• Новинка
BV39 54399880029 пръстен на накрайника на турбонагнетателя 54399700029 turbo 03G253019K 03G253019KX CHRA за Audi A3 1.9 TDI (8P/PA) BLS

BV39 54399880029 пръстен на накрайника на турбонагнетателя 54399700029 turbo 03G253019K 03G253019KX CHRA за Audi A3 1.9 TDI (8P/PA) BLS

резултат:
BGN 104.00
BGN 99.00 -5 %

Брой продукти
Налично


BV39 54399880029 турбополнач Млазницата прстен 54399700029 турбо 03 G253019 K 03 G253019 KX CHRA за Audi A3 1.9 TDI (8 P/АП) BLS
Турбополнач Дел Број : BV39-029 , bv39-048 vnt турбо млазницата прстен , 5439-988-0048 / 54399880048 5439 988 0048, 5439-970-0048 54399700048 5439 970 0048, 03 G253019 J / 03 G253019 JX / 03 G253019 JV, 5439-988-0029 / 5439-970-0029, 5439 988 0029 / 5439 970 0029, 54399880029 / 54399700029 / 03 G253019 K, 03 G253019 KX / 03 G253019 KV VNT турбина со променлива геометрија Одговара за : Млазницата прстен за Audi A3 1.9 TDI (8 P/АП) Мотор : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за Седиште Леон 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јули 2005 Млазницата прстен за "Шкода" Octavia II 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за "Фолксваген" Caddy III 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за "Фолксваген" Passat B6 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за "Фолксваген" Touran 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004

Подробности

Caddy-Година:
2011,2007,2005,2004,2010,2006,2012,2008,2009
Преносимото Номер Детайли:
03G253019J / 03G253019JX / 03G253019JV, 5439-988-0029
Модел На Volkswagen:
Caddy
Широчина На Елемента:
8
специални характеристики:
двигател
Настаняване на превозното средство:
турбокомпресор на двигателя
За Марки Автомобили / Модели:
Volkswagen
Производствен Номер Детайли:
54399880029 54399700029 54399880048 54399700048 BV39
Височина На Продукта:
2
Държава / регион на производство:
Китай (Континентален)
Тегло На Продукта:
0.5
Дължина На Продукта:
10
Друг Номер:
54399880029 / 54399700029 / 03G253019K, 03G253019KX / 03G253019KV
Вид На Материала:
желязо к18
Гаранция:
12 месеца
Материал:
желязо к18
Детайл № 1:
54399880029 54399700029 54399880048 54399700048 BV39
Детайл № 2:
03G253019J / 03G253019JX / 03G253019JV, 5439-988-0029
Детайл № 3:
54399880029 / 54399700029 / 03G253019K, 03G253019KX / 03G253019KV
тип 1:
турбокомпрессорное Сопловое пръстен
тип 2:
турбинное Сопловое пръстен
ПОДХОДЯЩ ЗА:
за Skoda Octavia II 1.9 TDI BLS
Подходящ за 2-ма души:
за двигателя на Volkswagen Caddy III 1.9 TDI

Избор на купувачи

K04V 53049880032 пръстен накрайник на турбокомпресора Turbo променлива геометрия VNT за VW T5 Превозвачът 2.5 TDI 96Kw 130HP AXD 2003-2005

104.00 -5 % BGN 99.00

K04 V 53049880032 Турбополнач млазницата прстен Турбо Променлива геометрија VNT за "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2.5 TDI 96 Kw 130 HP AXD 20032005Турбополнач Дел Број : 53049880032 / 53049700032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

Нов сопловой околовръстен турбокомпресор VNT K04V 53049700032 53049880032 AXD балансирана турбина за vw T5 Превозвачът 2.5 TDI 2002

104.00 -5 % BGN 99.00

Нови Млазницата прстен турбополнач VNT K04 V 53049700032 53049880032 AXD избалансирани турбина за "фолксваген" T5 Транспортерот 2.5 TDI 2002Турбополнач Дел Број : 53049880032 / 53049700032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

За 2007-2009 CHRYSLER Aspen 4.7 5.7 L L кислороден сензор GL-24587 5149169AA 56028992AA 56028994AA 5033500AA 234-4587

55.65 -28 % BGN 40.00

** **Дел # : 5033500 AA, 5149169 AA, 56028992 AA, 56028994 AA, 56029049 AA, 7 B0906262 AПРИМЕНА : CHRYSLER PT CRUISER 2003 DODGE НЕОНСКИ 20032004 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛОТ За дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас.ЗА ПРОДАВАЧОТ Основана во 2001 година,Gang LE Авто Делови имаат тивко се снабдува професионални механика со висок qualiy авто делови од најдобрите брендови во индустријата...

За 2000-SUZUKI WAGON R+ ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0328

49.34 -27 % BGN 36.00

** **Наместо Дел # : 1821357 B01;1821360 G01; 1821383 E10;1821383 E11ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За 2003 2004 KIA SHUMA 1.8 ламбда-сонда кислородните сензори DOX-1177 0K2AB18861

53.71 -27 % BGN 39.00

** **Наместо Дел # : DOX1177 0 K2 AB18861ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Нов истински HX55W 4046025 4056026 3788311 2843417 Turbo турбокомпресор за CUMMINS ISM11 11L 306KW Euro3

878.40 -11 % BGN 782.00

Турбополнач Спецификации Турбо Модел HX55 W ОЕМ БР 4046026,3788311 Дел НЕ.4046025,2843417 Апликација возило Камион Апликација мотор Cumminss ISM ISME ISM11 11 L 306 KW / 420 HP Euro3 Бруто тежина(KG) 22kg Пакет големина(CM) 312326 Забелешка 1 Масло за подмачкување САМО Забелешка 2 1.Дихтунзи поставува и работата прирачник придружува со турбополнач БЕСПЛАТНО!!! 2.Оригиналниот HOLSET вистински картон пакет(Заменет од страна на неутрален пакет за безбедност проверка)...

За 2000-2006 MITSUBISHI PAJERO III 3.5 V6 GDI ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0335

52.77 -28 % BGN 38.00

** **Наместо Дел # : MD369189;MN153036;MN163401ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За периода 2004-2006 Acura TL кислороден сензор GL-24367 36532-RDJ-A01 36532-RGL-A11 36532-RJA-004

59.58 -28 % BGN 43.00

** **Наместо Дел # : GL24367,2344355, GL24355 , 2344367, 36532PZAL01, 36532РКАA51, 36532RCJA01, 36532RDJA01, 36532RGLA11, 36532RJA004, 36532RKB004АПЛИКАЦИИ : АКУРА MDX 20032006 АКУРА РЛ 20052008 ГОДИНА АКУРА TL 20042006 ХОНДА СПОГОДБА 20032007 ГОДИНА ХОНДА ГРАЃАНСКИ 2003 ХОНДА ОДИСЕЈА 20052010 ХОНДА ПИЛОТ 20052008 ГОДИНА ХОНДА RIDGELINE 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Turbo parts GTC1446VMZ 803955 Сопловое пръстен VNT 03L253014AX турбина за VW Crafter 136 HP 100 Kw и 2.0 TDI CSLB 2010

105.60 -5 % BGN 100.00

Турбо делови GTC1446 VMZ 803955 Млазницата Прстен VNT 03 L253014 AX турбина за "ФОЛКСВАГЕН" Crafter 136 КС 100 Kw 2.0 TDI CSLB 2010Турбополнач Дел Број : 8039555005 S 8039555003 S 8039550005 8039550003 803955 03 L253014 A 03 L253014 AX 03 L253014 AVЌе одговара на следните модели : Кертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.0 TDI 136 КС Моторот : CKTC CSLBКертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.0 TDI 109 КС Моторот : CKTB

GT1749V 759688 Turbo касета chra за Mercedes Sprinter

208.00 -21 % BGN 164.00

GT1749 V 759688 Турбо кертриџ chra за Мерцедес Спринтер ТурбополначТурбополнач Дел Број : Оригиналната референца : A6460900480Производителот референца : 7596885007 S / 7596880005 / 7596880003 / 7596880002 / 7596883 / 7596884 / 7596885 / 7596886 / 759688Примена : Турбо Кертриџ за Мерцедес Спринтер II 215 CDI / 315 CDI / 415 CDI / 515 CDI 110 Kw НП 646 DE22 LA 2006

За 2010-2014 LEXUS RX350 кислороден сензор GL-24400 89465-47080 234-4400

61.50 -28 % BGN 44.00

** **Наместо Дел # : GL24400,2344400, 8946547080АПЛИКАЦИИ : LEXCT200 H 20112016 LEXRX350 20102015 LEXRX450 H 20102015 TOYOTA HIGHLANDER 20112016 TOYOTA PRITOYOTA PRIV 20122016 ТОЈОТА СИЕНА 20152016 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

Турбо касета KP35 54359700011 54359700012 за Renault Kangoo Twingo Megane Clio Modus, Scenic 1.5 dci

176.00 -21 % BGN 139.00

Турбо кертриџ KP35 54359700011 54359700012 за Рено Kangoo Twingo Megane Clio Сценско Модус 1.5 dci 54359700029 54359700033Турбополнач Дел Број : 54359700012 / 54359880012 / 54359980029 / 54359700029 / 54359700029 / 54359700029 / 8200392656 / 8200478276 / 7701476880 / 54359880012 / 54359700012 / 54359880033 / 54359700033 / 54359880033 / 54359700033 / 5435 988 0033 / 5435 970 0033 / 54359880011 / 54359700011 / 5435 988 0011 / 5435 970 0011 / 54359880011 / 54359700011 8200507852 / 8200507852 / 7701476891 / 54359880029 / 54359700029 / 54359700012 / 54359880012 / 54359880029 / 54359700012 / 54359880012 / 54359880029

Garrett turbocharger основната GT1749V 756047 753556 касета 0375K9 0375K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 HP DW10BTED4

176.00 -21 % BGN 139.00

Гарет турбополнач core GT1749 V 756047 753556 кертриџ 0375 K9 0375 K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС DW10 BTED4Турбополнач Дел Број : 7560475005 S 7560475004 S 7560475002 S 7560470004, Турбополнач CHRA Кертриџ, Турбополнач CHRA Кертриџ Јадро, Турбо CHRA Кертриџ Јадро, DW10 BTED4, CHRA за Гарет GT1749 V, 7560475005 S 7560479005 S 7560475004 S 7560475002, 7560470004 7560470002 7535560002, 0375 K9 0375 K8 9662301280, 7560471 7560472 7560473 7560474 7560475, 7535561 7535562 7535563 7535564 7535565, 7535566 7535567 7535568 7535569 75355610Кертриџ за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Citroen C 5 II 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 307 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 308 2.0 HDi 136 КС FAP Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2007 Година Кертриџ за Peugeot 407 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 508 2.0 HDi 140 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Октомври 2010 Кертриџ за Пежо 607 2.0 HDi FAP 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : Јануари 2000 до 2009 Dez

Turbo касета GT1749V 767835/755373 turbo core 755042 CHRA 860129 за Opel Vectra C 1.9 CDTI / Opel Zafira B 1.9 CDTI

BGN 176.00

Турбо кертриџ GT1749 V 767835 / 755373 турбо core 755042 CHRA 860129 за "Опел" Vectra C 1.9 CDTI / "Опел" Zafira Б 1.9 CDTIТурбополнач Дел Број : 7678355001 S 7550425003 S 7550425002 S 7553730001, 7678355001 S 7553731, 7528140001 7400800002, 7528141 7400802, 740080, 752814, 767835, 55195787 55193105 55205179 93192073, 93183681 55196858 5860031 860074Croma,Stilo,Astra,Vectra,Zafira,Signum,Моторот : Z19 DT 1.9 ТД 120 HP 2004

Turbo CHRA 54399700071 54399700072 турбинен касета 03G253014TV 03G253014M BV39-0071 за VW Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSU

192.00 -21 % BGN 152.00

Турбо CHRA 54399700071 54399700072 турбина кертриџ 03 G253014 TV 03 G253014 M BV390071 за "ФОЛКСВАГЕН" Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSUТурбополнач Дел Број : 54399880071 54399880071 5439 988 0071, 54399700071 54399700071 5439 970 0071, 03 G253014 T / 03 G253014 TX / 03 G253014 TV, BV390071 BV39071, 54399880072 / 54399700072, 54399880072 / 54399700072, 03 G253014 M / 03 G253014 MX / 03 G253014 MV, BV390072 BV39072

0258017215 0280017071 0258017024 сензора за кислород, за 2010-2014 VOLKSWAGEN GOLF

132.26 -28 % BGN 95.00

** **Наместо Дел # : 0258017014,2345100, 2345112,0258017351,2345115 17014 17351 ПРИМЕНА : AUDI A3 20102013 ФОЛКСВАГЕН БУБА 20062014 ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 20102014 "ФОЛКСВАГЕН" JETTA 20092015 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT 20042005 "ФОЛКСВАГЕН" TOUAREG 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.