• Новинка
Намаляване на valve въздушното налягане контролния клапан на въздушното налягане алуминиева сплав DN15-DN50

Намаляване на valve въздушното налягане контролния клапан на въздушното налягане алуминиева сплав DN15-DN50

резултат:
BGN 90.56

Брой продукти
Налично


Воздушниот Притисок вентил за намалување на Воздушниот Притисок Регулирање на Вентил Алуминиум легура DN15-DN50
еден компјутери

Подробности

Спецификация:
DN32, DN15, DN20, DN25, DN40, DN50
Режим С:
С Ръководството И Инструкциите На Производителя
Температура на околната среда:
висока температура
Материал:
Сплав
Размер На Пристанището:
ДУ15-50
Номер На Модела:
терв
силата на:
пневматичен
Структура:
Намаляване На Налягането
Налягане:
Високо Налягане
Тип Конец:
БСП
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Медийни файлове:
Въздух

Избор на купувачи

2 санитарен DN50 сферичен кран с задръсти двата края, SS 304, сферичен кран от неръждаема стомана ,сферичен кран от неръждаема стомана, санитарен крана,

BGN 120.00

ЗАБЕЛЕШКА Брза конекција, навој конекции, заварени врски, се иста цена, цената да биде скапо страната конекцијата, ако е потребно, може да се консултираат на продавачот, како и доколку треба да биде во можност да се справи со duckbill и се јавите на продавачот...

MEGAIRON BSPT 1/2 DN15 In-Line Spring оттичане клапан 1000 WOG пружина вграден на контролния клапан от неръждаема стомана SS316

11.98 -17 % BGN 10.00

1 / 2"Провери Вентил WOG 1000 Пролет Натоварени Во линија Нерѓосувачки Челик SS316 Карактеристики : Нерѓосувачки челик проверете вентил со ниска напукнување притисок и одлична отпорност на корозија.WOG 1000 Проверете ВентилТечност МедиумиВода, Масло, *Биодизел, Воздух И Други ТечностиНапукнување Притисок4.5 PSIРаботна Температура51°C до 232°C (60°F до 450°F)Макс Притисок1000 PSI За Вода, Нафта, Гас (WOG1000)Порт Видови : Женски x ЖенскиПечатиNBRТело МатеријалНерѓосувачки Челик 316Макс Притисок1000 PSI За Вода, Нафта, Гас (WOG1000)*За користење со биодизел, овој чек вентил ќе бара промена на NBR печати на повеќе отпорни печатИмаме и NPT и BSP , ве молиме оставете ни белешка дали треба NPT или BSP ...

DN8 G1 / 4, двухходовой електрически крана, DC12V, месинг сферичен кран със сигнал за обратна връзка

51.02 -0 % BGN 51.00

DN8 G1 / 4" ,DC12 V две начин електрични топката вентил,месинг топката вентил со повратни информации сигнал Производот detials : Производ големина : NPT / BSP 1 / 4" Максимален работен притисок : 1.0 MPa Циркулација медиум : Течност и воздухот Оценет напон : DC12 V Жици за контрола методи : CR201,CR304,CR501 CR701,CR702,CR703 Жици струја : Помалку од 500 MA Тело материјал : Месинг Отвори / Затвори време : Помалку од 5 s Живот време : 70000 пати Actuator meterial : Инженеринг ПластикаЗапечатување meterial : EPDM & PTFEActuator ротација : 90 ° Средина температура : 15 centigrade~50 centigrade Течни температура : 2 centigrade~90 centigrade Прирачник замени : Да / НЕ Индикатор : Yes / No Заштита : IP67 answer : ___________________________ Note : : Постојат три специфични модели за да го изберетеA=Нормален ТипБ=manual замени и на индикаторот за типC=индикаторот за тип ве Молиме имајте во предвид вашиот тип на контролата и напон,ви благодариме!CR2 01 Жици Дијаграм ( 2 жици контрола )* RD поврзете со позитивна, Б.К се поврзете со негативни, вентил затворен, на actuator автоматски исклучете откако во место , вентил останува целосно затворена положба·Б.К се поврзете со позитивна, ТА да се поврзете со негативни, вентил отвори, на actuator автоматски исклучете откако во место, вентил останува целосно отворена позиција .CR3 04 Жици Дијаграм (3 жици контрола)· БО & ГР поврзани со позитивни, а Б.К поврзани со негативни·Кога БО & ШВ поврзани, вентил затворен , на actuator автоматски исклучете откако во место , останува целосно затворена положба·Кога ГР & ШВ поврзани, вентил отвори , на actuator автоматски исклучете откако во место , останува целосно отворена позиција...

Хидравличен сферичен кран от неръждаема стомана 1/4 3/8 1/2 3/4 1 1-1/2 Размер G вид KHB-G тип на нормална температура антикорозионна Sanmin

BGN 63.55

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

1/2 DN15 неръждаема стомана 3-те части на крана, SS304, икономичен воден вентил, сферичен кран от неръждаема стомана, сферичен кран DN20

BGN 35.20

ЗАБЕЛЕШКАБрза конекција , навој конекции, заварени врски, се иста цена , цената да биде скапо страната конекцијата , ако е потребно, може да се консултираат на продавачот , како и доколку треба да биде во можност да се справи со duckbill и се јавите на продавачот...

Санитарен мембранен клапан от неръждаема стомана DN25 ръчно продетый нишка

BGN 65.60

DN25 Санитарни Нерѓосувачки Челик Прирачник Навој Дијафрагмата ВентилПримена : Од прехранбената индустрија да фармацевтската индустрија може да се примени.За млечни производи кои се инсталирани во машинството,храна,машински факултет,фармацевтски инженеринг машини,и многу други цевки, фитинзи.Здравје на ниво на дијафрагмата вентил е еден од најдоверливите biopharmaceutical областа производи,сите видови на медиум е посебно барање,непречено и лесна, не мртов Агол,високо ниво на апсолутна чистота и комплетна гаранција за квалитет систем...

1бр сребърен тон 1/4 BSPT x 1/4 BSPT или 1/8 BSPT x 1/4 Bspt външна резба връзка тръби газоотводной вентил Игла T въздушен компресор части

BGN 7.63

Име на производ Гас Вентил Дизајн Т Форма, Машки да се Машки Конец Машки Конец Големина 1 / 4"BSPT x 1 / 4"BSPT Вкупната Големина 4 x 1.3 5cm x / 1.6" x 0.51" x 1.9"(L*W*T) Боја на Тон Сребро, Црвениот Материјал Метал, Пластика Тежина 29gИмаме тип1 / 4"BSPT x 1 / 4"BSPT (DN8 x DN8)1 / 8"BSPT x 1 / 4"BSPT (DN6 x DN8)Ве молиме изберете вистинскиот тип.Количина : 1pcs

1бр червено или жълто злато тон 1/8 1/4 3/8 1/2 3/4 предпазен клапан за понижаване на налягането на въздуха с външна резба Bspt Dia

6.32 -5 % BGN 6.00

Име на производ Притисок Олеснување Вентил Материјал Пластика, Метал Боја Црвена или Жолта, Златна Тон Тема Големина 9.7 mm / 1 / 8" BSPT Прстенот со Дијаметар од(Прибл.) 15mm / 0.7" Вентил Вкупната Големина 4.2 x 17mm / 1.7" x 0.6"(L*Макс.Д) Нето Тежина 25gИмаме тип : 1 / 8" 1 / 4" 3 / 8" 1 / 2" 3 / 4"Го изберат правото оној што треба.Количина : 1pcs

MEGAIRON 3/4 тръба OD 19mm SS316 санитарен дроссельный клапан съвет OD 50.5 mm Fit 1.5 Tri Технологична

75.98 -20 % BGN 61.00

51 MM 2" Санитарен Фитинг Дијафрагмата Вентил Менгеме Тип на Нерѓосувачки Челик СВ SКарактеристики : Brand New Тело материјал : не ' Рѓосувачки Челик 316Макс Темп...

1бр 110V AC 1/2 електрически електромагнитен клапан вода, въздух N/C NC-нормално затваряне

37.66 -4 % BGN 36.00

Опис : Електрични Електромагнетниот Вентил за Вода Воздух N / C AC 110 V 1 / 2"Напон : 110 VACЦевка големина : 1 / 2" G Orifice : 16 mm Тема тип : G1 / 2 Тип : нормално затворенТемпературата на работа : 5 ° C ~ +85 ° CОперативен притисок : Min 0kg / cm2 ~ max 10kg / cm2 (0~0.8 Mpa) Употреба : вода, воздух,МАСЛО, низок вискозитет течностиТоа е сосема нов, добар квалитет и со високи перформансиПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Регулируем диск за кръгла вентилационна решетка выпускная вентилационна делото фланец за тръби с диаметър 125 мм

19.17 -27 % BGN 14.00

Спецификации : Име На ПроизводДиск Вентилација РешеткатаMax Кол.168mm / 6.6"Штекер Кол.116mm / 4.5"Монтажа Кол.125mm / 4.9¡°Вкупната Висина78mm / 3.0"МатеријалиABS ПластикаБојаБела, ЦрнаНето Тежина180gПакет Содржина1 x Диск Вентилација РешеткатаОпис : во Зависност од примената, овој вентилација решетката може да се дојде со карактеристики како што се инсекти мрежите, ролетни контролирани во различни начини и инсталација на системи за одговара на дадениот модел...

Трипътен електрически сферичен кран от неръждаема стомана, DN15, управление пет кабел AC/DC12~24V

BGN 130.56

Три начини DN15 од Нерѓосувачки Челик, Електрични Топката Вентил,AC / DC12~24 V пет жици за контрола на Производот detials : Производ големина : NPT / BSP 1 / 2 "Максимален работен притисок : 1.0 MPa Циркулација медиум : Течност и воздухот Оценет напон : AC / DC 12~24 V Вентил Тип : 3 Начин L / T тип Жици за контрола методи : CR502 Жици струја : ≤500 MA Тело материјал : не' Рѓосувачки Челик 304 Отвори / Затвори време : ≤1 5 s Живот време : 70000 пати Actuator meterial : Инженерство ПластикаЗапечатување meterial : EPDM & PTFEActuator ротација : 90 °Средина температура : 15 ° ~50 ° Течни температура : 2 ° ~90 ° Прирачник замени : НЕМА Индикатор : Да / Не (Изборен) Макс...

предния край на определяне на хартиен електромагнитен клапан M2. 184.1071/04 FESTO AVLM-8-20-SA за печатната преса

BGN 329.60

пред се постават притискање на хартија Електромагнетниот вентил М2.184.1071 / 04 ФЕСТО AVLM820SA за печатењеПревозот начини : DHL / UPS / Федекс / EMS итн.Ако е можно, pls изберете DHL, тоа е најбрзиот начин за нас, трае околу 3 дена да повеќето земји.Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.Гаранција : Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.Политика на враќање : Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е онотвори...

Tf20-B2-A DN20 двигател управляван клапан AC / DC9V-24V 3 тел 2-управление на БСП / NPT женски 3/4 електрически мотор сферичен кран метална обратно

46.22 -9 % BGN 42.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

Месинг термостатичен смесительный клапан на слънчевата енергия термостатичен клапан, термостатичен кран DN15 DN20 DN25

BGN 52.80

Главно се применуваат во централизиран топла вода систем, и може да се применат за да се електричен бојлер и соларен бојлер, корисникот може, според потребата за да се регулира температурата на водата на топла и ладна вода, да се меша, потребната температура може да се постигне брзо и стабилно, да се осигура дека температурата на водата е константна, и не е под влијание од страна на температура на вода, проток и притисок за промена, ги реши проблемите на бања центар удари топла и ладна вода, температурата, кога ладна вода прекин, постојано се меша со вода вентил може да биде во неколку секунди, автоматски да се исклучи топла вода, безбедност...

Безплатен потягивание 3A110 3A120 1/8 въздух пневматичен контролния клапан AirTAC тип електромагнитен клапан электроклапан високо качество Sanmin

16.48 -3 % BGN 16.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.