• Новинка
Сапфировая Сватбена Облегалка Прозрачно Вечерна Рокля Шампанско Дълго Бордовое Злато Шампанско Лейси Апликация Вечерни Рокли Robe De Soiree

Сапфировая Сватбена Облегалка Прозрачно Вечерна Рокля Шампанско Дълго Бордовое Злато Шампанско Лейси Апликация Вечерни Рокли Robe De Soiree

резултат:
BGN 78.40
BGN 72.00 -8 %

Брой продукти
Налично


100% Реална Слика,висок крајот булчински превез,она што го гледате е она што ќе добиете,само од Сафир Свадба!
Линија Долга вечер фустан
Боја и големина : ве Молиме погледнете ги нашите големина на табелата кога се избере големината, ние може да обичај се направи фустан.Изберете "custom size"и оставете ги вашите детали мерки,или ќе го направи тоа како стандардна големина можете да изберете.
Декорација : чипка,beaded,Жените без ракави линија пром фустан
24 часа од нарачката поставени,промени на големината/боја и други барања не се прифатливи. (знаете фустанот е taliored,ве молиме љубезно ве молиме да се разбере). За даночни тоа зависи од вашите сопствени , ние не го наплаќаат данокот. Треба плаќаат данок ако вашиот сопствен рече имаат данок. Ние не прифаќаме врати фустан, бидејќи на данок .
На матурски Фустани е chiffon со Чипка и beaded Ракав Сирена Свадба Фустани Чипка Булчински Gown
Облечи модел Шоу
1. За стандардна големина фустан. ние ќе излезе врз основа на нашата стандардна големина на маса, пред да нарачате, ве молиме бидете сигурни дека детали мерење според големината ви треба. Систем стандардната големина е врз основа на НАС големина .
2. За сопствени направени големина , како што следи е мерење водич за вашиот референца.
1. Биста
2. Половината
3. Колковите
4. Горниот Биста
5. Под Биста
6. Брадавица да Брадавица
7. Рамо до Биста
8. Рамо до Половината
9. Рамо до рамо
10. Надворешниот нога(од половината на подот со чевли)
11. Висина(од врвот на главата кон подот со чевли )
12. Боја на фустан
Љубезно ве Потсетам : Фустан ќе излезе врз основа на строго податоци што ги давате. помалку од 1,5 см грешка е дозволено во облека линија. 3.Ве молиме изберете фустан во боја од нашите боја маса, а потоа ја напушти боја на број на вашата нарачка порака.Бојата ќе има мала разлика база на разликата компјутер. па ве молиме разбирање на боја разлика. Ви благодариме.
4.Превозот
Превозот датум обично 3-15 работни дена. (разни земја превозот време ќе бидат различни )
Може да се испраќаат од страна на DHL, ТНТ, UPS-от, Fedex,EMS.
ЗАБЕЛЕШКИ : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 15-30 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царинските давачки 5.Политика на враќање Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме. 1.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 3 дена од вашата приемот на предмети. 2.Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. 3.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, обичай размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
търговска марка:
Сапфировая Сватба
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Отвор на вратата:
Печен
Силует:
А-Линия
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Номер На Модела:
SYBK001
Украса:
Beading, Дантела
Елемент На Модата:
Реколта
Влак:
Няма
Материал:
Polyester
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Тип Тъкани:
Шифон
Талия:
Натурални
Размер:
Custom Size or Standard Size
Рокля:
шампанско выпускное рокля
Рокли:
Злато Beading Абитуриентски Рокли
Kleid:
Abendkleid
халат за баня:
Robe Soiree De Dali
elbise:
gece elbisesi
Юрка:
Avondjurk
Abiti:
Abito Da Sera
Доставка:
Безплатна доставка на / DHL / EMS / UPS / FEDEX
vestido:
Vestido de феста

Избор на купувачи

Русалка С Дълъг Ръкав Официална Вечерна Рокля Турски Арабски Вечерни Рокли С Кристали Vestido De Феста Azul Royal

254.40 -25 % BGN 191.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

Принцеса пухкави дантелени цветя във луксозни дълги жълти вечерни рокли днешно вечерна рокля 2018 Нов Vestido De Феста KC28

550.40 -26 % BGN 407.00

Почитувани Купувачот, orginal фабриката на овој фустан е Gongtinglisha Компанија,и ние сме агент на Gongtinglisha ,така и нашата фустан само иста како слика на 100% !!!!!!!Производ ФотографииПроизводство, ОбработкаГолеминаВраќање & НаплатаАко ние ги испратите на погрешна стил или погрешна боја, ние би можеле да ви вратат парите или reship...

Нов Син На Арабски С Дълъг Ръкав Вечерна Рокля 2018 Зашеметяващ Пайети Във Лента Шифон Тюл Лодка Шията На Жената Абитуриентски Рокли Партия

BGN 526.40

Нови Сина Арапски Долг Ракав Вечер Фустан 2018 Одлична Sequin Beading Лента Chiffon Tulle Брод Вратот Жена Матурска Партија ФустаниМожете да го направите на плаќање онлајн со кредитна, TT) или Western UnionАко имате било какви посебни барања за компанијата од експрес, ве молиме да ни каже.Цел Откажувања Ние разбираме дека со нарачување фустан за вашиот специјален повод е значаен потфат, и нашето поништување на политика беше создадена со ова на ум...

Червени Дантелени Къси Вечерни Рокли 2018 Висока Врата Половината От Ръкавите На Облегалката Robe De Soiree Abendkleider Вечерни Рокли За Бала

130.00 -20 % BGN 104.00

Црвена Чипка Краток Вечерни Фустани 2018 Висок Врат Половина Ракави Backless Облека Де Соаре Abendkleider Вечер Матурска Партија Фустани* Фустан Материјал : Чипка * Назад Дизајн : Патент, но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

Modabelle Feathers Red Short Dress For Evening Party Crystal Evening Dress Cap Sleeve Луксозни Момичета Мъниста Вечерни Рокли

434.24 -30 % BGN 304.00

Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го избератпревозот со UPS или DHL...

Линия едно рамо лъжичка дължина до пода дълги вечерни рокли с мъниста елегантна вечерна рокля с колан vestidos de fiesta SL-E240

158.40 -6 % BGN 149.00

Ткаенина Главниот Ткаенини : Tulle Боја Како сликовна претстава, или слободни да изберат Разубавувањето Beading Затворање Патент Состојба Сосема Нов Обичај прави Фустан Работното време за 1118 дена Големина Стандард НАС Големина 218 W Превозот Време ЕМС : за 714 работа дена Custom Size ТНТ / ПРЕГЛЕДИ : 35 работа дена големи димензии DHL : 3~7 работни денови • Стандардна големина на : • прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...

H&S BRIDAL Блестящи Red с дълъг ръкав вечерна рокля 2017 пайети тюл черна вечерна рокля robe de soiree Evening Party Prom Dresses

430.40 -5 % BGN 409.00

H&S БУЛЧИНСКИ Светкавиот Црвено Долг Ракав Вечер Фустан 2017 Sequins Tulle Црна Вечер Gown облека де соаре Вечер Партија Пром Фустани​Напомена : 1...

A-line дантела с мъниста пайети тюл блестящи тъмно-сини вечерни рокли, луксозни 2018 нова мода абитуриентски вечерна рокля Vestido De Феста NT11

BGN 204.75

ФотографииКако да се Измери?ПревозотНие само брод вашата потврди адреса Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите.Повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 35 дена по исплата потврда."Бесплатен Превозот" објект ќе бидат испратени од страна на "Кина Пост" Или "e Packet" регистрирани воздух mail, предмети може да се провери и да се следи онлајн.Европски и Американски држави превозот нормално трае 7 до 21 работни дена...

CEEWHY Off the Shoulder Mermaid Evening Dresses with Crystal Prom Dresses Abendkleider Sequined Evening Party Dresses вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : виолетова големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Секси Long Sleeve Official Evening Prom Party Dress Plus Size Robe Dubai Turkish Arabic Evening Dresses Рокли Марокански Кафтан 2018

281.60 -25 % BGN 211.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

Популярни 2018 нови дамски рокли дълги апликация спагети презрамки Vestidos de fiesta облегалката официална вечерна рокля

292.16 -11 % BGN 260.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Популарни 2018 Нови Жените Пром фустани Долг Appliques Шпагети Ремени Vestidos де fiesta Backless Формално Вечер ФустанТкаениниTulleРазубавувањето AppliquesВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.КонтактиWhats App : +86 13218172080Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Aolanes вечерна рокля дълга апликация на цветя ръкав Porm Секси рокли Long Wedding Party Dress рокля 2017 Abendkleider реални снимки

560.38 -49 % BGN 286.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

CEEWHY с къс ръкав луксозни Русалка вечерни рокли с дълга рокля на бала Abendkleider зелени искри вечерни рокли с дълга вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : зелена големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Ever Pretty Mermaid Evening Dresses 2018 Vestido De Noche Avondjurken Gala Jurken Illusion Вечерни Дамски Рокли Выпускное Рокля

238.40 -10 % BGN 215.00

Препорачуваме Некогаш Убава Сирена Вечерни Фустани 2018 Vestido Noche De Avondjurken Гала Jurken Илузија Формално Жените Наметки Пром ФустанПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

BEPEITHY дълга вечерна рокля с V-образно деколте във форма на пръчки leaf секси рокля с отворен гръб 2017 бърза доставка

204.80 -35 % BGN 133.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^*Исто така, ќе се високо ценети дека можете да го напуштите вашиот measruement во цел порака(цел забелешка), така што можеме да го направиме и се облекуваат според големината ќе ни даде !!! можете да изберете слични НАС големина кога цел фустан, ние би сакале да знаете вашиот биста __ / / половината __ / / колковите __ / / висина __ / / пета висина__Вашето задоволство е наша долгорочна извршување и upmost загриженост...

Нов прием на 2018 червени вечерни рокли за жени V-образно деколте 1/2 ръкавите апликация сатен, съдът влак вечерна рокля годежен вечерна рокля

362.37 -29 % BGN 257.00

добредојдовте на нашата продавницаНови Пристигнување 2018 Црвено Формално Фустани за Жени V деколте, 1 / 2 Ракави Appliques Сатен Суд Воз Вечер Фустан Ангажман Партија GownНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

ladies long party formal special occasion womens simple elegant evening dresses a-line dresses 2017 under 50 рокли за жени H1054

BGN 78.88

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

2018 Two Pieces Gown Prom Dresses Long with Crystals Beaded by Hand без гръб Tulle Official Evening Party Dress Real

292.03 -15 % BGN 248.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ 2018 Две Парчиња Gown Пром Фустани Долг со Кристали Beaded со Рака Backless Tulle Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниTulleРазубавувањето Кристали BeadedВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Нов прием на Abendkleider A-Line вечерна рокля 2018 мъниста и дантела вечерна рокля вечерна парти с дълъг ръкав абитуриентски рокли

222.40 -20 % BGN 178.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Реална снимка луксозни мъниста с рамо с дълъг ръкав синьо-сиви вечерни рокли 2017 тюл официална парти Robe de Soiree PD15

BGN 376.43

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

Sexy Black Без Гръб Evening Dresses Long 2018 Robe De Soiree V Образно Деколте A Line Official Women Party Dress Prom Dresses

206.40 -10 % BGN 186.00

Се препорачуваСекси Црна Backless Вечерни Фустани Долг 2018 Облека Де Соаре V Вратот Линија Формално Жените Се Облекуваат За Партијата Пром ФустаниПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Vestido de феста Лонго линия штапики шифон дамски Абитуриентски рокли с дълги скъпа деколте, секси червена вечерна рокля

305.23 -24 % BGN 232.00

добредојдовте на нашата продавницаVestido де Феста Долго Линија Beadings Chiffon Жените Пром Фустани Долг Со Душо Деколте Секси Црвен Фустан Вечер ПартијаНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

2018 Нови постъпления дантела елегантни дълги Русалка вечерни рокли халат Soiree De Crystal вечерни рокли, официални и реални снимки LSX463

255.84 -15 % BGN 217.00

А Овој Фустан Имаме Во Парк !!! 100% Како Слики !!!Б Бојата може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со слики ќе видите.В...

AOLANES Vestido de noiva Cap ръкави пайети Русалка-дълга вечерна рокля зелени апликации с мъниста, кристали вечерни, абитуриентски рокли

878.53 -49 % BGN 448.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Елегантни 2018 черни рокли с дълги шарени 3/4 ръкави печат V-образно деколте Vestido Longo официална вечерна рокля сега

281.66 -15 % BGN 239.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Домот 2018 Црна Матурска Фустани Долг со Моделот 3 / 4 Ракави Печати V Деколте, Vestido Долго Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниOrganzaРазубавувањето Печати ШемаВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.