• Новинка
12VCCD HD на SONY car surveillance camera vehicle surveillance dome камера инфрачервено нощно виждане с висока разделителна способност водоустойчив

12VCCD HD на SONY car surveillance camera vehicle surveillance dome камера инфрачервено нощно виждане с висока разделителна способност водоустойчив

резултат:
BGN 56.40
BGN 54.00 -4 %

Брой продукти
Налично


Goose јајце Автомобил камера(Водоотпорен)(LSZ -ED263 A1)

Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1/3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC/PAL;Камерата леќи : 2.8 mm/3.6 mm

Подробности

специални характеристики:
Водоустойчив / Атмосферостойкий
ТЕХНОЛОГИЯ:
Инфрачервен
Съобщение:
Затворена система / кабелна видеонаблюдение
Стил:
Куполна Камера
Минимално Осветление (Lux):
0.01
Сензор:
CCD
Консумирана Мощност(W):
0.25
Поддържани Операционни Системи:
No
Обектива (мм):
6мм, 2.8 мм, 3.6 мм
IR Distance(m):
1~10M
Източник На Захранване(В):
12V
Ъгъл На Видимост (Градуси):
120°
Монтиране На Стена:
Таван
Инсталация:
Таван
Марка Сензор:
SONY
търговска марка:
LSZ
Размери (Д х Ш х д) (mm):
55*45*45
Номер На Модела:
LSZ-ED263A1-715-13
висока разделителна способност:
480P (SD)
is_customized:
Yes
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264
Тип:
Камера

Избор на купувачи

GADINAN Main Board 2MP 1080P AHD-H 8CH AHD DVR САМ Recorder Video Recorder 4 * 1080P (аналогов)+4 * 1080P (IP) ONVIF XVR XMeye ONVIF P2P

81.84 -14 % BGN 70.00

Функција : 1,Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; 2,Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; 3,Поддршка за веб, CMS, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; 4,Поддржува повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции; 5,Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); 6,Далечински Пристап, Со DNS (ARSP),лесно да се следи од далечинаСпецификација:СистемГлавниот процесорТехнички одделение вградени микропроцесори ЗДРАВО 3521Оперативен системВграден ЛИНУКС оперативен системСистем ресурсиМултиканал реално време на снимањето synchronously, мултиканал реално време на репродукцијата, мултиканал мултикориснички мрежа операција, USB назад.ИнтерфејсРаботата интерфејс16bit вистинска боја GUI интерфејс за поддршка на глувчето операцијаЕкран1 / 4 / 8 екран (земе аналоген канал, како на пример, за други е база на избраниот канал режим)ВидеоВидео стандардPAL / NTSC(720 P)Слика кодирајХ...

Направи си САМ ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Mini Metal Box Camera Housing Cover Case For Indoor Camera sony ccd AHD 1080P IP Камера ПХБ dvr система за видеонаблюдение

BGN 11.02

Ова е домување за камера со одбор големина на 32mmx32mm.Домување е направен од Алуминиум, но тоа не е водоотпорна.Ве молиме обрнете внимание на големината на видео надзор камера домување пред да го купат.Ова е само празна надворешни домување, камера за видео надзор не е вклучена овде.Спецификации : Име на производ : CCD Камера Домување Случај Одговара за : 32x32mm Одбор Материјал : Алуминиум Боја : Црна Дупка со Дијаметар за Сензор : 12mm Пакет се Вклучени : 1x Камера Домување 2x PM2*8 завртка 4x PM2*4 завртка 4x PM2*3 завртка

Hot 8CH AHD DVR 1080P 1080N AHD-N H ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера Camera Onvif Network 8 Channel ПР NVR 1080P 4CH Audio Input Multi-language

BGN 131.01

Производот Се ПокажеСтавки вклучени1 X 8 CH AHD 1080 P DVR NVR HVR 5 во 1 Дигитален Видео Рекордер 1 X USB Глувчето за DVR 1 X адаптер за DVR 1 X Софтвер CD за DVR 1 X Далечински Управувач за DVR нема Хард Диск Вклучен!!!!Преглед8 CH AHD 1080 P Хибрид DVR Рекордер Силна Мрежа на Серверот; Со P2 P Облак Функција; поддршка за USB ,Глувчето,копија; Поддршка на Андроид,iphone,ipad,компјутер,cms преглед; Поддршка VGA излез&HDMI излез(1080 P); Рекорд Резолуција : AHD 1080 P (1920*1080); Со H...

4шт масив IR led инфрачервено инфрачервен IR LED дъска за видеонаблюдение камери за нощно виждане за 60 камери

BGN 5.25

Опис на производот Висока моќност / Место Светло / Инфраред IR LED одбори за CCTV камери за ноќно гледање Управувано одбор & CDа сензор вклучени...

9800 Plus 4K H. 265 / H. 264 ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Тестер analog+IP+AHD+CVI+TVI+SDI Camera тестер (мултицет, кабелен локатор, TDR, HDMI вход по желание)

473.60 -5 % BGN 450.00

IPC9800 Плус 4 K H 265 / H 264 видео надзор Тестер аналогни+IP+AHD+CVI+TVI+SDI камера тестер (multimeter, кабел локатор,TDR,HDMI влез изборен) Забелешки : Оваа цена е IPC9800 ADHS Плус IPC9800 Плус : за IP камера, аналогни камера тест IPC9800 ADH Плус : за IP камера, аналогни камера, AHD, HDTVI, CVI камера тест + HDMI во IPC9800 ADHS Плус : за IP камера, аналогни камера, AHD, HDTVI, CVI, SDI камера тест+ HDMI во IPC9800 MOVT Плус : за IP камера, аналогни камера, Дигитален Мултиметар, Optical power meter, Визуелна грешка локатор, TDR кабел тест + Видео ниво метар + HDMI воIPC9800 MOVTADHS Плус : за IP камера, аналогни камера, AHD, HDTVI, CVI, SDI тест+ HDMI in, со Кабел трагач, Дигитални Мултиметар, Optical power meter, Визуелна грешка локатор, TDR кабел тест + Видео ниво метар

SUCAM Full HD 1080P AHD Security Starlight Camera IP66 Waterproof Home Outdoor Surveillance Аналогови Камери на 10 метра Color Night

76.21 -20 % BGN 61.00

Карактеристики : 2 MP AHD Starlight Безбедносна Камера; 3.6 Леќа Starlight Леќа; Vandalproof Водоотпорен метал Домување; Starlight Камера во боја ден и ноќ визија; Со OSD Мени;Спецификација : Име на производ SUCAM Full HD 1080 P AHD Безбедност Starlight Камера IP66 Водоотпорен Дома Надворешен Надзор Аналогни Камери 10 Метри Боја Ноќ Модел Бр...

5V2A AC DC to Mini Adapter източник на непрекъсваемо захранване UPS осигурява аварийно Резервно захранване на камери за видеонаблюдение с вградена батерия

36.48 -23 % BGN 28.00

Производ Концепт и Примена : Адаптер и мини ups 2 во 1 е антипренапони онлајн моќ DC трансформатор = AC да DC мини ПРОЗОРЦИ Адаптер (Трансформатор).тоа е DC ПРОЗОРЦИ Адаптер дизајниран да овозможи итни моќ бекап на сите видови на DC моќност опрема како што се рутери, модеми, settop box, VOIP телефонски системи, систем за надзор, алармен систем и за многу критична телекомуникациска опрема...

Smartdo Newest Real Plug & Play 4 Channel Wireless NVR Kit 720P HD Outdoor IR Night Vision Сигурност IP Camera WIFI CCTV System

360.13 -20 % BGN 288.00

Smar Најновите Вистински Plug & Play 4 Канал Безжична NVR Комплет 720 P HD Отворено IR Ноќ Визија за Безбедност IP Камера WIFI Систем за видео надзорНа NVR Вграден Безжичен WIFI Рутер Модул;Флексибилни инсталација и преносливост, IPC и NVR поврзани со снабдувањето со електрична енергија може да прикажува слики, не треба посебна рутер, не треба мрежен кабел, не треба комплицирано амбиент .Вистински Plug and Play (репродуцирај); заштеда на време, Зачувување Грижете се, Заштедите повеќе пари.Вградениот безбедносен професионални WIFI модул, сигнал стабилност антимешање способност силен;Автоматска корекција на кодот технологија, сликата мазна и стабилна;Овој Систем Може да компатибилен со Windows компјутери, како и паметни телефони, како на i Phone, Андроид .Со 720 P Безжични IP Камера и 4 CH Wifi NVR, лесно и convient да го користите и инсталиратеПакување Листа : 1 x 4 Канал wirelss 720 P NVR со две антени1 x 12 V Напојување за NVR4 x 1.0 Мегапиксели Водоотпорна отворено WIFI IP Камери4 x 12v 1А адаптер за камери1 x USB Глушец1 x 1m Мрежен Кабел1 x Брза Операција Водич Не се вклучуваат HDD, поддршка 3.5" SATA HDD ,max поддршка 1*4 TB HDD...

PU'Aimetis 5pcs 1.8 mm M7 обектив 1/3 1/2. 7 mini видеонаблюдение обектив за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security HD MINI camera

74.08 -19 % BGN 60.00

Системи за видео надзор 1.8 мм Леќа M7*0.5 за видео надзор за Безбедност Мини камера Нашата компанија е траен во начело на кредибилитет врз основа, клиенти врховниот и квалитет загарантирана, со што се обезбедува најдобри услуги за вас, преку нашата најголема напори! Ние и ветуваме : исто да ви квалитетот нашата цена е оптимално, иста цена нашиот квалитет е најмногу гаранција! Фабрика директни продажби на стоки се дефинитивно вредност за пари!

ZOSI 8CH HD 5.0 MP Outdoor/ Indoor Security Camera System with 8 x 5MP 2560*1920 HD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера Pre-Installed 2TB Hard Drive

927.98 -25 % BGN 696.00

8 Канал Полн 5.0 Пратеник DVR СпецификацијаВидео компресија : H 264Кодирај капацитет : 8×5.0 ПратеникВидео влез / излез : 8 CH BNC / 1 CH VGA, 1 CH HDMI, 1 CH BNCАудио влез / излез : 4 CH РКА / 1 CH РКАСнимањето Рамка го Оценувате : PAL : 15fps; NTSC : 15fpsUSB : 2 USB 2.0 HDD : 1SATA порта (поддршка до 6 TB)Full HD 5.0 Mp Камера СпецификацијаСлика Сензор : 1 / 3 Aptina CMOS со МЦП,5.0 ПратеникЕфективни Пиксели : 2560x1920pxЛеќи на камерата : Мегапикселна 3.6 mmБрој на IR Led диоди : 36 компјутери, 5mm Led диодиНоќ Визија : 100ft(30m)FPackage Содржина1x H...

Evolylcam HD 1MP 720P 1.3 MP 960P 2MP 1080P Micro SD/TF Card Безжична IP камера P2P Onvif Wifi Network Outdoor Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Cam

53.98 -20 % BGN 43.00

720 P / 960 P / 1080 P HD Безжични IP Камера со Микро SD картичка слот за Тоа е Micro SD картичка IP Камера без Аудио функционира, но ние прифаќаме прилагодување Поддршка IE, Firefox, Google пребарувачот, iphone, Android паметен телефон, КОМПЈУТЕР, Таблет Поддршка на P2 P, Onvif, Движење Откривање, Ноќ визија, email пораката на алармот, FTP испратите 3.6 мм леќа стандардно на оваа камера.можете да изберете 2.8 mm 6mm 8мм со иста цена Вклучувајќи и софтвер, но не вклучувајќи го адаптер и SDКартичка ,ако сакате ,ве молиме кликнете на сликата подолуПоддршка на топло место conn ection на владата : (W ithout wifi или Мрежен Кабел) 1) се Поврзете камерата за да напојување но не мрежен кабел 2) се Најдат на камерата во wifi режим и да се поврзете на неа ,лозинка е 01234567 3) Отворен СТАН Cam Hi,кликнете на копчето "Add Камера",потоа кликнете на"Барај Камера од LAN" 4) Изберете пребаруваат камера и да се поврзете на неа ,лозинка е admin 5) Кликнете на Поставување копчето и да се поврзете камерата со WIFI Софтвер Вовед : Wifi Поставување : Пребарување : 1) за Внесување на Камерата IPАдреса2) Внесување корисничко Име и Лозинка, корисничко Име:администраторска Лозинка:adminПоддршка IE / Chrome / Firefox(IE11 треба Компатибилност на Владата)P2 P UID : P2 P На PC : 1) Инсталирате Hi P2 P Клиент софтвер 2) Кликнете на Конфигурационата копчето и се најавите,лозинка е празно.(нема лозинка за најава директно) 3) Додадете некоја Област и Текст UID.Назад за Преглед,изберете камера која сте додале,ќе го видите видео клипот на екранот на P2 P На Паметни Мобилни телефони : 1) да Инсталирате АПЛИКАЦИЈА "Cam Hi",поддржуваат Android и Iphone 2) Додадете Камера и Текст UID,на лозинката е "admin" ве Молиме преземете од APP store за iphone ве Молиме да ја инсталирате на СТАН во ЦДто за android телефон Како да се добие IP адреса : Инсталирате софтверот"Search Tool" Во CD Тоа ќе додели IP за камерата автоматски Можете исто така да го ревидира IP рачно,Лесно да пристапите на системот за Безжичен Куршум IP Камера Со Micro SD картичка*1 Антена*1 CD*1 Завртка пакет*1 Напомена : Оваа камера не вклучувајќи адаптер и SD Картичката ,ве молиме контактирајте со нас ,ако сакате тоа.

Завод директни продажби от един милион пиксела на борда на оборудване, 3G, GPS автомобилни dvr 4-канален домакин мониторинг на леки автомобили

182.40 -5 % BGN 173.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

1080P 2.0 MP водоустойчив куршум ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ IP камера за наблюдение с функция на P2P Wifi

BGN 142.40

1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Водоотпорен Куршум IP CCTV Камери Камера со P2 P Wifi ФункцијаГолемина на : Слика : Wifi функција камерата е со Wifi антена.СпецификацијаПикап Уред 1 / 2.8" CMOS Резолуција 1080 P 2.0 мегапикселна Мин...

3,5 8,5 мм TFT записваем бороскоп AV ръчно ендоскоп

222.40 -5 % BGN 211.00

3.5" TFT LCD Монитор со зумирате / одзумирате 6 пати и на осветленоста на екранот 4 ниво; Φ8.5mm Лен со 6pcs прилагодливи LED светла (водоотпорен); Φ6.8мм монтажни флексибилна Цевка со 1 Метар должина (водоотпорен); Камера Resoluton 640*480 пиксели; Фото,Видео,емитување,Складирање со SD картичка(32 GB макс.); Вграден звучник и микро телефонот Слика ротациона 180°за долго притиснете го копчето за Видео копчето; AV надвор,USB интерфејс,ВАШИНГТОН за друг напојување метод; Напојува од страна на АА Батерија 4pcs;

Гривна лаптоп 3.5 TFT LCD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ за Сигурност Video Camera Тестер Test Monitor вградена литиева батерия 2200mAh PAL/NTSC

BGN 62.38

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин ...

HQCAM 1080P mini wifi IP камерата е безжична уеб камера 10шт 940 инфрачервено нощно виждане SD карта домашно наблюдение външен микрофон

144.00 -10 % BGN 130.00

Однос ТФКартичка поддршка мини ip камератоа max поддршка 128 G ТФкартичка складирање!ако имате други барање ,добредојдовте во контакт со нас.имаме 2.0 ПРАТЕНИК за клиент задолжително.оваа модели имаат : 1x Камера1x Картичка читателот .(На unselected мемориската картичка пакет не се содржи на читач на картички).1x CD .1x Метал стентови.ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!1...

500VA / 400W Power Inverter Home Inverter System 85-275VAC Input 110V / 220V/230V/240VAC Pure Sine Wave Output with 12V / 24V Battery

188.80 -15 % BGN 160.00

Белешки : Поради Чиста Батеријата delviery ограничување, Кога ќе го поставите цел, pls истрага дали тоа може да биде испратена до својата дестинација, благодарение однапред Производ Функција : ПРОЦЕСОРОТ Контрола на Технологијата Генератор compatiable Широк опсег на влезен напон Чиста синусен облик Моќ Инвертер Интелигентна Батерија Управување соПримена : Производот Се Покаже : Производ Работата : Спецификација на Состојба : Модел SK12500 SK12600 SK12800 SK121000 SK121200 SK121500 SK122000 Оценет Капацитет(W) 400 W 480 W 640 W 800 W 1000 W 1200 W 1600 W Батеријата Напон 12 V / 24 V AC Влезен Напон 145 V~275 V / 85 V~145 V Фреквенција 45 Hz~65 Hz AC Излезен Напон 110 V±3% / 220 V±3%(на Батеријата на владата) Фрекфенција 50 / 60 Hz±0.5 Излез Waveform Чиста синусен облик Вкупно Хармонично Нарушување(THD) ≤±3% Батеријата Полнете ја Тековната 10 A20 A(Прилагодливи) Дисплеј LCD Времето на Префрлување Enviorment Бучава ≤55d B Температура 0℃~40℃ Влажност 10%~90%(без кондензација) Ефикасност ≥85% Заштита од Надоптоварување Преоптоварување надминува 110%,автоматско исклучување во 30 секунди;Преоптоварување надминува 120%,автоматско исклучување во 2 секунди;Под електрична енергија режим,само одржување на алармот, но не затвори...

На външния корпус на камерата кутии корпуса на фотоапарата куршуми с вентилатор и нагревател

BGN 142.40

На отворено Поле Камера Домување Куршум Камера Домување со Вентилатор и ГрејачУпотреба : Широко се користи во областа на финансиите, политиката, правото, патишта, училишта и други следење прилики...

Aokwe New arrival 8ch indoor куполни IR 720P IP Real p2p WiFi wireless камера за видеонаблюдение surveillance system

392.00 -21 % BGN 310.00

Aokwe Нови пристигнување 8ch затворен купола IR 720 P IP Вистински p2p Wi Fi безжична камера за видео надзор надзор системКомплет вклучува : 1pcs NVR;4pcs камера;моќ адаптер за NVR и камератаЗавртки за камерата за инсталација.1pcs Глувчето Оперативен систем Вграден ЛИНУКС оперативен систем за Видео влез Видео inout 8ch Мрежа wireless72 Mbps,wired100 Mbps видео излез HDMI излез 1ch VGA 1 CH Видео Кодирај Снимање D1 / 960 H / 720 P Репродукција 4ch Снимање Снимање / Слика прирачник,мерењето,Движење откривање,Аларм за Репродукција Реално време ,Редовни,настан репродукција направете резервна копија Редовни резервни копии HDD 1 SATA до 4 TB Интерфејс Мрежа 1 RJ45 10 M / 100 2 WIFI Антена USB 2 USB 2.0 Мрежа Pprotocol UPn P, SMTPPPPo EDHCP Видео Излез HDMI 1920*1080 VGA 1920*1080 Други Моќ DC 12 V 3А работна температура 10+55 влажност 10%90% Големина 257mm×210mm×45mm Тежина ≤1 Kg Wi Fi IP Куршум камера Сензор 1 / 4" Прогресивно Скенирање Сензор S / N Сооднос > 48 d B Дефиниција 1280 x 720 16 : 9 Висока Defination Лукс Боја : 0.1 Лукс Б / W : 0.01 Лукс Леќа 4mm OSD Датум и Време & Title белиот баланс Автоматски Day & Night Авто / Color / НА 3 DDNR Авто Огледало / Флип за вклучување / Исклучување На Приватност Маска 4 Зона Избор на поток на Два Стриминг во Исто Време : H...

Производителите 4G MDVR продават директни 4-канален автомобилни dvr-remote GPS positioning WiFi network on-board monitoring host

238.40 -5 % BGN 226.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Поддржува 4 канал AHD960 P камерата; 4 канал AHD720 P камерата; 4 канал стандард јасно камера;3...

4.3 инчов TFT монитор подводен 15 м AV ендоскоп риболовна камера

286.40 -12 % BGN 252.00

Модел : Риболов Камера CR1107 HBSDVR Леќа чип : 1 / 3 "color for CCD чип, highdefinition сензор Сигнал Систем : PAL / NTSC Пиксели : 300,000 пиксели, репродукција на боите е на високо ниво, на сцена не е искривена...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.