалица приклучок тип : E14(за ЕУ / велика БРИТАНИЈА итн.) или E12(за НАС / СА / ЈП итн.)напон : 110 V240 VГолемина : види подолу сликаВиси синџир должина : КАКО ШТО се БАРА (ако не кажете ни го вашето барање, ние ќе ви испратиме 50cm синџир)*Оваа светилка може да се користи во сите земји во светот* Прилагодување на располагање(испрати порака до нас на Aliexpress)За Плаќање : Постојат многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress .com како Pay Pal, кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union)...

Масивна дървесина led клони китайски ресторант дървена поддръжка на smart living room Nordic study Chinese Fashion висящи лампи MZ58

BGN 312.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката и да се обезбеди најдобри можни производ на моите најмили клиенти.Информации За Производот Преглед : [Боја] : Дрво боја (како што е прикажано)[Главен материјал] : даб + стакло абажур[Главна Техника] : Полирање[Извор] : G9 / блескаво / заштеда на енергија светилки[За] : дневна соба, спална соба, трпезарија, студии и други затворен простор[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)answer : ___________________________ note : Нашите производи се испраќаат до остатокот на светот, доколку вашата земја не е на испорака забелешка, ве молиме контактирајте со нас, на различни локални товарни и време можат да бидат различни.6lights Големина на : Виси жица 60см (може да се прилагоди)Дијаметар 70cm * Висок 80смОва има четири 4heads / 6 глави / 8 глави Lampshades можат да бидат избраниОвој став не лустери, исто така, направи покрив модели

модерно окачване, висящи Crystal led тавана лампа, коридор, вътрешно покритие от неръждаема стомана gold Crystal плафониери

BGN 2016.00

модерната Суспензија Виси Кристал LED Таванот Светилка Коридор Затворен Осветлување Нерѓосувачки челик злато кристал Таванот светла Драги пријатели : Ние ќе се обидеме потрудиме да ја заврши пакет за да се избегне уништување,ако товарот е оштетен во транзит,ние ќе ја слободно,ве молиме проверете стоки внимателно ,ако товарот е оштетен, се поврзеш со пост канцеларија или на логистичка компанија во време за снимање ,и тогаш контактирајте со нас,ние ќе испрати во прв пат...

Безплатна доставка модерен Тифани окачен лампа нов стил барок окачен лампа D30cm висящ витраж лампа E27 110-240 v

BGN 173.95

Бесплатен Превозот Модерна Тифани Pendant Светлина Ново Барок Стил Виси Светилка D30cm Обоено Стакло Суспендирани Luminaire E27 110240 VКупи Упатство1...

Модерен Crystal LED окачен лампа луксозна двойна спирала Дизайн на стълби коридор окачване кристални светлини закрит декоративна лампа

819.78 -29 % BGN 582.00

ПРОИЗВОД ГОЛЕМИНА На diamater 70 CM(27.56 Инчен) Висина 350 CM (137.8 Инчен) На кристална топка 3 CM (1.18 Инчен).МАТЕРИЈАЛОТ Јасно K9 Кристал Lampshape...

Модерните прозрачни кристални топки за полилеи хромирани огледално покритие в стаите е от неръждаема стомана подвесная лампа led полилей полилей

45.10 -9 % BGN 41.00

Деталите на овој кристал лустерот се како што следува : 1, Диск дијаметар : 150mm (13 топка) 200mm (21 топка) 250mm (27 топка) 2, Кристална Топка боја : Проѕирна боја 3, Може да soure : 3 W / 5 W LED Сијалица, или 9 W / 15 W, заштеда на енергија светилки, или 25 W / 40 W блескаво светилки...

Toika 10pc/лот 20w LED track light two wire track light for store/shopping mall осветление лампа Spot light

BGN 370.00

Ние сме директни професионални manufacotry во Кина Добредојдовте да ја посетите со нас!!Технички КарактеристикиКарактеристики Име : Параметар опсегВлезен напон : AC85265 V / 50~60 HzТекст струја(AC220 V текст) : 0.035 НаИзлезен напон : 36 VИзлезна струја : 0.145 НаЕфикасност : 85%Еден LED работат на струјата : 0.0145 НаФактор На Моќ : 85%THD : 45 %Температура на бојата : 27007000 KРа : 80Животен век : 40000 ЧасаСветлина Ефикасност : 81 LM / WИритација Агол : 120Материјал : АлуминиумРаботна околина : 40 40Работна влажност : ≤ 95 %Складирање состојба : 40 80Според функција на ЛЕР phlx е осветлување, ние ги донесуваат LED извор на светлина технологија со посебни жица коло дизајн, кој штедење енергија повеќе од 80%...

Диаметър 600 мм кръгъл Кристал плафониери лампа Блясък de cristal лампа, кристал стълба светлина и фоайе / коридор MD8559

841.28 -48 % BGN 437.00

Дијаметар 600mm Круг Кристал Таванот Светла Тела Сјај de cristal Светилка, Кристално Скалило Светлината и Foyer / Hallyway MD8559Дијаметар 600mm Круг Кристал Таванот Светла Тела Сјај de cristal Светилка, Кристално Скалило Светлината и Foyer / Hallyway MD8559Модерната Кристал Лустерот Светлина Тела Правоаголник Кристал Светилка за Таванот Светлина Јадење Фитинг Брза Испорака 100% Guanran Категорија : Кристал Таванот Светлина Стил : Кристал, Модерен Бренд : Meerosee Модел No : MD8559 L12 Материјал : K9 Кристал, Нерѓосувачки Челик, Железо Бас Ширина / Дијаметар : 600mm ( 23.6 инчи) Висина : 330mm (13 инчи) Сијалица : G4 Халоген светилки (топло бела); Сијалица База : G4 Број на Светилки : 12 Сијалица Вклучени или Не : Светилки вклучени Соодветен Напон : 110 V240 V Моќност : обичните светилки 240 вати; Боја : Кристално Јасно, Сребро Нерѓосувачки Челик Инсталација Тип : Рамна Монтирани Основните Собранието е потребно...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.