• Новинка
Auto rebuild parts GT1544V 753420 Garrett turbocharger cartridge 750030-0002 740821-0002 за Ford Mondeo III 1.6 TDCi

Auto rebuild parts GT1544V 753420 Garrett turbocharger cartridge 750030-0002 740821-0002 за Ford Mondeo III 1.6 TDCi

резултат:
BGN 176.00
BGN 139.00 -21 %

Брой продукти
Налично


Авто обнова на делови GT1544 V 753420 Гарет турбополнач кертриџ 750030-0002 740821-0002 за Ford Mondeo III 1.6 TDCi
Турбополнач Дел Број : 753420-5005 S / 753420-5004 S / 753420-0002 / 753420-0003 / 753420-0004 / 0375 J6 / 0375 J7 0375 J8 / 11657804903 / Y60113700 G / 9660641380 9663199280 / 9650764480 / 9654128780 / 9656125880 9657248680 / 9657531880 / 750030 / 740821 / 750030-0002 / 740821-0002 / 740821-0001 / 753420-2 / 750030-2 / 740821-2 / 740821-1 / 753420-4 / 3 M5 Q6 K682 AK / 3 M5 Q6 K682 AE / 753420 / 740821

Подробности

208-та година:
2014,2015
Тегло На Продукта:
1.5
специални характеристики:
двигател
Преносимото Номер Детайли:
9656125880 9657248680 / 9657531880 / 750030 / 740821
Настаняване на превозното средство:
турбокомпресор на двигателя
Производствен Номер Детайли:
gt1544v 753420
Държава / регион на производство:
Китай (Континентален)
Друг Номер:
753420-4 / 3M5Q6K682AK / 3M5Q6K682AE / 753420 / 740821
За Марки Автомобили / Модели:
Пежо
Височина На Продукта:
15
Широчина На Елемента:
15
Вид На Материала:
желязо к18
Дължина На Продукта:
16
Модел Peugeot:
208
Гаранция:
12 месеца
Материал:
желязо к18
Детайл № 1:
gt1544v 753420
Детайл № 2:
9656125880 9657248680 / 9657531880 / 750030 / 740821
Детайл № 3:
0375J6 / 0375J7 0375J8 / 11657804903 / Y60113700G
тип 1:
turbo kit / turbo core
тип 2:
turbo chra / turbo касета
ПОДХОДЯЩ ЗА:
за Citroen Berlingo 1.6 HDi 109HP
Подходящ за 2-ма души:
753420-4 / 3M5Q6K682AK / 3M5Q6K682AE / 753420 / 740821

Избор на купувачи

Turbo CHRA 54399700071 54399700072 турбинен касета 03G253014TV 03G253014M BV39-0071 за VW Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSU

192.00 -21 % BGN 152.00

Турбо CHRA 54399700071 54399700072 турбина кертриџ 03 G253014 TV 03 G253014 M BV390071 за "ФОЛКСВАГЕН" Touran 1.9 TDI 105 HP BLS BSUТурбополнач Дел Број : 54399880071 54399880071 5439 988 0071, 54399700071 54399700071 5439 970 0071, 03 G253014 T / 03 G253014 TX / 03 G253014 TV, BV390071 BV39071, 54399880072 / 54399700072, 54399880072 / 54399700072, 03 G253014 M / 03 G253014 MX / 03 G253014 MV, BV390072 BV39072

Адаптер съединител за BOV за двигателя на Ford Mustang 2.3 T и Edge, 2.0 T. Алуминиева сплав. Да Не се повреди маркуч на вашия автомобил

BGN 323.66

Опис на производот : HKS BOV КОНЕКТОР ADPATER ПОЛНЕЊЕ(НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ HKS)1.Одговара Ford Mustang 2.3 Т и Работ 2.0 T мотор2.Заштитете го вашиот Турбо...

CT12 17201-64050 / 17201 64050 жило на патрона на турбонагнетателя за Toyota Lite Ace Town Ace 2CT 2.0 L

BGN 176.00

CT12 1720164050 / 17201 64050 Турбополнач кертриџ core за Тојота Лајт Аце Градот Аце 2 CT 2.0 L Турбо ChraТурбополнач Дел Број : 1720164050 / 17201 64050 / 1720164050 За Тојота Лајт Аце 2 CT 2.0 L За Тојота Градот Аце 2 CT 2.0 L

Пръстен на накрайника на турбонагнетателя 49135-07302 49135-07300 VNT 49135-07100 4913507302 за Hyundai Santa FE 2.2 CRDI 05 - D4EB 150HP

104.00 -5 % BGN 99.00

Турбополнач Млазницата прстен 4913507302 4913507300 VNT 4913507100 4913507302 за Hyundai Santa FE 2.2 CRDI 05 D4 EB 150 HPТурбополнач Дел Број : 4913507302 / 4913507300 / 4913507100, 4913507302 / 4913507300 / 4913507100, 49135 07302 / 49135 07300 / 49135 07100,2823127800 турбина млазницата прстен 28231 27800 , 2823127800 турбо , за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,Мотор : D4 EB Капацитет : 2188 кзм Моќност : 150 КС , TF035 Турбо Променлива VNT Млазницата ПрстенПогодни за : Турбо млазницата прстен за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 150 HP D4 EB 2005

Нов истински турбокомпресор KINGTURBO GT25 1118010-F298 Turbo за камион ФОТОН CA4DF2-14 4.8 L 103KW

446.40 -11 % BGN 397.00

Турбополнач Спецификации Турбо Модел GT25 / KT2546 / JP60 A ОЕМ БР Дел БР 1118010F298 Апликација возило FOTON Камион Примена на моторотCA4 DF214 4.8 L 103 KW Бруто тежина(KG) 7.5 кг Пакет големина(CM) 262226 Забелешка 1 Масло за подмачкување САМО Забелешка 2 1.Дихтунзи поставува и работата прирачник придружува со турбополнач БЕСПЛАТНО!!! 2.ВИСТИНСКИ KINGTURBO бренд,направени од страна на Jiangsu Hengshang Висока Технологија.

BV39 54399880029 пръстен на накрайника на турбонагнетателя 54399700029 turbo 03G253019K 03G253019KX CHRA за Audi A3 1.9 TDI (8P/PA) BLS

104.00 -5 % BGN 99.00

BV39 54399880029 турбополнач Млазницата прстен 54399700029 турбо 03 G253019 K 03 G253019 KX CHRA за Audi A3 1.9 TDI (8 P / АП) BLSТурбополнач Дел Број : BV39029 , bv39048 vnt турбо млазницата прстен , 54399880048 / 54399880048 5439 988 0048, 54399700048 54399700048 5439 970 0048, 03 G253019 J / 03 G253019 JX / 03 G253019 JV, 54399880029 / 54399700029, 5439 988 0029 / 5439 970 0029, 54399880029 / 54399700029 / 03 G253019 K, 03 G253019 KX / 03 G253019 KV VNT турбина со променлива геометрија Одговара за : Млазницата прстен за Audi A3 1.9 TDI (8 P / АП) Мотор : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за Седиште Леон 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јули 2005 Млазницата прстен за "Шкода" Octavia II 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за "Фолксваген" Caddy III 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за "Фолксваген" Passat B6 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004 Година Млазницата прстен за "Фолксваген" Touran 1.9 TDI Моторот : BLS Изгради : од Јануари 2004

Турбо за Jaguar XF 3.0 D за Land-Rover Discovery IV за TDV6 778400 ляв 180kw V6 EURO V 2993 ccm, 211/245 с. л. 778400

606.40 -10 % BGN 546.00

Турбо за Jaguar XF 3.0 D за ЗемјиштеRover Discovery IV Турбополнач TDV6 778400 Лево 180kw V6 ЕУРО V 2993 кзм, 211 / 245 КС 778400Апликација за Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 155 KW, 211 КСза Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 177 KW, 241 КСза Jaguar XF _J05_, CC9 3.0 D 2009 / 032015 / 04 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Jaguar XF Sportbrake CC9 3.0 D 2012 / 092014 / 04 2993 кзм, 177 KW, 241 КСза Jaguar XF Sportbrake CC9 3.0 D 2012 / 092014 / 04 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Jaguar XJ X35_, _J12_, _J24_ 3.0 V6 D 2009 / 102016 / 12 2993 кзм, 202 KW, 275 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 2009 / 092016 / 12 2993 кзм, 180 KW, 245 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 2009 / 092016 / 12 2993 кзм, 200 KW, 272 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 SDV6 2009 / 112016 / 12 2993 кзм, 188 KW, 256 КСза Land Rover Discovery 4 во IV ЛА 3.0 ТД 4x4 2010 / 052016 / 12 2993 кзм, 155 KW, 211 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2009 / 092013 / 03 2993 кзм, 180 KW, 245 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2011 / 062013 / 03 2993 кзм, 188 KW, 256 КСза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД 4x4 2012 / 082013 / 03 2993 кзм, 183 KW, 249 HPза Land Rover Range Rover Sport LS 3.0 ТД V6 4x4 2010 / 052013 / 03 2993 кзм, 155 KW, 211 КС Турбо Модел : GTB1749 VK GTB17 V Турбо Дел Број & ОЕМ Број : AX2 Q6 K682 CA, AX2 Q6 K682CAAX2 Q6 K682 CB, AX2 Q6 K682БЛАГАЈНИЧКИТЕ02 C2 C40364,LR013202,LR021272LR029915,LR049590,LR0563697784005005 S, 7784005005 S, 77840057784005004 S, 7784005004 S, 77840047784005003 S, 7784005003 S, 77840037784005001 S, 7784005001 S, 77840017784000001, 7784000003,77840000047784000001, 7784000003,77840000047784000005,7784000005,778400 Забелешка * Имајќи Тип : Journal Имајќи * Галантерија : ќе го добиете она што можете да видите во сликите токму * Овој турбо не вклучуваат Електрични Actuator * ве Молиме потврдете ја вашата оригинална турбо ДЕЛ БРОЈ пред Купување * Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени) * За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас!за Jaguar XF Sportbrake CC9 [20122014] Имот 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Jaguar XF _J05_, CC9 [20082015] Салон 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Jaguar XJ NNA_ [20092017] Салон 3.0 D 2993ccm 275 HP 202 KW (Дизел) за Land Rover Discovery МК IV [20092017] SUV 3.0 ТД 2993ccm 245 HP 180 KW (Дизел) за Land Rover Range Rover Sport LS [20052013] SUV 3.0 ТД 4x4 2993ccm 245 HP 180 KW (Дизел)Клучни Карактеристики ОЕМ спецификации случајност за да се обезбеди совршена fitment на поврзани делови Материјал квалификација за трајни и сигурна употреба МултиДисциплина тестови, како рамнотежа, домување издржливост, тркалото се вчита граници, изолирање, итн...

Нов истински WH80099 HX35 Hx40 Turbo комплекти за ремонт на турбокомпресор Dongfeng Cummins 6BT 6CT L340 L360 L375

BGN 80.00

НОВИ ВИСТИНСКИ HOLSET HX35 HX40 CUMMIN*S 6 BT 6 CT L340 L360 L375 Турбо ТурбополначПоправка Колекции WH80099 Бренд : HOLSETДел NO : WH80099 Производителот : HOLSET WUXICN(HOLSET ФАБРИКА ВО WUXI КИНА) за Апликација : HX35 HX35 W HX40 HX40 W Турбо Турбополнач на CUMMINS 6 BT 6 CT L340 L360 L375 мотор Пакет : картон плик(280mm210mm20mm) Бруто тежина : 0.5 КГ

Самосвальный клапан за Subaru Impreza MY 01 нататък, включително 2009 GR STI ! Алуминиева Сплав! Двухпоршневой! Саванини високо качество

BGN 237.12

Спецификација : 1 Применлив модел : Субару Impreza 2001 година наваму, вклучувајќи 2009 ГР СПИ2.Заштитете го вашиот Turbo3.Aluminiu Легура4.Лесно да се инсталира5...

Garrett turbocharger основната GT1749V 756047 753556 касета 0375K9 0375K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 HP DW10BTED4

176.00 -21 % BGN 139.00

Гарет турбополнач core GT1749 V 756047 753556 кертриџ 0375 K9 0375 K8 9662301280 CHRA за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС DW10 BTED4Турбополнач Дел Број : 7560475005 S 7560475004 S 7560475002 S 7560470004, Турбополнач CHRA Кертриџ, Турбополнач CHRA Кертриџ Јадро, Турбо CHRA Кертриџ Јадро, DW10 BTED4, CHRA за Гарет GT1749 V, 7560475005 S 7560479005 S 7560475004 S 7560475002, 7560470004 7560470002 7535560002, 0375 K9 0375 K8 9662301280, 7560471 7560472 7560473 7560474 7560475, 7535561 7535562 7535563 7535564 7535565, 7535566 7535567 7535568 7535569 75355610Кертриџ за Citroen C 4 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Citroen C 5 II 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 307 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 308 2.0 HDi 136 КС FAP Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2007 Година Кертриџ за Peugeot 407 2.0 HDi 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Јануари 2004 Година Кертриџ за Peugeot 508 2.0 HDi 140 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : од Октомври 2010 Кертриџ за Пежо 607 2.0 HDi FAP 136 КС Моторот : DW10 BTED4 Изгради : Јануари 2000 до 2009 Dez

Безплатна Доставка Турбокомпресор 8972402101

399.98 -17 % BGN 332.00

За Испорака : 1.Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и контакт информации се точни и коректни 2.Се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака ,превозот време ќе биде многу се надеваа на логистичка компанија и локалните клиенти или давачки...

Turbo касета GT1749V 767835/755373 turbo core 755042 CHRA 860129 за Opel Vectra C 1.9 CDTI / Opel Zafira B 1.9 CDTI

BGN 176.00

Турбо кертриџ GT1749 V 767835 / 755373 турбо core 755042 CHRA 860129 за "Опел" Vectra C 1.9 CDTI / "Опел" Zafira Б 1.9 CDTIТурбополнач Дел Број : 7678355001 S 7550425003 S 7550425002 S 7553730001, 7678355001 S 7553731, 7528140001 7400800002, 7528141 7400802, 740080, 752814, 767835, 55195787 55193105 55205179 93192073, 93183681 55196858 5860031 860074Croma,Stilo,Astra,Vectra,Zafira,Signum,Моторот : Z19 DT 1.9 ТД 120 HP 2004

Универсален фланец Т3 Vband корпус на турбината високоефективен сачмен лагер turbo с детайла компресорно колело, за използване в гражданската тунинг

BGN 942.40

Ова е Универзална T3 прирабница со Vбенд Vband турбина домување , ве молиме бидете сигурни дека вашиот мотор ќе одговара на оваа универзална T3 прирабницатоа Не се користи за Orignal моторот на вашето, ова е T3 страната турбина Домување, ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат...

K04V 53049880032 пръстен накрайник на турбокомпресора Turbo променлива геометрия VNT за VW T5 Превозвачът 2.5 TDI 96Kw 130HP AXD 2003-2005

104.00 -5 % BGN 99.00

K04 V 53049880032 Турбополнач млазницата прстен Турбо Променлива геометрија VNT за "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2.5 TDI 96 Kw 130 HP AXD 20032005Турбополнач Дел Број : 53049880032 / 53049700032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

0258017215 0280017071 0258017024 сензора за кислород, за 2010-2014 VOLKSWAGEN GOLF

132.26 -28 % BGN 95.00

** **Наместо Дел # : 0258017014,2345100, 2345112,0258017351,2345115 17014 17351 ПРИМЕНА : AUDI A3 20102013 ФОЛКСВАГЕН БУБА 20062014 ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 20102014 "ФОЛКСВАГЕН" JETTA 20092015 "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT 20042005 "ФОЛКСВАГЕН" TOUAREG 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

Turbo parts GTC1446VMZ 803955 Сопловое пръстен VNT 03L253014AX турбина за VW Crafter 136 HP 100 Kw и 2.0 TDI CSLB 2010

105.60 -5 % BGN 100.00

Турбо делови GTC1446 VMZ 803955 Млазницата Прстен VNT 03 L253014 AX турбина за "ФОЛКСВАГЕН" Crafter 136 КС 100 Kw 2.0 TDI CSLB 2010Турбополнач Дел Број : 8039555005 S 8039555003 S 8039550005 8039550003 803955 03 L253014 A 03 L253014 AX 03 L253014 AVЌе одговара на следните модели : Кертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.0 TDI 136 КС Моторот : CKTC CSLBКертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.0 TDI 109 КС Моторот : CKTB

BV43 282004A470 28200-4A470 турбокомпресор chra основната Turbo касета за KIA Sorento 2.5 CRDi 125Kw D4CB 2500 ccm 2006

BGN 176.00

BV43 282004 A470 282004 A470 Турбополнач chra кор Турбо кертриџ за KIA Sorento 2.5 CRDi 125 Kw D4 CB 2500 кзм 2006Турбополнач Дел Број : 53039880144 53039700144 53039880122 53039700122ОЕМ Број : 282004 A470 282004 A470 282004 A470 FF 282004 A470 FF1.За KIA Sorento 2.5 CRDI D4 CB

Турбо касета KP35 54359700011 54359700012 за Renault Kangoo Twingo Megane Clio Modus, Scenic 1.5 dci

176.00 -21 % BGN 139.00

Турбо кертриџ KP35 54359700011 54359700012 за Рено Kangoo Twingo Megane Clio Сценско Модус 1.5 dci 54359700029 54359700033Турбополнач Дел Број : 54359700012 / 54359880012 / 54359980029 / 54359700029 / 54359700029 / 54359700029 / 8200392656 / 8200478276 / 7701476880 / 54359880012 / 54359700012 / 54359880033 / 54359700033 / 54359880033 / 54359700033 / 5435 988 0033 / 5435 970 0033 / 54359880011 / 54359700011 / 5435 988 0011 / 5435 970 0011 / 54359880011 / 54359700011 8200507852 / 8200507852 / 7701476891 / 54359880029 / 54359700029 / 54359700012 / 54359880012 / 54359880029 / 54359700012 / 54359880012 / 54359880029

За 1999-2009 MITSUBISHI Galant 3.8 L кислороден сензор GL-24656 1588A147 MD315175 MD330259 234-4656

53.82 -28 % BGN 39.00

** **ДЕЛОВИ : 1588 A147, MD315175, MD330259, MD331887, MD333993, MD339641, MD345230, MD357265, MD365016, MN158759, MN158916, MN163492, MR507387, MR578113ПРИМЕНА : CHRYSLER SEBRING 20012005 DODGE STRATМИЦУБИШИ DIAMANTE 19992004 МИЦУБИШИ ECLIPSE 20002012 МИЦУБИШИ GALANT 19992009 МИЦУБИШИ MONTERO 19952006 МИЦУБИШИ MONTERO СПОРТ 19971999 МИЦУБИШИ OUTLANDER 20072015 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За периода 2004-2006 Acura TL кислороден сензор GL-24367 36532-RDJ-A01 36532-RGL-A11 36532-RJA-004

59.58 -28 % BGN 43.00

** **Наместо Дел # : GL24367,2344355, GL24355 , 2344367, 36532PZAL01, 36532РКАA51, 36532RCJA01, 36532RDJA01, 36532RGLA11, 36532RJA004, 36532RKB004АПЛИКАЦИИ : АКУРА MDX 20032006 АКУРА РЛ 20052008 ГОДИНА АКУРА TL 20042006 ХОНДА СПОГОДБА 20032007 ГОДИНА ХОНДА ГРАЃАНСКИ 2003 ХОНДА ОДИСЕЈА 20052010 ХОНДА ПИЛОТ 20052008 ГОДИНА ХОНДА RIDGELINE 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За 2000-SUZUKI WAGON R+ ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0328

49.34 -27 % BGN 36.00

** **Наместо Дел # : 1821357 B01;1821360 G01; 1821383 E10;1821383 E11ПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Безплатна доставка на второ място с двигател 1kzte KNZ130 LandCruiser с turbo-charger двигателя 1KZTE KNZ130 17201-67040

415.98 -17 % BGN 345.00

1993 Toyota Runner со 1 KZTE, KNZ130 Мотор 1996 Toyota Land Cruiser со 1 KZTE, KNZ130 Мотор За Испорака : 1.Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и контакт информации се точни и коректни 2.Се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака ,превозот време ќе биде многу се надеваа на логистичка компанија и локалните клиенти или давачки...

Нов сопловой околовръстен турбокомпресор VNT K04V 53049700032 53049880032 AXD балансирана турбина за vw T5 Превозвачът 2.5 TDI 2002

104.00 -5 % BGN 99.00

Нови Млазницата прстен турбополнач VNT K04 V 53049700032 53049880032 AXD избалансирани турбина за "фолксваген" T5 Транспортерот 2.5 TDI 2002Турбополнач Дел Број : 53049880032 / 53049700032, 53049880032 / 53049700032, 5304 988 0032 / 5304 970 0032, 070145701 E / 070145701 EX / 070145701 EV

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.