• Новинка
Tanpell едно рамо гащеризон вечерна рокля тъмно сини ръкави с дължина до пода рокля-калъф дама партия официално дълги вечерни рокли

Tanpell едно рамо гащеризон вечерна рокля тъмно сини ръкави с дължина до пода рокля-калъф дама партия официално дълги вечерни рокли

резултат:
BGN 149.33
BGN 90.00 -40 %

Брой продукти
Налично


Tanpell еден рамо jumpsuit вечер фустан темно морнарица ракави кат должина обвивка gown дама партија формално долги вечерни фустани

Подробности

Размерът на САЩ:
4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Материал:
Коприна, Коприна,Найлон,Полиестер, Ликра,Памук
Вграден сутиен:
ДА
Талия:
Империя
Украса:
Лента, Кушаки
Влак:
Няма
Номер На Модела:
13208663
is_customized:
No
Елемент На Модата:
прост
Силует:
Хетеро
търговска марка:
танпелл
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Стил Ръкави:
Без ръкави
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Тип Тъкани:
Атлас
Отвор на вратата:
Едно Рамо
Силует:

Избор на купувачи

2017 Дълги Ръкави Мъниста Вечерни Рокли Партия Елегантни Рокли Червен Тюл Бална Рокля Vestidos De Феста Vestido Longo Robe De Soiree

895.20 -49 % BGN 457.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Секси Royal Blue Русалка Velvet Evening Dress 2017 with Кристал Official Engagement Long Party Prom Gowns vestido de longo феста

300.80 -10 % BGN 271.00

Секси Кралска Сина Сирена Сомот Вечер Фустан 2017 со Кристал Формална Ангажирање Долго Партија Пром Фустани vestido долго де феста Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број CZMC102 Ткаенина Сатен,кадифе Разубавувањето beading,кристал Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Елегантни черни вечерни рокли Cap Sleeve Lace-up Back шампанско апликация тюл выпускное рокля с мъниста a-line Prom Dress Long

307.84 -26 % BGN 228.00

добредојдовте на нашата продавницаЕлегантна Црна Вечерни Фустани Капа Ракав Чипкаup Назад Beaded Appliques Tulle Дипломирањето се Облекуваат Beaded Алинија Пром Фустан ДолгНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Елегантни 2018 черни рокли с дълги шарени 3/4 ръкави печат V-образно деколте Vestido Longo официална вечерна рокля сега

281.66 -15 % BGN 239.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Домот 2018 Црна Матурска Фустани Долг со Моделот 3 / 4 Ракави Печати V Деколте, Vestido Долго Формално Вечер Партија Облечи 100% РеалноТкаениниOrganzaРазубавувањето Печати ШемаВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Мода по поръчка с рамо розови вечерни рокли 2018 дантела с мъниста вечерна рокля вечерна парти vestidos de феста

222.40 -20 % BGN 178.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Истински образец на най-новият тюл V образно деколте линия дълги вечерни рокли 2018 ръкави на облегалката мъниста дължина на пода вечерна рокля HFY62006

196.78 -26 % BGN 146.00

Ве молиме проверете повеќе детали за фустан1 Ние би сакале да испратите фустан picures на вашата email пораката пред испраќање на стоката, така што би можеле да утврдат ѓубре не ви се допаѓа и да го направиме совршен фустан кога ќе го добиете фустани...

Черни Вечерни Рокли 2018 Русалка Halter Апликации На Дантела На Гърба На Жената Елегантна Дълга Вечерна Рокля За Абитуриентски Бал, Рокля Robe De Soiree

126.40 -9 % BGN 115.00

Зошто да го одберете нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Плаж 2018 вечерни рокли нови реални снимки Abendkleider наклон омбре шифон гънки линия дължина на пода дълги вечерни рокли, абитуриентски

200.00 -33 % BGN 134.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Черни Вечерни Рокли 2018 Русалка Апликации На Дантела Перли See Through Жени Дълга Вечерна Рокля За Абитуриентски Рокли Robe De Soiree

140.80 -9 % BGN 128.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Истинската красота тюл Scoop Neck A Line дълги вечерни рокли 2018 без ръкави във светкавица дължина на пода вечерна рокля HFY62004

195.18 -26 % BGN 144.00

Ве молиме проверете повеќе детали за фустан1 Ние би сакале да испратите фустан picures на вашата email пораката пред испраќање на стоката, така што би можеле да утврдат ѓубре не ви се допаѓа и да го направиме совршен фустан кога ќе го добиете фустани...

Alexzendra Long Pearls A Line вечерна рокля с шал спагети бретельки абитуриентски рокли, плюс размерът на специални вечерни рокли

318.40 -10 % BGN 287.00

Боја шема1 Биста = инчи или сантиметри2 Половината =3 Колковите =4 Брадавица да брадавица =5 Рамо до рамо =6 Рамо до биста =7...

E JUE SHUNG Yellow Vintage Lace Beaded Mermaid дълги вечерни рокли с дълъг ръкав, вечерни рокли, вечерни рокли robe de soiree

287.84 -20 % BGN 230.00

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

CEEWHY мозайка висока яка чай дължина с къс ръкав от дантела вечерна рокля черно бала вечерна рокля Abendkleider Vestido de Феста

179.04 -30 % BGN 125.00

100% сосема нов материјал : чипка,taffta во боја : црна големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

CEEWHY V-образно деколте Половината ръкави Vestido Elegante дантела тюл дълга рокля Abiye плюс размера на вечерна рокля в луксозна сватбена рокля

195.20 -30 % BGN 137.00

100% сосема нов материјал : tulle во боја : шампањ големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Завършен по поръчка Cap Sleeve Beadings шифоновое евтини вечерна рокля в червено дълга рокля за абитуриентски бал за жени вечерни рокли

303.39 -23 % BGN 234.00

добредојдовте на нашата продавницаСопствени Направени Капа Ракав Beadings Chiffon Евтини Вечер Фустан во Црвена Долго Матурска Gown За Жените Партија Формално Фустани​Напомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

2017 A-Line Тюл Вечерни Рокли С Пайети Апликация О-Образно Деколте И Дълги Елегантни Евтини Сиви Партия Бала Рокля С Дължина До Пода Robe De Soiree

750.40 -49 % BGN 383.00

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Тъмно сини вечерни рокли 2017 A-line шифон мъниста Кристал видя през елегантна дълга вечерна рокля за абитуриентски бал, рокля Robe De Soiree

206.40 -9 % BGN 188.00

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Реална снимка Русалка дълги ръкави лейси плат пълна с мъниста бала нощ ръчно изработени официално дълга вечерна рокля OL102996

620.80 -13 % BGN 540.00

Вистински Фото Сирена Долги Ракави Чипка Ткаенина Целосна Beaded Матурска рачно изработени Формално Долго Вечер фустан OL102996

Реална снимка Луксозен Дубай кафтан A-Line Scoop вечерни рокли апликация от дантела във абитуриентски рокли с нос Robe de Soiree FE96

542.80 -15 % BGN 461.00

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

Очарователен Halter Русалка Тъмно Син Сатен Вечерни Рокли

200.00 -25 % BGN 150.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.