• Новинка
Rose Moda Red Mermaid Evening Dress V образно деколте и дантела с дълги вечерни рокли, официално вечерна рокля за Коледа 2018

Rose Moda Red Mermaid Evening Dress V образно деколте и дантела с дълги вечерни рокли, официално вечерна рокля за Коледа 2018

резултат:
BGN 294.40
BGN 250.00 -15 %

Брой продукти
Налично


Како да се направи кориснички цел :
Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења/боја како имајте на ум кога се одржи редот. Ви благодариме.
Боја На Графикон :
Фустан е наменска и може да се направи во било која боја од бојата на табелата во прилог подолу, или ако ви треба различни бои, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од продавачот.
Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења , сите наши фустани се лично прилагодена за вас од нула.
Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Подолу е само водич. Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан големина. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување . Мерка со undergarments слични на оние кои ќе носат со вашиот фустан, дали не се мерат во однос на другите облека.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Обичай Размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Отвор на вратата:
V-Образно Деколте
Вграден сутиен:
ДА
Стил Ръкави:
Колпачковый Ръкав
Реалните Изображения:
ДА
Влак:
Стрелка С Форма На Влак
Тип Тъкани:
Дантела
Материал:
Polyester
търговска марка:
Роза Мода
Номер На Модела:
дантелено вечерна рокля
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Украса:
Дантели, Апликации
Елемент На Модата:
Без облегалки
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Силует:
Тръба / Русалка
Талия:
Натурални
Цвят:
Бяло, Слонова Кост, Шампанско, Червен, Чернота, Пинк, Злато, Зелено, Направени По Поръчка
Размер:
US size 2, 4, 6, 8, 10, 12, custom made, plus size
Услугата Бързо Обслужване:
да вземат

Избор на купувачи

Секси Long Sleeve Official Evening Prom Party Dress Plus Size Robe Dubai Turkish Arabic Evening Dresses Рокли Марокански Кафтан 2018

281.60 -25 % BGN 211.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

Tanpell черно кух вечерна рокля жени лъжичка дантела ръкави глезена дължина на линията рокли обвита в дълги вечерни рокли, абитуриентски

82.46 -43 % BGN 47.00

Tanpell црна шупливи вечер фустан жените лажичка чипка ракави глуждот должина линија фустани обвиткан долго дипломирањето вечер gown

Чисто Back Шифон See Through A Line Дължина На Пода По Поръчка С Дълъг Ръкав, Официални Рокли За Сватба

BGN 504.00

E vening Фустани Формално Свадба GownСе изразат Испорака компанија Време Проверите на интернет, DHL Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.dhl.com Fedex Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.fedex.com UPSот Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.ups.com EMS Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе 47 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 68 дена www.ems.com ТНТ Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.tnt.com answer : ___________________________ Note : за Време на посебен празник како Кинески Фестивал Одмор,Национален Празник,превозот време ќе го малку подолго.Answer : ___________________________ Note : Ние прифаќа само делумна или целосна наплата за објектот дека има проблем поради нашето невнимание 1 Точка мора да се врати во рок од 7 дена од денот на прифаќање на испорака...

Линия едно рамо лъжичка дължина до пода дълги вечерни рокли с мъниста елегантна вечерна рокля с колан vestidos de fiesta SL-E240

158.40 -6 % BGN 149.00

Ткаенина Главниот Ткаенини : Tulle Боја Како сликовна претстава, или слободни да изберат Разубавувањето Beading Затворање Патент Состојба Сосема Нов Обичај прави Фустан Работното време за 1118 дена Големина Стандард НАС Големина 218 W Превозот Време ЕМС : за 714 работа дена Custom Size ТНТ / ПРЕГЛЕДИ : 35 работа дена големи димензии DHL : 3~7 работни денови • Стандардна големина на : • прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...

Aolanes вечерна рокля дълга апликация на цветя ръкав Porm Секси рокли Long Wedding Party Dress рокля 2017 Abendkleider реални снимки

560.38 -49 % BGN 286.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

H&S BRIDAL Блестящи Red с дълъг ръкав вечерна рокля 2017 пайети тюл черна вечерна рокля robe de soiree Evening Party Prom Dresses

430.40 -5 % BGN 409.00

H&S БУЛЧИНСКИ Светкавиот Црвено Долг Ракав Вечер Фустан 2017 Sequins Tulle Црна Вечер Gown облека де соаре Вечер Партија Пром Фустани​Напомена : 1...

AOLANES Vestido de noiva Cap ръкави пайети Русалка-дълга вечерна рокля зелени апликации с мъниста, кристали вечерни, абитуриентски рокли

878.53 -49 % BGN 448.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

JIERUIZE бордо дантелени апликации перли вечерни рокли с дълги ръкави, шапки вечерни рокли майката на булката Рокли плюс размер

110.40 -16 % BGN 93.00

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Красотата на Емили черни пайети и дълги вечерни рокли 2018 a line V образно деколте Половината ръкави с цип официални вечерни рокли вечерни рокли

129.57 -40 % BGN 78.00

Напомена : Сите големина земе со рака Мерење ќе биде од 1 до 3cm разлика од различен начин Големина на Табелата НИ Големина 2 4 6 8 10 12 14 16 инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 83 33.5 84 34.5 88 35.5 90 36.5 93 38 97 39.5 100 41 104 Половината 25.5 65 26.5 68 27.5 70 28.5 72 29.5 75 31 79 32.5 83 34 86 Колковите 35.75 91 92 36.7537.75 96 38.75 98 39.75 101 41.25 105 42.75 109 44.25 112 Шупливи до Подот 58 147 58 147 59 150 59 150 60 152 60 152 61 155 61 155 Плус Големина 14 W 16 W 18 W 20 W 22 W 24 W 26 W инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 104 43 109 45 114 47 119 49 124 51 130 53 135 Половината 25.5 68 36.25 92 38.5 98 40.75 104 43 109 45.25 115 47.5 121 Колковите 35.75 110 45 116 47.5 121 49.5 126 51.5 131 53.5 136 55.5 141 Шупливи до Подот 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155Мерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

Sexy Black Без Гръб Evening Dresses Long 2018 Robe De Soiree V Образно Деколте A Line Official Women Party Dress Prom Dresses

206.40 -10 % BGN 186.00

Се препорачуваСекси Црна Backless Вечерни Фустани Долг 2018 Облека Де Соаре V Вратот Линија Формално Жените Се Облекуваат За Партијата Пром ФустаниПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Русалка С Дълъг Ръкав Официална Вечерна Рокля Турски Арабски Вечерни Рокли С Кристали Vestido De Феста Azul Royal

254.40 -25 % BGN 191.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

Популярни 2018 нови дамски рокли дълги апликация спагети презрамки Vestidos de fiesta облегалката официална вечерна рокля

292.16 -11 % BGN 260.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Популарни 2018 Нови Жените Пром фустани Долг Appliques Шпагети Ремени Vestidos де fiesta Backless Формално Вечер ФустанТкаениниTulleРазубавувањето AppliquesВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.КонтактиWhats App : +86 13218172080Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Принцеса пухкави дантелени цветя във луксозни дълги жълти вечерни рокли днешно вечерна рокля 2018 Нов Vestido De Феста KC28

550.40 -26 % BGN 407.00

Почитувани Купувачот, orginal фабриката на овој фустан е Gongtinglisha Компанија,и ние сме агент на Gongtinglisha ,така и нашата фустан само иста како слика на 100% !!!!!!!Производ ФотографииПроизводство, ОбработкаГолеминаВраќање & НаплатаАко ние ги испратите на погрешна стил или погрешна боја, ние би можеле да ви вратат парите или reship...

BEPEITHY дълга вечерна рокля с V-образно деколте във форма на пръчки leaf секси рокля с отворен гръб 2017 бърза доставка

204.80 -35 % BGN 133.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^*Исто така, ќе се високо ценети дека можете да го напуштите вашиот measruement во цел порака(цел забелешка), така што можеме да го направиме и се облекуваат според големината ќе ни даде !!! можете да изберете слични НАС големина кога цел фустан, ние би сакале да знаете вашиот биста __ / / половината __ / / колковите __ / / висина __ / / пета висина__Вашето задоволство е наша долгорочна извршување и upmost загриженост...

CEEWHY Off the Shoulder Mermaid Evening Dresses with Crystal Prom Dresses Abendkleider Sequined Evening Party Dresses вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : виолетова големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Очарователен Halter Русалка Тъмно Син Сатен Вечерни Рокли

200.00 -25 % BGN 150.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Ever Pretty Mermaid Evening Dresses 2018 Vestido De Noche Avondjurken Gala Jurken Illusion Вечерни Дамски Рокли Выпускное Рокля

238.40 -10 % BGN 215.00

Препорачуваме Некогаш Убава Сирена Вечерни Фустани 2018 Vestido Noche De Avondjurken Гала Jurken Илузија Формално Жените Наметки Пром ФустанПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Руж За Розова Вечерна Рокля Русалка Абитуриентски Рокли Апликации На Дантела Вечерна Рокля Vestido De Феста

236.00 -20 % BGN 189.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Реална Снимка Русалка Вечерни Рокли С Модерен Аппликацией Къси Ръкави, Шапки С Къса Опашка Розова Вечерна Рокля И Дълги Рокли За Абитуриентски Бал

220.80 -30 % BGN 155.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

2017 малка черна рокля, къси вечерни рокли с високо качество и луксозно мъниста Кристал отворена върти с дълъг ръкав официални вечерни рокли

BGN 254.40

Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница Имаме една фабрика Ние прифаќаме сопствени бои, custom sizes, или прилагодено дизајни...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.