• Новинка
DHL Безплатна доставка MPEG4 H264 HDMI Video Audio Wireless RTSP RTMP Streaming Encoder H. 264 HD Video to IP Stream Encoder IPTV

DHL Безплатна доставка MPEG4 H264 HDMI Video Audio Wireless RTSP RTMP Streaming Encoder H. 264 HD Video to IP Stream Encoder IPTV

резултат:
BGN 296.00

Брой продукти
Налично


• Врска Шематски Дијаграм
MPEG-4 /H. 264 AVC HDMI ™ безжична видео енкодер(Модел Бр. UHE264-1 LW) е нашиот најнов професионален HD аудио и видео кодирање уред со моќни функционалност. Тој е опремен со 1 каналот HDMI и 1 канал стерео аудио(3.5 mm) за внесување поддршка H. 264 /AVC висок профил /главниот профил /основни профил видео кодирање формат и AAC или MP3 аудио кодирање формат и два видео streamings излез истовремено, што е стриминг со HTTP, RTSP, UDP /RTP, RTMP, ONVIF, HLS, FLV. Исто така, постои еден каналот HDMI јамка за локалните екранот. Високата интеграција и трошоците-ефективна дизајн го прават овој уред широко се користи во различни поле како што се CATV дигитални раководител-на крајот, хотел IPTV систем, во живо стриминг емитува, streaming media server и сл. Исто така енкодерот работи со онлајн телевизија емитува платформа, како што се You Tube, Ustream, Twitter, Facebook, итн.
Овој HDMI енкодер поддршка HDMI вградени аудио или надворешен аудио(3.5 mm) изборен од излез видео стриминг.
Не само еден канал, ние, исто така, произведуваат повеќеканални HDMI видео енкодер која е преполна со 1 U /3 U кутија. За 3 U багажник, max поддршка 16pcs енкодер картички да биде инсталиран.
• Вградени Hi Linux Систем, стабилна и ефикасна
• Поддршка H. 264 /AVC основни /main /висок профил кодирање
• Од 16 Kbit/s за да 12 Mbit/s страна на CBR /VBR код го оценувате контролирање на
• Поддршка HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, ONVIF, HLS, FLV streaming protocol
• Поддршка на сликата, на логото, текст параметар поставувања за излез видео streamings
• Поддршка на англиски јазик на ВЕБ оперативен интерфејс и јазик индивидуализира
• Поддршка излез видео стриминг резолуција прилагодување(До 1920 * 1080 P /60fps)
• Поддршка HDMI вградени аудио или надворешен аудио факултативна од излез видео streamings
• Да се обезбеди ПАКЕТИ и API за средно развој
• Поддршка HDMI јамка надвор
• Поддршка на републиканската партија рамка го оценувате settings
• Поддршка на излез 2 RTMP (main stream & 2 поток) да се различни streaming media server
• Мрежен интерфејс full-duplex режим со 1000 M брзина
• Поддршка две видео streamings излез (Редовни и secondstream)
• Поддршка HDCP и HD blue-ray
• A wide area network далечинско управување (Веб control panel)
• Поддршка на различни протокол за пренос на главниот stream & 2 крак
• Поддршка за MP3 и AAC аудио кодирање формат избор
• Еден клик да се врати на стандардната конфигурација
• Стабилни и ефикасни, поддршка 7 x 24 часа во текот на работното време
• Поддршка 4, 8, 16 канали, 1 U /3 U шасија структура на располагање, max поддршка 16pcs енкодер картички да биде инсталиран
Модел Бр. UHE264-1 LW Видео Влезен Интерфејс 1 * HDMI + 1 * Стерео Аудио(3.5 mm) за Поддршка на Резолуцијата Max Поддршка 1920 x 1080 [email protected] Излезен Интерфејс Ethernet Порта(RJ45) Или WIFI Видео Кодирање MPEG-4 /H. 264 AVC Код го Оценувате Контрола Од 16 Kbps да 12 Mbps Код го Оценувате CBR /VBR републиканската партија Структура IBBP Видео Пред-обработка на Де-interlacing, Бучава Намалување & Острат Audio Аудио Кодирање AAC, MP3 Земање мостри Стапка Авто Бит-стапка Опција 32 K, 44.1 К, 48 K, 64 K, 96 K, 128 K, 160 K, 192 K, 384 K Земање на Точноста 24 Малку Аудио Податоци-го оценувате 64 Kb /S за да 384 Kb /S Мрежа RJ45 1000 M Интерфејс Програма Стриминг HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, ONVIF, HLS, FLV Control Panel ВЕБ Панел (Јазик Приспособливи) Ажурирање на Фирмверот Овозможи со Качувањето Датотеки На Табла Општи
Димензија (W* L* H) 163 * 130 * 30 /мм Бруто Тежина 0.3 KG Температура од 0 до 45(За работа), -20 до 80(За складирање) Влезен Напон 12 V DC /1 A Потрошувачка на Енергија 5 W
• IPTV
• Streaming Media Server (Wowza, Xtream Кодови, Flash Media Server, итн.)
• Онлајн Телевизија за Емитување(Youtube, Facebook, Ustream, итн.)
• NVR (Нето Видео Рекордер)
• Учење / Кампусот Емитува
• Хотел ТВ Систем
• Видео-Конференција
• Digital Signage
• Систем За Евидентирање (Замени Видео Фаќање Картичка)
1).

Подробности

търговска марка:
Урайтех
Напрежение:
12V
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
UHE264-1LW
Въвеждане:
HDMI (Audio Bulid-in)+стерео звук (3.5 мм)
Изход:
Мрежови Порт стандарт Ethernet (RJ-45) или WiFi или контур HDMI местната извън
Стрийминг На Протокол:
HTTP, RTSP, RTMP, UDP /RTP, FLV, HLS, ONVIF
Кодиране На Видео:
MPEG-4 /H. 264 AVC
Кодиране На Звука:
AAC, MP3
Резолюция Подкрепа :
Макс 1920 * 1080P /60 кадъра в секунда
Управление На Код На Скорост:
От 16 kbps до 12 Mbps с ПО CBR /VBR
Обновяване На Фърмуера:
Да се включат, като изтегляне на файлове в панела за наблюдение
Приложение:
IPTV, директен потоковая предавания, стрийминг медия сървър
Обувки за обслужващия персонал:
Предоставяне на SDK и API за вторична развитие

Избор на купувачи

Безплатна доставка 0.3 Вата подкрепа TF Card Player стерео аудио вход USB преносим Nio-T300M PLL FM предавател

110.40 -5 % BGN 105.00

Бесплатен Превозот 0.3 W Поддршка ТФКартичка Играч Стерео Аудио USB Влез Преносни NIOT300 M FM Предавателот PLLT300 M Производ Функција : 1.RF излезна моќност : 0.1 w~0.3 w 2.работна фреквенција : 76~108 Mhz 3.работна сила : 1000m A / 5 V моќ 4.работа температура : 10℃~45℃ 5.фреквенција чекор : 100 KHz 6.ТФкартичка капацитет : ≥128 G 7.аудио формат : FLAC,WAV,PCM,WMA,MP3 8.изолација : ≥40d B 9.големина : 99*58*15mm 10...

H. 265 HEVC wifi, HDMI, Video Encoder Streaming encoder HDMI предавател live Broadcast encoder wireless H265 iptv encoder

435.20 -5 % BGN 413.00

Повеќе Моќни чип ,поддршка H265&H264 Мини Кутија, Преносни Големина Ниска Латентност Време,за помалку од 200ms Голема Bitrate,до макс 32 M Висока Стапка на Излез, до макс да 60p Преглед H...

2017 Ново записване водоустойчив Diseqc ключа 4x1 силен Diseqc Multiswitch премия сателитен плосък КОНВЕРТОРА за TV приемник на едро

BGN 11.09

Smart Bluetooth GPS Трагач Локатор Ознака Аларм Цена : $2.69 1.8" Инчен LCD Екран MP3 4 Играч 8 GB Цена : $8.78 Фреквенција 950~2150 MHz Сателитски Сигнал Бустер Цена : $4.78 10 A 50 W 10 Порт USB Напојување со Полнење Центар Цена : $18.91 Handsfree Стерео Bluetooth Слушалка со Микрофон Цена : $6.23 Bluetooth Слушалки Со Микрофон За Samsung Xiaomi Цена : $3.482017 Нови Пристигнување Водоотпорен Diseqc Switch 4x1 Силна Diseqc Multiswitch Премиум Сателитски Рамен LNB за ТВ Приемник трговија на Големо 100% Сосема Нов...

Quad Core Mini PC CX919 Smart TV box NEDYALKO 3229 2G/8G Android 4.2 2.4 GHz WIFI TV Stick 1080P CX919 Android TV Box

67.04 -13 % BGN 58.00

Quad Core Мини PC CX919 Smart TV кутија РК 3229 2 G / 8 G Android 4.2 2.4 GHz WIFI ТВ Стап 1080 P CX919 Андроид ТВ КутијаAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани купувачот,Овој производ не поддржуваат I8 тастатура, но ако треба да се користи settop box, ТЕЛЕВИЗИЈА или нешто слично, може да се земе тоа.Главни Карактеристики : Овој Андроид ТВ Кутија е базиран на Android 5.1, RK3229 Quadcore, 2 G DDR3, 8 GB Nand flash, BT 4.0...

Marsnaska полезен здрав AM FM радио телескопична антена подмяна 63 см, дължина-4 секции

2.24 -11 % BGN 2.00

Опис : Целоснатаканален радио антена камшик антена / ротирачки антена / телескопски антена / антената Емитува4 секции телескопски антена антенски.Функција : Вкупна Должина:63cmПрвиот Дел Должина:21cmДел Број : ЧетириДијаметар : 7mmНа Дното Рамна Глава Кружни Дијаметар:3.8 mmДебелина:1.5 mmМатеријал : Никелобложено месингОдговара за : Радио опрема,телевизија,телефон антени,итн.Пакет Се Вклучени : 1pc телескопски антена

HDMI & VGA&CVBS to SD / HD / 3G-SDI излъчване Клас Конвертор с дистанционно управление

478.40 -5 % BGN 454.00

HDMI&VGA&CVBS ЗА SD / HD / 3 G SDI Мултифункционален Видео Конвертор UBCV190ВоведHDMI & VGA & CVBSSD / HD / 3 G SDI видео конвертор е високквалитет, високаперформанси видео сигнал конверзија производи,Поддржува HDMI 1.3, HDCP 1.1 стандарди, поддршка HDMI, VGA и CVBS сигнал на текст .Излез компатибилна со SD / HD / 3 GSDI дигитален видео / аудио сигнали.Нашите конвертор со професионален дизајн и усогласеност со SMPTE стандарди, квалитет како емитува одделение сигнали,Поддршка на пренос на растојание до 200 m HDSDI, 3 GSDI сигнали до 120 метри [Забелешка : Исполнува Belden 1694 A кабел стандарди, SDI стандард сигнал индикатори].За разлика од традиционалните конвертор производи во тековниот пазар ,нашите HDMI & VGA & CVBS за SD / HD / 3 G SDI конвертор кој е вграден во професионален имиџ конверзија обработка на чип, и со HDMI / VGA / CVBS видео сликата додатоци, намалување на шумот, деinterlacing (изборен) функција, за поддршка на корисникотприлагодливи за да го поставите сатурација / brightness / contrast , и преку автоматско скалирање и рамка стапка на конверзија, било текст формат на видео сигналот може да биде претворена во стандардна SD / HD / 3 GSDI , компатибилен со сите заеднички HDMI, VGA и CVBS сигнали.Карактеристики1...

Подгоняйте двойна бортовую платката САМ 2 слоя FR4 за телевизионния приемник и друга електроника

BGN 80.00

Професионални PCB / FPC производителот За ТВ Приемник и други ЕлектроникаДо 30 слој.Висок Tg,Висока фреквенција,Халогенслободни.Ro HS Усогласеност,ISO и УЛ СертификацијаНапомена : Не се плаќа пред да се цитирам вашиот проект Професионални PCB / FPC производителот,искусни, До 30 слој ...

KOQIT 1G RAM 1080P DVB-S2 Digital Satellite ДМА Receiver + m3u IPTV Combo TV Тунер Cccam Newcam Power vu Function + Wifi антена

47.55 -20 % BGN 38.00

Ова е Дигитален ДИГИТАЛНАS2 Сателитски Со IPTV Комбо Приемник МЕТАЛ СЛУЧАЈ Тоа може да работи целиот свет договорот за слободна трговија Сателитски HD / SD Канал.исто така, поддршка на IPTV IKS и Интернет АпликацииПоддршка CCCAM New CAM Mg CAM GSCAM,Biss копче и Моќ VU Код ПоставувањеНашите оваа Сателитски приемник може да работи целиот Свет HD / SDсателитски канал Со HD AC3 Аудио!!!Основни Реклама системКориснички мени од страна на крајниот корисник секое времеСе најавите како различни кориснички ID со различни органПразно флеш надградба на софтверПоддршка IPTV Channel list (листа Датотеката за Надградба "custom_rul.m3u" iptv Канал...

Безплатна доставка NIO-T6T 6W Transmissor PLL FM стерео TF карта (максимална подкрепа 128 грама

152.00 -5 % BGN 144.00

Бесплатен Превозот NIOT6 T 6 W Transmissor FM PLL Стерео ТФКартичка Максимален Поддржан 128 GГлавна Карактеристика : 1.ТФкартичка е поддржана,128 G максимална складирање2.Стерео аудио3.76~108 MHz4.1 w / 6w switchable5.12 V / 3А адаптерНЕМА.ОбјектотТехнички Параметар1RF Излезна Моќност1 W / 6 W2Работен НапонDC12 V3Работат На Струјата<3А4Фреквентен Опсег76108 MHz5Фреквенција Стабилност±10 ППМ.6Фреквенција Чекор100 KHz7Работа Темп.10℃40℃8Излезна Отпорност50Ω9Аудио Нарушување0.3%10Bluetooth Растојание≥5 метри11Зачестеност Одговор50 Hz~15000 Hz12Модулација Фреквенција Форумот±75 KHz13Големина144x100x54mm14Тежина550gПакетот Вклучува : 1*NIOT6 T FM Transmitter(сребрена боја)Нашата КомпанијаНашите Сертификација

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.