• Новинка
30 W led прожектор IP65 водоустойчива RGB led прожектор led прожектор с дистанционно управление 24key

30 W led прожектор IP65 водоустойчива RGB led прожектор led прожектор с дистанционно управление 24key

резултат:
BGN 85.92
BGN 79.00 -8 %

Брой продукти
Налично


Водоотпорен IP65 30 W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина ПРЕДВОДЕНА Floodlight Топло/Кул Бело/RGB Отворено Осветлување Светилка
Спецификација :
1. Влезен напон : AC85-265 V 50-60 Hz
2. Моќност : 30 W
3. Боја Temp : 6000~6500 K(Кул Бело) ИЛИ 2800-3200 K (Топло Бела) или fullcolor RGB(со 24key далечински контролер)
4. Боја : Сива, Meterial : AL + Стакло
5. Водоотпорен : IP65 ( Но не може да се стави во вода )
Answer : ___________________________ Note :
Топло Бела или Кул Бело, и RGB , црна маска
Пакетот вклучува :
4*30 W предводена од поплави светлина
Основни технички datas
Модел
LFDB300
Моќност
30 W
Влезен Напон
AC85-265 V, 50/60 Hz
LED бренд
Epstar
Фактор На Моќност
>90%
Вкупно Хармонично Нарушување
Температура На Боја
Г.С. : 6000-7000 K втората светска војна : 2800-3200 K fullcolor : RGB
Боја Рендерирање Индекс
>75 Ra
LED Осветлување Ефикасност
80-100lm/w
Работна Средина
Работна температура : -20°C~+60°C
Работна влажност : 10%-90%
IP Оценка
IP65
Работен Век
>50.000 часа
Телото &Сенка Материјал
Al + Стакло
Сертификати
CE & Ro HS

Подробности

Отделят Цвят:
Капризен, Топло Бяло, Студено Бяло
Мощност:
30W
Тип Елемент:
Прожектори
Завърши:
Полиран Хром
документ:
CCC, CE, FCC, RoHS
Базов Тип:
Клин
Стил:
Модерен
Напрежение:
110-240V
Материал На Корпуса:
Алуминий
Случай:
Външна Стена
Източник На Захранване:
AC
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Източник На Светлина:
Led лампи
Ниво На Защита:
IP65
Номер На Модела:
led рефлектор
търговска марка:
Экси

Избор на купувачи

10шт 18 W LED на PCB flood light алуминиево теплоотводная плоча RGB ПХБ Plate за 15 W прожектор прожектор външно осветление Безплатна доставка

44.00 -7 % BGN 41.00

(Ве молиме проверете ги следните детали пред да го поставите цел,ви Благодарам!) **Предмет : 18 W LED Потоп светлината Топлина мијалник основна плоча **Бренд : ZYE **Големина : изберете ја ставката **материјал : Alunminum **Тип : За 1 W / 3 W LED Чипови основна плоча **Употреба : се користи за доведе под вода светилка на вниманието ,floodlight ,таванот светлина ИТН...

10 бр./много мощен ултра-10 W 20 W 30 W, 50 W led прожектор Акумулаторна алуминиев прожектор Преносими led прожектор +зарядно устройство

286.40 -6 % BGN 269.00

Информации за производотСветилки носителот : Преносни Пакување Количество 10 PCS Материјал : Алуминиум Влезен напон : AC 90240 V Потрошувачка на Енергија : 10 W 20 W 30 W 50 W AC Струја 290m A Зрак Агол : 120° тежина 1.4 kg3.5 кг Прозрачна 100lm / w Боја Рендерирање Индекс : Ра≥80 Боја : Топло бела&Ладно бела Работа Tempreture : 25° до 50° Долг животен век : 50.000 часови Вода Доказ : IP65 Сертификати : Нема ROHS и CE Облик Плоштадот Бренд Име Шенжен Ќе&Мојот Useage Диви & Плоштад10 W 280*150*40mm20w 330*220*43mm30w 380*220*50mm50w 430*310*63mm1) заштеда на Енергија, тоа може да го спаси 70% ~ 80% енергија во споредба со заеднички блескаво светилка;2) Долг живот, тоа може да работи 50000 часа, што е повеќе од 30 пати од заеднички блескаво светилка3) Ниска топлинска вредност, тоа ретко се горат работи и само има многу мало влијание врз животната средина4) Еколошки, тоа не't содржат олово, жива, инфрацрвени и ултравиолетови зраци и други штетни елементи5) Низок напон, тој е безбеден и сигурен и тоа веднаш може да се започне, не фреквенција сим, без отсјај, без бучава6) Висока прозрачна ефикасност, тоа може да достигне повеќе од 100 LM / W7) Висока боја рендерирање индекс, добра боја рендерирање, различни боја температури се достапни8) Погодно инсталацијата, која може директно да се замени заеднички блескаво светилка

Градина слънчеви led светлини пейзаж украса водоустойчив страхотна светлина пеперуда / птица/водно Конче промяна на цвета на лампата

18.26 -34 % BGN 12.00

Градина Соларна LED Светла Пејзаж Декорација Водоотпорен Самовила Светлина Птица / Dragonfly ја Менуваат Бојата СветилкаФункција : Оваа прекрасна светлина ги осветлува во текот на ноќта, идеални за украсување на вашиот градини, патио, тревник, тремот, портата, дворот итн...

Ултра тънък водоустойчива IP65 85-265 в led прожектор 20 W led прожектор външно осветление 110-220 До 240 v led прожектор

128.32 -8 % BGN 118.00

85265 V Пејзаж отворено Осветлување 20 W LED Потоп Светлината 1600 LM Floodlight со 24 Key IRДалечински Управувач Предмет Тип : Поплави Светла Извор на Светлина : power LED Влезен Напон(V) : AC85265 V Светилка Моќност(W) : 20 W Светилка Прозрачна Флукс(lm) : 1600 CRI (Ра>) : 75 Работна Температура( ) : 25 60 Работниот Живот(на Час) : 50000 Светилка Тело Материјал : Алуминиум Легура IP Оценка : IP65 Материјал : AL+Стакло Сертификација : CE,Ro HSСпецификација : Влезен напон : AC85265 V 5060 HzМоќност : 20 WRGB Полна боја : црвена : 620630nm зелена : 520530nm сина : 460470nmСо 24key далечински контролерВодоотпорен : IP65Обвивка во боја : Црна или сива (ве молиме кажете ни го вашето барање)Пакет се вклучени : 3* LED Floodlight 20 W како ви се допаѓа бојаСлика

Стенни аплици Clear Class cover открит стенен монтаж лампа метална рамка, стъклена стенни лампа

134.40 -29 % BGN 95.00

СпецификацииМатеријал : Железо+СтаклоГолемина : се погледне на сликаИзвор на светлина : 1 buc E27 крушка светилка (не се вклучени)Votage : 110240 V ACБоја : ЦрнаКостум за на Отворено, Балкон, Двор, Градина, Вила и така натаму.Руски Клиенти мора да се пополни даночен број и број на пасош на aliexpress за сопствени, или светилка не може да биде пратена од Ali Express Премиум Превозот или SPSR express, но од Кина пост mail...

Продажба на едро 100 бр. Коледни светлини LED открит Фея ред светлина ясен топчета многоцветен Chirstmas сватба декор лампи

1856.00 -10 % BGN 1670.00

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

Червен/зелен/син/жълт / бял цвят водил възел 9мм,вид чрез-дупка, направена впрыску, расклассифицированное ИП65;входен сигнал ДК5В;0.06;на ред 50пкс а

BGN 5.76

Работен напон : DC5 VРаботни Потрошувачка : 0.06 Wработна температура : 40°C60°CLED Type : 5mm сламена шапка led сигнал во бојаled боја : ве молиме, известете нè на боја треба кога местото цел( ЦРВЕНА / ЗЕЛЕНА / БЛУ / ЖОЛТА боја / БЕЛА)Животниот век : MTBF≥50000hАгол на гледање : ≥140стандардно жица проред : 65mmбоја wavelenght / температура на бојата(nm / к) црвена 619~635 зелена 512~528 сина 463~475 жолта 584~595 бела ≥6500≤Примена : 1)...

Слънчева енергия светлина ограда чрез светлината градина двор Стена пътека лампа светлина черен пейзаж 3LED градина Слънчева светлина открит светлина

11.84 -32 % BGN 8.00

Креации Пат Пејзаж 3 LED Градина Соларен Надворешна СветлинаТип Соларен светлина го Вклучите / ИСКЛУЧИТЕ Големина на ( mm ) 120 X 60 Осветлување Област 13 Квадратни метри Стегање Ширина ( mm ) 12 Соларни Панели V / М 2 / 100 Батеријата Модел АА Батерија V / MAH 1.2 / 1200 Материјал ПП, АБС ( Бела Школка ) + Нерѓосувачки Челик Работно Време 8~10 Часа на страна 4~8 Часа ПолнењеКарактеристики : Без Жици ПотребниАвтоматски го Активира Сензорот во ТемнинаУште една Празна Батеријата Кутија Предвидени за БекапПакетот Вклучува : 1 x Соларни Ограда Светлина1 x Монтажа Заградата3 x Завртки

150 W AC85-265V Led светлина улица IP65 външно осветление 12000LM LED уличен фенер, лампа градина лампа размера на дупките 60 мм DHL Безплатна доставка

BGN 296.00

Почитувани купувачот Ако се погледне во продавница производ Пред да плаќаат, најдобро е да стапите во контакт со мене, Бидејќи јас треба да ја потврдите вашата цел во детали, вклучувајќи детали за производот, превозот адреса, потребната логистика...

Слънчевата енергия комплект LED светлина начин подъездная пътека път док пътни светлини габаритни светлини, охранителни лампи IP65, външен двор и градина стъпка ламп?

30.83 -32 % BGN 21.00

Соларни Палубата на Светлината LED Соларна Клупа Пат Патот Светла Маркер осветлување Водоотпорен Безбедност Светилки за Надворешна употреба Скалите Ligthing Карактеристики : Висок шок отпор Автоматски почнува да работи кога паѓа ноќта, или со појавата на inclement временската заштеда на енергија...

1m-10M Топка Led String Фея Lights With Battery Box Warm White / White / RGB For Christmas Holiday Wedding Home Decoration

4.83 -38 % BGN 3.00

Опис На Производот : Батеријата Кутија Управувана Powered by 3 AA батерии (Не се Вклучени) Лесно да се земе надвор без да се грижите за вашиот екран да се биде во близина на штекер или моќ.Лесен за Употреба Секој сет содржи мала батерија кутија, со ON / OFF / Led копчето, 2 најпопуларните светлина режими за сликањеСтабилен на & Флеш...

5pcs *String Light 100 LED 10M Christmas/Wedding/Party Decoration Lightsoutdoor Waterproof led lamp 9 цвята

56.00 -14 % BGN 48.00

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

IP65, открит DC24v 18w Edison rgb led мини-прожектор, кръгла стенни миене, сребърна черупка, CE & ROHS, 24 бр. / лот DHL безплатна доставка

BGN 3948.80

2016 година Есен колекција ! IP65 отворено DC24v 18w Lumiled rgb led мини проектор, круг ѕид за миење,сребрена школка,CE&ROHS, 24pcs / многу големо&мало, DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот!Настава : ******За структурата на дел од 3во1 RGB LED проектор : 1.главниот дел материјал се alufer и нерѓосувачки челик,со посебен кои се занимаваат со површина,тоа може да се спречи од УВ,правејќи се дека тоа е цврст и издржлив.2.постојат две ротирачки механизми, така што тоа може да irradiate да било насока.3.водоотпорен тип, IP65 стандард.******Електронскиот дел од мини отворено предводена од поплави светлина : 1.користење на линеарна постојан струја дизајн,згаснува течно.2.хомогена RGB мешавина.Карактеристики : 1.потрошувачка на енергија : 18w2.Влезен напон : 24v dc3.led type : 3w Lumiled (3во1 rgb led)4.КОЛИЧИНА на led : 6pcs5.зрак агол : 30°6.животен век : >50.000 часа7.водоотпорен стандард : IP658.Max.актуелни : 0.75 A9.тежина : 1.34 kg10.Домување крај : сребрена ( црна сликарство, исто така, е достапна)11.гаранција време : 3 години12.сертификат : CE & ROHSПримена : Барови,ресторани,клубови,хотели,фази Историски и модерни згради Meseums ,уметнички галерии Скулптури и пластични уметностиАКО треба Водоотпорен rgb led контролер ,ве молиме љубезно ве молиме проверете го овој линк : Слики од 18w Lumiled мини led rgb проектор покажува : Напомена : 1.За руски клиенти , ние ќе брод од страна на EMS или Посебни Авио Служба тогаш,ви благодариме.За нашата услугаПлаќање : Ние прифаќаме alipay тука .Ние, исто така, ја прифати T / T,запад унија, и други начини на плаќање.Ако треба повеќе детали,ве молиме слободно контактирајте со нас,ви Благодариме!Превозот : Ние брод во светот од експрес од DHL,UPSот,FEDEX (избор од најдобрите на оваа три начини) ....

2 бр. / лот слънчева светлина водоустойчив Открит градина фенер Слънчева лампа път на оградата на верандата светлини, с монтиран на стената лампа топла бяла светлин?

56.48 -29 % BGN 40.00

2 ПАРЧИЊА / Многу Сончевата Светлина Водоотпорен Отворен Градина Фенер Соларна Светилка Пат Ограда Тремот Светла Ѕид Топло бела СветлинаСветла боја : Топло БелаВодоотпорен : IP44Материјал : ABSПолнење време : >6 H, Користење време : >8 HАкумулаторот : НуМЗ / AA / 1.2 V 400mahКарактеристики : 1...

12 m 22 ч 40 м Слънчева градина струнен светлина открит венец Фея светлина ред Коледна елха струнни светлини градина тераса фенер светлина

20.86 -19 % BGN 17.00

12 M 22 M 40 M Соларна LED String Светлина Отворено Гарланд Самовила Светлина String Елка String Светла Градина Патио Фенер СветлинаSpecifictions : 1.Без жици е потребно, напојуван со соларна енергија2.LED светлината може да се задржи блескав за околу 8 часа на ноќ по целосно наполнета во текот на денот3.Водоотпорен, погодна за внатрешна и надворешна употреба4.Големо за Градинарски Божиќ партија или друга прослава по повод5.Автоматскиот Сензор контроли осветлување и полнење6...

Открит е водоустойчив, с монтиран на стената лампата на верандата градински светлини нагоре и надолу 6 W COB водоустойчив декоративно осветление модерни аплици стен?

31.97 -6 % BGN 30.00

Карактеристики100% Сосема нови во кутија подготвени да брод одМатеријал : АлуминиумЗавршна Површина : Stoving ЛакСветилка домување : Црна 、Сребро.големина : 120mm x 60mm x 40mm (должина x ширина x висина )Напон : AC85v265vМоќност : 6 WLED боја : топло бела 3000k и кул бело 6000kКОЧАН Чип вграден воIP65 водоотпорен ИндексLED Отворено Водоотпорен Ѕид СветилкаВнатрешен ѕид светлинаНагоре и Надолу Осветлување Површина Поставена на Отворено Тремот Градина СветлинаПакет : 1x pc led светилка ѕидсо додатоци за монтирање

10 бр 12LED Слънчева въвеждане на човешкото тяло инфрачервена покрив лампа за стенен монтаж лампа ограда светлина Открит градинско осветление стенен лампа

240.67 -5 % BGN 229.00

10 компјутери 12 LED Соларни Човечкото Тело Индукција Инфраред Покривот Светилка Ѕид Светилка Ограда Светлина Отворено Градина Осветлување Ѕид СветлинаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : Кутија : 20

Дъска на ПХБ прожектор Led 200W 180x130mm, източник на светлина Led SMD5054 20000lm за прожектор Led, алуминиева плака основата на плочата

22.64 -12 % BGN 20.00

ОписТочка Име : 100% целосна моќ SMD5054 Осветлување изворМоќност : 200 WПрозрачна Флукс : 20000lmLED Чип : SMD5054Чип led диоди : 200pcsГолемина : 180x130mmОсветлување големина : 146x96mmБоја Рендерирање Индекс : Ra80Ефикасност : >0.9PC : >0.8Температура На Бојата : Топло Бела 28003200 KЧиста Бела 60006500 KЗрак агол : 120 степенЖивотниот век : 50.000 hrs Housingматеријал : AluminunМатеријал дебелина : 1.5 mmСертификат : CCC CE и РоБелешки10 W влезен Напон : DC2638 V Струја на 300m A20 W Влезен Напон : DC 3034 V Тековната 600m A30 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 900m A50 W влезен Напон : DC3048 V Тековната 1500m A100 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 1500m A(2 ПАРЧИЊА 50 W)150 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 1500m A(3 PCS 50 W)200 W Влезен Напон : DC 2039 V Тековната 1500m A(4 PCS 50 W) Апликации Широко се користи во Сообраќајот осветлување Пејсажи осветлување рекламирање осветлување Затворен Осветлување Посебно осветлување Пејзаж сцена место осветлување Архитектонски осветлување на Екранот сцена Уметнички дела осветлување општа намена Забавен парк сцена Аквариум осветлување и такаПакување вклучуваат : 1 Pack led pcb за поплави светлинаЗабелешка : Можеби ќе бидат заинтересирани во следната стока, ве Молиме кликнете на следната фотографија за fetching стоката.

Водоустойчив 33FT 10M 100 LED Solar LED Lamp Garden Light Solaris Panel Copper Wire String Light Outdoor Фея Lamp For Wedding

23.98 -17 % BGN 20.00

Име на производ : Соларна Енергија LED String Светлина Светилка string должина : 10 m 100 светилка Материјал : Црна Жица Боја : Топло Бела / Мулти Боја Led type : R1078 Светилка моќност : 610 W Соларен панел моќност : 2 V300 MA (6.5*6.5*2.2 cm) Батерија Спецификација : Никел метал hydride 1*1.2 V600 Mah Функција : / исклучување + екран флеш функција упатство за употреба : light time е 68 часа, работното време е за 1015 часа...

VNL 25Ft G40 лампа Globe струнни лампи с прозрачна крушка на задния двор двор светлини старовремски лампи декоративни външни гирлянди сватба

39.81 -15 % BGN 34.00

VNL 25 Ft G40 Сијалица Свет String Светла со Јасни Сијалица Дворот Патио Светла Гроздобер Светилки Декоративни Отворено Гарланд Свадба Производ Функција Лесно се инсталира било каде со 25 нозете вкупно должината на string Корисна крајдокрај connection 25ps трајни G40 јасно светилки Совршени за внатрешна отворено партии Свадба еМора да Има – Гарантирано! Стаклото светилки на VNL свет string светлина, може да долги часови и да останат светла на отворено...

10 бр./лот открит слънчева светлина 4-led светлини път нагоре-стълбище стенен градина ограда двор лампа

BGN 55.17

10pc / многу Отворено Соларен Погон 4LED СветлаПат ДоСкалило Ѕид Монтирани Градина Ограда Двор Светилка Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Карактеристики : Ажурирана верзија користење Monocrystalline силикон соларни панели, тие се повеќеефективно и континуирано подолго време.Овие енергетски ефикасни, ниска одржување соларни светилки додадете шармантна, декоративни сјај на вашиот патеката, патио, или flowerbeds...

Открит DC24V 18 W кръгла RGB Led Edison Wallwasher IP65 мини проектор led сребрист / черен корпус CE & ROHS 36 бр. / лот DHL Безплатна доставка

BGN 5854.08

2014 година Есен колекција ! Отворено DC24 V 18 W Круг Lumiled RGB Led Wallwasher IP65 Мини LED Проектор Сребрена / Црна Школка CE&ROHS 36pcs / многу големо&мало DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот!Настава : ******За структурата на дел од 3во1 RGB LED проектор : 1.главниот дел материјал се alufer и нерѓосувачки челик,со посебен кои се занимаваат со површина,тоа може да се спречи од УВ,правејќи се дека тоа е цврст и издржлив.2.постојат две ротирачки механизми, така што тоа може да irradiate да било насока.3.водоотпорен тип, IP65 стандард.******Електронскиот дел од мини отворено предводена од поплави светлина : 1.користење на линеарна постојан струја дизајн,згаснува течно.2.хомогена RGB мешавина.Карактеристики : DC24 V 18 W Lumiled RGB LED Ѕид за Миење Светлина1.потрошувачка на енергија : 18w2.Влезен напон : DC24v3.led type : 3w Lumiled (3во1 rgb led)4.КОЛИЧИНА на led : 6pcs x 3во1 Lumiled висока моќност led диоди5.зрак агол : 30°6.животен век : >50.000 часа7.водоотпорен стандард : IP658.Max.актуелни : 0.75 A9.тежина : 1.34 kg10.Домување заврши : сребро или црна сликарство11.гаранција време : 3 години12.сертификат : CE & ROHS13.професионални ладење дизајн,повисока ефикасност за ладење14.светилка тело 180 степен прилагодливиПримена : Барови,ресторани,клубови,хотели,фазиИсториски и модерни зградиMeseums ,уметнички галерииСкулптури и пластични уметностиАКО треба Водоотпорен rgb led контролер ,ве молиме љубезно ве молиме проверете го овој линк : 18w Lumiled сребрена школка rgb мини led проектор слики : Напомена : 1...

Открит слънчеви действие Слънчев струнен фенер светлина Фея Коледа сребърна топка водоустойчива лампа 10 led 3 метрови лампи

25.10 -32 % BGN 17.00

10 LED 3 Метар Соларни String Фенер Светлина Самовила Божиќ Топката СветилкаОпис : Соларен панел апсорбира сонцето во текот на денот времето, powered светлата во текот на ноќта, може да се работи за 8 часа.Оваа String Светлина ќе додадете романтични и пријатен атмосфера за специјални прилики и да ви даде незаборавни спомени.Низа светлина, може да се користи во концертна сала, свадба сала, ресторан, трговски центар и било кои други локации.Тоа е заштеда на енергија и екопријателски за долгорочна употреба, усвојување на висококвалитетни материјали,ниско ниво на зрачење и нема загадување.Направете ја вашата партија или градина привлечна!Спецификации : Led Количина : 10pcsВкупна должина : 3mБатерија : 1.2 V / 400mah, Безбедно и ЕнергијаштедењеСоларен Панел : 2 V 100m AМоќност : 0.6 WТекст : 25m AСветла Боја : Топло Бела / Кул БелоСтил : Шупливи ТопкаГолемина : 7.8*6.8*24cm (Со Стенд)Водоотпорен : Ip42 (Внатрешна и Надворешна)3 Прилагодување Вклучуваат : / ИСКЛУЧУВАЊЕ & ФлешLed светлината може да работи за повеќе од 30000 часаПакет Се Вклучени : 1 x Соларен Погон Светлина со Стенд

10pcs LED Solar Powered Fence Post Cap Light Outdoor Garden Yard Pool Waterproof White Lights Pathway Осветление лампа

53.60 -5 % BGN 51.00

10pcs LED Соларен Погон Ограда Пост Капа Светлина Отворено ГрадинаДворот Базен Водоотпорен Бела Светла Патека Осветлување СветилкаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : број на модел : SN Z 516материјал : ПП, АБС (школка вајт)заштита одделение : IP44светлината моќност (W) : 0.1напон (V) : 1.2LED боја е белаСоларни ќелии видови : НуМЗсоларни панели : Германија Увезени monocrystalline силикон 60m A 2 Vбатерија : АА 1.2 V 600 m AH

Висока мощност 18 W 46*46*1000 водоустойчива IP65, открит led прожектор LED Wall шайба лампа пейзаж измиване, с монтиран на стената лампа 12V-24V/85-265V

372.80 -22 % BGN 291.00

Високомоќ 18 W 46*46*1000 IP65 водоотпорен отворен предводена од поплави светлина ПРЕДВОДЕНА од Ѕид за миење светилка Пејзаж Миење ѕид светлина 12 V24 V / 85265 VВнимание : Опцијата "Бели" = Природна Бела (40004500 K) Speciication : 1,Влезен Напон : AC85 V265 V / 12 V / 24 V 50 Hz / 60 Hz 2,Моќност : 18 W 3,Светилка монистра : 18 5, IP65 : водоотпорен, Погодна за отворен примена 6,Боја : Црвена / Зелена / Блу / Топло Бела / Ладно Бела / Жолта 7,Домување : Алуминиум легура 8,CE ROSH во согласностКарактеристики : LED живот : >50000 HДолг животен век,висока прозрачна ефикасност.Заштеда на енергија и еколошки.Погоден : големи оперативни рудници / градење на профилот / стадион / осветленост / хотел итн.

горещи продажба на водоустойчив слънчеви стенни лампи ABS Solar LED Path Light Outdoor Garden wall lightings Yard Path Fence Lamp

9.18 -2 % BGN 9.00

Топла ПродажбаОпис : 1.Бренд нови нерѓосувачки челик Соларна Енергија градина двор скали чекор Светла.2.Овие енергетски ефикасни, ниска одржување соларни светилки додадете шармантна,декоративни сјај на вашиот патеката, патио, или flowerbeds.3.Тие се мора да се има за секој градина или двор...

YIMIA LED Solar Outdoor Lamp Garden Lighting Body Sensor 2LED Owl Courtyard Street Night Lights 360 ротация водоустойчива IP65

49.92 -8 % BGN 46.00

Спецификации : Соларен панел : 5.5 V, Liion Батерија : 3.7 V, 2000m Ah LED : 2 ПАРЧИЊА, Прекинувач : / ИСКЛУЧУВАЊЕ Водоотпорен : IP65 Материјал : ABS Осветлување на Владата : OFF / СЛАБО Светло / ВИСОКА Светлина Исклучување : врати енергијата и да се чува на темно во текот на денот на СЛАБО Светло : слаба светлина во темнината кога движење е он се активира со Висока Светлина : светла за осветлување на темнината кога движење е активиранКарактеристики : Водоотпорен, телескоп дизајн, инсталирајте лесно, Соларен погон без дополнителни батеријата или електрична жица е потребно...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.