• Новинка
10 бр. / лот автомобилният цифров датчик за налягане на въздуха в гумите тестер за измерване налягането на въздуха в гумите PSI, BAR, KPA инсталиране на LCD дисплей с подсве?

10 бр. / лот автомобилният цифров датчик за налягане на въздуха в гумите тестер за измерване налягането на въздуха в гумите PSI, BAR, KPA инсталиране на LCD дисплей с подсве?

резултат:
BGN 60.80
BGN 58.00 -5 %

Брой продукти
Налично

10pcs/многу Нов Автомобил Дигитални Гуми Мерач Пневматик Воздушен Притисок Мерка Тестер PSI БАР KPA Поставување LCD Дисплеј Со светлина За Авто Мото Карактеристики : Оваа Мини Гуми Притисок Мерач со лесен-за-читање LCD екран, се користи за следење на вашите пневматик притисок, а со тоа проширување на гуми живот, зголемување на ефикасноста на искористувањето на горивото и обезбедување на ваша безбедност.Тоа е погоден за мерење на гуми воздушен притисок на автомобили, мотоцикли,итн. LCD екранот дисплеј со позадинско осветлување за лесно читање Три единици на располагање : PSI, KPA, ЛЕНТАТА за Мали преносни дизајн, лесно да се одржи и да работат на Точни и брзи за мерење, сигурен за употреба Со анти-пропадна гумена рачка Прирачник за вклучување/исклучување и автоматско исклучување за заштеда на енергија LED светло во мерач на млазницата, лесен за употреба дури и во текот на ноќта Карактеристики : Мерен опсег : 5.0-100 PSI; 0.35-7.00 БАР Точност : ±1 PSI Резолуција : 0.5 PSI Единица : PSI, KPA, БАР се Прикаже : 22 * 12mm позадинско осветлување на LCD боја : Сина Батерија : 1 x CR2032 за гуми колосек, 3 x LR44 за LED(не се вклучени) Материјал : ABS & гума Боја : Жолта & црна Забелешка : оваа ставка без мало поле

Подробности

Диаметър На Циферблата:
1.9 Инча И По-Долу
Номер На Модела:
1
търговска марка:
ХУАНЬЦЗЮАНЬ
Тип На Дисплея:
Цифров
Максимален Обхват На Измерване:
50-99 паунда на квадратен инч

Избор на купувачи

Цифров Сензор Автомобилни Гуми Мини Преносим Датчик За Налягане На Въздуха В Гумите На Автомобили Автоинструменты Монитор За Налягането В Гумите На Автомобили Ка?

8.70 -54 % BGN 4.00

Карактеристики : Четири единици : Psi, kpa, бар, kg / cm2 Висока прецизност и повторување Зачувај гас, се прошири гуми живот со правилен притисок...

1бр HVLP дюза регулатор часовник регулатор за регулиране на налягането на въздуха опашка манометър, боя спрей регулатор

BGN 19.02

Прилагодете го притисокот опсег од 010 BAR доза страна навој 1 / 419 надворешни тема внатрешната нишка 1 / 419 заб ги собереш пиштол од страна на нишката...

1/8 NPT Air Compressor хидравличен манометър 0-60 PSI Back Mount Worldwide Store

6.78 -26 % BGN 5.00

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!!060 PSI воздушен притисок мерач со 1.5" се соочуваат.Овој мерач има 1 / 8" NPT машки теми кои излезе врати на колосек.Врвен квалитет мерач направени со црна челик случај и хром пред рамки.Со број ознаки на 0,10,20,30,40,50,60 psi.Спецификации : Материјал : ЧеликПритисок Опсег : 060 PSIDial Плоча Дијаметар : 1.5"Теми : 1 / 8" NPTБоја : Црна&Сребро.Пакетот вклучува : 1 x Воздушен Притисок Мерач

Регистратор на данни за температура и влажност на въздуха Huato S500-TH с функция за печат в реално време

BGN 320.00

Детален Опис На ПроизводотВоведHUATO Дигитални температура и влажност logger е широко се користат вомедицинската индустрија, електронската индустрија, прехранбената индустрија, транспортиндустрија, метеоролошки индустрија, текстилната индустрија, HVACладење, file management, земјоделски истражувања, биохемијалабораториски, како и туристичката индустрија и храна и пијалаци за бизнис.Ние веруваме HUATO инструменти и метри може да ги задоволи вашите разнибарања совршено.Карактеристики Голем LCD дисплеј, температурата и влажноста на воздухот се покажа истовремено...

2.5 Mpa, Абсолютни 25bar, изход mV, доставка 1.5 mA/5Vdc, OEM датчик за налягане, маслонаполненный, бленда от неръждаема стомана 316L

BGN 25.60

КарактеристикиСтандардна големина Ø19*5.0 mm Силиконското масло исполнет 316 L не ' Рѓосувачки челик дијафрагматаОписиНа JF103 piezeoresistive притисок сензор е еден од најважните економски верзија...

Манометър за налягане на въздуха 4 бр./лот 2.4 бара налягане в гумите монитор гуми манометър капака на сензора е индикатор 3 цвят на очите сигнал

BGN 2.86

Карактеристики : Гуми Притисок Монитор Вентил Матични Капа Сензор Индикатор 3 Боја на Очите Сигнализација Најновите 100% Сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Chromed Метал Круг Стил : 2.4 PSI Одговара на било стандардна големина постојните вентилот на гумата матични Визуелно ве предупредува кога гумата притисок е низок да помогне да се избегнат предвремени гуми носат или blowouts од подпреголеми гуми Индикација : Зелена покажува дека гумата притисок е нормален...

I2C SI1145 UV IR Visible Sensor GY1145 6pin Header Light Breakout Board Module

7.15 -2 % BGN 7.00

Опис : На SI1145 е нов сензор од Si Labs со калибрирани УВ сензори елемент кој може да се пресмета УВ Индекс Тоа е дигитален сензор кој работи во текот I2 C така само за било микроконтролор може да го користат...

Горещ преносим тест на налягането на въздуха в гумите манометър дръжка автомобил на автомобил, мотоциклет тестер гуми химикалка сребро 5-50 паунда на квадратен инч ?

BGN 1.26

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетЛесен за употреба и складирање со лесен и пренослив пенкало облик дизајнПритисок во гас млазницата која може да се измери на гуми притисок.Обезбедува брз, едноставен метод да се провери гуми притисок.Мерен опсег : 550 PSI , 0.53.5 КГ, 50350 KPAЕкранот спектар на притисок : 300 PSIСпецификацииПредмет Тип : Гуми Воздух Presure Guage ПенМатеријал : Алуминиум легура+ABSТежина : околу.9gДолжина : Околу.8.5 cmБоја : Случајни Боја Количина : 1pcAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

1/4 BSP 120PSI предпазен клапан за понижаване на налягането на компресора въздушен регулатор предпазен съобщение

2.83 -29 % BGN 2.00

Опис : Воздушниот компресор безбедност олеснување вентил е воздушниот притисок генерирање уред На воздушниот компресор безбедност олеснување вентил се користи за да им помогне на нудење на дејството на гасот и да се обезбеди заштита Главно се користи за преостанатите две одделение воздушниот компресор заштита на Критични апликации на притисок цевки, садови под притисок Материјал : Месинг Со 1 / 4" 10 KG BSP тема Должина : (прибл.) 43mm / 1.7" Притисок : 1 MPA Количина : 1pcAnswer : ___________________________ Note : сигурносен вентил инсталиран на отворено треба да се преземат соодветни заштитни мерки за да се спречи дожд, магла, прашина, рѓа, кал и друга нечистотија инвазивни вентил и празнење цевка, кога на животната средина е под нула степени centigrade, antifreeze треба да ги преземат неопходните мерки за да се обезбеди сигурносен вентил сигурност...

M10*62mm 220V Поли Propy сензор за нивото на водата е течността, работещи мини поплавковый прекъсвач ZP6210 2A1

283.20 -5 % BGN 269.00

Плови Switch ZP6210 2 A1M10*62mm 220 V Мини Тип Поли Propy Ниво на Водата во Течна Сензор Плови Switch Датум Скенирање 1 A1 2 A1 Max Контакт Оценка 10 W 50 W Max Префрлување Напон 100 VDC 220 VDCМакс Префрлување Струја 0.5 А 1.5 Макс Дефект Напон 220 VDC 300 VDC Max Носат Отпор 1.0 3.0 Макс Контакт Отпор 100 mΩ 100 mΩ Температура Оценка 10~+85°c 10~+85°c Плови Топката Материјал П P П P Рамен Тело Материјал П П+GF П П+GFРаботи На Принцип(Со помош на магнети за индукција пролет switch )A...

Датчик за налягане 4 20 ma, доставка на 9-30V, сензор 16MPa/160bar, G1 / 4, точност 0.5%, части от неръждаема стомана 316L намоченные, ниска цена

64.00 -5 % BGN 61.00

Карактеристики CE сообразност Силиконското масло исполнет Обратна поларитетот заштита од не ' Рѓосувачки челик 316 L wetted деловиJF302+ серија е базирана и подобрување на JF302...

100psi, 12V, 0.5-4.5 V, NPT1/8 внос Керамичен сензор за налягане предавател за масло, гориво дизел въздух газ налягане на водата

BGN 21.60

Спецификации : Brand new притисок сензор 304 од не ' Рѓосувачки челик тело.Текст : 0100 psi(Мерач на Притисок); Излез : 0.54.5 V линеарна напон излез...

Магнитен сензор за скорост MSP6729

BGN 40.00

Магнетни Брзина Сензор MSP6729 Опис на ПроизводотPicu до MSP675Picu до MSP676Picu до MSP677Picu до MSP678MSP6729ги собереш 3034572ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИОбјектот Пикап Должина Тема Должина Доведе Должина Тема Големина Вежба ГолеминаMSP675 3.125" (79) 2.75"(70) 7.00" (178) 5 / 818 UNF2 A 37 / 64MSP676 5.0" (127) 4.625" (118) 12.00" (305) 5 / 818 UNF2 A 37 / 64MSP6719 2.375" (60) 2.00" (51) 6.00" (152) 5 / 818 UNF2 A 37 / 64MSP6720 3.875" (98) 3.50" (89) 4.50" (114) 5 / 818 UNF2 A 37 / 64MSP6729 2.70" (69) 2.25" (57) 72.0" (1829) 3 / 824 UNF2 A .332MSP6730 1.70" (43) 1.25" (32) 72.0" (1829) 3 / 824 UNF2 A .332MSP6731 4.0" (102) 3.55" (90) 72.0" (1829) 3 / 824 UNF2 A .332Масло Притиснете.СензорСензор на температура на 1 / 2 NPT,98°CСензор На Температура На 3 / 8",98°CСензор На Температура На M16x1.5,98°CТемп...

Професионален Цифров Икономически манометър 15.000 psi сензор и измерване на диференциално налягане бар мм hg. супена inHg kpa мбара

BGN 172.64

Овој висок квалитет на Професионални Дигитални Manometer дека мерките Мерач на Притисок мерка на притисок, со оглед на амбиенталниот притисок , и Диференцијални Притисок мерка на разликата меѓу две притисоци .Оваа Manometer има 11 притисок единици кои се избор за Империал и Метрички во различна област : in Hg,фту 2 O,Ozin 2 ,k Pa,Kgcm 2 ,mm Hg,psi,in H 2 O,бар,mbar(hpa),mmh 2 О .Оваа Manometer е идеален за HVAC / R техничари мерење на притисок,Медицинска опрема,Компјутерски периферни уреди,Пневматски контроли.Карактеристики : Преносни Дигитален Мерач& Диференцијални Притисок метар 11 мерни единици : бар, оз 2 , psi, k Pa, in Hg, mbar, mm Hg, kgcm 2 , in H 2 O, фту 2 O, cm H 2 O Високо прецизни мерења; точност е во ±0.3% на целосна Достапни 4mm негативни и позитивни метал црево приклучете се Одржи функција замрзнува тековната читања Проверка Min, Max, Рекорд Карактеристики Надопсег, индикација, со порака за грешка се Прикаже притисок промена од основната линија Сино осветлување функција работи за темна се Автоматско исклучување дека може да биде исклучен Збирен време покажува во снимањето период PC интерфејс достапни за вистински timedownload Напојува со 6pcs AAAbatteries индикатор за слаба батеријаСпецификации : Опсег и Резолуција : psi : ±15.000 ; 0.001 k Pa : ±103.42 ; 0 .01 mm Hg : ±775.7 ; 0.1 Кг / cm 2 : ±1.055 ; 0.001 mbar(hpa) : ±1034.2 ; 0.1 бар : ±1.034 ; 0.001 во H 2 O : ±415.20 ; 0.01 mm H 2 O : ±10546 ; 1 во Хг : ±30.5 ; 0.001 ft H 2 O : ±34.6 ; 0.001 мл / инчен 2 : ±240.00 ; 0.01 Точност : ±0.3% на целосна скала на 25° Повторливост : ±0.2% ~ 0.5% од целосна Линеарност / Hysteresis : ±0.29% ~ 1% од целосна скала во Комбинација Точност : ±1.0% на целосна Време на Одговор : 0.5 вториот Повлечи & Цевки : 4mm повлечипортокалова цевка 500mm долг ( вклучени во собата ) Компензира темп...

Сензор за налягане 0.5 4.5 V, доставка 5V, сензор 16MPa/160bar, 1/4 NPT точност 0.5%, части от неръждаема стомана 316L намоченные, нисък cos

64.00 -5 % BGN 61.00

Карактеристики CE сообразност Силиконското масло исполнет Обратна поларитетот заштита од не ' Рѓосувачки челик 316 L wetted деловиJF302+ серија е базирана и подобрување на JF302...

1Pc Mini Ключодържател LCD Digital Car Tire air Pressure Gauge Motorcycle Auto Test Tool with cell lithium battery Brand New

6.14 -19 % BGN 5.00

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетЗголемување на ефикасноста на искористувањето на горивото, животната средина пријателски.Keychain, лесно да се носат.LCD дисплеј за лесна за читање.Четири единици : Psi, kpa, бар, kg / cm2.Висока прецизност и повторување.Зачувај гас, се прошири гуми живот со правилен притисок.Прирачник за вклучување / исклучување и автоматско исклучување.Спецификации : Материјал : инженерство на пластика.Мерен опсег : 3150 PSI или 0.2010.0 бар или 20999kpa или 0.2010.0 kg / квадратен сантиметарПоддржано од : мобилен литиум батерија (вклучени)Големина : 6cm x 3.2 х 1,5 см.Боја : ЦрнаПакетот Вклучува : 1pc Дигитални Гуми Воздушен Притисок

WX-5032L36 Аргон CO2 измерване на налягане регулатор разходомер и регулатор на МИГ TIG заваряване заваряване AC36V отопление на CO2 заваряване экранированная

BGN 104.00

WX5032 L36 Аргон CO2 Притисок Метар Регулатор на Проток метар Регулаторот МИГ TIG Заварување Заварување AC36 V Греење CO2 Заштитените Заварувањекарактеристики : Материјал : Фалсификување на бакар / chrome позлатен Бакар топлина + високомоќ топлинска цевка, внатрешниот циклус греење, греење должина 1.8 метри, целосно се обезбеди јаглерод двооксид топлина...

Диаметър на циферблата 65 мм,4 цифров LCD дисплей, 0-25Mpa G1 / 4, метален корпус, захранван с батерии интелигентни Цифров манометър

BGN 49.60

Притисокот мерач со LCD дисплеј, со нула расчистување, осветлување, on / off копче, единици да се промени,нисконапонски аларм и други функции, операцијата е едноставен, лесно да се инсталира.Спецификација : Притисок Опсег : 0250 BAR / 25 Mpa / 3600 PSI;На точноста : 1%FS;Долгорочна Стабилност : 0.5%FS / година;Преоптоварување на капацитетот : 150%FSНапојување : 3 V (две тројно А батеријата)На животниот век на батеријата : 1224 месециSamping фреквенција : 2 пати / вторДисплеј : 4 дигитални LCDСветлото боја : белаМерење медиум : гас / вода / маслоРаботна Температура : 20℃70℃Конектор Материјал : 304 SSШел : 304 SSДругиот Тип : може да се прилагодиЕлектрична Заштита : En61326Притисок Конектор : G1 / 4Функции : светлото,on / off,единици се менува,нула расчистувањеПакетот вклучува : 1 x Дигитален Мерач на Притисок1 x англиски Упатство1,Ќе се околу 1015 работни дена преку eПакет кој само може да се достави до некои земји,како што е руската Федерација и сад итн,ќе ги преземе околу 2560 дена преку Кина Пост Воздух Mail со следење на бројот на светот,но понекогаш на задоцнување ќе се случија на сметка на викендите,лошите временски услови,одмор итн,па ве молиме да бидете трпеливи...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.