• Новинка
Аноректальная патологична модел Аноректальный хемороиди, анален свищ крек болест модел Аноректальные медицински учебни помагала

Аноректальная патологична модел Аноректальный хемороиди, анален свищ крек болест модел Аноректальные медицински учебни помагала

резултат:
BGN 149.90
BGN 97.00 -35 %

Брой продукти
Налично


Забелешка : ако ви треба повеќе Медицински наставата модел, ве молиме погледнете на овој линк :
Аноректална патолошки модел Аноректална Хемороиди Анална fistula Попуштат болест модел Аноректална Медицински наставни материјали
модел големина : 19*11*11 CM

Подробности

Предмет на:
Медицинската Наука
търговска марка:
PLLCUTE
Номер На Модела:
D79

Избор на купувачи

До bix/CPR280 CPR Training Model пълнофункционален имейл манекен за CPR

BGN 779.20

Опис На ПроизводотBIX / CPR280 CPR Обука Модел Целосна Функционална Електронска CPR ManikinВрши StardАХА (Американската Асоцијација за Срце) 2005 упатство за CPR и ECCПредметБрој На Модел НаМатеријалМедицински наукиBIX / CPR280ПВЦКарактеристикиСимулација стандард отвори дишните патишта,2...

До bix-CK817 перикардиальный пункция Внутрисердечный инжектиране на тренировъчен манекен MQ157

BGN 1828.19

Опис На ПроизводотBIXCK817 Перикардна Пункција intracardiac Вбризгување на обука manikinПерикардна Пункција и Endocardial Инјектирање МоделКарактеристики : 1.Моделот е во спушта clinostatism со мека текстура, вистинското чувство и реални изглед.2...

Прозрачни млечни зъби чередующаяся модел, модел на растеж на детските зъби, модел от 5 до 9 години на детски зъби

BGN 120.80

Увоз кристал лепак систем 5 до 9 години млеко заби наизменични модел се Покаже од 5 до 9 години бебешките заби и постојаните заби микроб развој...

Патологична матката и яйчниците анатомическая човешки модел дамски медицинска Анатомия на учебния комплект

BGN 58.67

Производ Точка : на грлото на Матката и Јајниците Анатомски Модел за Човекови Женски Медицински АнатомијаГолемина : 23x18x12cmМатеријал : ПВЦФункција : 1.Овој модел е погоден за употреба во акушерството / акушерство, midwifery, Здравјето на Жените и Мајчинската Грижа центри, генерален анатомски студија од страна на студентите или за пациентот образование / демонстрација цели.2.Тоа е идеален за клинички екранот и едукација на потрошувачите.3.Овој модел е направен од висококвалитетни ПВЦСекој Обид за Едно Парче!

Пункция на централна вена до bix-L68B и канюла модели G110

BGN 980.98

Опис На ПроизводотBIXL68 B централна вена пункција и канила моделCentral VenoCatheterization СимулаторСпецификацииНа cervicular вени се исполнети со црвени simulative крв за внатрешни jugular вена и subclavical вена puncturing употреба...

Разширено компютърно управляван възрастен манекен CPR, манекен ACLS, мъжки манекен CPR

BGN 1104.00

Напредни Компјутерски Контролирани Возрасни CPR manikin, ACLS manikin, машки Манекен CPRВовед : Производот е на Американската Асоцијација за Срце (АХА) 2005 Меѓународни cardiopulmonary реанимација (CPR) & Итни Кардиоваскуларни Заштита (ECC) упатства стандарди, пионер во развојот на специјализирани cardiopulmonary реанимација за универзал, социјалните и здравствените установи, здравствените системи обука во употреба на економски VI генерација на нови производи, неговата форма е повеќе совршен, повеќе моќни, повеќе удобен операција на водечките производи.Стандард : Американската Асоцијација за Срце (АХА) 2005 Меѓународни cardiopulmonary реанимација (CPR) & Итни Кардиоваскуларни Заштита (ECC) Водич СтандардОперација : се симулираат пациентот пробудување преку прва помош со мерките на срцето притисок и устата да ја устата за дишење.Штом пациентот пробудувања, вратот артерија и срце се опорави pulsate континуирано, неговата зголемена учениците се намали во нормала.Специјалност : На CPR поставите покажува операција е точно или не, преку нејзините displayer : сигнал за индикација, со дигитална индикација, мерењето, јазик индикација и одделение за печатење.Карактеристики : компјутер контролира1...

ENOVO умален модел на скелета, череп медицинско изкуство използва модел на костите на черепа и костите на черепа

40.80 -9 % BGN 37.00

Употребата на еколошки мат ПВЦ материјал, колку што е можно повеќе да се одразува автентичноста на човечката глава коски, производот е употребата на младите черепот примероци беа намалени моделот примероци.Производ мувла е направен од 5 Cr Ni Mn Mo VSCa челик користење на прецизност ЦПУ обработка, колку што е можно за да се осигура точноста на различни черепот логото черепот коска шиење јасна и реална, черепот дното mandible, совршен облик на нд фино штелување на сениор професор на Централно Академија за Ликовна Уметност да ги задоволи стандардите на уметностПроизвод големина е 92 мм долго x 99 mm * 71 мм широк удобен за носење

SOARDAY стоматологичен подготовка на модел на зъбите на Стоматологичната практика модел на подмяна на зъбите

BGN 78.40

Стоматолошки Подготовка Заби Модел Стоматолог Пракса Модел Заби Заменливи Големина : 6cm*7.5 cm*3cm Сите предмети ќе биде предаден според адресата која сакате да ја остави, ве молиме бидете сигурни дека адресата е точно...

12439 CMAM-ANATOMY01 в пълен размер мъжки раздел таза анатомическая модел, 4 част, мъжки / дамски модел > модели на таза

BGN 164.78

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

До bix-CK819 абсцес на черния дроб и пункция на гръдния кош тренировъчен манекен MQ161

BGN 2675.41

Опис на производот BIXCK818 Торакална празнина затворени дренажа обука manikin Торакална празнина затворени дренажа обука модел Карактеристики : 1.Електронски стандардизирани пациентот се земе падина decubitмека текстура, се чувствуваат вистински, слика lifelike изглед; 2.Анатомска структура е точна, clavicle, sternum, јазот помеѓу рамка, ребро може да биде очигледно допир; 3...

До bix-L67A Swan-Ganz периферна Централна Виена пункционная канюла Manikin MQ156

BGN 1426.88

Опис На ПроизводотBIXL67 A SwanGanz Периферните централна вена пункција канила manikinПериферни пункција и централна вена пункција и канила manikinПериферни пункција, central venocatheterization симулаторКарактеристики : 1...

Анатомическая модел на колянна става в реален размер 1/2 анатомическая модел на скелета на човека медицинска Анатомия за обучение на медицинските науки

BGN 31.31

Производ Објект : 1 / 2 Живот Големина На Коленото Заеднички Анатомски Модел Човечки Скелет Медицински АнатомијаГолемина : 12x12x23cmМатеријал : ПВЦБоја : Слика ПокажуваФункција : 1.Овој модел е дизајниран како визуелни помагала за наставата на анатомија и физиологија курсеви.2.Им помага на студентите да ја разберат морфологија и изградба на коленото заеднички.3.Покажува сите на коленото функции и надворешни анатомски структури.4.Овој модел е направен од висококвалитетни ПВЦСекој Обид за Едно Парче!

12488 CMAM-HEART12 модел на образование на кръвоносната система на човек със сърце от 2 части

BGN 412.78

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

Зубоврачебное Проучване Зъб Прозрачна Възрастен Патологична И Болезнена Модел На Зъбите

58.29 -35 % BGN 38.00

Забелешка : ако ви треба повеќе Медицински наставата модел, ве молиме погледнете на овој линк : Карактеристики : Едно Парче Дентална патологија на Модел на Овој Учебни патологија Модел ...

Предварителна Делукс модел на мозъка на ПВК, силно Подробни модел на мозъка анатомия

BGN 238.40

Напредни ПВЦ Мозокот Модел,Анатомски Модели на МозокотКарактеристики : 1 Моделот се состои од церебрална hemispheres, корпус callosum, insula, lenticular јадро,caudate јадро, ventricular систем и мозокот матични и други 15 компоненти, и да покажена церебрална хемисфера, внатрешни капсула, ventricular систем, diencephalon, cerebellumи brainstem midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови, како и други мозокотструктури2...

12446 CMAM-ANATOMY08 в пълен размер жена тазовия орган раздел анатомическая модел, 4 част, анатомични модели > модели на таза >> женски

BGN 119.98

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

ISO Half Body CPR manikin, манекен за обучение за първа помощ

BGN 520.00

Економски Половина Тело CPR Обука Manikinпрва помош за обука атаротИтни Обука Manikin1.се обезбедат основни CPR операција практика;2.инфлацијата обука : повеќе вентилација начини : уста на уста, торба вентилмаска за уста,механичка вентилација, градите ќе се зголеми кога вентилација се врши правилно;3.надворешни градите компресија : на manikin карактеристики важно анатомски обележја, да може ефективно да го учат и практикуваат надворешни hest компресија; тоа вклучува rib кафез, jugular рецка, sternum и xiphoid процес;4...

До bix-HS8 въртящата ръка пункция лъчевата артерия медсестринская модел W149

BGN 1444.72

Опис На ПроизводотBIXHS8 Rotatable Радијална Артерија Пункција Рака старечки модел Овој модел може да се симулира артерија haemospasia, артериска вбризгување и артериска трансфузија под simulative артерискиот крвен притисок...

85 см анатомическая модел на човешки гръбначен стълб гъвкав гръбначен стълб, костите на краката медицинско обучение

BGN 82.08

Производ Објект : 85 CM Анатомски Модел на 'рбетниот Столб Флексибилни' рбетниот Столб, Со Нога КоскиГолемина : 78x24x15cmМатеријал : ПВЦБоја : Слика ПокажуваФункција : 1.Овој модел Покажува сите главни карактеристики на секоја од 'рбетот, вклучувајќи го и' рбет, нервен корен, 'рбетен артерија, интервертебралните дискови,' рбетниот кратката процес и ' рбетен столб, бедрената коска.2.Овој модел е направен од висококвалитетни ПВЦСекој Обид за Едно Парче!

Ротатабельная Радиална модел ръкохватка на пункция на артерия (Медицинска модел) до bix-HS8 W138

BGN 1444.72

Опис На ПроизводотRotatable Радијална Артерија Пункција Рака Модел(медицински модел) BIXHS8Овој модел може да се симулира артерија haemospasia, артериска вбризгување и артериска трансфузија под simulative артерискиот крвен притисок...

12440CMAM-ANATOMY02 в естествена големина на женски таз раздел анатомическая модел, 3 част, анатомични модели > мъжки / дамски модел >> дамски модел

BGN 164.78

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.