• Новинка
Нов прием на 2018 илюзия абитуриентски рокли половина на ръкавите апликация лъжичка дантела официални дамски официални рокли майка си рокля

Нов прием на 2018 илюзия абитуриентски рокли половина на ръкавите апликация лъжичка дантела официални дамски официални рокли майка си рокля

резултат:
BGN 257.47
BGN 219.00 -15 %

Брой продукти
Налично


Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .
Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.
Име на производ Нови Пристигнување 2018 Илузија Пром Фустани со Половина Ракав Appliques Лажичка Чипка Формално Жените Вечерни Фустани Мајка Фустан
Ткаенини
Tulle
Разубавувањето Appliques
Вграден Градник
Yes
Боја
Сопствени бои
Големина
Custom-големина
MOQ
1 парче
Олово време
Оф-сезона : 15 дена за некоја цел; Зафатен-сезона : 20 дена за една цел.
Начин На Плаќање
Alipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т/T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,
Експрес
DHL, UPS-от, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.
Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн. Можете да ни испратите
слики, модели, дури и скици на вашиот дизајн на други стилови ви се допаѓа, и ние ќе го направи реплики од страна на вашиот
спецификации. Откако заврши ние ќе ги детални фотографии и e-mail нив да можете да ги провери advancely, тогаш
прати подготвени фустани за вас. Ако не сте задоволни, ние ќе го направи измени на фустани, додека не се
задоволен со нив
100% Вистински Примерок
Совршено се вклопуваат мајмун не е премногу силно или премногу лабава, и сите
мерењата ќе биде удобно носење.
1. Почитувани пријатели,ве Молиме да ни каже по големина со цел да се прилагодите опремени фустан за вас,( 1inch = 2.54 см )
1).Биста : _cm
2).Половината : _cm
3).Колковите : _cm
4).Шупливи да полите на здолниште : _cm.
5).Боја : _(изберете од нашите боја шема или исто како слика боја)
2. Ако фустан со Јакна или ракави,ве молиме да ни кажете други големини :
1).Рамо до рамо : _cm
2).Armseye : _cm
3).Bicep : _cm
4).Арм Должина : _cm.
3. Пријателски Прашува :
1).Во точка сама по себе не содржи никакви додатоци како што се ракавици,свадбен превез,petticoat или чантата, шапка,или hairband што е прикажано на сликата, ако е потребно, треба да се плати за таа одделно.
2).Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не гарантираме дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии можете да го видите на нашата онлајн продавница.
3).Како стил, ние не може да гарантира дека на готовиот производ ќе биде 100% сличен на оној прикажан во нашиот веб-сајт, само како старата изрека " нема 2 исти остава во светот." Сепак, сличноста може да биде до 90% или повеќе од 95% за повеќето фустани.
4).Обичај прави е на располагање.Ние може да направи да се облекува според вашата слика или скица.
5).Генерално,времето за испорака е околу 10-15 дена,ако раш цел,ние исто така може да направи за вас.
Gentille Фустан те сака и ние сакаме да се направи сте задоволни. Па ве молиме да ја прочитате политика на враќање подолу внимателно.
1. Кога правите нарачка, ве молиме да обрнете внимание на точка детали и големината информации. Ако имате било какви прашања,
ние сме среќни да ви помогне; испратите сите производи прашања до мене преку alibaba и ние ќе се вратам на вас како е можно поскоро;
2. Pls контактирајте со нас во рок од 2 дена (48 часа) по приемот на пратката држава и проблемот на предмети и причина за враќање;
3. Предмети треба да се врати во неговата оригинална состојба без знаци на истрошеност, солза или мирис;
4. Се врати превозот цена ќе биде обвинет од страна на купувачот. Тоа ќе биде купувачот има обврска да плаќаат за превозот надомест на испраќање
назад и размена;
5.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, обичай размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Апликация
Отвор на вратата:
Лъжичка
Стил Ръкави:
Редовен
Влак:
Стрелка С Форма На Влак
Номер На Модела:
2018
Елемент На Модата:
Реколта
Материал:
Polyester
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Половината от
Тип Тъкани:
тюл
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Силует:
А-Линия

Избор на купувачи

Розови Вечерни Рокли, Дълги Плюс Размер Сатен Бала Мъниста Рокля Vestido De Феста Бална Рокля Robe De Soiree Abendkleider 2017

283.20 -29 % BGN 201.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^* Ве молиме љубезно кажете ни ја вашата следниве мерки (1 инч =2.54 см) целосно биста =__инчи половината=__инчи колковите=__инчи брадавица да брадавица =__инчи рамо до рамо =__инчи должина рамо до биста=__инчи надворешниот нога =__инчи (од половината на подот со твоите shose на) height = __инчи(од врвот на главата до подот без shose) фустан во боја = __(можете да изберете боја од нашите боја шема) Плаќање PLS кликнете на "купи сега" копчето кога ќе го поставите некоја цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање, а вие може да остават порака во однос на мерењата и боја...

CEEWHY с къс ръкав луксозни Русалка вечерни рокли с дълга рокля на бала Abendkleider зелени искри вечерни рокли с дълга вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : зелена големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Дълги Sleevese Черни Дантелени Вечерни Рокли С Дължина До Пода Robe De Soiree Атлас Елегантен Vestido De Феста Longo Part Gown Eleagnt

206.40 -20 % BGN 165.00

[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа Купувачот Забелешка*******************************************************************Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF , и ако пост на Аргентина , ве молиме да ни кажете приемник CUIL во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање...

Линия едно рамо лъжичка дължина до пода дълги вечерни рокли с мъниста елегантна вечерна рокля с колан vestidos de fiesta SL-E240

158.40 -6 % BGN 149.00

Ткаенина Главниот Ткаенини : Tulle Боја Како сликовна претстава, или слободни да изберат Разубавувањето Beading Затворање Патент Состојба Сосема Нов Обичај прави Фустан Работното време за 1118 дена Големина Стандард НАС Големина 218 W Превозот Време ЕМС : за 714 работа дена Custom Size ТНТ / ПРЕГЛЕДИ : 35 работа дена големи димензии DHL : 3~7 работни денови • Стандардна големина на : • прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...

Нова Мода A-Line Ръкави Halter Мъниста Син Шифон Дълги Вечерни Рокли 2018 Секси Без Гръб Floor Length Dress Елегантен

321.36 -25 % BGN 241.00

добредојдовте на нашата продавницаНова Мода АЛинија Без Ракави Оглавник Beadings Сина Chiffon Долги Вечерни Фустани 2018 Секси Backless Кат Должина Елегантен Фустан​Напомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

2018 Two Pieces Gown Prom Dresses Long with Crystals Beaded by Hand без гръб Tulle Official Evening Party Dress Real

292.03 -15 % BGN 248.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ 2018 Две Парчиња Gown Пром Фустани Долг со Кристали Beaded со Рака Backless Tulle Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниTulleРазубавувањето Кристали BeadedВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Нов Син На Арабски С Дълъг Ръкав Вечерна Рокля 2018 Зашеметяващ Пайети Във Лента Шифон Тюл Лодка Шията На Жената Абитуриентски Рокли Партия

BGN 526.40

Нови Сина Арапски Долг Ракав Вечер Фустан 2018 Одлична Sequin Beading Лента Chiffon Tulle Брод Вратот Жена Матурска Партија ФустаниМожете да го направите на плаќање онлајн со кредитна, TT) или Western UnionАко имате било какви посебни барања за компанијата од експрес, ве молиме да ни каже.Цел Откажувања Ние разбираме дека со нарачување фустан за вашиот специјален повод е значаен потфат, и нашето поништување на политика беше создадена со ова на ум...

Ever Pretty Mermaid Evening Dresses 2018 Vestido De Noche Avondjurken Gala Jurken Illusion Вечерни Дамски Рокли Выпускное Рокля

238.40 -10 % BGN 215.00

Препорачуваме Некогаш Убава Сирена Вечерни Фустани 2018 Vestido Noche De Avondjurken Гала Jurken Илузија Формално Жените Наметки Пром ФустанПРАШАЊА и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум? A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Очарователен Halter Русалка Тъмно Син Сатен Вечерни Рокли

200.00 -25 % BGN 150.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

NIXUANYUAN прост A Line вечерна рокля 2017 без презрамки Pleat Бял шифон вечерни рокли Рокля на майката 2017 дълги vestidos de noite

92.80 -9 % BGN 84.00

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

JIERUIZE шампанско къси вечерни рокли с V-образно деколте и кристали на вечерни рокли с дължина до коляното майката на булката Рокли vestido de noche

270.37 -30 % BGN 189.00

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Бална рокля Къса реални снимки Треска Crystal V образно деколте официално облегалката на бала ръчно изработени мъниста вечерна рокля OL102922B

264.00 -5 % BGN 251.00

Бал Краток Вистински Фотографии Sliver Кристал V Вратот Формално Backless Матурска рачно изработени Beaded Партија се Облекуваат OL102922 B

2017 малка черна рокля, къси вечерни рокли с високо качество и луксозно мъниста Кристал отворена върти с дълъг ръкав официални вечерни рокли

BGN 254.40

Драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница Имаме една фабрика Ние прифаќаме сопствени бои, custom sizes, или прилагодено дизајни...

Червени Дантелени Къси Вечерни Рокли 2018 Висока Врата Половината От Ръкавите На Облегалката Robe De Soiree Abendkleider Вечерни Рокли За Бала

130.00 -20 % BGN 104.00

Црвена Чипка Краток Вечерни Фустани 2018 Висок Врат Половина Ракави Backless Облека Де Соаре Abendkleider Вечер Матурска Партија Фустани* Фустан Материјал : Чипка * Назад Дизајн : Патент, но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

Русалка С Дълъг Ръкав Официална Вечерна Рокля Турски Арабски Вечерни Рокли С Кристали Vestido De Феста Azul Royal

254.40 -25 % BGN 191.00

Фото Покаже : Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање.Боја На Графикон : Гаранција За КвалитетФустан На ОдлукиЗа Враќање А Вие have7 дена да контактирате со нас за враќајќи се од датумот кога сте го добиле...

CEEWHY Off the Shoulder Mermaid Evening Dresses with Crystal Prom Dresses Abendkleider Sequined Evening Party Dresses вечерна рокля

169.60 -20 % BGN 136.00

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : виолетова големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.