• Новинка
Vintage outdoor solar led light Umbrella yard garden decoration solar фенер light white led Candle Light with технологична

Vintage outdoor solar led light Umbrella yard garden decoration solar фенер light white led Candle Light with технологична

резултат:
BGN 136.00
BGN 129.00 -5 %

Брой продукти
Налично


Опис : Карактеристики : 1.Новиот дизајн на производ! Висок квалитет! Треперењето Свеќа ефект!! 2.Ова свеќа светлина е погоден за на плажа unbrella, дрво, павилјон. Со челик страна, тоа лесно можат да бидат фиксни или да се пресели. Оваа светилка симулира трепкане свеќа ефект. 3.Килибар Треперење LED 1 "АА" 600 mah 12 V Ni-МЗ 4.Батеријата Време На Извршување До 8 Часа На Полна Батерија 6 До 8 Часа Изложеност На Полна Сончева Светлина За Целосно Наполнет 5.Посебни Внатрешен Матирано Обвивка & Леќа Обвивка За Максимална Дисперзија На LED 6.Светлината Пластични Фенер Домување Со Пастир Кука & ABS Основа Колец Користење Кристална
7.Соларни Ќелии Што Можат Да Ја Наплатат Побрзо Изграден Во Сензорот За Светло Кој Ќе Се Претворат Светлината На
8.Автоматски По Ноќ Време Спецификации : 1.Батерија : Пре-инсталиран Батерија АА, 1.2 V/600m Ah Ni-Cd(Вклучени) 2.Сензор : Автоматски го активира сензорот во мрак 3.Работно време : 6-9 часа по целосно полнење 4.LED : Бела, 8.7 mm круг 5.Соларен Панел : 2v 60 MA 6.Надвор Материјал : ABS, PS, Челик 7.Димензии : Дијаметар 12.7 x 8.9 x 8.9 cm 8.Фенер Мерки 5" Плоштад x 6 1" 9.Висок Удел Мерки 30 7" Висок 10.Светла боја : бела Пакет се Вклучени : 4x Виси Светилка со Батерија
1x Упатство
Објектот Слики :

Подробности

Отделят Цвят:
Бял
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Тип Слънчеви Панели:
NI-MH
Напрежение:
12V
документ:
CCC, CE, RoHS
Материал На Корпуса:
КОРЕМНА ПРЕСА
Източник На Светлина:
Led лампи
Стил:
Иновация
Ниво На Защита:
IP44
Базов Тип:
Клин
Гаранция:
2 години
Дали диммируемым:
No
търговска марка:
Экси
Номер На Модела:
открит слънчев led светлина
Характеристики:
слънчевата светлина Led
Използването на:
Празник
Източник На Захранване:
Слънчев

Избор на купувачи

VNL 25Ft G40 лампа Globe струнни лампи с прозрачна крушка на задния двор двор светлини старовремски лампи декоративни външни гирлянди сватба

39.81 -15 % BGN 34.00

VNL 25 Ft G40 Сијалица Свет String Светла со Јасни Сијалица Дворот Патио Светла Гроздобер Светилки Декоративни Отворено Гарланд Свадба Производ Функција Лесно се инсталира било каде со 25 нозете вкупно должината на string Корисна крајдокрај connection 25ps трајни G40 јасно светилки Совршени за внатрешна отворено партии Свадба еМора да Има – Гарантирано! Стаклото светилки на VNL свет string светлина, може да долги часови и да останат светла на отворено...

Нова led слънчева светлина 4 LED Outdoor Solar Power Фокус Garden Lawn Lamp Landscape Spot Lights бял черен цвят студен бял

29.09 -21 % BGN 23.00

Топла ПродажбаЗдраво,Оваа светлина се 1 W соларен панел и 2 W соларен панел за да одберете [Име] : сончевата светлина 4 LED осветлување, проекција светилки, plug светла [Материјал] : ABS Пластика PS Боја : Како што е прикажано [Switch] : HIGHT / OFF / НИЗОК [Извор] : monocrystalline или поликристални силикон соларни панели, моќност 1 W ИЛИ 2 W, светлината може да продолжи Светла 8 часа [Батеријата] се : 3.7 V 1200m Ah LIION батерија [Спецификација] : 29 X9 X30 CM, [LED] : 4 0.5 W светла висока моќност F10 куршум бела или топло бела LED светло [Заштита] : IP44 [lumens] : 200lm [Функција] : автоматско ноќ светлина, ден и автоматски да го исклучите светлата забелешка : предмети Вклучуваат батериите Превозот 1.Предмети ќе биде предаден во рок од 15 работни дена откако плаќање е потврдено...

IP65, открит DC24v 18w Edison rgb led мини-прожектор, кръгла стенни миене, сребърна черупка, CE & ROHS, 24 бр. / лот DHL безплатна доставка

BGN 3948.80

2016 година Есен колекција ! IP65 отворено DC24v 18w Lumiled rgb led мини проектор, круг ѕид за миење,сребрена школка,CE&ROHS, 24pcs / многу големо&мало, DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот!Настава : ******За структурата на дел од 3во1 RGB LED проектор : 1.главниот дел материјал се alufer и нерѓосувачки челик,со посебен кои се занимаваат со површина,тоа може да се спречи од УВ,правејќи се дека тоа е цврст и издржлив.2.постојат две ротирачки механизми, така што тоа може да irradiate да било насока.3.водоотпорен тип, IP65 стандард.******Електронскиот дел од мини отворено предводена од поплави светлина : 1.користење на линеарна постојан струја дизајн,згаснува течно.2.хомогена RGB мешавина.Карактеристики : 1.потрошувачка на енергија : 18w2.Влезен напон : 24v dc3.led type : 3w Lumiled (3во1 rgb led)4.КОЛИЧИНА на led : 6pcs5.зрак агол : 30°6.животен век : >50.000 часа7.водоотпорен стандард : IP658.Max.актуелни : 0.75 A9.тежина : 1.34 kg10.Домување крај : сребрена ( црна сликарство, исто така, е достапна)11.гаранција време : 3 години12.сертификат : CE & ROHSПримена : Барови,ресторани,клубови,хотели,фази Историски и модерни згради Meseums ,уметнички галерии Скулптури и пластични уметностиАКО треба Водоотпорен rgb led контролер ,ве молиме љубезно ве молиме проверете го овој линк : Слики од 18w Lumiled мини led rgb проектор покажува : Напомена : 1.За руски клиенти , ние ќе брод од страна на EMS или Посебни Авио Служба тогаш,ви благодариме.За нашата услугаПлаќање : Ние прифаќаме alipay тука .Ние, исто така, ја прифати T / T,запад унија, и други начини на плаќање.Ако треба повеќе детали,ве молиме слободно контактирајте со нас,ви Благодариме!Превозот : Ние брод во светот од експрес од DHL,UPSот,FEDEX (избор од најдобрите на оваа три начини) ....

7 цвята Led Solar Powered String Light Garland 5M 12 вана лампи водоустойчив, с монтиран на стената лампа, външно осветление двор градина Слънчева светлина

68.54 -30 % BGN 48.00

7 Бои Led Соларен Погон String Светлина Гарланд 5 M 12 Меур Светилки Водоотпорен Ѕид Светилка за Отворен Осветлување Патио Градина сончева СветлинаКарактеристики на производот : Соларен декоративни string светла, не комунални сметка...

Открит DC24V 18 W кръгла RGB Led Edison Wallwasher IP65 мини проектор led сребрист / черен корпус CE & ROHS 36 бр. / лот DHL Безплатна доставка

BGN 5854.08

2014 година Есен колекција ! Отворено DC24 V 18 W Круг Lumiled RGB Led Wallwasher IP65 Мини LED Проектор Сребрена / Црна Школка CE&ROHS 36pcs / многу големо&мало DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот!Настава : ******За структурата на дел од 3во1 RGB LED проектор : 1.главниот дел материјал се alufer и нерѓосувачки челик,со посебен кои се занимаваат со површина,тоа може да се спречи од УВ,правејќи се дека тоа е цврст и издржлив.2.постојат две ротирачки механизми, така што тоа може да irradiate да било насока.3.водоотпорен тип, IP65 стандард.******Електронскиот дел од мини отворено предводена од поплави светлина : 1.користење на линеарна постојан струја дизајн,згаснува течно.2.хомогена RGB мешавина.Карактеристики : DC24 V 18 W Lumiled RGB LED Ѕид за Миење Светлина1.потрошувачка на енергија : 18w2.Влезен напон : DC24v3.led type : 3w Lumiled (3во1 rgb led)4.КОЛИЧИНА на led : 6pcs x 3во1 Lumiled висока моќност led диоди5.зрак агол : 30°6.животен век : >50.000 часа7.водоотпорен стандард : IP658.Max.актуелни : 0.75 A9.тежина : 1.34 kg10.Домување заврши : сребро или црна сликарство11.гаранција време : 3 години12.сертификат : CE & ROHS13.професионални ладење дизајн,повисока ефикасност за ладење14.светилка тело 180 степен прилагодливиПримена : Барови,ресторани,клубови,хотели,фазиИсториски и модерни зградиMeseums ,уметнички галерииСкулптури и пластични уметностиАКО треба Водоотпорен rgb led контролер ,ве молиме љубезно ве молиме проверете го овој линк : 18w Lumiled сребрена школка rgb мини led проектор слики : Напомена : 1...

5шт дистанционно управление 10 W 20 W 30 W, 50 W соларен панел светлина улица на слънчев сензор за осветление на открит път монтиране на авариен лампа

798.40 -6 % BGN 750.00

НОВ Далечински управувач 20 W 30 W 50 W Соларен Погон Панел superbright КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од уличното осветлување Отворено Градина Патот Место Ѕид Итни СветилкаСоларни Интегрирани уличното осветлување параметриКарактеристики на производот : Компанијата 's патент за производот : automatic интелигентна контрола,текот на денот сончево полнење,автоматски nightlight.Инсталацијата е едноставна,безбеден,удобен,економски и практични,најсоодветен за земјата рода,housingetc....

Градина слънчеви led светлини пейзаж украса водоустойчив страхотна светлина пеперуда / птица/водно Конче промяна на цвета на лампата

18.26 -34 % BGN 12.00

Градина Соларна LED Светла Пејзаж Декорација Водоотпорен Самовила Светлина Птица / Dragonfly ја Менуваат Бојата СветилкаФункција : Оваа прекрасна светлина ги осветлува во текот на ноќта, идеални за украсување на вашиот градини, патио, тревник, тремот, портата, дворот итн...

Слънчева лампа PIR датчик за движение 46LEDs Слънчева светлина улица водоустойчив Открито в градината на сигурността, с монтиран на стената лампа

47.97 -29 % BGN 34.00

Соларна Светилка ПИР Сензор за Движење 46 LEDs Соларни уличното осветлување Водоотпорен Отворен Градина Безбедност Ѕид Светлина1...

1 бр. прожектори, с монтиран на стената лампа 70 w 100 W 150 W led светлина улица водоустойчив AC85-265V led уличното осветление на пътен градински лампа топло / студено бяло

43.71 -4 % BGN 42.00

Моќност(W) : 70 W100 W150 WLed светилки количина : 5730120 КОМПЈУТЕРИ5730160 КОМПЈУТЕРИ5730252 КОМПЈУТЕРИЛумен : 1 3 0 LM / W1 3 0 LM / W1 3 0 LM / WВлезен Напон : 85265 V / AC85265 V / AC85265 V / ACОсветлување Агол : 18 0°18 0°18 0°Сијалица, големина : 70*216 MM90*190 MM90*270 MMБоја : Кул Бела / Топло белаТемпература на бојата : 60006500 K(Coolwhite) / 30003500 K(Топло бела)Случај МатеријалАлуминиум+ ПластикаБаза тип : E26 E27 E39 E40Живот : 50.000 часаВодоотпорен : IP 61Карактеристики На Производот : Environmentally Friendly,Висока CRIHigh Ефикасна,Енергија Saving Long Живот .Издржливост и БезбедноАпликации : Хотел ,Супермаркет ,Дома ,Контра ,Storesand видови на внатрешна и декоративни осветлување.

Led прожектор водоустойчива IP65 10 W 20 W 30 W, 50 W 80 w 100 W 150 W 200 W AC85-265V рефлектор led външен прожектор led прожектор

25.58 -6 % BGN 24.00

Водоотпорен IP65 10w 20w 30w 50w 80w 100w 150w 200 W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина ПРЕДВОДЕНА Floodlight Топло / Кул Бело Отворено Осветлување Светилка светла рефлекторAnswer : ___________________________ NOTE : 90 W е вистински 80w,120w е вистински 100w,210w е вистински 200wЗА ПРЕВОЗОТ : за 10w ќе ви го испратам од кина пост воздух ,за другите ќе ви го испратам со DHL ИЛИ FEDEXСпецификација : 1, LED type : High Power LED светлото на рефлекторите рекламирање на отворено осветлување2, Боја : Кул Бела / Топло Бела3 ...

12 m 22 ч 40 м Слънчева градина струнен светлина открит венец Фея светлина ред Коледна елха струнни светлини градина тераса фенер светлина

20.86 -19 % BGN 17.00

12 M 22 M 40 M Соларна LED String Светлина Отворено Гарланд Самовила Светлина String Елка String Светла Градина Патио Фенер СветлинаSpecifictions : 1.Без жици е потребно, напојуван со соларна енергија2.LED светлината може да се задржи блескав за околу 8 часа на ноќ по целосно наполнета во текот на денот3.Водоотпорен, погодна за внатрешна и надворешна употреба4.Големо за Градинарски Божиќ партија или друга прослава по повод5.Автоматскиот Сензор контроли осветлување и полнење6...

DHL Безплатна доставка 20 бр/лот 1 м LED с монтиран на стената лампа 36 W прожектор IP65 яркост проект пейзаж билборд открит стенен за миене

1696.00 -19 % BGN 1374.00

Нови 1 M 36 W LED Ѕид за Миење Пејзаж светлина AC 24 V / 12 V AC 85 V265 V отворено светла ѕид линеарна светилка floodlight 100cm wallwasherВнимание : Опцијата "Бели" = Природна Бела (40004500 K) Speciication : 1,Влезен Напон : AC85 V265 V / 12 V / 24 V 50 Hz / 60 Hz 2,Моќност : 36 W 3,Светилка монистра : 36 5, IP65 : водоотпорен, Погодна за отворен примена 6,Боја : Црвена / Зелена / Блу / Топло Бела / Ладно Бела / Жолта 7,Домување : Алуминиум легура 8,CE ROSH во согласностКарактеристики : LED живот : >50000 HДолг животен век,висока прозрачна ефикасност.Заштеда на енергија и еколошки.Погоден : големи оперативни рудници / градење на профилот / стадион / осветленост / хотел итн.​

Дъска на ПХБ прожектор Led 200W 180x130mm, източник на светлина Led SMD5054 20000lm за прожектор Led, алуминиева плака основата на плочата

22.64 -12 % BGN 20.00

ОписТочка Име : 100% целосна моќ SMD5054 Осветлување изворМоќност : 200 WПрозрачна Флукс : 20000lmLED Чип : SMD5054Чип led диоди : 200pcsГолемина : 180x130mmОсветлување големина : 146x96mmБоја Рендерирање Индекс : Ra80Ефикасност : >0.9PC : >0.8Температура На Бојата : Топло Бела 28003200 KЧиста Бела 60006500 KЗрак агол : 120 степенЖивотниот век : 50.000 hrs Housingматеријал : AluminunМатеријал дебелина : 1.5 mmСертификат : CCC CE и РоБелешки10 W влезен Напон : DC2638 V Струја на 300m A20 W Влезен Напон : DC 3034 V Тековната 600m A30 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 900m A50 W влезен Напон : DC3048 V Тековната 1500m A100 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 1500m A(2 ПАРЧИЊА 50 W)150 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 1500m A(3 PCS 50 W)200 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 1500m A(4 PCS 50 W) Апликации Широко се користи во Сообраќајот осветлување Пејсажи осветлување рекламирање осветлување Затворен Осветлување Посебно осветлување Пејзаж сцена место осветлување Архитектонски осветлување на Екранот сцена Уметнички дела осветлување општа намена Забавен парк сцена Аквариум осветлување и такаПакување вклучуваат : 1 Pack led pcb за поплави светлинаЗабелешка : Можеби ќе бидат заинтересирани во следната стока, ве Молиме кликнете на следната фотографија за fetching стоката.

Слънчевата енергия led лампа външна Слънчева лампа Зелена енергия на Земята погребан слънчевата светлина на палубата 150LM

15.95 -18 % BGN 13.00

Соларна Енергија LED Сијалица Отворено Соларна Светилка за Зелена Енергија Градина СветлинаЛесно да се инсталира.Едноставна монтажа е потребно.Автоматски го активира сензорот во мрак.Висок квалитет на акумулатори.Независна напојување, без жици.Светла до 15 часа, доколку целосно наполнета.Тие се musthave за сите 's градина.Батерија : 1 x NiМЗ 800 m Ah Батерија вклучени.Идеален за области каде конвенционалните електрични набавка не е достапна.Овие енергетски ефикасни, ниска одржување соларни светилки додадете шармантна, декоративни сјај на вашиот патеката, патио, или flowerbeds.Времетраење на светлината зависи од сончевата производ 's ниво на изложување на сонце,географски локации,временските услови и часовите на дневна светлина.Соларни панели се конвертира сончевата светлина во електрична енергија во текот на денот време и полнете ја батеријата(на директна сончева светлина)...

Открит слънчеви действие Слънчев струнен фенер светлина Фея Коледа сребърна топка водоустойчива лампа 10 led 3 метрови лампи

25.10 -32 % BGN 17.00

10 LED 3 Метар Соларни String Фенер Светлина Самовила Божиќ Топката СветилкаОпис : Соларен панел апсорбира сонцето во текот на денот времето, powered светлата во текот на ноќта, може да се работи за 8 часа.Оваа String Светлина ќе додадете романтични и пријатен атмосфера за специјални прилики и да ви даде незаборавни спомени.Низа светлина, може да се користи во концертна сала, свадба сала, ресторан, трговски центар и било кои други локации.Тоа е заштеда на енергија и екопријателски за долгорочна употреба, усвојување на висококвалитетни материјали,ниско ниво на зрачење и нема загадување.Направете ја вашата партија или градина привлечна!Спецификации : Led Количина : 10pcsВкупна должина : 3mБатерија : 1.2 V / 400mah, Безбедно и ЕнергијаштедењеСоларен Панел : 2 V 100m AМоќност : 0.6 WТекст : 25m AСветла Боја : Топло Бела / Кул БелоСтил : Шупливи ТопкаГолемина : 7.8*6.8*24cm (Со Стенд)Водоотпорен : Ip42 (Внатрешна и Надворешна)3 Прилагодување Вклучуваат : / ИСКЛУЧУВАЊЕ & ФлешLed светлината може да работи за повеќе од 30000 часаПакет Се Вклучени : 1 x Соларен Погон Светлина со Стенд

10шт 18 W LED на PCB flood light алуминиево теплоотводная плоча RGB ПХБ Plate за 15 W прожектор прожектор външно осветление Безплатна доставка

44.00 -7 % BGN 41.00

(Ве молиме проверете ги следните детали пред да го поставите цел,ви Благодарам!) **Предмет : 18 W LED Потоп светлината Топлина мијалник основна плоча **Бренд : ZYE **Големина : изберете ја ставката **материјал : Alunminum **Тип : За 1 W / 3 W LED Чипови основна плоча **Употреба : се користи за доведе под вода светилка на вниманието ,floodlight ,таванот светлина ИТН...

10 бр 12LED Слънчева въвеждане на човешкото тяло инфрачервена покрив лампа за стенен монтаж лампа ограда светлина Открит градинско осветление стенен лампа

240.67 -5 % BGN 229.00

10 компјутери 12 LED Соларни Човечкото Тело Индукција Инфраред Покривот Светилка Ѕид Светилка Ограда Светлина Отворено Градина Осветлување Ѕид СветлинаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : Кутија : 20

Слънчевата енергия комплект LED светлина начин подъездная пътека път док пътни светлини габаритни светлини, охранителни лампи IP65, външен двор и градина стъпка ламп?

30.83 -32 % BGN 21.00

Соларни Палубата на Светлината LED Соларна Клупа Пат Патот Светла Маркер осветлување Водоотпорен Безбедност Светилки за Надворешна употреба Скалите Ligthing Карактеристики : Висок шок отпор Автоматски почнува да работи кога паѓа ноќта, или со појавата на inclement временската заштеда на енергија...

Hi-Lumix 7W E27 слънчевата енергия е акумулаторна система за спешни led лампа AC85V-265V водоустойчива IP65 за употреба, преносим къмпинг

17.42 -20 % BGN 14.00

Опис На Производот : Оваа сончевата светлина се потпира на соларна енергија, која е чиста, бескрајна и животната срединапријателски.Системот е главно составена од соларен панел, извор на светлина и батеријата.Заштеда На Енергија,Долг Животен Век,Ниска Потрошувачка На Енергија,Батерија.Во текот на денот, кога има сонце, соларни панел може да се конвертира сончевата енергија за производство на електрична енергија и чувајте го во батеријата.Идеален за дома осветлување, кампување, готвење, работење, читање, итен и сведоци на недостиг на струја,итн.Извор на енергија : Соларен панел, дом на електрична енергија за полнење.СпецификацијаТип : Сончевата Светлина, Крушка & LED ФенерИзлезна Моќност : 7 WВкупно Emitters : 14pcs висока лумен SMD 5730 led чиповиПрозрачна Флукс : 400 LM(еквивалент на 20 вати блескаво сијалица)CCT : 60006500 KРаботен Напон (V) : AC85265 VПанел Вати : 1 WБатерија : 800m A / 3.7 Vконтинуирано ефикасно осветлување на целосно наполнета сијалица : 710hrsЖивотниот век : 50000hrsКарактеристики : Заштеда На Енергија,Долг Животен Век,Ниска Потрошувачка На Енергија,БатеријаПримена : Outoor (кампување,планинарење,патио,градина) ; Затворени (дома,таванот,подрум); итни случаи(прекини)итн.Плашт Материјал : ПластикаПакетот вклучува : 1 buc соларна LED сијалица или 2 парчиња соларна LED сијалица или 4 парчиња соларна LED сијалицаВи благодариме за вашиот поглед! Добредојдовте да се купи!Ако постои било каква помош, pls не се двоумеше да контактирате со нас...

10pcs LED Solar Powered Fence Post Cap Light Outdoor Garden Yard Pool Waterproof White Lights Pathway Осветление лампа

53.60 -5 % BGN 51.00

10pcs LED Соларен Погон Ограда Пост Капа Светлина Отворено ГрадинаДворот Базен Водоотпорен Бела Светла Патека Осветлување СветилкаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : број на модел : SN Z 516материјал : ПП, АБС (школка вајт)заштита одделение : IP44светлината моќност (W) : 0.1напон (V) : 1.2LED боја е белаСоларни ќелии видови : НуМЗсоларни панели : Германија Увезени monocrystalline силикон 60m A 2 Vбатерија : АА 1.2 V 600 m AH

10 бр./много мощен ултра-10 W 20 W 30 W, 50 W led прожектор Акумулаторна алуминиев прожектор Преносими led прожектор +зарядно устройство

286.40 -6 % BGN 269.00

Информации за производотСветилки носителот : Преносни Пакување Количество 10 PCS Материјал : Алуминиум Влезен напон : AC 90240 V Потрошувачка на Енергија : 10 W 20 W 30 W 50 W AC Струја 290m A Зрак Агол : 120° тежина 1.4 kg3.5 кг Прозрачна 100lm / w Боја Рендерирање Индекс : Ра≥80 Боја : Топло бела&Ладно бела Работа Tempreture : 25° до 50° Долг животен век : 50.000 часови Вода Доказ : IP65 Сертификати : Нема ROHS и CE Облик Плоштадот Бренд Име Шенжен Ќе&Мојот Useage Диви & Плоштад10 W 280*150*40mm20w 330*220*43mm30w 380*220*50mm50w 430*310*63mm1) заштеда на Енергија, тоа може да го спаси 70% ~ 80% енергија во споредба со заеднички блескаво светилка;2) Долг живот, тоа може да работи 50000 часа, што е повеќе од 30 пати од заеднички блескаво светилка3) Ниска топлинска вредност, тоа ретко се горат работи и само има многу мало влијание врз животната средина4) Еколошки, тоа не't содржат олово, жива, инфрацрвени и ултравиолетови зраци и други штетни елементи5) Низок напон, тој е безбеден и сигурен и тоа веднаш може да се започне, не фреквенција сим, без отсјај, без бучава6) Висока прозрачна ефикасност, тоа може да достигне повеќе од 100 LM / W7) Висока боја рендерирање индекс, добра боја рендерирање, различни боја температури се достапни8) Погодно инсталацијата, која може директно да се замени заеднички блескаво светилка

1m-10M Топка Led String Фея Lights With Battery Box Warm White / White / RGB For Christmas Holiday Wedding Home Decoration

4.83 -38 % BGN 3.00

Опис На Производот : Батеријата Кутија Управувана Powered by 3 AA батерии (Не се Вклучени) Лесно да се земе надвор без да се грижите за вашиот екран да се биде во близина на штекер или моќ.Лесен за Употреба Секој сет содржи мала батерија кутија, со ON / OFF / Led копчето, 2 најпопуларните светлина режими за сликањеСтабилен на & Флеш...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.