• Новинка
Vj32 / RF5C13700 / VDA10019 turbo споделя пръстен дюзи, турбини за Mazda MPV DI II LW 100 KW 136 HP 2002

Vj32 / RF5C13700 / VDA10019 turbo споделя пръстен дюзи, турбини за Mazda MPV DI II LW 100 KW 136 HP 2002

резултат:
BGN 115.20
BGN 109.00 -5 %

Брой продукти
Налично


VJ32 / RF5 C13700 / VDA10019 турбо делови од турбина Млазницата прстен За Mazda MPV II ДИ LW 100 KW 136 КС 2002
Турбополнач Дел Број : VJ32 / VDA10019 / RF5 C13700 / VAA10019 / RHF4 V

Подробности

Височина На Продукта:
5
6-годишно:
2004,2003,2005,2002
Широчина На Елемента:
8
специални характеристики:
двигател
Друг Номер:
VDA10019 RF5C13700
Настаняване на превозното средство:
турбокомпресор на двигателя
Държава / регион на производство:
Китай (Континентален)
Тегло На Продукта:
0.5
За Марки Автомобили / Модели:
Мазда
Дължина На Продукта:
10
Преносимото Номер Детайли:
RF5C13700
Вид На Материала:
желязо к18
Производствен Номер Детайли:
RHF4V VJ32
Модел На Mazda:
6
Гаранция:
12 месеца
Материал:
желязо к18
Детайл № 1:
RHF4V VJ32
Детайл № 2:
VDA10019 RF5C13700
Детайл № 3:
RF5C13700
тип 1:
сопловое пръстен на турбокомпресора
тип 2:
turbo chra / turbo Сопловое пръстен
ПОДХОДЯЩ ЗА:
За турбонагнетателя Mazda MPV II DI
Подходящ за 2-ма души:
за Mazda 6 CiTD / MPV II

Избор на купувачи

Турбо за Jaguar XF 3.0 D за Land-Rover Discovery IV за TDV6 778400 ляв 180kw V6 EURO V 2993 ccm, 211/245 с. л. 778400

606.40 -10 % BGN 546.00

Турбо за Jaguar XF 3.0 D за ЗемјиштеRover Discovery IV Турбополнач TDV6 778400 Лево 180kw V6 ЕУРО V 2993 кзм, 211 / 245 КС 778400Апликација за Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 155 KW, 211 КСза Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 177 KW, 241 КСза Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Jaguar XF Sportbrake CC9 3.0 D 2012 / 092014 / 04 2993 кзм, 177 KW, 241 КСза Jaguar XF Sportbrake CC9 3.0 D 2012 / 092014 / 04 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Jaguar XJ X35_, _J12_, _J24_ 3.0 V6 D 2009 / 102016 / 12 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 2009 / 092016 / 12 2993 кзм, 180 KW, 245 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 2009 / 092016 / 12 2993 кзм, 200 KW, 272 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 SDV6 2009 / 112016 / 12 2993 кзм, 188 KW, 256 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 4x4 2010 / 052016 / 12 2993 кзм, 155 KW, 211 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2009 / 092013 / 03 2993 кзм, 180 KW, 245 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2011 / 062013 / 03 2993 кзм, 188 KW, 256 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2012 / 082013 / 03 2993 кзм, 183 KW, 249 HPза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД V6 4x4 2010 / 052013 / 03 2993 кзм, 155 KW, 211 КС Турбо Модел : GTB1749 VK GTB17 V Турбо Дел Број & ОЕМ Број : AX2 Q6 K682 CA, AX2 Q6 K682CAAX2 Q6 K682 CB, AX2 Q6 K682БЛАГАЈНИЧКИТЕ02 C2 C40364,LR013202,LR021272LR029915,LR049590,LR0563697784005005 S, 7784005005 S, 77840057784005004 S, 7784005004 S, 77840047784005003 S, 7784005003 S, 77840037784005001 S, 7784005001 S, 77840017784000001, 7784000003,77840000047784000001, 7784000003,77840000047784000005,7784000005,778400 Забелешка * Имајќи Тип : Journal Имајќи * Галантерија : ќе го добиете она што можете да видите во сликите токму * Овој турбо не вклучуваат Електрични Actuator * ве Молиме потврдете ја вашата оригинална турбо ДЕЛ БРОЈ пред Купување * Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени) * За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас!за Jaguar XF Sportbrake CC9 [20122014] Имот 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Jaguar XF _J05_, CC9 [20082015] Салон 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Jaguar XJ NNA_ [20092017] Салон 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Land Rover Discovery МК IV [20092017] SUV 3.0 ТД 2993ccm 245 HP 180 KW (Дизел) за Land Rover Range Rover Sport LS [20052013] SUV 3.0 ТД 4x4 2993ccm 245 HP 180 KW (Дизел)Клучни Карактеристики ОЕМ спецификации случајност за да се обезбеди совршена fitment на поврзани делови Материјал квалификација за трајни и сигурна употреба МултиДисциплина тестови, како рамнотежа, домување издржливост, тркалото се вчита граници, изолирање, итн...

Turbo CHRA 54399700071 54399700072 турбинен касета 03G253014TV 03G253014M BV39-0071 за VW Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSU

192.00 -21 % BGN 152.00

Турбо CHRA 54399700071 54399700072 турбина кертриџ 03 G253014 TV 03 G253014 M BV390071 за "ФОЛКСВАГЕН" Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSUТурбополнач Дел Број : 54399880071 54399880071 5439 988 0071, 54399700071 54399700071 5439 970 0071, 03 G253014 T / 03 G253014 TX / 03 G253014 TV, BV390071 BV39071, 54399880072 / 54399700072, 54399880072 / 54399700072, 03 G253014 M / 03 G253014 MX / 03 G253014 MV, BV390072 BV39072

BV43 282004A470 28200-4A470 турбокомпресор chra основната Turbo касета за KIA Sorento 2.5 CRDi 125Kw D4CB 2500 ccm 2006

BGN 176.00

BV43 282004 A470 282004 A470 Турбополнач chra кор Турбо кертриџ за KIA Sorento 2.5 CRDi 125 Kw D4 CB 2500 кзм 2006Турбополнач Дел Број : 53039880144 53039700144 53039880122 53039700122ОЕМ Број : 282004 A470 282004 A470 282004 A470 FF 282004 A470 FF1.За KIA Sorento 2.5 CRDI D4 CB

За 2000-2006 MITSUBISHI PAJERO III 3.5 V6 GDI ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0335

52.77 -28 % BGN 38.00

** **Наместо Дел # : MD369189;MN153036;MN163401ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Нов истински WH80099 HX35 Hx40 Turbo комплекти за ремонт на турбокомпресор Dongfeng Cummins 6BT 6CT L340 L360 L375

BGN 80.00

НОВИ ВИСТИНСКИ HOLSET HX35 HX40 CUMMIN*S 6 BT 6 CT L340 L360 L375 Турбо ТурбополначПоправка Колекции WH80099 Бренд : HOLSETДел NO : WH80099 Производителот : HOLSET WUXICN(HOLSET ФАБРИКА ВО WUXI КИНА) за Апликација : HX35 HX35 W HX40 HX40 W Турбо Турбополнач на CUMMINS 6 BT 6 CT L340 L360 L375 мотор Пакет : картон плик(280mm210mm20mm) Бруто тежина : 0.5 КГ

За 2000-SUZUKI WAGON R+ ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0328

49.34 -27 % BGN 36.00

** **Наместо Дел # : 1821357 B01;1821360 G01; 1821383 E10;1821383 E11ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Универсален фланец Т3 Vband корпус на турбината високоефективен сачмен лагер turbo с детайла компресорно колело, за използване в гражданската тунинг

BGN 942.40

Ова е Универзална T3 прирабница со Vбенд Vband турбина домување , ве молиме бидете сигурни дека вашиот мотор ќе одговара на оваа универзална T3 прирабницатоа Не се користи за Orignal моторот на вашето, ова е T3 страната турбина Домување, ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат...

Нов сопловой околовръстен турбокомпресор VNT K04V 53049700032 53049880032 AXD балансирана турбина за vw T5 Превозвачът 2.5 TDI 2002

104.00 -5 % BGN 99.00

Нови Млазницата прстен турбополнач VNT K04 V 53049700032 53049880032 AXD избалансирани турбина за "фолксваген" T5 Транспортерот 2.5 TDI 2002Турбополнач Дел Број : 53049880032 / 53049700032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

За 2003 2004 KIA SHUMA 1.8 ламбда-сонда кислородните сензори DOX-1177 0K2AB18861

53.71 -27 % BGN 39.00

** **Наместо Дел # : DOX1177 0 K2 AB18861ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За 1999-2009 MITSUBISHI Galant 3.8 L кислороден сензор GL-24656 1588A147 MD315175 MD330259 234-4656

53.82 -28 % BGN 39.00

** **ДЕЛОВИ : 1588 A147, MD315175, MD330259, MD331887, MD333993, MD339641, MD345230, MD357265, MD365016, MN158759, MN158916, MN163492, MR507387, MR578113ПРИМЕНА : CHRYSLER SEBRING 20012005 DODGE STRATМИЦУБИШИ DIAMANTE 19992004 МИЦУБИШИ ECLIPSE 20002012 МИЦУБИШИ GALANT 19992009 МИЦУБИШИ MONTERO 19952006 МИЦУБИШИ MONTERO СПОРТ 19971999 МИЦУБИШИ OUTLANDER 20072015 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Garrett turbocharger основната GT1749V 756047 753556 касета 0375K9 0375K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 HP DW10BTED4

176.00 -21 % BGN 139.00

Гарет турбополнач core GT1749 V 756047 753556 кертриџ 0375 K9 0375 K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС DW10 BTED4Турбополнач Дел Број : 7560475005 S 7560475004 S 7560475002 S 7560470004, Турбополнач CHRA Кертриџ, Турбополнач CHRA Кертриџ Јадро, Турбо CHRA Кертриџ Јадро, DW10 BTED4, CHRA за Гарет GT1749 V, 7560475005 S 7560479005 S 7560475004 S 7560475002, 7560470004 7560470002 7535560002, 0375 K9 0375 K8 9662301280, 7560471 7560472 7560473 7560474 7560475, 7535561 7535562 7535563 7535564 7535565, 7535566 7535567 7535568 7535569 75355610Кертриџ за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Citroen C 5 II 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 307 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 308 2.0 HDi 136 КС FAP Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2007 Година Кертриџ за Peugeot 407 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 508 2.0 HDi 140 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Октомври 2010 Кертриџ за Пежо 607 2.0 HDi FAP 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : Јануари 2000 до 2009 Dez

За 2010-2014 LEXUS RX350 кислороден сензор GL-24400 89465-47080 234-4400

61.50 -28 % BGN 44.00

** **Наместо Дел # : GL24400,2344400, 8946547080АПЛИКАЦИИ : LEXCT200 H 20112016 LEXRX350 20102015 LEXRX450 H 20102015 TOYOTA HIGHLANDER 20112016 TOYOTA PRITOYOTA PRIV 20122016 ТОЈОТА СИЕНА 20152016 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

Нов турбокомпресор HX55 3590044 3590045 4024967 Turbo за Cummins ISM11 M11 11L 370HP

478.40 -11 % BGN 426.00

Турбополнач Спецификации Турбо Модел HX55 ОЕМ БР 3590045,4024967,3800471,3800471 RX,3803938,2834419 Дел НЕ.3590044,3788312,3593606,3593607,3536995,3536996,4039173,4046031 Апликација возило Trcuk опремени со Cummins ISM ISME ISM11 Апликација мотор Cummins ISM ISME ISM11 11 L 370 HP Бруто тежина(КГ) од 21kgr...

CT12 17201-64050 / 17201 64050 жило на патрона на турбонагнетателя за Toyota Lite Ace Town Ace 2CT 2.0 L

BGN 176.00

CT12 1720164050 / 17201 64050 Турбополнач кертриџ core за Тојота Лајт Аце Градот Аце 2 CT 2.0 L Турбо ChraТурбополнач Дел Број : 1720164050 / 17201 64050 / 1720164050 За Тојота Лајт Аце 2 CT 2.0 L За Тојота Градот Аце 2 CT 2.0 L

Turbo касета GT1749V 767835/755373 turbo core 755042 CHRA 860129 за Opel Vectra C 1.9 CDTI / Opel Zafira B 1.9 CDTI

BGN 176.00

Турбо кертриџ GT1749 V 767835 / 755373 турбо core 755042 CHRA 860129 за "Опел" Vectra C 1.9 CDTI / "Опел" Zafira Б 1.9 CDTIТурбополнач Дел Број : 7678355001 S 7550425003 S 7550425002 S 7553730001, 7678355001 S 7553731, 7528140001 7400800002, 7528141 7400802, 740080, 752814, 767835, 55195787 55193105 55205179 93192073, 93183681 55196858 5860031 860074Croma,Stilo,Astra,Vectra,Zafira,Signum,Моторот : Z19 DT 1.9 ТД 120 HP 2004

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.