• Новинка
Led прожектор 10w лампа водоустойчива IP65 за открит стенен монтаж прожектор градински пейзаж 110-220 До 240 v led прожектор

Led прожектор 10w лампа водоустойчива IP65 за открит стенен монтаж прожектор градински пейзаж 110-220 До 240 v led прожектор

резултат:
BGN 158.88
BGN 146.00 -8 %

Брой продукти
Налично


Овие Високо Квалитетни IP65 ЛЕД врз основа Поплави Светла имаат од 10 Вати висока моќност epistar LED Чип (највисок квалитет и најсветлиот чип на пазарот) способни за производство на 900 Lm светлина излез, што е еквивалентно на 80 W светлина. Стаклен капак е 5mm зајакнување јасно стакло кое целосно е водоотпорен и отпорен на сите еколошки фактори.
Со 100,000 часа животен век и ниска потрошувачка на овие поплави светла ќе го спаси намали вашата електрична сметка. Користење толку малку енергија и се уште се добива висок напојува светлина исто така, ќе се прави малку повеќе да помогнете ни да се спаси средина
Ние нудиме 3 различни бои options Кул Бела, Топло Бела боја и Мулти-Боја која доаѓа со далечински Само да го одберете вашиот потребни опција од паѓачкото погоре.
Сите наши светилки се направени од алуминиум или имаат алуминиум топлина фамилии; ова го задржува светилки на правилната температура за да се обезбеди подолг животен век
Т еј може да биде поскапо да се купат од стандардна сијалица, но со животниот век на 100,000 часа и потенцијалот да се намали вашата светлина потрошувачка на енергија до 90%, за купување на овие светилки се направи за звук инвестиции.
Замена на постоечката светилки да LED светла не само што ќе ја зголеми вашата банка рамнотежа, но исто така ќе помогне да се спаси нашата планета со намалување на вашиот јаглерод стапало.
Искористете ги предностите на нашата масовно се купи и да се спаси опции.
Ако ви треба било каков совет, ве молиме јавете се на нашиот искусен услуги на клиентите тим, кои се тука да ви помогне со било LED испитувања.
Сите наредби на LED КОЛИБА имаат 14 ден парите назад гаранција 24 месеци гаранција.
Информации Lumens 900 Зрак Агол Од 120 Потрошувачка на Енергија 10 W CE & Ro HS Заверена Да влезна Моќност 100-240 V Wattage Не Еквивалентно На 80 W Просечен Живот во Часот на 100.000 работа Напон 12v База На Штекер Dimmable (Опција) Не Сијалица Тип LED Боја кул бела/топло бела/RGB
10 Вати LED Floodlight IP65

Подробности

Отделят Цвят:
Капризен, Топло Бяло, Студено Бяло
Мощност:
10W
Тип Елемент:
Прожектори
Завърши:
Матирана Неръждаема Стомана
документ:
CCC, CE, RoHS
Базов Тип:
Клин
Стил:
Модерен
Напрежение:
85-265V
Материал На Корпуса:
Алуминий
Случай:
Външна Стена
Източник На Захранване:
AC
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Източник На Светлина:
Led лампи
Ниво На Защита:
IP65
Номер На Модела:
led рефлектор
търговска марка:
Экси
Напрежение:
110V, 120V, 130V, 220V, 230V, 240V
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)

Избор на купувачи

VNL 25Ft G40 лампа Globe струнни лампи с прозрачна крушка на задния двор двор светлини старовремски лампи декоративни външни гирлянди сватба

39.81 -15 % BGN 34.00

VNL 25 Ft G40 Сијалица Свет String Светла со Јасни Сијалица Дворот Патио Светла Гроздобер Светилки Декоративни Отворено Гарланд Свадба Производ Функција Лесно се инсталира било каде со 25 нозете вкупно должината на string Корисна крајдокрај connection 25ps трајни G40 јасно светилки Совршени за внатрешна отворено партии Свадба еМора да Има – Гарантирано! Стаклото светилки на VNL свет string светлина, може да долги часови и да останат светла на отворено...

Слънчевата енергия комплект LED светлина начин подъездная пътека път док пътни светлини габаритни светлини, охранителни лампи IP65, външен двор и градина стъпка ламп?

30.83 -32 % BGN 21.00

Соларни Палубата на Светлината LED Соларна Клупа Пат Патот Светла Маркер осветлување Водоотпорен Безбедност Светилки за Надворешна употреба Скалите Ligthing Карактеристики : Висок шок отпор Автоматски почнува да работи кога паѓа ноќта, или со појавата на inclement временската заштеда на енергија...

15LED слънчевата енергия сензор за управление на осветлението уличен фенер, коридор, двор, гараж и открит начин, с монтиран на стената авариен прожектор, лампа за сигу

63.81 -36 % BGN 41.00

Соларен панел : 1.8 W соларна батерија, полнење струја од 360 маЛитиум полимер батерија : 2400 мр, со двеначин на полнење коло заштитаLED : 15* суперсветли LED светилка, полн со светлина повеќе од 9 часаПроизвод големина : 180 * 120 * 16 мм продолжување род, две род 360 mmКонтрола на владата : автоматска контролаШколка материјал : ABS суровини + UV УВ заштита на материјалиДодатоци : 1...

Червен/зелен/син/жълт / бял цвят водил възел 9мм,вид чрез-дупка, направена впрыску, расклассифицированное ИП65;входен сигнал ДК5В;0.06;на ред 50пкс а

BGN 5.76

Работен напон : DC5 VРаботни Потрошувачка : 0.06 Wработна температура : 40°C60°CLED Type : 5mm сламена шапка led сигнал во бојаled боја : ве молиме, известете нè на боја треба кога местото цел( ЦРВЕНА / ЗЕЛЕНА / БЛУ / ЖОЛТА боја / БЕЛА)Животниот век : MTBF≥50000hАгол на гледање : ≥140стандардно жица проред : 65mmбоја wavelenght / температура на бојата(nm / к) црвена 619~635 зелена 512~528 сина 463~475 жолта 584~595 бела ≥6500≤Примена : 1)...

Градина слънчеви led светлини пейзаж украса водоустойчив страхотна светлина пеперуда / птица/водно Конче промяна на цвета на лампата

18.26 -34 % BGN 12.00

Градина Соларна LED Светла Пејзаж Декорација Водоотпорен Самовила Светлина Птица / Dragonfly ја Менуваат Бојата СветилкаФункција : Оваа прекрасна светлина ги осветлува во текот на ноќта, идеални за украсување на вашиот градини, патио, тревник, тремот, портата, дворот итн...

горещи продажба на водоустойчив слънчеви стенни лампи ABS Solar LED Path Light Outdoor Garden wall lightings Yard Path Fence Lamp

9.18 -2 % BGN 9.00

Топла ПродажбаОпис : 1.Бренд нови нерѓосувачки челик Соларна Енергија градина двор скали чекор Светла.2.Овие енергетски ефикасни, ниска одржување соларни светилки додадете шармантна,декоративни сјај на вашиот патеката, патио, или flowerbeds.3.Тие се мора да се има за секој градина или двор...

нов черен грижи за кожата на лицето водоустойчива IP65 20 W led прожектор led прожектор AC85-265V топло/студено бяло / RGB/R външен led лампа

64.00 -8 % BGN 59.00

нови Водоотпорен IP65 20 W LED Потоп Светлината LED Floodlight Топло / Кул Бело / RGB / Р / G / B / Y Отворено Осветлување СветилкаСпецификација : 1...

DHL Безплатна доставка 20 бр/лот 1 м LED с монтиран на стената лампа 36 W прожектор IP65 яркост проект пейзаж билборд открит стенен за миене

1696.00 -19 % BGN 1374.00

Нови 1 M 36 W LED Ѕид за Миење Пејзаж светлина AC 24 V / 12 V AC 85 V265 V отворено светла ѕид линеарна светилка floodlight 100cm wallwasherВнимание : Опцијата "Бели" = Природна Бела (40004500 K) Speciication : 1,Влезен Напон : AC85 V265 V / 12 V / 24 V 50 Hz / 60 Hz 2,Моќност : 36 W 3,Светилка монистра : 36 5, IP65 : водоотпорен, Погодна за отворен примена 6,Боја : Црвена / Зелена / Блу / Топло Бела / Ладно Бела / Жолта 7,Домување : Алуминиум легура 8,CE ROSH во согласностКарактеристики : LED живот : >50000 HДолг животен век,висока прозрачна ефикасност.Заштеда на енергија и еколошки.Погоден : големи оперативни рудници / градење на профилот / стадион / осветленост / хотел итн.​

1 бр. прожектори, с монтиран на стената лампа 70 w 100 W 150 W led светлина улица водоустойчив AC85-265V led уличното осветление на пътен градински лампа топло / студено бяло

43.71 -4 % BGN 42.00

Моќност(W) : 70 W100 W150 WLed светилки количина : 5730120 КОМПЈУТЕРИ5730160 КОМПЈУТЕРИ5730252 КОМПЈУТЕРИЛумен : 1 3 0 LM / W1 3 0 LM / W1 3 0 LM / WВлезен Напон : 85265 V / AC85265 V / AC85265 V / ACОсветлување Агол : 18 0°18 0°18 0°Сијалица, големина : 70*216 MM90*190 MM90*270 MMБоја : Кул Бела / Топло белаТемпература на бојата : 60006500 K(Coolwhite) / 30003500 K(Топло бела)Случај МатеријалАлуминиум+ ПластикаБаза тип : E26 E27 E39 E40Живот : 50.000 часаВодоотпорен : IP 61Карактеристики На Производот : Environmentally Friendly,Висока CRIHigh Ефикасна,Енергија Saving Long Живот .Издржливост и БезбедноАпликации : Хотел ,Супермаркет ,Дома ,Контра ,Storesand видови на внатрешна и декоративни осветлување.

Светлина улица 50W 100W 150W водоустойчивый IP65 100-110Lm/W AC85-265V извън осветителното тяло е водил улично осветление на пътища, паркове, площади

132.80 -5 % BGN 126.00

Димензии : 490*260mm 50 W / 570*2600mm 100 W / 710*260mm 150 W Калибар : 60mm; Водоотпорен : IP65 материјал : Алуминиум Зрак агол : 120° Прозрачна Флукс(Lm) : 100110 Lm / W Боја рендерирање индекс(Ра) >90 Ra Живот(Hr) : 100000 Hr Влезен напон : 85265 V AC Боја на каросеријата : gery Боја : топло бела,ладно бела топло бела : 28003200 K Ладно бела : 600006500 K Работа температура : 30 до 80 Гаранција : 3 Години Чип Бренд : Висока Моќност Epistar чипови за Сертификација : CE, ROHS УЛ Пакет : LED уличното осветлување X 1pcs

Vintage outdoor solar led light Umbrella yard garden decoration solar фенер light white led Candle Light with технологична

136.00 -5 % BGN 129.00

Опис : Карактеристики : 1.Новиот дизајн на производ! Висок квалитет! Треперењето Свеќа ефект!! 2.Ова свеќа светлина е погоден за на плажа unbrella, дрво, павилјон...

1m-10M Топка Led String Фея Lights With Battery Box Warm White / White / RGB For Christmas Holiday Wedding Home Decoration

4.83 -38 % BGN 3.00

Опис На Производот : Батеријата Кутија Управувана Powered by 3 AA батерии (Не се Вклучени) Лесно да се земе надвор без да се грижите за вашиот екран да се биде во близина на штекер или моќ.Лесен за Употреба Секој сет содржи мала батерија кутија, со ON / OFF / Led копчето, 2 најпопуларните светлина режими за сликањеСтабилен на & Флеш...

Слънчевата светлина led Слънчева лампа с дръжка за външно къмпинг аксесоари водоустойчив и преносим Слънчев led фенер

46.22 -9 % BGN 42.00

Обвинет долги снимки нагласи највисок прозрачна флукс острина 65 lm (lumens) Обвинет фото истакнување на највисоко прозрачна флукс острина 63 lm (lumens) Наплаќа од слаба светлина висока прозрачна флукс острина, 25 lm (lumens) Највисока обвинет фото на слаба светлина флукс или 25 lm (lumens) 500 w / ㎡ светлина истакна осветлување време 1 час или 15 мин (минути) 500 w / ㎡ осветлување светлина осветлување време од 1 час и ниските стр 30 мин (минути) 1 час 500 w / ㎡ светлина сјае осветлување време 35 мин (минути) или Обвинет истакна осветлување време на стр 5 час...

Нова led слънчева светлина 4 LED Outdoor Solar Power Фокус Garden Lawn Lamp Landscape Spot Lights бял черен цвят студен бял

29.09 -21 % BGN 23.00

Топла ПродажбаЗдраво,Оваа светлина се 1 W соларен панел и 2 W соларен панел за да одберете [Име] : сончевата светлина 4 LED осветлување, проекција светилки, plug светла [Материјал] : ABS Пластика PS Боја : Како што е прикажано [Switch] : HIGHT / OFF / НИЗОК [Извор] : monocrystalline или поликристални силикон соларни панели, моќност 1 W ИЛИ 2 W, светлината може да продолжи Светла 8 часа [Батеријата] се : 3.7 V 1200m Ah LIION батерија [Спецификација] : 29 X9 X30 CM, [LED] : 4 0.5 W светла висока моќност F10 куршум бела или топло бела LED светло [Заштита] : IP44 [lumens] : 200lm [Функција] : автоматско ноќ светлина, ден и автоматски да го исклучите светлата забелешка : предмети Вклучуваат батериите Превозот 1.Предмети ќе биде предаден во рок од 15 работни дена откако плаќање е потврдено...

30 W led прожектор IP65 водоустойчива RGB led прожектор led прожектор с дистанционно управление 24key

85.92 -8 % BGN 79.00

Водоотпорен IP65 30 W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина ПРЕДВОДЕНА Floodlight Топло / Кул Бело / RGB Отворено Осветлување СветилкаСпецификација : 1...

Открит DC24V 18 W кръгла RGB Led Edison Wallwasher IP65 мини проектор led сребрист / черен корпус CE & ROHS 36 бр. / лот DHL Безплатна доставка

BGN 5854.08

2014 година Есен колекција ! Отворено DC24 V 18 W Круг Lumiled RGB Led Wallwasher IP65 Мини LED Проектор Сребрена / Црна Школка CE&ROHS 36pcs / многу големо&мало DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот!Настава : ******За структурата на дел од 3во1 RGB LED проектор : 1.главниот дел материјал се alufer и нерѓосувачки челик,со посебен кои се занимаваат со површина,тоа може да се спречи од УВ,правејќи се дека тоа е цврст и издржлив.2.постојат две ротирачки механизми, така што тоа може да irradiate да било насока.3.водоотпорен тип, IP65 стандард.******Електронскиот дел од мини отворено предводена од поплави светлина : 1.користење на линеарна постојан струја дизајн,згаснува течно.2.хомогена RGB мешавина.Карактеристики : DC24 V 18 W Lumiled RGB LED Ѕид за Миење Светлина1.потрошувачка на енергија : 18w2.Влезен напон : DC24v3.led type : 3w Lumiled (3во1 rgb led)4.КОЛИЧИНА на led : 6pcs x 3во1 Lumiled висока моќност led диоди5.зрак агол : 30°6.животен век : >50.000 часа7.водоотпорен стандард : IP658.Max.актуелни : 0.75 A9.тежина : 1.34 kg10.Домување заврши : сребро или црна сликарство11.гаранција време : 3 години12.сертификат : CE & ROHS13.професионални ладење дизајн,повисока ефикасност за ладење14.светилка тело 180 степен прилагодливиПримена : Барови,ресторани,клубови,хотели,фазиИсториски и модерни зградиMeseums ,уметнички галерииСкулптури и пластични уметностиАКО треба Водоотпорен rgb led контролер ,ве молиме љубезно ве молиме проверете го овој линк : 18w Lumiled сребрена школка rgb мини led проектор слики : Напомена : 1...

5pcs *String Light 100 LED 10M Christmas/Wedding/Party Decoration Lightsoutdoor Waterproof led lamp 9 цвята

56.00 -14 % BGN 48.00

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

10шт 18 W LED на PCB flood light алуминиево теплоотводная плоча RGB ПХБ Plate за 15 W прожектор прожектор външно осветление Безплатна доставка

44.00 -7 % BGN 41.00

(Ве молиме проверете ги следните детали пред да го поставите цел,ви Благодарам!) **Предмет : 18 W LED Потоп светлината Топлина мијалник основна плоча **Бренд : ZYE **Големина : изберете ја ставката **материјал : Alunminum **Тип : За 1 W / 3 W LED Чипови основна плоча **Употреба : се користи за доведе под вода светилка на вниманието ,floodlight ,таванот светлина ИТН...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.