• Новинка
1бр син OV7670 300KP VGA камера модул САМ KIT

1бр син OV7670 300KP VGA камера модул САМ KIT

резултат:
BGN 4.06

Брой продукти
Налично

1 Pcs Сина OV7670 300 KP VGA Камера Модул DIY КОМПЛЕТ OV7670 image sensor, мала големина, ниско ниво на оперативен напон, и ги дава сите карактеристики на еден чип VGA камера и слика процесор. Преку the SCCB автобус контрола, што може да се излез на целата рамка, под-земаат мостри, се на прозорецот начин влијае на податоци резолуција од 8 бита. VGA имиџот на производот е до 30 рамки / сек. Корисниците може целосно да го контролирате квалитетот на сликата, формат на податоци и пренос на владата. Процесот на обработка на сликата функции, вклучувајќи ги гама криви, балансот на белата боја сатурација, chroma, и така може да beprogrammed преку SCCB интерфејс. Ommi Vision image sensor апликации уникатен сензорот технологија за да се подобри квалитетот на сликата со намалување или елиминирање на оптички или електронски дефекти, како што се фиксна шема на бучава, опашка-цветаат, јасна и стабилна боја на сликата.
Висока чувствителност за ниско-светло апликации
Низок напон, погоден за вградени апликации
Стандард SCCB интерфејс компатибилен со I2 C интерфејс
Raw RGB за RGB (GRB4 : 2 : 2, RGB565/555/444), YUV (4 : 2 : 2) и YCb Cr (4 : 2 : 2)излезен формат
поддршка VGA, CIF, и од CIF да 40x30 големина
Vario Pixel subsampling начин
се елиминира светлосни ленти, автоматски црна ниво калибрација слика за контрола на квалитетот вклучително и боја сатурација, боја, гама, острината ANTI_BLOOM
ISP се елиминира бучавата и мртви пиксели надомест функција
поддршка слика скалирање
Објективот е губење на светлината надомест
50/60 Hz откривање
на сатурација автоматски прилагодете ( УВ вредноста)
работ подобрување автоматски прилагодете
Намалување на шумот автоматски прилагодете
клучните параметри
photosensitive низа 640 X480
IO напон 2.5 V до 3.0 V ( внатрешни LDO да основни материјали ) на
моќ операција 60m W/15fps VGAYUV
Спиење
( 8 -битна) излезен формат ? YUV/YCb Cr4 RGB565/555/444 GRB4 : 2 : 2 : 2 : 2 Суровини RGB Податоци
Оптички големина на 1/6 "
поле на гледање агол на 25 °
максимална Жен го оценувате 30fps VGA
Чувствителност 1.3 V / (Лукс-sec)
јачина на бучава односот на 46 d B
динамички опсег на 52 d B
прелистување во режим прогресивни
електронски изложеност
област на 3.6 μ mx 3.6 μ м
темно тековната 12 m V / s на 60 ° C

Подробности

търговска марка:
ДЖИСДА
Съвместим Марка/Модел:
Няма
is_customized:
yes
Съвместим:
Игрова Конзола

Избор на купувачи

Метален корпус тип 1500 W 18 волта 83 ампера AC / DC импулсен източник на захранване 1500w 18v 83a AC / DC превключващ промишлен трансформатор

623.98 -5 % BGN 593.00

Метал случај тип 1500 вати 18 volt 83 amp AC / DC префрлување напојување 1500w 18v 83a AC / DC префрлување индустриски трансформатор.Карактеристики : AC Влез : 110 / 220 V±15% DC Излез : 18 V 83 A Моќност : 1500 W Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Безбедност на Усогласеност : CE Висока ценаефикасен, сигурност со стандардите за индустријата Изграденаво текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : 20~60 C Амбиентниот Влажност : 0~95% НеКондензацијаПакет : 1 x Адаптер за Напојување1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

TP2271 LCD такса контролер поддръжка на DVI, VGA LCD панел 17 инча, 1280X1024 LM170E03-TLHC M170ETN01. 0 CLAA170EA10 M170EG01 VH

BGN 49.58

Lcd контролер одбор комплет поддршка на lcd модел : CLAA170 EA10LM170 E03TLH3LM170 E03TLJ6M170 EG01 ВФQD17 EL07 Rev 01HT170 E02100LM170 E03TLHBLM170 E03TLJ7M170 EG01 VHM170 EG01 ПЕТLM170 E02TLA2LM170 E03TLJ1LTM170 ET01M170 ETN01.0LM170 E03TLHCLM170 E03TLH1LM170 E03TLJ5M170 E8L01MT170 EN01 V...

ViGRAND 2018 нов 1бр Нунчак контролер на конзолата, Nintendo Wii

BGN 5.58

Vi GRAND 2018 нови 1pcs Nunchuck Контролер За Nintendo Wii КонзолаContoured за совршено да се вклопи на играчот страна, Nunchuck контролер се гради врз едноставноста на Далечински контролер и оди екстра чекор за да се задоволат потребите на гејмерите.100% Сосема нов.Компатибилен за Wii конзола.Се користи во комбинација за Wii Remote controller.Поврзете да Wii Remote controller во својата експанзија на портаБоја : Бела,сина,црвена,црна,розоваКабел должина : 100cmДимензија : 110*38*42mmТежина : 70gПакет димензија : 238*112*46mmПакет тежина : 100gПакетот Вклучува1* Nunchuck Контролер за Nintendo WiiНЕ се вклучуваат поле или мало пакување (Објект ќе бидат безбедно спакувани во балон плик)

10.2 TFT AT102TN03 V9 Dual 30Pin Screen Plus KYV-N2 VGA AV LCD Controller Board kit безплатна доставка

153.58 -5 % BGN 146.00

10.2" TFT AT102 TN03 V9 Двојна 30 Pin Екран Плус KYVN2 VGA AV LCD Контролер Одбор за полнењеФункција : Општа Спецификација за KYVN2 V2 LCD контролер одбор TFT LCD контролер одбор KYVN2 V2 е возачот одбор esp...

Рок - н-рол раса на 16 бита на Голям Сив слот карти за NTSC играч на 10 бр. / много!

120.00 -5 % BGN 114.00

16 Малку 46pin Игра Картичка Капка Превозот БЕСПЛАТЕН Превозот1 Руски купувачот , ве молиме кажете ни го вашето име со Три англиски Зборови , или пратката не ќе биде доставена и нема враќање!!!2...

KYVG PS4 Игри Racing Steering Wheel Holder, Car Steering Wheel Driving Gaming Handle with 2 Caps for Sony Playstation 4 PS4

9.28 -3 % BGN 9.00

PS4 Џојстик Игри Трки Воланот на Држачот со 2 Thumbstick Зафат Капи за Sony Playstation 4 PS4 КонтролерСпецијално дизајнирани за PS4 игра за подобрување на дербито искуствоНаправи на ЕВА, компактна,лесна тежина и издржлив, лесен за држење во ракаДоаѓа со монтажни покрие за да се заштити назад на PS4 контролерНајдобри прилог за игри љубовнициКомпатибилен со : Sony Playstation 4 PS41* Игри Трки Управувачот за PS4 Контролер2*Thumbstick Зафат Капа за PS4 КонтролерAnswer : ___________________________ Note : Joypad се појави во Слика Не Е Вклучуваат

Нови преносими LED Dual USB Charging Dock Station Stand Charger+8шт Enhanced Thumbstick Caps, за PS4 PS4 Slim PS4 Pro Controller

14.38 -3 % BGN 14.00

Карактеристики : Ви овозможува да безбедно чување и да се наплаќаат до две PS4 контролори истовремено.Моќ преку USB порт или од PS4 или персонален КОМПЈУТЕР.Двајца контролори може да се полни истовремено.Поврзување на кабел, исто така, ќе овозможи полнење додека уште се користиЦелосна наполнетост на две контролори истовремено во рок од 4 часа.Спецификации : Влезен Напон : DC 5 V 1000 MAИзлезен Напон : DC 5 V 5001000 MAВреме на полнење : 24 часаИ 8 компјутери enhanced капи

Mosleader SOP8 100шт STM9435 Mosfets високо качество

BGN 44.80

Имаме инженери тест за квалитет за вас .Ние сме професионални за Mosfets , Transistors , Диоди и Optocouplers .Ако ви треба некои примероци за испитување ,Ве молиме контактирајте со нас слободно !Ако ви треба големи количини ,Ве молиме контактирајте со нас слободно ,Ние ќе ви даде подобра цена !

Mosleader SMB 750PCS P6SMB9. 1 P6SMB10 P6SMB11 P6SMB9.1A P6SMB9. 1CA P6SMB10A P6SMB10CA P6SMB11A P6SMB11CA DO214AA

BGN 62.40

Имаме инженери тест за квалитет за вас .Ние сме професионални за Mosfets , Transistors , Диоди и Optocouplers .Ако ви треба некои примероци за испитување ,Ве молиме контактирајте со нас слободно !Ако ви треба големи количини ,Ве молиме контактирајте со нас слободно ,Ние ќе ви даде подобра цена !

amoonsky led video splicing processor sc359 rgb led video controller for led display module p10

BGN 1600.00

amoonsky led видео спојување процесор sc359 rgb led видео контролер за led дисплеј модул p10Текст 4 AV 3 HDMI 3 VGA 2 DVI Излез 6 DVI 1 SDIЈАМКА Излезна резолуција 1024×[email protected] Hz 1024×[email protected] Hz1580×[email protected] Hz 1440×[email protected] Hz1536×[email protected] Hz 1600×[email protected] Hz1920×[email protected] Hz 1920×[email protected] Hz 2048×[email protected] Hz 1024×[email protected] Hz1920×[email protected] Hz 1580×[email protected] Hz1920×[email protected] Hz 2048×[email protected] Hz 2304×[email protected] Hz 2560×[email protected] Hz 3840×[email protected] Hz @60 Hz : 265*2=530(мегапиксели)[email protected] Hz [email protected] [email protected] [email protected] Hz : 530*2=1060(мегапиксели)3840*[email protected] Hz (Прилагодено резолуција : А&Б) Машина Големина 484mm (L) x 365 mm (W) x 95mm (H)Детали јас ntroductionFectures Предност Корист Беспрекорно се префрлите на екранот може да биде вклучен без проблеми на вториот екран се подобри сликата ефект на перформансите на 13канал на текст (може да се додаде 1 SDI) во суштина го опфаќа граѓански и индустриски користи исполнат различни текст уред барања Излезна резолуција 11520 x 640 @60 Hz 6912 x [email protected] Hz 3072 x [email protected] Hz 20 видови на излезна резолуција за корисниците да ги изберат, и може да се прилагоди за да се укаже излез поддршка различна резолуција на led дисплеј Поддршка 4 инсталирање на испраќање картички може да ја инсталирате четири испраќање картички се попогодни да го користите Режимот за зачувување и отповикување може да се сместат сите кориснички стандардното подесување на параметри, употреба на "РЕЖИМОТ" наместени прилагодувања за копчињата за кратенки можете брзо да се потсетиме На црн екран и замрзнување копче нема потреба да ја затворите сликата излез за време на изведба за црн екран користите црна копчињата за брзо црна поддршка на сопствени резолуција 5.3 Милиони пиксели обичај резолуција се исполнат различни потребиApplication1 : A B излезни канали спојување Led екран,Канал М поврзете го следиApplication2 : Вози две Led екранот и со различна резолуција,Канал М поврзете го следиApplication3 : Dual приказ на која било големина и локација по спојување,Канал М поврзете го следат Детали се СпоредатПакување & ИспоракаБренд Amoonsky Модел АМСSC359 Додаток Листата Видео Процесор 1 парче Моќ Кабел 1 парче DVI Кабел 1 парче Корисникот Мануел 1 парче Гаранциона Картичка 1 парче Контрола на Квалитетот Картичка 1 парче AV Адаптер 2 парчиња Завртки 8 парчиња Пакување Големина 540*450*190 мм Бруто Тежина 6.5 кг​Најчесто поставувани ПРАШАЊАПрашање : Дали сте фабрика? Одговор : Да, ние сме фабрика...

Инфрачервен безжичен модул WIFI IR Sound Voice инфрачервен модул за предаване ICSK054A САМ Kit Suite Electronic Production

BGN 3.07

Опис На Производот : Користење на основните принципи на Црвениот гласини звук комплет е на звук предизвикан со инфрацрвен (ласерски) вибрации, и потоа кликнете на инфраред вибрации сигнал е примена на примачот коло инфрацрвен приемник диоди, и сигнал е demodulated да се постигне звук намалување...

Aero The Acrobat 2 16-битова голяма сива детска карта за NTSC Game Player Drop Shipping

14.38 -10 % BGN 13.00

16 Малку 46pin Игра Картичка Капка Превозот БЕСПЛАТЕН Превозот1 Руски купувачот , ве молиме кажете ни го вашето име со Три англиски Зборови , или пратката не ќе биде доставена и нема враќање!!!2...

нов 5 бр. / лот за Due 2012 R3 ARM версия на началната такса за управление + USB кабел чисто нов

100.54 -5 % BGN 96.00

Нови функции : • прва РАКА 32битна господар контрола • двоен пат USB преземете, Мајчин USB порт може да се симулира Поради како USB уред на Техничките параметри : процесор AT91 SAM3 X8 EA • работен напон 3.3 V • влезен напон 712 V • влезен напон (граница) 620 V • 54 дигитални I / O порти (12 PWM излези) • аналогни внесување pin 12 • аналоген излез pin 2 (дигитален режим на конверзија) Актуелните излезна струја на I / O портот на ред мајка 130m A • на 3.3 V моќ pin обезбедува 800 мр тековната 5 V моќ pin може да се комбинираат со 800 мр тековната • внатрешна флеш капацитет 512 KB • SRAM96 KB (две банки : 64 KB и 32 KB) Часовник фреквенција 84 MHz​

Аниме Наруто Саске Skin Sticker стикер за конзолата на Microsoft Xbox One S и 2 контролери за Xbox One S Skins Винилови етикети

BGN 14.38

Аниме Наруто Sasuke Кожата Налепница Decal За Microsoft Xbox Една S Конзола и 2 Контролори За Xbox Една S Кожи Налепници Viny lОпис На Производот : 100% Сосема Нов...

Final Fantasy III 16 битова голяма сива детска карта за NTSC Game Player Drop Shipping

BGN 12.78

16 Малку 46pin Игра Картичка Капка Превозот БЕСПЛАТЕН Превозот1 Руски купувачот , ве молиме кажете ни го вашето име со Три англиски Зборови , или пратката не ќе биде доставена и нема враќање!!!2...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.