• Новинка
KF-40 SS304 изпускателния клапан вакуум клапан

KF-40 SS304 изпускателния клапан вакуум клапан

резултат:
BGN 176.00

Брой продукти
Налично


KF-40 SS304 Крварат Вентил Вакуум Вентил

Подробности

Налягане:
Средно Налягане
силата на:
инструкция
Температура на околната среда:
Средната Температура
Размер На Пристанището:
KF-40
Структура:
Ъгъл
Номер На Модела:
KF-40
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Материал:
неръждаема стомана
Медийни файлове:
Газ и газ неагресивна
Модел:
KF-40
Материал:
SS304
CE:
не имайте CE
Средната Температура:
- 20-40 градуса

Избор на купувачи

Tsai Фен actuated valve 1 1/2 AC110-230V 2/5 кабели електрически сферичен кран DN40 plastic valve power off return for chemical process

152.59 -11 % BGN 136.00

Напомена : Ова е исклучете го врати видот, ние ќе ви ја испратиме "Нормално затвори" тип во стандардниот!!!Ако "Нормален отвори" тип е потребно, ве молиме да ни остават порака кога ќе го поставите цел!!!Карактеристики : 1...

3/4 DC 24V PP N/C електрически електромагнитен клапан за управление на водите Отклонитель за устройство - L057 New hot

7.07 -15 % BGN 6.00

Материјал : ПП+метал cn1520154873yhmu Напон : DC24 V Номинална моќност : за 5 W Операција модел : нормално затворени (N / C) Притисок : 0.02 0.8 Mpa Порта големина : за G3 / 4" Течност температура : за 0100 целзиусови степени Употреба : вода и низок вискозитет течности Проток characterastics : за 0.02 Mpa>2 L / мин; за 0.10 Mpa>10 L / мин; за 0.30 Mpa>16 L / мин; за 0.80 Mpa>28 L / мин Количина : 1 компјутер Забелешка : Големина за рачно мерење, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

G2 двустранен dc24v неръждаема стомана, висока температура, високо налягане нормално затворен парна електромагнитен клапан

BGN 303.68

G2" две начин dc24v нерѓосувачки челик со висока температура, висок притисок, Нормално затворен пареа електромагнетниот вентил Производот detials : Модел : САД серија DN50 (САД15,НИ20,НИ25,НИ32,НИ40,НИ50 Optional )Материјал на Тело : не ' рѓосувачки челик Работен Медиум : Воздух ,Вода ,МаслоОперативен Метод : Водич типТип : Нормален БлискуРаботен Притисок 0.1~1.6 MpaМакс Притисок : 2.25 MpaРаботна Температура : 5~180 CНапон Спектар : ± 10%Печати : PTFEСе применува напон : DC24 V ( DC12 V,AC110 V,AC220 V,AC380 V Опционално )Answer : ___________________________ Note : : Оваа серија на електромагнетниот вентили имаат различни напон и големина,ве Молиме забележете ја вашата големина тип и напон јасно, ви благодариме! Ако ви требаат повеќе информации за производот за вентил,ве молиме контактирајте ме ,ви благодариме! Ние ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст!

Tf20-B2-A DN20 двигател управляван клапан AC / DC9V-24V 3 тел 2-управление на БСП / NPT женски 3/4 електрически мотор сферичен кран метална обратно

46.22 -9 % BGN 42.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

Безплатна доставка популярен вид соленоид vale SPU-15K нормално отворен тип AC220V 2way 2position

BGN 79.97

Бесплатен превозот популарен тип на електромагнетниот вале SPU15 K нормално отворен тип AC220 V 2way 2positionОбјектот спецификитеis_customized : ДаМодел : SPU15 KAC220 VМатеријал : Нерѓосувачки челикПритисок : Среден ПритисокТемпература на Медиумите : Средна ТемператураМоќност : ЕлектромагнетниотStandard or Nonstandard; StrandardСтруктура : КонтролаМоќност : 11 WТежина : за 0,7 кгклипот цевки : нерѓосувачки челик (304засенчување серпентина : црвена бакарОпис на производотРаботниот Медиум : Воздух,Вода,Нафта,ГасДвижење Шема : Директно Се Вози ТипТип : Нормално Отворен ТипОтворот на Проток : 15 mmCV4.6Порт Големина : 1 / 2 "Работата Течност ВискозностРаботен Притисок : Воздух : 07bar / Вода : 07bar / Масло : 05 BarMax...

2 DN50, месинг регулатор на налягането на водата, без манометър, вентил поддържане на налягане, намаляване на valve налягане на чешмяната вода

100.80 -9 % BGN 92.00

2" DN50СпецификацијаИме : Клипот вид регулатор на притисокВлезот притисок(МАКС) : 16barВентил за Притисок : од 1 до 8 барТемпературата Опсег : 20 до 80

MEGAIRON 1-1 / 2 1.5 тръба OD 38mm SS316 санитарен дроссельный клапан съвет OD 50.5 mm Fit 1.5 Tri Технологична

81.98 -19 % BGN 66.00

Карактеристики : Brand New Тело материјал : не 'Рѓосувачки Челик 316 Целосна Порта Пеперутка вентили WOG 1000 PSI Висок Притисок Трајни Лесно да се Инсталира Проток Цевка OD : 38 MM 11 / 2" Ferrule OD : 50.5 MM Податоци Лист : OD Ferrule OD се Вклопува Трименгеме 19 MM 50.5 1.5 MM" 25ММ 50.5 1.5 MM" 32МИЛИМЕТРИ 50.5 1.5 MM" 38 MM 50.5 1.5 MM" 45 MM 64 MM 2" 51 MM 64 MM 2" 57 MM 77 MM 2.5" 63 MM 77 MM 2.5" 76 MM 89 MM 3" 89 MM 102 MM 3.5" 102 MM 115 MM 4" Пакетот вклучува : 1 парче x 38mm OD Санитарни Пеперутка Вентил за да се Стега Ferrule OD 50.5 mm SS316 1000 WOGСите Купувачи, Треба да се знае дека : Превозот И ПредавањеПлаќање треба 24 часа потврда во Aliexpress ...

1-1 / 2 38mm санитарен сферичен кран 1.5 Tri Технологична Ferrule Type For Homebrew Дневник Product 304 неръждаема стомана

BGN 52.78

11 / 2" 38mm Санитарни Топката Вентил 1.5" Три Менгеме Ferrule Тип За Homebrew Дневник Производ на 304 Нерѓосувачки ЧеликТип : 2 начин Топката Вентил Материјал : SS304 Проток Шема : Директно Врска : 1.5"(50.5 mm Стегач OD)​

MEGAIRON BSPT 2 DN50 женски неръждаема стомана SS316 2 бр пълен порт сферичен кран с винил писалка с резба вентили Макс 1000psi

BGN 60.78

2" Женски Целосна Порта Топката Вентил 2 парчиња Винил се Справи со WOG1000 Нерѓосувачки Челик SS316 Овој мултицел прирачник лост топката вентил има одлична отпорност на корозија и одговара за многу апликации...

ss304 жило микропористый филтър 10, микропористый филтър от неръждаема стомана, 20,3 ядро микропористый филтър,5core микропористый филтър

BGN 416.00

ЗАБЕЛЕШКАБрза конекција , навој конекции, заварени врски, се иста цена , цената да биде скапо страната конекцијата , ако е потребно, може да се консултираат на продавачот , како и доколку треба да биде во можност да се справи со duckbill и се јавите на продавачот...

2 Ac220v електрически мотор вентил ON/OFF тип, DN50, с ръчно управление може да отвори всеки ъгъл за смесване на вода

186.72 -5 % BGN 177.00

Име На Производ2" AC220 V Електрични Моторните вентили, ON / OFF тип, DN50 со manual (рачно) може да се замени со отворен секој агол, за мешање водаПрименаHVAC системСистем за греењеВода и систем за третманИндустриски капацитетиActuatorРаботен напон : 220 VAC±15%Од стави вртежен момент на сила : 6 NmАгол на ротација : 90 степени.Заштита класа : IP54Работата време : 50тите години120 SПрирачник се справи со Автоматска заштита од преоптоварување систем (Рачен избор на топката ротација на ветер : В...

MEGAIRON OD 12mm SS304 компрессионный лост черна дръжка AL-Tech двоен връх сферичен кран тръби фитинги

23.98 -21 % BGN 19.00

Опис : АЛTech Двојно Ferrule Цевка Фитинзи обезбеди вртежен момент бесплатно, течење доказ зглобовите на сите цевки врски и да се спречи скапи и опасни протекување на процесот и инструментација цевки...

Автоматичен Регулаторен Клапан За Нивото На Водата Кула Резервоар Плаващ Сферичен Кран

8.06 -26 % BGN 6.00

Овој вентил замена на традиционалните плови ballcock, кои можат да бидат применети на различни системи на високо резервоари за вода, кади, вода кули на индустријата и градежништвото, итн...

1 1/2, Dn40, санитарен сферичен кран с задръсти двата края, SS 304, сферичен кран от неръждаема стомана, сферичен кран от неръждаема стомана ,санитарен крана,

BGN 104.00

ЗАБЕЛЕШКА Брза конекција, навој конекции, заварени врски, се иста цена, цената да биде скапо страната конекцијата, ако е потребно, може да се консултираат на продавачот, како и доколку треба да биде во можност да се справи со duckbill и се јавите на продавачот...

MEGAIRON BSPT 3/4 DN20 PN16 CF8M резба отточна тръба на шарнирна връзка клапан 200Psi неръждаема стомана SS316 женски клапан

19.98 -20 % BGN 16.00

3 / 4" Замав Проверете Вентил WOG 200 PSI PN16 Нерѓосувачки Челик SS316 CF8 M * Женски x Женски Навој* ANSI Б1.20.1 * 200 Psi / PN16 * Работен Притисок 200 WOG * S...

Санитарен мембранен клапан от неръждаема стомана DN25 ръчно продетый нишка

BGN 65.60

DN25 Санитарни Нерѓосувачки Челик Прирачник Навој Дијафрагмата ВентилПримена : Од прехранбената индустрија да фармацевтската индустрија може да се примени.За млечни производи кои се инсталирани во машинството,храна,машински факултет,фармацевтски инженеринг машини,и многу други цевки, фитинзи.Здравје на ниво на дијафрагмата вентил е еден од најдоверливите biopharmaceutical областа производи,сите видови на медиум е посебно барање,непречено и лесна, не мртов Агол,високо ниво на апсолутна чистота и комплетна гаранција за квалитет систем...

Външна Резба Месинг Въздушен Компресор, Клапан Резервни Части Злато

BGN 4.90

Име на производ : Воздушниот Компресор Проверете Вентил;Боја : Злато Машки Навој Дијаметар : 10мм / 0.4",16mm / 0.6",21mm / 0.83";Вкупната Големина : 41 x 39 x 35mm / 1.6" x 1.5" x 1.4" (L*W*T) Материјал : Месинг Тежина : 57g Име на Производ : Воздушниот Компресор Проверете Вентил;Боја : ЗлатнаМашки Навој Дијаметар : 10мм / 0.4",16mm / 0.6",21mm / 0.83";Вкупната Големина : 41 x 39 x 35mm / 1.6" x 1.5" x 1.4" (L*W*T)Материјал : МесингТежина : 57gОдлична замена за стари или скршени проверете вентил на вашиот воздушниот компресор.Лесно да се инсталира со темата поврзување завршува.Една нишка конектор е цевка за поврзување и друга нишка конектори за воздух под притисок во резервоарот и компресор клипот пумпа.Пакет : 1 x Воздушниот Компресор Проверете ValvAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

MEGAIRON 3/4 тръба OD 19mm SS316 санитарен дроссельный клапан съвет OD 50.5 mm Fit 1.5 Tri Технологична

75.98 -20 % BGN 61.00

51 MM 2" Санитарен Фитинг Дијафрагмата Вентил Менгеме Тип на Нерѓосувачки Челик СВ SКарактеристики : Brand New Тело материјал : не ' Рѓосувачки Челик 316Макс Темп...

Електрически електромагнитен клапан за пречистване на вода йонизатор за хладилник нормално затворен DC 12V

BGN 6.02

САД $ 3.21 / парче парче многу парче парче парче парче многуОпис : Користење Течни : Прочистена Вода Интерфејс Режим : Брз приклучок интерфејс, погоден за надворешниот дијаметар на 66.3 мм пластични цевки,може да биде вметната директно Притисок : Ова е микро притисок вентил, погоден за 0.02 0.8 MPA хидрауличен притисок, по electrify малку притисок, вода точење, чиста вода машина, млеко чај машина најчесто се користи RO машина, цевки машина, нов тип на вода за пиење опрема сите можат да го користат Овој вентил е нормално затворен тип електромагнетниот вентил Спецификација напон : DC 12 V Номинална Моќност : 5 W Оперативен Режим : Должност циклус, најдолгата континуирана работа 4 часа, стоп за десет минути може да продолжи да работи, по повеќе од четири мали кога тие се во опасност од горење серпентина Користење Течни : Прочистена Вода(0100 centigrade) Изолација одделение : E Апликација : За директно поврзување довод на вода Вода прочистувач,Мијалник,Котел,Ѕидмонтирани писоар,машина за миење Садови,Омекнувач,машина за Перење,Фрижидер Автоматско вода хранење апликација Количина : 1pcПакување : 1 x Електромагнетниот Вентил

1бр жълто злато тон 1/8 1/4 3/8 1/2 3/4 клапан за понижаване на налягането на въздушния компресор с външна резба BSPT

6.32 -5 % BGN 6.00

Име на производ Притисок Олеснување Вентил Материјал Пластика, Метал Жолта Боја, Златен Тон Тема Големина 1 / 2"BSPT Прстенот со Дијаметар од(Прибл.) 25мм / 0.9" Вентил Вкупната Големина 53 x 27mm / 2" x 1"(L*Макс.D)Имаме тип : 1 / 8" 1 / 4" 3 / 8" 1 / 2" 3 / 4"Го изберат правото оној што треба.Количина : 1pcs

Безплатна доставка на качеството на PVC двоен Съюз вода сферичен кран размер 1/2 за тръбна течност и напояване ферма прилагането на

BGN 47.68

Производи име : Квалитетот на ПВЦ Двојно Синдикати топката вентилиМатеријал : ПВЦБоја : СиваSonnection : штекер фузијаГолемина : 1 / 2" ( инчи) за оваа ценаДостапни се движи : 1 / 2" ,3 / 4" ,1" ,11 / 4" ,11 / 2" , 2" ,21 / 2",3",4" .Цена : различна големина ќе биде во различни ценаПримена : Тоа може да се примени во вода цевковод и фарма за Наводнување итн.

PVC DC24V 2-ходова електрически сферичен кран DN20 G3 / 4 пластмасов мотор вентил

BGN 103.97

ПВЦ DC24 V 2 начин Електрични Топката Вентил,DN20 G3 / 4" Пластични моторните вентили Производот detials : Производ големина : NPT / BSP 3 / 4 " Максимален работен притисок : 1.0 MPa Циркулација медиум : Течност и воздухот Оценет напон : DC24 V Жици за контрола методи : CR201,CR303,CR501,CR703 Жици струја : ≤ 500 MA Тело материјал : ПВЦ Отвори / Затвори време : ≤ 15 S Живот време : 100,000 кругови Actuator meterial : Инженерство ПластикаЗапечатување meterial : EPDM & PTFEActuator ротација : 90 ° Средина температура : 15 °~50 ° Течни температура : 2 °~95° Прирачник замени : НЕМА Индикатор : Да Заштита : IP67 Жици дијаграмВе молиме имајте во предвид вашиот тип на контролата и напон,ви благодариме!

3/4 DC 12V PP N/C електрически електромагнитен клапан за управление на водите Отклонитель устройство S08 Drop ship

BGN 7.22

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Материјал : ПП+метал Напон : DC12 V Номинална моќност : за 5 W Операција модел : нормално затворени (N / C) Притисок : 0.02 0.8 Mpa Порта големина : за G3 / 4" Течност температура : за 0100 целзиусови степени Употреба : вода и низок вискозитет течности Проток characterastics : за 0.02 Mpa>2 L / мин; за 0.10 Mpa>10 L / мин; за 0.30 Mpa>16 L / мин; за 0.80 Mpa>28 L / мин Количина : 1 компјутер Забелешка : Големина за рачно мерење, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

1 AC220V електрическа задвижваща сферичен кран, ON / OFF тип, DN25 с ръчно управление може да отвори всеки ъгъл

108.29 -5 % BGN 103.00

Име На Производ1" AC220 V Електрични actuated топката вентил, ON / OFF тип, DN25 со manual (рачно) може да се замени со отворен секој аголПрименаHVAC системСистем за греењеВода и систем за третманИндустриски капацитетиActuatorРаботен напон : 220 VAC±15%Од стави вртежен момент на сила : 4 NmАгол на ротација : 90 степени.Заштита класа : IP54Работата време : 50тите години120 SПрирачник се справи со Автоматска заштита од преоптоварување систем (Рачен избор на топката ротација на ветер : В...

12 mm x 8 мм прозрачен полиуретан PU въздушен маркуч тръба от 4 метра 13,1 метра

BGN 13.54

12mm Надворешниот Кол, 8mm Внатре Кол и 2mm дебелина на ѕид, 4 M Должина Лесни, тешки, kink отпорни цевки, тоа е идеален да се користи со притисни за да се поврзете Фитинзи...

TF8-BH3-C AC110V-230V 3/4/7 тел странично оттичане 3-ходова T/L вид мед 1/4 (DN8) водна електрическа сферичен кран за управление на водата

51.86 -9 % BGN 47.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.