• Новинка
розово илюзия вечерна рокля Scoop neck дълъг ръкав пайети почистване влак Е парти, Абитуриентски рокли роба де вечер плюс размер

розово илюзия вечерна рокля Scoop neck дълъг ръкав пайети почистване влак Е парти, Абитуриентски рокли роба де вечер плюс размер

резултат:
BGN 246.40
BGN 222.00 -10 %

Брой продукти
Налично


2016 година Розова Илузија Вечер Фустан Лажичка Вратот Долги Ракави Sequin Издржам Воз Партија Пром Фустани облека де соаре Плус Големина
ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТА
БОЈА ШЕМА
Ако не Можете Да Најдете Бои Што Сакате Во Опција,ве Молиме Слободно Контактирајте Ме !
КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ
Сите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува :
1.Целосна биста= __ cm
2.Половината = __ cm
3.Колковите= __ cm
4.Рамо до Подот =_cm
5. Рамо до рамо=_cm
6.Грб око/ Грб дупка=_cm
7.Bicep=_cm
8.Должина На Ракав
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?
A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно.
П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во право?
А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;
П : Може ли да цел овој фустан во различен стил/ткаенина/должина?
A : Ние би можеле да обичај се направи во согласност со детални барањето доколку промени поени се функционални. Таму ќе биде одреден клиент направени наплаќаат врз основа на детални сопствени направени барање
П : Ќе фустан изгледа токму како што се прикажани на сликите?
А : ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според сликата,па затоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.
П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина?
О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се. Проверка на реалните мерења во нашата големина на табелата и споредувајќи ги на вашиот сопствен мерењата пред ставање на вашата цел е на најдобар начин да се избегне големина грешки.Ако сте со нарачување custom-големина фустан, тоа е особено важно за да ја добиете вашата мерења точно во право. Добивање на професионално мери е најсигурен начин за да се обезбеди финален производ ќе достигне совршено прилагоден. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно. Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, не двоумете се да контактирате со нас.
П : Како за даночниот такса?
A : политика на доход се различни во различни земји,и не е под наша контрола, кои како customhouse ќе наплаќаат данок и такса,така што купувачот треба да си дозволи на даночно плаќање од страна на самите себе.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, обичай размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Дължина ръкав(см):
Пълен
Силует:
А-Линия
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Украса:
Beading, Пайети, Перли, Рюши, Панделки, Кристали, Апликации,Колани
Влак:
Стрелка С Форма На Влак
Стил Ръкави:
Редовен
Материал:
Полиестер, Ликра
Отвор на вратата:
Лъжичка
is_customized:
Yes
търговска марка:
kissbridal
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Тип Тъкани:
Шифон
Номер На Модела:
Вечерна рокля(LC38)
Талия:
Натурални
Стил:
вечерна рокля
Размер:
Standard size,custom made size or plus size.
Цвят:
Всеки цвят, който се избира от нашата диаграма цвят.
време на изпълнение на поръчката:
5-20 дни, време на поръчката спешкы около 3-5 дни.
време за доставка:
EMS
Цени на едро:
Търговия на едро и представител добре дошли на ниска цена.
направени по поръчка:
Разположение
Възрастова Група:
Възрастни
Тип Рокли:
вечерна рокля
Тип На Изображението:
Позоваването На Изображението

Избор на купувачи

Очарователен Halter Русалка Тъмно Син Сатен Вечерни Рокли

200.00 -25 % BGN 150.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Ever Pretty Mermaid Evening Dresses 2018 Vestido De Noche Avondjurken Gala Jurken Illusion Вечерни Дамски Рокли Выпускное Рокля

238.40 -10 % BGN 215.00

Препорачуваме Некогаш Убава Сирена Вечерни Фустани 2018 Vestido Noche De Avondjurken Гала Jurken Илузија Формално Жените Наметки Пром ФустанПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

NIXUANYUAN прост A Line вечерна рокля 2017 без презрамки Pleat Бял шифон вечерни рокли Рокля на майката 2017 дълги vestidos de noite

92.80 -9 % BGN 84.00

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Robe de soiree 2018 стягам ръкави с Кристал вечерна рокля vestido de феста рокли, абитуриентски рокли партия Шивач на поръчка

54.08 -8 % BGN 50.00

Големина На ТабелатаЗабелешки : 1,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2, ве Молиме овозможи мало прирачник за мерење на отстапување за податоци.3, на Овој оглас е за еден фустан само, други додатоци (ако има) не се вклучени.Напомена : Ова е фустан мерки, а не на телото.Ние ви препорачуваме да се измери вашиот секојдневен се облекуваат и да се споредат со нашите мерења да го избере најдобриот големина!Овој фустан може да се прилагодите, но треба да се зголеми трошоците $6, Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање...

JIERUIZE бордо дантелени апликации перли вечерни рокли с дълги ръкави, шапки вечерни рокли майката на булката Рокли плюс размер

110.40 -16 % BGN 93.00

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Секси Long Sleeve Official Evening Prom Party Dress Plus Size Robe Dubai Turkish Arabic Evening Dresses Рокли Марокански Кафтан 2018

281.60 -25 % BGN 211.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

Нов прием на 2018 червени вечерни рокли за жени V-образно деколте 1/2 ръкавите апликация сатен, съдът влак вечерна рокля годежен вечерна рокля

362.37 -29 % BGN 257.00

добредојдовте на нашата продавницаНови Пристигнување 2018 Црвено Формално Фустани за Жени V деколте, 1 / 2 Ракави Appliques Сатен Суд Воз Вечер Фустан Ангажман Партија GownНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Сапфировая Сватбена Облегалка Прозрачно Вечерна Рокля Шампанско Дълго Бордовое Злато Шампанско Лейси Апликация Вечерни Рокли Robe De Soiree

78.40 -8 % BGN 72.00

100% Реална Слика,висок крајот булчински превез,она што го гледате е она што ќе добиете,само од Сафир Свадба!Линија Долга вечер фустанБоја и големина : ве Молиме погледнете ги нашите големина на табелата кога се избере големината, ние може да обичај се направи фустан.Изберете "custom size"и оставете ги вашите детали мерки,или ќе го направи тоа како стандардна големина можете да изберете.Декорација : чипка,beaded,Жените без ракави линија пром фустан24 часа од нарачката поставени,промени на големината / боја и други барања не се прифатливи...

Чисто Back Шифон See Through A Line Дължина На Пода По Поръчка С Дълъг Ръкав, Официални Рокли За Сватба

BGN 504.00

E vening Фустани Формално Свадба GownСе изразат Испорака компанија Време Проверите на интернет, DHL Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.dhl.com Fedex Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.fedex.com UPSот Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.ups.com EMS Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе 47 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 68 дена www.ems.com ТНТ Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.tnt.com answer : ___________________________ Note : за Време на посебен празник како Кинески Фестивал Одмор,Национален Празник,превозот време ќе го малку подолго.Answer : ___________________________ Note : Ние прифаќа само делумна или целосна наплата за објектот дека има проблем поради нашето невнимание 1 Точка мора да се врати во рок од 7 дена од денот на прифаќање на испорака...

Бална рокля Къса реални снимки Треска Crystal V образно деколте официално облегалката на бала ръчно изработени мъниста вечерна рокля OL102922B

264.00 -5 % BGN 251.00

Бал Краток Вистински Фотографии Sliver Кристал V Вратот Формално Backless Матурска рачно изработени Beaded Партија се Облекуваат OL102922 B

Tanpell черно кух вечерна рокля жени лъжичка дантела ръкави глезена дължина на линията рокли обвита в дълги вечерни рокли, абитуриентски

82.46 -43 % BGN 47.00

Tanpell црна шупливи вечер фустан жените лажичка чипка ракави глуждот должина линија фустани обвиткан долго дипломирањето вечер gown

Популярни 2018 нови дамски рокли дълги апликация спагети презрамки Vestidos de fiesta облегалката официална вечерна рокля

292.16 -11 % BGN 260.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Популарни 2018 Нови Жените Пром фустани Долг Appliques Шпагети Ремени Vestidos де fiesta Backless Формално Вечер ФустанТкаениниTulleРазубавувањето AppliquesВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.КонтактиWhats App : +86 13218172080Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Rose Moda Red Mermaid Evening Dress V образно деколте и дантела с дълги вечерни рокли, официално вечерна рокля за Коледа 2018

294.40 -15 % BGN 250.00

Како да се направи кориснички цел : Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења / боја како имајте на ум кога се одржи редот...

2018 Нови постъпления дантела елегантни дълги Русалка вечерни рокли халат Soiree De Crystal вечерни рокли, официални и реални снимки LSX463

255.84 -15 % BGN 217.00

А Овој Фустан Имаме Во Парк !!! 100% Како Слики !!!Б Бојата може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани...

Розови Вечерни Рокли, Дълги Плюс Размер Сатен Бала Мъниста Рокля Vestido De Феста Бална Рокля Robe De Soiree Abendkleider 2017

283.20 -29 % BGN 201.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^* Ве молиме љубезно кажете ни ја вашата следниве мерки (1 инч =2.54 см) целосно биста =__инчи половината=__инчи колковите=__инчи брадавица да брадавица =__инчи рамо до рамо =__инчи должина рамо до биста=__инчи надворешниот нога =__инчи (од половината на подот со твоите shose на) height = __инчи(од врвот на главата до подот без shose) фустан во боја = __(можете да изберете боја од нашите боја шема) Плаќање PLS кликнете на "купи сега" копчето кога ќе го поставите некоја цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање, а вие може да остават порака во однос на мерењата и боја...

Елегантни 2018 черни рокли с дълги шарени 3/4 ръкави печат V-образно деколте Vestido Longo официална вечерна рокля сега

281.66 -15 % BGN 239.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Домот 2018 Црна Матурска Фустани Долг со Моделот 3 / 4 Ракави Печати V Деколте, Vestido Долго Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниOrganzaРазубавувањето Печати ШемаВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Cap къси ръкави вечерни рокли 2018 Секси Cutaway Sides beading кристали слонова кост Русалка дълги абитуриентски рокли CC433

223.36 -8 % BGN 205.00

Можеби Ќе СакатеКапа Кратки Ракави Вечерни Фустани 2018 Секси Фрак Страни Beading Кристали слонова коска Сирена Долго Матурска Партија Фустани CC4331.Цената означени на објектот е само продаваат во Акции, Големина и Боја.2...

CEEWHY Off the Shoulder Mermaid Evening Dresses with Crystal Prom Dresses Abendkleider Sequined Evening Party Dresses вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : виолетова големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Реална Снимка Русалка Вечерни Рокли С Модерен Аппликацией Къси Ръкави, Шапки С Къса Опашка Розова Вечерна Рокля И Дълги Рокли За Абитуриентски Бал

220.80 -30 % BGN 155.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Sexy Black Без Гръб Evening Dresses Long 2018 Robe De Soiree V Образно Деколте A Line Official Women Party Dress Prom Dresses

206.40 -10 % BGN 186.00

Се препорачуваСекси Црна Backless Вечерни Фустани Долг 2018 Облека Де Соаре V Вратот Линија Формално Жените Се Облекуваат За Партијата Пром ФустаниПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

2017 малка черна рокля, къси вечерни рокли с високо качество и луксозно мъниста Кристал отворена върти с дълъг ръкав официални вечерни рокли

BGN 254.40

Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница Имаме една фабрика Ние прифаќаме сопствени бои, custom sizes, или прилагодено дизајни...

CEEWHY с къс ръкав луксозни Русалка вечерни рокли с дълга рокля на бала Abendkleider зелени искри вечерни рокли с дълга вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : зелена големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Плаж 2018 вечерни рокли нови реални снимки Abendkleider наклон омбре шифон гънки линия дължина на пода дълги вечерни рокли, абитуриентски

200.00 -33 % BGN 134.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.