• Новинка
K04V 53049880032 пръстен накрайник на турбокомпресора Turbo променлива геометрия VNT за VW T5 Превозвачът 2.5 TDI 96Kw 130HP AXD 2003-2005

K04V 53049880032 пръстен накрайник на турбокомпресора Turbo променлива геометрия VNT за VW T5 Превозвачът 2.5 TDI 96Kw 130HP AXD 2003-2005

резултат:
BGN 104.00
BGN 99.00 -5 %

Брой продукти
Налично


K04 V 53049880032 Турбополнач млазницата прстен Турбо Променлива геометрија VNT за "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2.5 TDI 96 Kw 130 HP AXD 2003-2005
Турбополнач Дел Број : 5304-988-0032 / 5304-970-0032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

Подробности

Височина На Продукта:
5
Туран-Година:
2009,2007,2005,2008,2006,2004,2003
Модел На Volkswagen:
Туран
Производствен Номер Детайли:
K04V 53049880032 53049700032
Широчина На Елемента:
8
специални характеристики:
двигател
Друг Номер:
5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701E
Настаняване на превозното средство:
турбокомпресор на двигателя
За Марки Автомобили / Модели:
Volkswagen
Държава / регион на производство:
Китай (Континентален)
Тегло На Продукта:
0.5
Дължина На Продукта:
10
Вид На Материала:
желязо к18
Преносимото Номер Детайли:
5304-988-0032 / 5304-970-0032, 53049880032 / 53049700032
Гаранция:
12 месеца
Материал:
желязо к18
Детайл № 1:
5304-988-0032 / 5304-970-0032, 53049880032 / 53049700032
Детайл № 2:
5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701E
Детайл № 3:
070145701EX / 070145701EV
тип 1:
Сопловое пръстен на турбокомпресора
тип 2:
турбинное Сопловое пръстен
ПОДХОДЯЩ ЗА:
за VW T5 Превозвачът 2.5 TDI 96 кВт 130 с. л.
Подходящ за 2-ма души:
за VW T5 Превозвачът 2.5 TDI 070145701E

Избор на купувачи

Turbo касета GT1749V 767835/755373 turbo core 755042 CHRA 860129 за Opel Vectra C 1.9 CDTI / Opel Zafira B 1.9 CDTI

BGN 176.00

Турбо кертриџ GT1749 V 767835 / 755373 турбо core 755042 CHRA 860129 за "Опел" Vectra C 1.9 CDTI / "Опел" Zafira Б 1.9 CDTIТурбополнач Дел Број : 7678355001 S 7550425003 S 7550425002 S 7553730001, 7678355001 S 7553731, 7528140001 7400800002, 7528141 7400802, 740080, 752814, 767835, 55195787 55193105 55205179 93192073, 93183681 55196858 5860031 860074Croma,Stilo,Astra,Vectra,Zafira,Signum,Моторот : Z19 DT 1.9 ТД 120 HP 2004

Нов истински HX55W 4046025 4056026 3788311 2843417 Turbo турбокомпресор за CUMMINS ISM11 11L 306KW Euro3

878.40 -11 % BGN 782.00

Турбополнач Спецификации Турбо Модел HX55 W ОЕМ БР 4046026,3788311 Дел НЕ.4046025,2843417 Апликација возило Камион Апликација мотор Cumminss ISM ISME ISM11 11 L 306 KW / 420 HP Euro3 Бруто тежина(KG) 22kg Пакет големина(CM) 312326 Забелешка 1 Масло за подмачкување САМО Забелешка 2 1.Дихтунзи поставува и работата прирачник придружува со турбополнач БЕСПЛАТНО!!! 2.Оригиналниот HOLSET вистински картон пакет(Заменет од страна на неутрален пакет за безбедност проверка)...

Turbo CHRA 54399700071 54399700072 турбинен касета 03G253014TV 03G253014M BV39-0071 за VW Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSU

192.00 -21 % BGN 152.00

Турбо CHRA 54399700071 54399700072 турбина кертриџ 03 G253014 TV 03 G253014 M BV390071 за "ФОЛКСВАГЕН" Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSUТурбополнач Дел Број : 54399880071 54399880071 5439 988 0071, 54399700071 54399700071 5439 970 0071, 03 G253014 T / 03 G253014 TX / 03 G253014 TV, BV390071 BV39071, 54399880072 / 54399700072, 54399880072 / 54399700072, 03 G253014 M / 03 G253014 MX / 03 G253014 MV, BV390072 BV39072

Нов турбокомпресор HX55 3590044 3590045 4024967 Turbo за Cummins ISM11 M11 11L 370HP

478.40 -11 % BGN 426.00

Турбополнач Спецификации Турбо Модел HX55 ОЕМ БР 3590045,4024967,3800471,3800471 RX,3803938,2834419 Дел НЕ.3590044,3788312,3593606,3593607,3536995,3536996,4039173,4046031 Апликација возило Trcuk опремени со Cummins ISM ISME ISM11 Апликација мотор Cummins ISM ISME ISM11 11 L 370 HP Бруто тежина(КГ) од 21kgr...

За 2007-2009 CHRYSLER Aspen 4.7 5.7 L L кислороден сензор GL-24587 5149169AA 56028992AA 56028994AA 5033500AA 234-4587

55.65 -28 % BGN 40.00

** **Дел # : 5033500 AA, 5149169 AA, 56028992 AA, 56028994 AA, 56029049 AA, 7 B0906262 AПРИМЕНА : CHRYSLER PT CRUISER 2003 DODGE НЕОНСКИ 20032004 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛОТ За дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас.ЗА ПРОДАВАЧОТ Основана во 2001 година,Gang LE Авто Делови имаат тивко се снабдува професионални механика со висок qualiy авто делови од најдобрите брендови во индустријата...

Garrett turbocharger основната GT1749V 756047 753556 касета 0375K9 0375K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 HP DW10BTED4

176.00 -21 % BGN 139.00

Гарет турбополнач core GT1749 V 756047 753556 кертриџ 0375 K9 0375 K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС DW10 BTED4Турбополнач Дел Број : 7560475005 S 7560475004 S 7560475002 S 7560470004, Турбополнач CHRA Кертриџ, Турбополнач CHRA Кертриџ Јадро, Турбо CHRA Кертриџ Јадро, DW10 BTED4, CHRA за Гарет GT1749 V, 7560475005 S 7560479005 S 7560475004 S 7560475002, 7560470004 7560470002 7535560002, 0375 K9 0375 K8 9662301280, 7560471 7560472 7560473 7560474 7560475, 7535561 7535562 7535563 7535564 7535565, 7535566 7535567 7535568 7535569 75355610Кертриџ за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Citroen C 5 II 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 307 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 308 2.0 HDi 136 КС FAP Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2007 Година Кертриџ за Peugeot 407 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 508 2.0 HDi 140 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Октомври 2010 Кертриџ за Пежо 607 2.0 HDi FAP 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : Јануари 2000 до 2009 Dez

Bv39 54399880063 турбокомпресор chra за Land-Rover Discovery IV / Range Rover III Sport 272HP 3.6 TD Turbo касета

176.00 -21 % BGN 139.00

BV39 54399880063 Турбополнач chra за ЗемјиштеRover Discovery IV / Range Rover III Спорт 272 HP 3.6 ТД Турбо кертриџТурбополнач Дел Број : 54399880112 / 54399700112, 54399880112 / 54399700112, 5439 988 0112 / 5439 970 0112, 54399880063 / 54399700063, 54399880063 / 54399700063, 5439 988 0063 / 5439 970 0063 LR021044 / LR003668 / LR004038 / LR008827

За 1999-2009 MITSUBISHI Galant 3.8 L кислороден сензор GL-24656 1588A147 MD315175 MD330259 234-4656

53.82 -28 % BGN 39.00

** **ДЕЛОВИ : 1588 A147, MD315175, MD330259, MD331887, MD333993, MD339641, MD345230, MD357265, MD365016, MN158759, MN158916, MN163492, MR507387, MR578113ПРИМЕНА : CHRYSLER SEBRING 20012005 DODGE STRATМИЦУБИШИ DIAMANTE 19992004 МИЦУБИШИ ECLIPSE 20002012 МИЦУБИШИ GALANT 19992009 МИЦУБИШИ MONTERO 19952006 МИЦУБИШИ MONTERO СПОРТ 19971999 МИЦУБИШИ OUTLANDER 20072015 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

GT1749V 759688 Turbo касета chra за Mercedes Sprinter

208.00 -21 % BGN 164.00

GT1749 V 759688 Турбо кертриџ chra за Мерцедес Спринтер ТурбополначТурбополнач Дел Број : Оригиналната референца : A6460900480Производителот референца : 7596885007 S / 7596880005 / 7596880003 / 7596880002 / 7596883 / 7596884 / 7596885 / 7596886 / 759688Примена : Турбо Кертриџ за Мерцедес Спринтер II 215 CDI / 315 CDI / 415 CDI / 515 CDI 110 Kw НП 646 DE22 LA 2006

BV43 282004A470 28200-4A470 турбокомпресор chra основната Turbo касета за KIA Sorento 2.5 CRDi 125Kw D4CB 2500 ccm 2006

BGN 176.00

BV43 282004 A470 282004 A470 Турбополнач chra кор Турбо кертриџ за KIA Sorento 2.5 CRDi 125 Kw D4 CB 2500 кзм 2006Турбополнач Дел Број : 53039880144 53039700144 53039880122 53039700122ОЕМ Број : 282004 A470 282004 A470 282004 A470 FF 282004 A470 FF1.За KIA Sorento 2.5 CRDI D4 CB

Нов сопловой околовръстен турбокомпресор VNT K04V 53049700032 53049880032 AXD балансирана турбина за vw T5 Превозвачът 2.5 TDI 2002

104.00 -5 % BGN 99.00

Нови Млазницата прстен турбополнач VNT K04 V 53049700032 53049880032 AXD избалансирани турбина за "фолксваген" T5 Транспортерот 2.5 TDI 2002Турбополнач Дел Број : 53049880032 / 53049700032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

12575657 213-1572 234-5002 сензора за кислород, за CADILLAC CTS 3.6 SRX STS 3.6 4.6 NISSAN 350 Z Z33 MURANO 3.5 (Z51) 3.5 0258007206

118.30 -25 % BGN 89.00

** **Наместо Дел # : 12575657, 2131572, 2345002, SU9598ПРИМЕНА : КАДИЛАК CTS 20042005 КАДИЛАК SRX 20042006 КАДИЛАК STS 20052007 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

CT12 17201-64050 / 17201 64050 жило на патрона на турбонагнетателя за Toyota Lite Ace Town Ace 2CT 2.0 L

BGN 176.00

CT12 1720164050 / 17201 64050 Турбополнач кертриџ core за Тојота Лајт Аце Градот Аце 2 CT 2.0 L Турбо ChraТурбополнач Дел Број : 1720164050 / 17201 64050 / 1720164050 За Тојота Лајт Аце 2 CT 2.0 L За Тојота Градот Аце 2 CT 2.0 L

Универсален фланец Т3 Vband корпус на турбината високоефективен сачмен лагер turbo с детайла компресорно колело, за използване в гражданската тунинг

BGN 942.40

Ова е Универзална T3 прирабница со Vбенд Vband турбина домување , ве молиме бидете сигурни дека вашиот мотор ќе одговара на оваа универзална T3 прирабницатоа Не се користи за Orignal моторот на вашето, ова е T3 страната турбина Домување, ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат...

За 2003 2004 KIA SHUMA 1.8 ламбда-сонда кислородните сензори DOX-1177 0K2AB18861

53.71 -27 % BGN 39.00

** **Наместо Дел # : DOX1177 0 K2 AB18861ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

0258017215 0280017071 0258017024 сензора за кислород, за 2010-2014 VOLKSWAGEN GOLF

132.26 -28 % BGN 95.00

** **Наместо Дел # : 0258017014,2345100, 2345112,0258017351,2345115 17014 17351 ПРИМЕНА : AUDI A3 20102013 ФОЛКСВАГЕН БУБА 20062014 ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 20102014 "ФОЛКСВАГЕН" JETTA 20092015 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT 20042005 "ФОЛКСВАГЕН" TOUAREG 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

Нов истински WH80099 HX35 Hx40 Turbo комплекти за ремонт на турбокомпресор Dongfeng Cummins 6BT 6CT L340 L360 L375

BGN 80.00

НОВИ ВИСТИНСКИ HOLSET HX35 HX40 CUMMIN*S 6 BT 6 CT L340 L360 L375 Турбо ТурбополначПоправка Колекции WH80099 Бренд : HOLSETДел NO : WH80099 Производителот : HOLSET WUXICN(HOLSET ФАБРИКА ВО WUXI КИНА) за Апликација : HX35 HX35 W HX40 HX40 W Турбо Турбополнач на CUMMINS 6 BT 6 CT L340 L360 L375 мотор Пакет : картон плик(280mm210mm20mm) Бруто тежина : 0.5 КГ

За 2000-SUZUKI WAGON R+ ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0328

49.34 -27 % BGN 36.00

** **Наместо Дел # : 1821357 B01;1821360 G01; 1821383 E10;1821383 E11ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За 2010-2014 LEXUS RX350 кислороден сензор GL-24400 89465-47080 234-4400

61.50 -28 % BGN 44.00

** **Наместо Дел # : GL24400,2344400, 8946547080АПЛИКАЦИИ : LEXCT200 H 20112016 LEXRX350 20102015 LEXRX450 H 20102015 TOYOTA HIGHLANDER 20112016 TOYOTA PRITOYOTA PRIV 20122016 ТОЈОТА СИЕНА 20152016 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

За периода 2004-2006 Acura TL кислороден сензор GL-24367 36532-RDJ-A01 36532-RGL-A11 36532-RJA-004

59.58 -28 % BGN 43.00

** **Наместо Дел # : GL24367,2344355, GL24355 , 2344367, 36532PZAL01, 36532РКАA51, 36532RCJA01, 36532RDJA01, 36532RGLA11, 36532RJA004, 36532RKB004АПЛИКАЦИИ : АКУРА MDX 20032006 АКУРА РЛ 20052008 ГОДИНА АКУРА TL 20042006 ХОНДА СПОГОДБА 20032007 ГОДИНА ХОНДА ГРАЃАНСКИ 2003 ХОНДА ОДИСЕЈА 20052010 ХОНДА ПИЛОТ 20052008 ГОДИНА ХОНДА RIDGELINE 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За 2000-2006 MITSUBISHI PAJERO III 3.5 V6 GDI ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0335

52.77 -28 % BGN 38.00

** **Наместо Дел # : MD369189;MN153036;MN163401ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Пръстен на накрайника на турбонагнетателя 49135-07302 49135-07300 VNT 49135-07100 4913507302 за Hyundai Santa FE 2.2 CRDI 05 - D4EB 150HP

104.00 -5 % BGN 99.00

Турбополнач Млазницата прстен 4913507302 4913507300 VNT 4913507100 4913507302 за Hyundai Santa FE 2.2 CRDI 05 D4 EB 150 HPТурбополнач Дел Број : 4913507302 / 4913507300 / 4913507100, 4913507302 / 4913507300 / 4913507100, 49135 07302 / 49135 07300 / 49135 07100,2823127800 турбина млазницата прстен 28231 27800 , 2823127800 турбо , за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,Мотор : D4 EB Капацитет : 2188 кзм Моќност : 150 КС , TF035 Турбо Променлива VNT Млазницата ПрстенПогодни за : Турбо млазницата прстен за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 150 HP D4 EB 2005

Турбо касета KP35 54359700011 54359700012 за Renault Kangoo Twingo Megane Clio Modus, Scenic 1.5 dci

176.00 -21 % BGN 139.00

Турбо кертриџ KP35 54359700011 54359700012 за Рено Kangoo Twingo Megane Clio Сценско Модус 1.5 dci 54359700029 54359700033Турбополнач Дел Број : 54359700012 / 54359880012 / 54359980029 / 54359700029 / 54359700029 / 54359700029 / 8200392656 / 8200478276 / 7701476880 / 54359880012 / 54359700012 / 54359880033 / 54359700033 / 54359880033 / 54359700033 / 5435 988 0033 / 5435 970 0033 / 54359880011 / 54359700011 / 5435 988 0011 / 5435 970 0011 / 54359880011 / 54359700011 8200507852 / 8200507852 / 7701476891 / 54359880029 / 54359700029 / 54359700012 / 54359880012 / 54359880029 / 54359700012 / 54359880012 / 54359880029

Турбо за Jaguar XF 3.0 D за Land-Rover Discovery IV за TDV6 778400 ляв 180kw V6 EURO V 2993 ccm, 211/245 с. л. 778400

606.40 -10 % BGN 546.00

Турбо за Jaguar XF 3.0 D за ЗемјиштеRover Discovery IV Турбополнач TDV6 778400 Лево 180kw V6 ЕУРО V 2993 кзм, 211 / 245 КС 778400Апликација за Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 155 KW, 211 КСза Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 177 KW, 241 КСза Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Jaguar XF Sportbrake CC9 3.0 D 2012 / 092014 / 04 2993 кзм, 177 KW, 241 КСза Jaguar XF Sportbrake CC9 3.0 D 2012 / 092014 / 04 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Jaguar XJ X35_, _J12_, _J24_ 3.0 V6 D 2009 / 102016 / 12 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 2009 / 092016 / 12 2993 кзм, 180 KW, 245 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 2009 / 092016 / 12 2993 кзм, 200 KW, 272 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 SDV6 2009 / 112016 / 12 2993 кзм, 188 KW, 256 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 4x4 2010 / 052016 / 12 2993 кзм, 155 KW, 211 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2009 / 092013 / 03 2993 кзм, 180 KW, 245 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2011 / 062013 / 03 2993 кзм, 188 KW, 256 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2012 / 082013 / 03 2993 кзм, 183 KW, 249 HPза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД V6 4x4 2010 / 052013 / 03 2993 кзм, 155 KW, 211 КС Турбо Модел : GTB1749 VK GTB17 V Турбо Дел Број & ОЕМ Број : AX2 Q6 K682 CA, AX2 Q6 K682CAAX2 Q6 K682 CB, AX2 Q6 K682БЛАГАЈНИЧКИТЕ02 C2 C40364,LR013202,LR021272LR029915,LR049590,LR0563697784005005 S, 7784005005 S, 77840057784005004 S, 7784005004 S, 77840047784005003 S, 7784005003 S, 77840037784005001 S, 7784005001 S, 77840017784000001, 7784000003,77840000047784000001, 7784000003,77840000047784000005,7784000005,778400 Забелешка * Имајќи Тип : Journal Имајќи * Галантерија : ќе го добиете она што можете да видите во сликите токму * Овој турбо не вклучуваат Електрични Actuator * ве Молиме потврдете ја вашата оригинална турбо ДЕЛ БРОЈ пред Купување * Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени) * За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас!за Jaguar XF Sportbrake CC9 [20122014] Имот 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Jaguar XF _J05_, CC9 [20082015] Салон 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Jaguar XJ NNA_ [20092017] Салон 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Land Rover Discovery МК IV [20092017] SUV 3.0 ТД 2993ccm 245 HP 180 KW (Дизел) за Land Rover Range Rover Sport LS [20052013] SUV 3.0 ТД 4x4 2993ccm 245 HP 180 KW (Дизел)Клучни Карактеристики ОЕМ спецификации случајност за да се обезбеди совршена fitment на поврзани делови Материјал квалификација за трајни и сигурна употреба МултиДисциплина тестови, како рамнотежа, домување издржливост, тркалото се вчита граници, изолирање, итн...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.