• Новинка
Пеперуда бродирана мотив лейси плат тапицерия scrapbooking довършителни мин Венеция Лента довършителни апликация Renda за занаяти 25yd/T1294

Пеперуда бродирана мотив лейси плат тапицерия scrapbooking довършителни мин Венеция Лента довършителни апликация Renda за занаяти 25yd/T1294

резултат:
BGN 54.38
BGN 48.00 -12 %

Брой продукти
Налично

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн. Спецификација (приближно) : Материјал : Полиестер Големина : Прибл. најголем 43mm/1.69" инчи, 1 двор=91cm се Должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : W hite Пакет се Вклучени : 1 X 25 метри трим

Подробности

Вид На Продукта:
Дантела
Украса:
Дантела
Характеристика:
Щадящи Околната Среда, Е Водно-Разтворим Продукт
Материал:
100% Polyester
Техника:
Бродирана
Ширина:
Approx.the widest 43mm/1.69 inches
Номер На Модела:
Лейси Довършителни T1294
Тип Тъкани:
Полиестер / Плат
Цвят:
Бял
Тип:
Бродирана
Секс:
за жени
Материал:
Полиестер / Плат
Размер:
Approx.the widest 43mm/1.69 inches, 1 yard=91cm
За:
Кърпа, костюм

Избор на купувачи

Безплатна доставка ръчно изработени от вълнен филц за тепане 50 г зелен Чай е идеално в игольчатом войлоке 01

BGN 9.60

Висок квалитет, со природен сјај, Може да се користи за да се игла felting и влажни felting Игла чувствува, за производство на животински влакна, природни tufting ефект...

Безплатна доставка! 10 ярда / офертите павлинье перо павлинье перо натурален ролка нарязани ленти за украса на рокли 10-15 см горещ

BGN 31.98

Бесплатен превозот! 10 двор / тендери на опашот на пердув паун пердув природен тек се намали панделки за декорација фустан 1015 см топлаБоја : ПриродноГолемина : 46 инчи / 1015cmКоличина : 10 дворСтил : Декоративни, сценски претстави , на СемејствотоАко ви треба други елементи, можете директно да дојде до мојата продавницабојаЛа imagen que muestra en nuestra tienda se toman един база en el producto verdadero...

Безплатна доставка 4x8CM, 400pcs a lot blank kraft paper hang tag, САМ gift tag/custom clothing printed tag/shape cutting labels/brand

26.88 -7 % BGN 25.00

Материјал : 350gsm kraft хартијаГолемина : 4x8cmБоја : како на сликатаПразно дизајн, можете да привлече што ви се допаѓа на неа.(На кол.на дупчење дупка е 4mm.)

1 бр нов мини преносими домакински удобен бод електрическа Ръчна шевна машина подарък VHI67 T10

18.00 -22 % BGN 14.00

1 КОМПЈУТЕР Нови Мини Преносни апарати за Домаќинство Корисна Бод Електрични Рачни Машина за Шиење ПодарокОпис 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на моќта на една голема МашинаДури и sews преку Тексас Поправки Деликатни Ткаенини како свила напојува Батерија (користи 4 АА батерии не се вклучени)...

Коледна серия 144шт смесени коледни декоративни копчета облекла craft scrapbooking копчета за шиене материал в насипно състояние

15.97 -12 % BGN 14.00

======= Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница! =======Опис На ПроизводотМатеријалBackelite,сликарствоБојаМешани како слика(мешани случаен избор,811 форми)Количина144pcs / многуОколу Големина26mm ~35mmКонверзија1 инч = 2.54 см 1cm= 0.393 инченТочка Бр.B01m005УпотребаСе користи за облека,дома декор,накит,чанти,свадба,scrapbooking одлуки и hanmade занаети.Други Божиќ копчиња : Други Препорачуваат КопчињаПакети : Ние се големо внимание во пакување секој детал да се обезбеди безбедно испорака за вас .Затоа ве молиме проверете пакетот пред да потпишете за да го добијат, ако тоа е скршен или оштетен, може да се направи рекорд со превозникот...

jusHomey 200 бр. преливащи Крило на ангел апликация двустранен лъскава тъкан Криле на Купидон деколтета scrapbooking парти декор

17.26 -7 % BGN 16.00

Големина На : pprox.35*28*1mm; Боја : бела; злато; Материјал : Сатен; Облик : Ангел Крило (Двојно страна); КОЛИЧИНА : 200 компјутери / многу...

Декоративни Копчета И Дървени Копчета Албум За Изрезки От 12 Мм С Висококачествена Цветна Перлена Пуговица Страничната Риза Метална Тока С Пет Нокти

BGN 42.88

започнетекрајотПроизвод перформанси и предности : според клиентите барања во различни деликатна тока врежани површината модели и бренд лого, заедно со различни површински третман методи, може да се прилагодат за различни производ бои...

Двустранна симетрия бял памук ажурная бродерия лейси плат приятелски към кожата мека лятна рокля лейси плат RS712

BGN 22.08

дворИме на производ : памук, чипка ткаенинаТкаенина Ширина : 130cmТкаенина Боја : бела offПакет : 1 ДворовиФункција : Сите Видови На Облека,Фустан,ЕденПарче,Свадба Фустан, Свадба Декорација итн.

(5 ярда/бр) висококачествено бродирани Африканска тюлевая лейси бяла Африканска френска чиста лейси плат с пайети Royal blue

150.21 -43 % BGN 86.00

Добредојдовте на њу џерси СРЕЌЕН ШОПИНГ БАЗАВовед : На Tulle Чипка Ткаенина Е голема класа на везови чипка, ќе имаат убави и посебен модел може да биде со свој значење за дизајн кога е во процес на производство...

Кристалното стъкло е 5040 мъниста Rondelle 6 мм, 8 мм, оранжев цвят, блясък на скъпоценен камък за полилеи Accessary

4.32 -7 % BGN 4.00

Кристално Стакло 5040 Rondelle Монистра, 6 MM 8ММ Портокалова Боја Сјајот Камен За Лустерот AccessaryБоја КартичкаАко сакате голема сума, ве молиме договор со нас одеднаш!!!Ние ќе ви даде попуст цена~САД $ 12.0014.00 / многу многу многу многу многу многу многу пакет

ДИЗАЙНЕРСКИ ЧИСТА КОПРИНА ШИФОНОВАЯ ПЛАТ С ФЛОРАЛНИ ПРИНТОМ В ДВОРА

BGN 30.24

метар метар метар метар метар метар метар метарЗа продажба е 100% свила ткаенини, мала тежина и чиста, слики не го правда до овој луксузен ткаенина што може да се користат за различни намени...

Лилав цвят на 10 мм 720 бр./опаковане. кварцов кристал шлифован кристал кръгли мъниста, САМ мъниста завеса, стъклени топки за полилеи

72.00 -10 % BGN 65.00

Виолетова Боја 10мм 720pcs / пакет Кварцен Кристал Фацетирани Круг Монистра 5000 ,DIY Монистра Завеса , стаклени монистра за лустери Било друго бои што го сакате ,Кликнете на сликата или pls испрати бројот на боја картичка за нас .Ако сакате голема сума, ве молиме договор со нас одеднаш!!!Ние ќе ви даде попуст цена~

Нова пристигане! 10 бр 30-35 см / 12-14 инча естествени фазаньие пера, Amherst пилешки премахване на крайните пера

BGN 7.98

Нови пристигнување! 10 КОМПЈУТЕРИ 3035 cm / 1214 инчи природни pheasant пердуви, Amherst пилешко пердуви опашкаБоја : ПрироднаГолемина : 1214 инчи / 3035cmКоличина : 10pcsСтил : Декоративни, сценски претстави , на СемејствотоАко ви треба други елементи, можете директно да дојде до мојата продавницабојаЛа imagen que muestra en nuestra tienda se toman един база en el producto verdadero...

10 ярда / лот Безплатна доставка златна дантела бродерия водоразтворими дантелени пердета широка пола облекло декоративни аксесоари

15.49 -3 % BGN 15.00

Име на производ : Златна Круна чипка чипка работ Производ големина : широк (висок) 8.8 CM Боја опции : злато Материјал : метал и жица Употреба : прибор за облека headdress венчаница декоративни рачно изработени накит DIY

Паун зелен цвят 720 бр. / пакет 10 mm фасетиран Кристал полилей част от Accesary, САМ Rondelle мъниста

72.00 -10 % BGN 65.00

Peacoke Зелена Боја 720pcs / торба 10мм Кристал Фацетирани Лустерот Дел Accesary ,DIY Rondelle МонистраБоја КартичкаАко сакате голема сума, ве молиме договор со нас одеднаш!!!Ние ќе ви даде попуст цена~САД $ 12.0014.00 / многу многу многу многу многу многу многу пакет

Качеството на 150*100 см пролет и есен на мода лоскутная плат, сатен на цветя от плат, традиционна парчовая плат жакард парчовые тъкан

39.82 -7 % BGN 37.00

Функција : Име на Производ : жакард brocade ткаенини Материјал : Меша Малку подебели, погоден за Пролет &Есен облека,tilda,занаети шиење,крпеница,scrapbooking и други заеднички DIY проекти...

безплатна доставка на едро за продажба празен бял 350gsm хартиен етикет 2x4cm 1000 броя много DIY подарък етикет / облекло печатни етикети закача за печат на етикети

28.48 -5 % BGN 27.00

бесплатен превозот wholesales празен бел 350gsm хартија ознака2x4cm 1000 компјутери многу DIY подарок tag / облека печатени етикети висат ознака за печатењеДупчење дупка на ознаката е 3мм.

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.