• Новинка
Санитарен мембранен клапан от неръждаема стомана DN25 ръчно продетый нишка

Санитарен мембранен клапан от неръждаема стомана DN25 ръчно продетый нишка

резултат:
BGN 65.60

Брой продукти
Налично


DN25 Санитарни Нерѓосувачки Челик Прирачник Навој Дијафрагмата Вентил
Примена : Од прехранбената индустрија да фармацевтската индустрија може да се примени.За млечни производи кои се инсталирани во машинството,храна,машински факултет,фармацевтски инженеринг машини,и многу други цевки, фитинзи.
Здравје на ниво на дијафрагмата вентил е еден од најдоверливите biopharmaceutical областа производи,сите видови на медиум е посебно барање,непречено и лесна, не мртов Агол,високо ниво на апсолутна чистота и комплетна гаранција за квалитет систем. Да се направи тоа широко се користи во биомедицински поле и aseptic барања како што се висока вода за вбризгување на системот
Производ карактеристики
1.вентил има едноставна структура,мал волумен,мала тежина, мал проток отпор,добра заштеда на енергија ефект,на среден текови преку вентил,еквивалентно на протокот низ права цевка, течност отпор е минимална
2.насоката на протокот на течност во и надвор од вентил може да биде случаен избор, има две-начин улога.
3.компанијата произведува вентил цевка врски,внатрешната нишка, прирабница, задник заварување, заварување, и брзо! Нејзината инсталација,хоризонтална цевка, на вертикална цевка инсталација,итн.
4.удобен операција, брзо да се префрлате,се справи со работа само се сврте 90 степени префрлување може да се реализира. Пневматски, електрични може да биде произволно да се мобилизираат.
5.одлични резултати на продирање превенција,се префрлат живот може да биде од 5 до 10 пати повеќе отколку на други уреди.
Тело : не ' рѓосувачки челик леење,Рачка на : нерѓосувачки челик,Ptfe печат : и висока температура отпорни печат
Дијафрагмата вентил,исто така познат како здравје вентил,тоа е посебен вид на блок вентили,нејзиното отворање и затворање на е дијафрагмата,направени со меки материјали во рамките на вентил тело шуплина со вентил за да се покрие шуплина и се вози компоненти одделени,затоа повици на дијафрагмата вентил.

Подробности

Материал:
неръждаема стомана
Налягане:
Високо Налягане
Температура на околната среда:
висока температура
Медийни файлове:
Водата
силата на:
инструкция
Размер На Пристанището:
ДУ25
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Структура:
Бленда
Номер На Модела:
ДУ25
път с:
Ръчно мембранен клапан
Приложимо:
средната течна вода
Стандарт:
GB
Посока:
Еднопосочен поток на
Работна температура:
200
Размер:
DN25
Материал:
316 неръждаема стомана

Избор на купувачи

G2 двустранен dc24v неръждаема стомана, висока температура, високо налягане нормално затворен парна електромагнитен клапан

BGN 303.68

G2" две начин dc24v нерѓосувачки челик со висока температура, висок притисок, Нормално затворен пареа електромагнетниот вентил Производот detials : Модел : САД серија DN50 (САД15,НИ20,НИ25,НИ32,НИ40,НИ50 Optional )Материјал на Тело : не ' рѓосувачки челик Работен Медиум : Воздух ,Вода ,МаслоОперативен Метод : Водич типТип : Нормален БлискуРаботен Притисок 0.1~1.6 MpaМакс Притисок : 2.25 MpaРаботна Температура : 5~180 CНапон Спектар : ± 10%Печати : PTFEСе применува напон : DC24 V ( DC12 V,AC110 V,AC220 V,AC380 V Опционално )Answer : ___________________________ Note : : Оваа серија на електромагнетниот вентили имаат различни напон и големина,ве Молиме забележете ја вашата големина тип и напон јасно, ви благодариме! Ако ви требаат повеќе информации за производот за вентил,ве молиме контактирајте ме ,ви благодариме! Ние ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст!

MEGAIRON 3/4 тръба OD 19mm SS316 санитарен дроссельный клапан съвет OD 50.5 mm Fit 1.5 Tri Технологична

75.98 -20 % BGN 61.00

51 MM 2" Санитарен Фитинг Дијафрагмата Вентил Менгеме Тип на Нерѓосувачки Челик СВ SКарактеристики : Brand New Тело материјал : не ' Рѓосувачки Челик 316Макс Темп...

Безплатен потягивание 3A110 3A120 1/8 въздух пневматичен контролния клапан AirTAC тип електромагнитен клапан электроклапан високо качество Sanmin

16.48 -3 % BGN 16.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

MEGAIRON OD 12mm SS304 компрессионный лост черна дръжка AL-Tech двоен връх сферичен кран тръби фитинги

23.98 -21 % BGN 19.00

Опис : АЛTech Двојно Ferrule Цевка Фитинзи обезбеди вртежен момент бесплатно, течење доказ зглобовите на сите цевки врски и да се спречи скапи и опасни протекување на процесот и инструментација цевки...

Електрически електромагнитен клапан за пречистване на вода йонизатор за хладилник нормално затворен DC 12V

BGN 6.02

САД $ 3.21 / парче парче многу парче парче парче парче многуОпис : Користење Течни : Прочистена Вода Интерфејс Режим : Брз приклучок интерфејс, погоден за надворешниот дијаметар на 66.3 мм пластични цевки,може да биде вметната директно Притисок : Ова е микро притисок вентил, погоден за 0.02 0.8 MPA хидрауличен притисок, по electrify малку притисок, вода точење, чиста вода машина, млеко чај машина најчесто се користи RO машина, цевки машина, нов тип на вода за пиење опрема сите можат да го користат Овој вентил е нормално затворен тип електромагнетниот вентил Спецификација напон : DC 12 V Номинална Моќност : 5 W Оперативен Режим : Должност циклус, најдолгата континуирана работа 4 часа, стоп за десет минути може да продолжи да работи, по повеќе од четири мали кога тие се во опасност од горење серпентина Користење Течни : Прочистена Вода(0100 centigrade) Изолација одделение : E Апликација : За директно поврзување довод на вода Вода прочистувач,Мијалник,Котел,Ѕидмонтирани писоар,машина за миење Садови,Омекнувач,машина за Перење,Фрижидер Автоматско вода хранење апликација Количина : 1pcПакување : 1 x Електромагнетниот Вентил

MEGAIRON BSPT 2 DN50 женски неръждаема стомана SS316 2 бр пълен порт сферичен кран с винил писалка с резба вентили Макс 1000psi

BGN 60.78

2" Женски Целосна Порта Топката Вентил 2 парчиња Винил се Справи со WOG1000 Нерѓосувачки Челик SS316 Овој мултицел прирачник лост топката вентил има одлична отпорност на корозија и одговара за многу апликации...

3/4 DC 12V PP N/C електрически електромагнитен клапан за управление на водите Отклонитель устройство

7.25 -17 % BGN 6.00

Материјал : ПП+метал Напон : DC12 V Номинална моќност : за 5 W Операција модел : нормално затворени (N / C) Притисок : 0.02 0.8 Mpa Порта големина : за G3 / 4" Течност температура : за 0100 целзиусови степени Употреба : вода и низок вискозитет течности Проток characterastics : за 0.02 Mpa>2 L / мин; за 0.10 Mpa>10 L / мин; за 0.30 Mpa>16 L / мин; за 0.80 Mpa>28 L / мин Количина : 1 компјутер Забелешка : Големина за рачно мерење, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

12 mm x 8 мм прозрачен полиуретан PU въздушен маркуч тръба от 4 метра 13,1 метра

BGN 13.54

12mm Надворешниот Кол, 8mm Внатре Кол и 2mm дебелина на ѕид, 4 M Должина Лесни, тешки, kink отпорни цевки, тоа е идеален да се користи со притисни за да се поврзете Фитинзи...

1бр жълто злато тон 1/8 1/4 3/8 1/2 3/4 клапан за понижаване на налягането на въздушния компресор с външна резба BSPT

6.32 -5 % BGN 6.00

Име на производ Притисок Олеснување Вентил Материјал Пластика, Метал Жолта Боја, Златен Тон Тема Големина 1 / 2"BSPT Прстенот со Дијаметар од(Прибл.) 25мм / 0.9" Вентил Вкупната Големина 53 x 27mm / 2" x 1"(L*Макс.D)Имаме тип : 1 / 8" 1 / 4" 3 / 8" 1 / 2" 3 / 4"Го изберат правото оној што треба.Количина : 1pcs

2 DN50, месинг регулатор на налягането на водата, без манометър, вентил поддържане на налягане, намаляване на valve налягане на чешмяната вода

100.80 -9 % BGN 92.00

2" DN50СпецификацијаИме : Клипот вид регулатор на притисокВлезот притисок(МАКС) : 16barВентил за Притисок : од 1 до 8 барТемпературата Опсег : 20 до 80

MEGAIRON 1/2 DN15 резба J13W 160P SS304 Игла клапан за високо налягане Жена до женски Отсечным клапанам неръждаема стомана 304

22.58 -20 % BGN 18.00

1 / 2" Игла Вентил Тема Женски Нерѓосувачки Челик СВ 304Бренд НовиТело материјал : не ' Рѓосувачки Челик 304Temp Опсег : 29° ~ +300 ° Тема : 1 / 2" женски 1 / 2" женски Висок Притисок Издржливи : 1000psi Пакет се Вклучени : 1 парче x 1 / 2" DN15 од не ' Рѓосувачки Челик 304 Висок притисок Игла Вентил Внимание ве Молам : Сега сите проблемот на производот сите ние јасно надвор од нашиот магацин , немаат рѓа повеќе , totaly сосема нов ...

1-1 / 2 38mm санитарен сферичен кран 1.5 Tri Технологична Ferrule Type For Homebrew Дневник Product 304 неръждаема стомана

BGN 52.78

11 / 2" 38mm Санитарни Топката Вентил 1.5" Три Менгеме Ferrule Тип За Homebrew Дневник Производ на 304 Нерѓосувачки ЧеликТип : 2 начин Топката Вентил Материјал : SS304 Проток Шема : Директно Врска : 1.5"(50.5 mm Стегач OD)​

1 1/2, Dn40, санитарен сферичен кран с задръсти двата края, SS 304, сферичен кран от неръждаема стомана, сферичен кран от неръждаема стомана ,санитарен крана,

BGN 104.00

ЗАБЕЛЕШКА Брза конекција, навој конекции, заварени врски, се иста цена, цената да биде скапо страната конекцијата, ако е потребно, може да се консултираат на продавачот, како и доколку треба да биде во можност да се справи со duckbill и се јавите на продавачот...

PVC DC24V 2-ходова електрически сферичен кран DN20 G3 / 4 пластмасов мотор вентил

BGN 103.97

ПВЦ DC24 V 2 начин Електрични Топката Вентил,DN20 G3 / 4" Пластични моторните вентили Производот detials : Производ големина : NPT / BSP 3 / 4 " Максимален работен притисок : 1.0 MPa Циркулација медиум : Течност и воздухот Оценет напон : DC24 V Жици за контрола методи : CR201,CR303,CR501,CR703 Жици струја : ≤ 500 MA Тело материјал : ПВЦ Отвори / Затвори време : ≤ 15 S Живот време : 100,000 кругови Actuator meterial : Инженерство ПластикаЗапечатување meterial : EPDM & PTFEActuator ротација : 90 ° Средина температура : 15 °~50 ° Течни температура : 2 °~95° Прирачник замени : НЕМА Индикатор : Да Заштита : IP67 Жици дијаграмВе молиме имајте во предвид вашиот тип на контролата и напон,ви благодариме!

Безплатна доставка на качеството на PVC двоен Съюз вода сферичен кран размер 1/2 за тръбна течност и напояване ферма прилагането на

BGN 47.68

Производи име : Квалитетот на ПВЦ Двојно Синдикати топката вентилиМатеријал : ПВЦБоја : СиваSonnection : штекер фузијаГолемина : 1 / 2" ( инчи) за оваа ценаДостапни се движи : 1 / 2" ,3 / 4" ,1" ,11 / 4" ,11 / 2" , 2" ,21 / 2",3",4" .Цена : различна големина ќе биде во различни ценаПримена : Тоа може да се примени во вода цевковод и фарма за Наводнување итн.

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.