• Новинка
ORICO NS200U3 USB3. 0 настолен 3,5-инчов двухдисковый твърд диск шкаф sata3. 0 сериен външния 20 TB SATA

ORICO NS200U3 USB3. 0 настолен 3,5-инчов двухдисковый твърд диск шкаф sata3. 0 сериен външния 20 TB SATA

резултат:
BGN 159.98
BGN 152.00 -5 %

Брой продукти
Налично


Модел : ORICO NS200 U3-Б.К.
Производ Материјал : Алуминиумски + ABS
Поддршка капацитет : 20 TB, еден диск 10 TB
Производ Големина : 134 W * 224 D * 71 H (mm)
Излезен интерфејс : USB3.0
Преносот го оценувате : 5 Gbps UASP
Производот напојување : 12 V4 A надворешно напојување
Индикатор функција : моќ на сина светлина, читаат и пишуваат на податоци сино светло трепка
Патентиран дизајн на шест - core магнетно
Карактеристики на патентиран магнетна врата хард диск без tools да се размонтираат начин, ќе го замени различен капацитет содржина хард диск станува исклучително мазна. Во споредба со други механички вратата дизајн, вграден во постојан магнет не само што не мора да се грижите за губење на животот предизвикана од механички проблеми, во замена на секој хард диск искуство и хард диск на внатрешноста на стабилноста, туку исто така револуционерен искуство.
Синхронизирате поддршка за 20 TB содржина складирање
Приватизацијата на претпријатието капацитет центар
Со подемот на важни информации во рамките на претпријатието, лични податоци, облак диск трансформација и безбедност на податоците, потребно е да имате приватен низа систем за складирање за да се задржи на податоци трајно. Меѓународно реномирани складирање ORICO обезбедува еден диск поддршка 8 TB 2 диск, 4 диск, 5 диск, 8 диск може да го замени хард диск голем капацитет за безбедност низа за чување на важни податоци за складирање станува без граници.
РАЦИЈА брзина или безбедност
Земајќи ги во предвид различните потреби на складирање
ORICO Rui низа да се обезбеди РАЦИЈА режим 0,1,3,5,10 и Комбинираат и други низа storage mode. Ќе можат да работат според треба да се постави на различни цел на чување, со цел да се олесни вашиот побрзо и подобро да ги заврши сите задачи.
РАЦИЈА Управување со Флексибилност
Употреба на нови ORICO РАЦИЈА Менаџер за управување со алатка за лесно да го прилагодите вашиот НАПАД на режимот за да ги задоволат вашите потреби. Во голема мера ќе се зголеми флексибилноста и погодни за складирање. Поврзете на производот и на други компјутери, паметни ТВ и други помагала, да одржува RAID конфигурација. Овозможување plug-and-play искуства за HTPC и Mac® корисници.
Дебел алуминиумски тело силна и амбициозна
На thickest дел од повеќе од 5mm дебел алуминиумски тело структура, во прилог на убава, исто така, ќе значително да ја зголеми стабилноста на целиот систем за складирање за да се олесни одговор на различни работни средини.
Извор на моќ, без страв од голем капацитет
Надградба 100 V-230 V широк 96 W напојување, во прилог да се задржи на хард дискот за да се справи со сите видови на голема потрошувачка на енергија и податоци за безбедност и различни услови за работа, и сега новиот 8 TB, па дури и зад новиот капацитет ќе стане повеќе бестрашен.
Медиумите компатибилност
Поддршка за Windows / Linux / Mac и другите мејнстрим оперативен систем, во прилог на поврзување на десктоп, лаптоп, но, исто така, Surface Pro / smart TV / PS4 / PSP / HD интелигентни set-top box, како high-definition уред за забава видео библиотека.

Подробности

Цвят:
Черен
Пакет:
ДА
Вътрешен Интерфейс:
SATA
Размер:
3.5
Номер На Модела:
NS200U3-1
Подкрепа За Капацитета На Твърдия Диск:
10 TB
търговска марка:
Орико
Външен Интерфейс:
USB
Материал На Корпуса:
Алуминий

Избор на купувачи

Карикатура Супер Марио usb флаш памет pen drive 4G 8GB 16GB 32GB 64GB флаш памет истинският капацитет на pendriveStick pen drive

4.40 -9 % BGN 4.00

Спецификација : 1 USB конекција,поддршка Топла plug & Play.2 Ниту надворешно напојување .3 Поддршка на различни видови на оперативен систем.4...

Единична отделение 2,5 инча до 3,5-инчов HDD адаптер hdd корпус с гореща замяна hdd rack mobile

45.12 -16 % BGN 38.00

Еден залив 2.5 инчен 3,5 инчен hdd адаптер hdd куќиште со hotswap hdd мобилни багажник1 , Поддршка 7mm12.5 mm дебелина HDD / SSD, 2,5 инчен HDD / SSD стандарден 3.5 инчен HDD / SSD2 , слободни алатки за да го замени на хард диск3, поддржува hotplug поддршка SATAIII 6 Gbps , USB3.04, висока алуминиум легура случај5, производ големина : 146.4*101.5*26.5 ММ6, производ тежина : 240g7 , Додатоци : HDD мобилни багажник, завртка, упатството за

9.5 мм, SATA 2nd твърд диск, SSD HDD модул Caddy адаптер за лаптоп, дънната платка, твърдия диск, Кутийка за съхранение на данни

7.33 -18 % BGN 6.00

Карактеристики : 1 Plug & Play.2 Брз и Сигурен конекција, само како примарни HDD.3 Целосно интегрирани во Лаптоп, без кабли / ПСУ / софтвер возачот е потребно.4...

Спецификацията за USB 3.0 флаш памет cat модел pen drive прекрасна черна котка, flash карта 4gb 8gb 16gb 32gb Pendrive USB stick подарък

12.80 -22 % BGN 10.00

Топло напомена : Бидејќи сега многу од измама ,Сеуште не на пазарот 256 GB 512 GBМногу набавувачи се да го користите : 4 GB 8 GB се Зголеми до 256 GB 512 GBИмаме тест софтвер, ве молиме, преземете : H2testwАко сте во мојата продавница за да го купи, ќе добие вистински капацитет : Производ discription : Капацитет на складирање : 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GBИнтерфејс : USB 3.0Средина Температура : 40 C +70 CТемпература на чување : 50 C +80 CUSB Услуга Напон : 4.5 V5.5 VСкладирање Живот : Повеќе од 10 годиниКористење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 патиОперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или надUSB конекција : поддршка Топла plug & Play.Лесно да се чита и прочита во голема брзина ,Нема потреба диск / напојување само приклучок во.Пакет : 1*USB Флеш Диск+1*Заштита ТорбаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

usb флаш памет USB2. 0 catoon сладко duck Real capacity стара Tweety Bird pen drive 32g pendrive 8g 16g 4g memory stick cle usb

6.08 -34 % BGN 4.00

На КРАЈОТ на активноста : 23 часа Реалниот капацитет, одбивајќи да се лажни Карактеристики : капацитет на складирање : 128 M / 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB Интерфејс : USB 2.0 Околина Температура : 40 C +70 C Температура на Чување : 50 C +80 C USB Услуга Напон : 4.5 V5.5 V Складирање Живот : Повеќе од 10 години Користење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 пати Оперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или над USB конекција : поддршка Топла plug & Play...

ново промоция pendrive музикален инструмент цигулка метал usb флаш памет 32gb memory stick pen drive 16gb, 64gb модерен подарък u диск

9.90 -29 % BGN 7.00

Руски Купувачот Внимание Според прилагоди поштенска политика на руски,на име на примачот мора да биде целосно име и презиме.Капацитети : 8 GB, 16 GB, 32 GB ,64 GB,128 GB...

High Speed USB 3.0 pendrive moto usb flash drive 16gb motorcycle pen drive 32GB cartoon 4GB usb 3.0 memory stick duo 8GB flash card

12.80 -22 % BGN 10.00

Топло напомена : Бидејќи сега многу од измама ,Сеуште не на пазарот 256 GB 512 GBМногу набавувачи се да го користите : 4 GB 8 GB се Зголеми до 256 GB 512 GBИмаме тест софтвер, ве молиме, преземете : H2testwАко сте во мојата продавница за да го купи, ќе добие вистински капацитет : Производ discription : Капацитет на складирање : 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GB / 128 GBИнтерфејс : USB 3.0Средина Температура : 40 C +70 CТемпература на чување : 50 C +80 CUSB Услуга Напон : 4.5 V5.5 VСкладирање Живот : Повеќе од 10 годиниКористење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 патиОперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или надUSB конекција : поддршка Топла plug & Play.Лесно да се чита и прочита во голема брзина ,Нема потреба диск / напојување само приклучок во.Пакет : 1*USB Флеш Диск+1*Заштита ТорбаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

2.5 r494d hdd тава за DELL OXP 9020 7020SF 9020SF 3020USF, безплатна доставка

BGN 47.68

2.5" R494 D hdd послужавник за DELL OXP 9020 7020 SF 9020 SF 3020 USF ДП / N : R494 D F767 D J132 D.Компатибилни Модели : Opti Plex 380,Opti Plex 580,Optiplex 960,Opti Plex 980,Opti Plex 990,Opti Plex XE,Прецизност T1650,Прецизност T3500,Прецизност T5500,Прецизност T7500Ова е погоден за 2.5" Хард Диск самоЦената е само за на Послужавник...

TOSHIBA USB flash drive 128GB 32GB 64GB 16GB, 8GB USB2. 0 TransMemory USB flash drive USB Memory Stick 64G usb Pen Drive (11.11)

15.20 -21 % BGN 12.00

започнетекрајотНие само продажба на оригинални бренд100% Оригинални TOSHIBA Trans Memory USB 2.0 64 GB / 32 GB / 16 GB / 8 GBUSB флеш диск квалитет Memory Stick Пенкало Диск Бесплатен превозотСпецификации 64 GB 32 GB 16 GB 8 GB 4 GB Модел UHYBS064 GH UHYBS032 GH UHYBS016 GH UHYBS008 GH UHYBS004 GH Производ фотографии Пакување слики 16 GB 16 GB 16 GB Модел UHYBS016 GHLB UHYBS016 GHИЛИ UHYBS016 GHBL Производ фотографии Пакување слики 8 GB 8 GB 8 GB Модел UHYBS008 GHLB UHYBS008 GHИЛИ UHYBS008 GHBL Производ фотографии Пакување слики Интерфејс HiSpeed USB1.1 / USB2.0...

3,5-инчов вътрешен SATA hdd mobile багажник с превключвател за захранване и достъп с ключалка за 5,25-инчов оптични отделение КОМПЮТЪР с охлаждащ вентилатор

66.72 -13 % BGN 58.00

3.5 инчен внатрешен SATA hdd мобилни багажникПредностМаксимизирате перформансите, со пренос на датотека брзина до 6 Gbps спарен со SATA III HDD и контролерОвозможува една 2.5 во HDD / SSD да бидат инсталирани во било кој слободен 3.5 во вози bay без потреба на послужавник, caddy или превозникотЗаклучување во можност вози врати додадете мир на умот и вози за безбедностМаксимизирање на капацитет за складирање на компјутерски, преку овозможување еден 2.5" диск да биде инсталиран во една 3.5" заливМаса систем гради / распоредување, каде што брзо и ефикасно возење imaging е потребно, со минимален престојРедовно тестирање или за бенчмаркинг на различни хард дисковиПоддржува 1* 2.5 инчи HDD(SATA I / II / III (1.5 / 3.0 / 6.0 Gbps));Поддржува 2.5" форма фактор хард дискови (HDD) и цврста состојба диск (SSD);79.50 mm дебелинаФункција Нема драјвери или софтвер потребен Моќ и пристап LED индикатор за Заклучување дизајн обезбедува податоци за безбедност на Алуминиум алуминиумски панел со висок интензитет на модерен изглед Половинаотворање дизајн за лесно топлина дисипација Ладење дупки на trayless им помага на топлина прахосвам fater Леснофрлањето trayless механизам

Китайски стил възстановяване на древни пътища usb флаш памет подарък дръжка автомобил с 4 GB 8 GB 16 GB 32 GB 64 GB флаш памет дръжка на водача избор лого

4.80 -17 % BGN 4.00

Топло напомена : Бидејќи сега многу од измама ,Сеуште не на пазарот 128 GB 256 GB 512 GBМногу набавувачи се да го користите : 4 GB 8 GB се Зголеми за 128 GB 256 GB 512 GBИмаме тест софтвер, ве молиме, преземете : H2testwАко сте во мојата продавница за да го купи, ќе добие вистински капацитет : Производ discription : Капацитет на складирање : 128 MB / 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GBИнтерфејс : USB 2.0Средина Температура : 40 C +70 CТемпература на чување : 50 C +80 CUSB Услуга Напон : 4.5 V5.5 VСкладирање Живот : Повеќе од 10 годиниКористење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 патиОперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или надUSB конекција : поддршка Топла plug & Play.Лесно да се чита и прочита во голема брзина ,Нема потреба диск / напојување само приклучок во.Пакет : 1*USB Флеш Диск+1*Заштита ТорбаБесплатно користење на ЛОГОТО кога цел повеќе од 50 ПАРЧИЊА Вистинска слика за ЛОГОТО на примерокотПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

ORICO Double диск USB3. 0 high speed Hard disk duplicator 2.5 / 3.5 inch universal base enthusiast exclusive

BGN 150.98

Број на модел : ORICO 5628 C Производ материјал : ABS материјал Излезен интерфејс : USB3.0 ТипБ Производ во боја : црна Мастер план : JMS561 U Поддршка Хард Диск : 2.5 / 3.5 инчен механички хард диск, цврста состојба диск Производ напојување : 12 V DC Кабел за Податоци за : USB Typeза Да го USB ТипБ, 1 M Должина Индикатор светлото : offline клонирање напредок светлина, хард диск читање / пишување на статус индикатор Карактеристики : поддршка за хард дискот за офлајн клон копија функција на Поддршка Систем : Windows / Mac / Linux

Dual bay 5.25 inch Trayless Hot Swap Mobile Rack for 1*2.5 inch and 1*3.5 inch internal Hard Drive hot swap backplane enclosure

72.16 -13 % BGN 63.00

5.25 инчен внатрешни топла plug hdd мобилни решетката за оптички bay поддршка 2.5 инчен +3.5 инчен HDD без USB3.0 порта*2.5 инчен+3.5 инчен внатрешен SATA hdd мобилни багажник*Поддршка 1* 2.5 инчен HDD / SSD(79.5 mm) и 1* 3.5 инчен HDD(сите височина)*Користење на SATAIII конектор, брзината на трансфер на upsот до 6 Gbps, поддршка hotplug*Поддршка страна инсталиран тенок HDD*Потрае до еден 5.25" оптички pc залив, зголемување на капацитетот*со HDD прекинувач, две blue&orange LED индикатор *Посебни designe четириточка силикони антивибрации * Големина : 195mm*149mm*42mm Тежина : 415g * Галантерија : sata power кабел*1, sata кабел за податоци*2, внесете*2, завртка*4, прирачник за корисникот*1Повратни информации : Сите производи се производство и тестирани пред праткатаАко имате било каков проблем или прашање за производот,ве молиме контактирајте со нас пред да замине meaasge.Доколку ви се допаѓа нашата praducts или сте задоволни со нашата служба,ве молиме оставете 5 ѕвезда повратни информацииПлаќањеНие прифаќаме Alipay на AliexpressНие може да се плати со користење на Visa,Mastercard и Банкарски ТрансферСите плаќања се прифатени преку безбедност на уплатата ЗАЧУВАМПлаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена по место целИспоракаНаредбите обработени навремено плаќање по vertificationНие само брод да се потврди цел адреса, вашата цел адреса мора да macth вашата адреса recipmentАко не ја добиете вашата пратка во рок од 60days од плаќање ,ве молиме контактирајте ме.ние ќе ги пратите пратката и да се вратам toyou што е можно поскоро со што одговор

Метален ключ 128GB usb flash drive водоустойчив pen drive 8GB 16GB 32GB 64GB pendrive usb 2.0 flash drive memory stick

BGN 9.58

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GB Логистика : 1...

2018 Hot sale usb flash drive стара elephant pendrive 4gb 8gb 16gb 32gb pen drive stick memory U disk творчески подарък

5.44 -8 % BGN 5.00

Топло напомена : Бидејќи сега многу од измама ,Сеуште не на пазарот 128 GB 256 GB 512 GBМногу набавувачи се да го користите : 4 GB 8 GB се Зголеми за 128 GB 256 GB 512 GBИмаме тест софтвер, ве молиме, преземете : H2testw Ако сте во мојата продавница за да го купи, ќе добие вистински капацитет : Производ discription : Капацитет на складирање : 128 MB / 1 GB / 2 GB / 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GBИнтерфејс : USB 2.0Средина Температура : 40 C +70 CТемпература на чување : 50 C +80 CUSB Услуга Напон : 4.5 V5.5 VСкладирање Живот : Повеќе од 10 годиниКористење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 патиОперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или надUSB конекција : поддршка Топла plug & Play.Лесно да се чита и прочита во голема брзина ,Нема потреба диск / напојување само приклучок во.Пакет : 1*USB Флеш Диск+1*Заштита ТорбаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Твърд диск Caddy жак за HP Pavilion DV6000 DV9000 Presario V6000 F700 HDD категория 4 x винтове

4.62 -13 % BGN 4.00

Карактеристики : Може да се прошири на вашиот систем и капацитет за складирање со дополнителен хард диск.Хард диск caddy се заклучува во вашиот систем за сигурност и безбедност.Можете да го поврзете вашиот хард диск со вашиот КОМПЈУТЕР за трансфер на датотеки и библиотека за управување.Интерфејс : SATA.Димензија : 107 x 70 x 10 милиметри.1 приклучок и 4 монтажа завртки се вклучени.Компатибилност : CompaqPresario Серија : V6000 V6100 V6200 V6300 V6400.HPПавилјон Серија : DV9000 DV9100 DV9200 DV9300 DV9400 DV9500 DV9600 DV9700 DV9800 DV9900.HPПавилјон Серија : DV6000 DV6100 DV6200 DV6300 DV6400 DV6500 DV6600 DV6700.Пакет се вклучени : 1 x Метал HDD Caddy.1 x Конектор.4 x Завртки.А Ние гарантираме 100% автентични производ слики.Б...

Винена бутилка, корк с дървена тапа USB флаш памет 4 GB-8G 16G 32GB 64GB 128GB Pen Drive Pendrive Memory Stick Pendrive подаръци за PC

BGN 9.52

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GBНие обезбедуваме 1 Година Гаранција...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.