• Новинка
Дълги Sleevese Черни Дантелени Вечерни Рокли С Дължина До Пода Robe De Soiree Атлас Елегантен Vestido De Феста Longo Part Gown Eleagnt

Дълги Sleevese Черни Дантелени Вечерни Рокли С Дължина До Пода Robe De Soiree Атлас Елегантен Vestido De Феста Longo Part Gown Eleagnt

резултат:
BGN 206.40
BGN 165.00 -20 %

Брой продукти
Налично


[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[20904] Купувачот Забелешка
*******************************************************************
Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.
Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF , и ако пост на Аргентина , ве молиме да ни кажете приемник CUIL во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање. Запомнете да Напишете Право Телефонскиот Број ,потребно е потребно.
За превозот начинот на кој јас ви препорачуваме да изберете DHL , бидејќи Кина Пост Воздух Mail времето за испорака е многу долго, ние не може да гарантира фустан можат да стигнат до вас во времето.па како да не предизвика оштетување на облека, бидејќи на изразат за долго време.
Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
Пред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања. За да испратите некоја e-mail, ве молиме кликнете на линкот "Прашајте го продавачот прашање" во горниот десен агол на оваа листа. Ние ќе одговориме на вашите прашања во рок од 12 часа. Ако не се добие одговор ве молиме да ја испратите вашата e-mail.
[xlmodel]-[custom]-[20907]
[xlmodel]-[custom]-[20907] Боја&Големина Упатство
Сатенски Ткаенина Боја :
Chiffon Ткаенина Боја :
Ве молиме Изберете вистинската боја од бојата на табелата.Повеќето Од Нашите Фустани може да се направи во било која боја од нашите боја шема : )
Големина На Табела :
Цвет Девојка Се Облекуваат Големина На Табела
Како Да Мерење :
[xlmodel]-[custom]-[20909] Плаќање & Превозот
Плаќање Ние Accepted :
Можеме да го прифатиме , Кредитна Картичка, Moneybooker,QIWI Паричник,Т/T) или Western Union.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 5 дена .
Превозот Начин :
Ве молиме Изберете Fitablt Превозот начин за вашето бебе ,поинаков Начин Имаат Различно Време И Погодност,само да го изберете оној кој одговара за вас.
Answer : ___________________________ Note :
Ние само брод вашата потврди адреса. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите.
Повеќето наредби ќе биде предаден во рамките на 5-7 работни дена по исплата потврда.
"Бесплатен Превозот" објект ќе бидат испратени од страна на "Хонг Конг Пост" или "Кина Пост" регистрирани воздух mail, предмети може да се провери и да се следи онлајн.
Превозот нормално трае 7 до 21 работни дена. Повеќето од предметите ќе се одвива во 3 недели , а ќе има одложување за нешто што не може да се контролира (како што се лошите временски услови). Ако тоа се случи, само контактирајте со нашата служба за корисници, што ќе ви помогне да ги проверите и да го решат секој проблем.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
[xlmodel]-[custom]-[20905] Политика на Враќање Ние ќе го прифати враќа, ако се облекуваат има проблеми со квалитетот или погрешно време на испорака. Ние се одржи на правото да одбие било неразумно се враќа како што се : Ако ви се предвидени со нас со погрешна големина, но ние не нудат бесплатни измени. Ве молиме погледнете го следново за листата на квалитетот прашања кои се целосно се враќа за : Погрешна Големина, Погрешна Боја, не е во Ред стил, Оштетени фустан - 100% Наплата или римејк на една или да се вратат 50% исплата за вас, да ги задржи стоките.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
търговска марка:
Кловербридаль
Отвор на вратата:
Лъжичка
Влак:
Дворцовият Влак
Реалните Изображения:
ДА
Силует:
А-Линия
Дължина ръкав(см):
Пълен
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Тип Тъкани:
Атлас
Талия:
Натурални
is_customized:
Yes
Вграден сутиен:
ДА
Стил Ръкави:
Колпачковый Ръкав
Елемент На Модата:
Илюзия
Номер На Модела:
vestido de феста longo
Материал:
Ликра, Полиестер
Украса:
Апликация, Beading, Дантела
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
abendkleid курц:
vestidos largos elegantes
вечерни рокли, дамски:
вечерна рокля с ръкави
дълга вечерна рокля:
вечерна рокля на жената
abend kleider lang:
вечерни дълги рокли дантелен
abend kleider lang:
vestidos de madre de la новия
Вечерна Рокля На Майка Си:
рокли за партита и сватби
robe courte devant longue дупето:
арабски рокли-caftans
вечерна рокля:
robe de soiree, рокли за майката на булката
дългите вечерни рокли:
вечерна рокля
мюсюлманската вечерна рокля:
турски вечерни рокли

Избор на купувачи

Ever Pretty Mermaid Evening Dresses 2018 Vestido De Noche Avondjurken Gala Jurken Illusion Вечерни Дамски Рокли Выпускное Рокля

238.40 -10 % BGN 215.00

Препорачуваме Некогаш Убава Сирена Вечерни Фустани 2018 Vestido Noche De Avondjurken Гала Jurken Илузија Формално Жените Наметки Пром ФустанПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Tanpell едно рамо гащеризон вечерна рокля тъмно сини ръкави с дължина до пода рокля-калъф дама партия официално дълги вечерни рокли

149.33 -40 % BGN 90.00

Tanpell еден рамо jumpsuit вечер фустан темно морнарица ракави кат должина обвивка gown дама партија формално долги вечерни фустани

Бална рокля Къса реални снимки Треска Crystal V образно деколте официално облегалката на бала ръчно изработени мъниста вечерна рокля OL102922B

264.00 -5 % BGN 251.00

Бал Краток Вистински Фотографии Sliver Кристал V Вратот Формално Backless Матурска рачно изработени Beaded Партија се Облекуваат OL102922 B

2018 Нови постъпления дантела елегантни дълги Русалка вечерни рокли халат Soiree De Crystal вечерни рокли, официални и реални снимки LSX463

255.84 -15 % BGN 217.00

А Овој Фустан Имаме Во Парк !!! 100% Како Слики !!!Б Бојата може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани...

Чисто Back Шифон See Through A Line Дължина На Пода По Поръчка С Дълъг Ръкав, Официални Рокли За Сватба

BGN 504.00

E vening Фустани Формално Свадба GownСе изразат Испорака компанија Време Проверите на интернет, DHL Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.dhl.com Fedex Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.fedex.com UPSот Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.ups.com EMS Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе 47 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 68 дена www.ems.com ТНТ Северна Америка, Европа, Азија, Австралија, Превозот само да се земе од 35 дена, во други земји, тоа ќе потрае околу 57 дена www.tnt.com answer : ___________________________ Note : за Време на посебен празник како Кинески Фестивал Одмор,Национален Празник,превозот време ќе го малку подолго.Answer : ___________________________ Note : Ние прифаќа само делумна или целосна наплата за објектот дека има проблем поради нашето невнимание 1 Точка мора да се врати во рок од 7 дена од денот на прифаќање на испорака...

JIERUIZE бордо дантелени апликации перли вечерни рокли с дълги ръкави, шапки вечерни рокли майката на булката Рокли плюс размер

110.40 -16 % BGN 93.00

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Красотата на Емили черни пайети и дълги вечерни рокли 2018 a line V образно деколте Половината ръкави с цип официални вечерни рокли вечерни рокли

129.57 -40 % BGN 78.00

Напомена : Сите големина земе со рака Мерење ќе биде од 1 до 3cm разлика од различен начин Големина на Табелата НИ Големина 2 4 6 8 10 12 14 16 инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 83 33.5 84 34.5 88 35.5 90 36.5 93 38 97 39.5 100 41 104 Половината 25.5 65 26.5 68 27.5 70 28.5 72 29.5 75 31 79 32.5 83 34 86 Колковите 35.75 91 92 36.7537.75 96 38.75 98 39.75 101 41.25 105 42.75 109 44.25 112 Шупливи до Подот 58 147 58 147 59 150 59 150 60 152 60 152 61 155 61 155 Плус Големина 14 W 16 W 18 W 20 W 22 W 24 W 26 W инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 104 43 109 45 114 47 119 49 124 51 130 53 135 Половината 25.5 68 36.25 92 38.5 98 40.75 104 43 109 45.25 115 47.5 121 Колковите 35.75 110 45 116 47.5 121 49.5 126 51.5 131 53.5 136 55.5 141 Шупливи до Подот 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155Мерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

NIXUANYUAN прост A Line вечерна рокля 2017 без презрамки Pleat Бял шифон вечерни рокли Рокля на майката 2017 дълги vestidos de noite

92.80 -9 % BGN 84.00

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

JIERUIZE шампанско къси вечерни рокли с V-образно деколте и кристали на вечерни рокли с дължина до коляното майката на булката Рокли vestido de noche

270.37 -30 % BGN 189.00

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Vestido de феста Лонго линия штапики шифон дамски Абитуриентски рокли с дълги скъпа деколте, секси червена вечерна рокля

305.23 -24 % BGN 232.00

добредојдовте на нашата продавницаVestido де Феста Долго Линија Beadings Chiffon Жените Пром Фустани Долг Со Душо Деколте Секси Црвен Фустан Вечер ПартијаНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Розови Вечерни Рокли, Дълги Плюс Размер Сатен Бала Мъниста Рокля Vestido De Феста Бална Рокля Robe De Soiree Abendkleider 2017

283.20 -29 % BGN 201.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^* Ве молиме љубезно кажете ни ја вашата следниве мерки (1 инч =2.54 см) целосно биста =__инчи половината=__инчи колковите=__инчи брадавица да брадавица =__инчи рамо до рамо =__инчи должина рамо до биста=__инчи надворешниот нога =__инчи (од половината на подот со твоите shose на) height = __инчи(од врвот на главата до подот без shose) фустан во боја = __(можете да изберете боја од нашите боја шема) Плаќање PLS кликнете на "купи сега" копчето кога ќе го поставите некоја цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање, а вие може да остават порака во однос на мерењата и боја...

розово илюзия вечерна рокля Scoop neck дълъг ръкав пайети почистване влак Е парти, Абитуриентски рокли роба де вечер плюс размер

246.40 -10 % BGN 222.00

2016 година Розова Илузија Вечер Фустан Лажичка Вратот Долги Ракави Sequin Издржам Воз Партија Пром Фустани облека де соаре Плус ГолеминаГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМА Ако не Можете Да Најдете Бои Што Сакате Во Опција,ве Молиме Слободно Контактирајте Ме !КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

Секси Long Sleeve Official Evening Prom Party Dress Plus Size Robe Dubai Turkish Arabic Evening Dresses Рокли Марокански Кафтан 2018

281.60 -25 % BGN 211.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

Sexy Black Без Гръб Evening Dresses Long 2018 Robe De Soiree V Образно Деколте A Line Official Women Party Dress Prom Dresses

206.40 -10 % BGN 186.00

Се препорачуваСекси Црна Backless Вечерни Фустани Долг 2018 Облека Де Соаре V Вратот Линија Формално Жените Се Облекуваат За Партијата Пром ФустаниПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Червени Дантелени Къси Вечерни Рокли 2018 Висока Врата Половината От Ръкавите На Облегалката Robe De Soiree Abendkleider Вечерни Рокли За Бала

130.00 -20 % BGN 104.00

Црвена Чипка Краток Вечерни Фустани 2018 Висок Врат Половина Ракави Backless Облека Де Соаре Abendkleider Вечер Матурска Партија Фустани* Фустан Материјал : Чипка * Назад Дизајн : Патент, но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

Modabelle Feathers Red Short Dress For Evening Party Crystal Evening Dress Cap Sleeve Луксозни Момичета Мъниста Вечерни Рокли

434.24 -30 % BGN 304.00

Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го избератпревозот со UPS или DHL...

Нова Мода A-Line Ръкави Halter Мъниста Син Шифон Дълги Вечерни Рокли 2018 Секси Без Гръб Floor Length Dress Елегантен

321.36 -25 % BGN 241.00

добредојдовте на нашата продавницаНова Мода АЛинија Без Ракави Оглавник Beadings Сина Chiffon Долги Вечерни Фустани 2018 Секси Backless Кат Должина Елегантен Фустан​Напомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Нов прием на Abendkleider A-Line вечерна рокля 2018 мъниста и дантела вечерна рокля вечерна парти с дълъг ръкав абитуриентски рокли

222.40 -20 % BGN 178.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Tanpell черно кух вечерна рокля жени лъжичка дантела ръкави глезена дължина на линията рокли обвита в дълги вечерни рокли, абитуриентски

82.46 -43 % BGN 47.00

Tanpell црна шупливи вечер фустан жените лажичка чипка ракави глуждот должина линија фустани обвиткан долго дипломирањето вечер gown

Rose Moda Red Mermaid Evening Dress V образно деколте и дантела с дълги вечерни рокли, официално вечерна рокля за Коледа 2018

294.40 -15 % BGN 250.00

Како да се направи кориснички цел : Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења / боја како имајте на ум кога се одржи редот...

Популярни 2018 нови дамски рокли дълги апликация спагети презрамки Vestidos de fiesta облегалката официална вечерна рокля

292.16 -11 % BGN 260.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Популарни 2018 Нови Жените Пром фустани Долг Appliques Шпагети Ремени Vestidos де fiesta Backless Формално Вечер ФустанТкаениниTulleРазубавувањето AppliquesВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.КонтактиWhats App : +86 13218172080Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Очарователен Halter Русалка Тъмно Син Сатен Вечерни Рокли

200.00 -25 % BGN 150.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

BEPEITHY дълга вечерна рокля с V-образно деколте във форма на пръчки leaf секси рокля с отворен гръб 2017 бърза доставка

204.80 -35 % BGN 133.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^*Исто така, ќе се високо ценети дека можете да го напуштите вашиот measruement во цел порака(цел забелешка), така што можеме да го направиме и се облекуваат според големината ќе ни даде !!! можете да изберете слични НАС големина кога цел фустан, ние би сакале да знаете вашиот биста __ / / половината __ / / колковите __ / / висина __ / / пета висина__Вашето задоволство е наша долгорочна извршување и upmost загриженост...

Принцеса пухкави дантелени цветя във луксозни дълги жълти вечерни рокли днешно вечерна рокля 2018 Нов Vestido De Феста KC28

550.40 -26 % BGN 407.00

Почитувани Купувачот, orginal фабриката на овој фустан е Gongtinglisha Компанија,и ние сме агент на Gongtinglisha ,така и нашата фустан само иста како слика на 100% !!!!!!!Производ ФотографииПроизводство, ОбработкаГолеминаВраќање & НаплатаАко ние ги испратите на погрешна стил или погрешна боја, ние би можеле да ви вратат парите или reship...

Robe de soiree 2018 стягам ръкави с Кристал вечерна рокля vestido de феста рокли, абитуриентски рокли партия Шивач на поръчка

54.08 -8 % BGN 50.00

Големина На ТабелатаЗабелешки : 1,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2, ве Молиме овозможи мало прирачник за мерење на отстапување за податоци.3, на Овој оглас е за еден фустан само, други додатоци (ако има) не се вклучени.Напомена : Ова е фустан мерки, а не на телото.Ние ви препорачуваме да се измери вашиот секојдневен се облекуваат и да се споредат со нашите мерења да го избере најдобриот големина!Овој фустан може да се прилагодите, но треба да се зголеми трошоците $6, Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.