• Новинка
1600 W пластмасов заваряване пистолет за горещ въздух с цифров дисплей Сплит заваряване пистолет фен независима Сепарабольная машина за горещ въздух 220 1бр

1600 W пластмасов заваряване пистолет за горещ въздух с цифров дисплей Сплит заваряване пистолет фен независима Сепарабольная машина за горещ въздух 220 1бр

резултат:
BGN 425.60

Брой продукти
Налично


1600 W Пластични топол воздух заварување пиштол Со дигитален дисплеј Сплит заварување
пиштол Фан независни Separable топол воздух машина 220 V 1 PC
Ако имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.
Производ екранот
Напон : 220 V
Моќност : 1600 W
Температура : 20-600 целзиусови степени
Производ воздушниот волумен : (20 целзиусови степени) max180 L / мин
Номинална фрекфенција : 50 / 60hz
Правец на притисок : 2600pa
Максимална моќност : 1600 W
Тежина за : 1.5 кг
Бучава : 65db
Задоволството На Клиентите :
Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!
Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.
Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса
(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!
Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.
Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.
Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молиме
контакт со нас во рок од 24 часа.
1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќе
добиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате. Ако
можете да дознаете машината е било оштетен, не се регистрирате и жалба против локалните превозот
компанијата; Потоа ги преземат слики за оштетена машина и пакет, веднаш испрати
порака до нас, ние ќе ви помогнат да го надминете проблемите.
2)Како што е познато во секоја земја има свои обичаи политика,нормално ,откако ќе плаќање ,ние може да го прогласам за пониски
цена на вашата фактура ,намалување на плати за царинските тарифи ,но не може да се прогласи премногу најниска цена ,можеби
предизвика царинската сомнение ,ќе доведе до не може да царинење , ние ќе devalue тоа што нашиот конвенционалните
се изјасни, која ќе ви помогне да се намалат или да се avoide увоз доход.

Подробности

търговска марка:
LZHZXY
Тип:
заваръчен записващо устройство
Номер На Модела:
HQDRG2000
Вид На Заваряване:
Друго
Напрежение:
220V
силата на:
1600 W
Номинална Честота:
50/60 Hz
Температура:
20-600 градуса по Целзий
Количество въздух на продукта:
(20 градуса С) max180L / min
Налягане на вятъра:
2600Pa
тегло около:
1,5 кг
Шум:
65 db

Избор на купувачи

Контактни накрайници 1589 (0,035) за горелки за заваряване пистолет Bernard МИГ PK10 (червена мед)

BGN 22.38

Точка име : Контакт Совети 1589 (0.035") за Бернард МИГ Заварување Пиштол Факел PK10 (Црвена Бакар)Листата се Вклучени : Миг факел Контакт Совет Уп : 1589 WSM00212 10 p кс Повеќе Детали : WS OEMed Миг заварување потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

Безплатна доставка високо качество на 2 бр./лот 10 мл UV лепило LOCA течен оптичен прозрачно лепило за ремонт на мобилен телефон стъклена леща

9.70 -18 % BGN 8.00

Бесплатен превозот со Висок квалитет 2 парчиња / многу 10 ML УВ Лепак LOCA Течни Оптички Јасно Лепило За Поправка Видиме Стаклена ЛеќаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет, Одличен за да го смените вашиот погрешни / скршен екран на допир lcd леќа Замена на вашите погрешни дел и почнете да го користите вашиот уред повторноСпецификација : Ова е Вистински LOCA (Течни Optically Јасно Лепило) Лепак.Доаѓа внатре шприц...

0.6 mm 100G безоловен жило колофон 2% паяя ролка тел спойка вьюрок

BGN 5.78

Материјал : КалајТежина : 100gБоја : sliverГолемина : 0.6 mm100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Доведе Слободни колофон core лемењеФЛУКС 2%Големина на ролна : 5.5 cm x 2.8 cm / 2.2 x 1 инчДобро solderability, изолација отпор, Без spattering и Некорозивен.Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.Пакет Содржина : 1 Тркалаат x Лемење на ЖицаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

високо качество картон колофон поялник мек припой за заваряване флюси, за да преработи паяльника

4.64 -14 % BGN 4.00

Картон Колофон Лемење Железо Меко Лемење, Заварување Тековите Нови За Продажба на Пакет вклучувајќи : картон Колофон Купување Белешки Ако вашата адреса е оддалечена област на DHL или Fedex или други превозот метод, ве молиме имајте во предвид : DHL или Fedex или други превозот надомест на наполнетост на локална такса,вредноста на проектот не ги вклучува трошоците на вашата земја е далечински адреса;Тие треба да се плати за областа надомест за дополнителни! На одреден број на такси, ве молиме контактирајте со нас...

Най-добрият качествен припой с диаметър 0,3 mm, зъбен абсцес 1,2%, 63Sn/37Pb, метална макара

BGN 4.11

Име На Производ : Лемење На Жица Ролна;Материјал : Води)Флукс : 1.2%;Главна Боја : Зелена, Тон Сребро.Големина на ролна : 5.5 x 2.8 cm / 2.2" x 1.1" (D*H);жица со Дијаметар : 0.3 mmТежина : 37gСо Лемење на Жица Ролна, лемење може да се оствари што побрзо, заштеда на време и труд.Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.Пакет Содржина : 1 x Лемење на Жица РолнаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

WP-20 водата е охладила тялото 200Amp главата Факел заваряване Tig

BGN 17.41

Точка име : WP20 Вода за ладење Tig заварување машина факел главата тело 200 Amp Листата се Вклучени : Плазма факел тело Уп : WP20 WST00024 1 p c Повеќе Детали : WS OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

10n32 цанга корпус 3/32 2.4 мм Fit Tig заваряване горелка WP-17 WP-18 WP-26 PK/5

BGN 11.18

Точка име : 10 N32 Collet тело 3 / 32" 2.4 mm одговара TIG заварување Факел WP17 WP18 WP26 PK / 5Листата се Вклучени : Tig факел collet тело Уп : 10 N32 WST20010 5 стр кс Повеќе Детали : WS OEMed Tig заварување потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

ЗАЩИТНИ ОЧИЛА / ЗАЩИТНО ОБЛЕКЛО ЗА ОЧИТЕ БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА

BGN 9.58

Заврши околу стил мала тежина, висока отпорност рамка со иновативни vented леќа дизајн за максимален проток на воздух Антимагла и антинула висока густина поликарбонат леќи Прилагодливи оружје за да се обезбеди удобност на Располагање во Металик Сина рамка бои добиени со задржување на главата на рака и заштитни microfibre торбичка...

WP-17F SR-17F Tig заваряване горелка гъвкава корона Bddy 150A газово охлаждане

BGN 15.98

Точка име : WP17 F СР17 F Tig Заварување Факел Флексибилна Глава Bddy 150 A Гас Ладење Листата се Вклучени : Плазма факел тело Уп : WP17 F WST00013 1 p c Повеќе Детали : WS OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

Big View Eara 4 Arc Sensor DIN5-DIN13 Solar Auto Darkening Tig МИГ ММА Заваряване маска / шлем/на кутията заварчик / леща/маска за лице / Точки

95.92 -35 % BGN 62.00

Филтер Големина : 133*114*10ММАктивни видите eara : 100 MM*93 MMСветлина сенка : DIN4Темна сенка : DIN5DIN9 / DIN9DIN13Начин да се прилагоди на Сенка eara : Надвор од контрола,stepless на вредностаДоцнењето : 0.10.8 S,stepless на вредностаНапојување : Соларна pannal+li батеријатаНоминална Капацитет на Батерија Li : 1200m AHОперативен температура : 20 centigrade 65 centigradeСензор за Заварување : 4Маска материјал : PA / PPЗаштита на одделение aginest UVB : DIN16Ниска моќност тест : даНисконапонски аларм : даМелење функција : даОптички одделение : 1 / 2 / 1 / 21, безбедносна архитектура дизајн, меѓународна поп стил, ергономија, доволно внатрешен простор, лесно да се работи, удобен за носење, целосна заштита на лицето, вратот и ушите;2, со користење на висококвалитетни LCD и оптички облоги, заштитени постојан УВ / IR заштита (заштита класа 15 #), да се осигура дека операторот од штетните зраци на УВ / IR повреда;3, новиот оптички контрола на течен кристал на светлина вентил за автоматско затемнување технологија, мултислој LCD и обложени стакло, ефективно го блокира ултравиолетовите, инфрацрвените, видлива светлина е повеќе лесно да се помине, а со тоа се штитат заварувачи очи, па јасно набљудуваат заварување објект, намалување на повторува заварување, подобрување на заварување ефикасност;4, автоматска промена на првобитната светлина контрола на колото, очила на лак на времето за одговор на помалку од 1 / 10000 секунди, од светли државно ниво во темна државно ниво, а со тоа намалување на неочекувани моменти лак оштетување на очите;5, оригиналниот антимешање switch дизајн за да се спречи несаканите во близина на комплексот на животната средина да се види јасно на заварување објект;6, лак исчезнува, очила флип за време на светла на државно ниво и за заштита од мракот на државно ниво се поставени според побарувачката во рамките на 0.1 секунди / 1.2 секунди;7, со упатство ниво поставување функција автоматски промена на светлина за заварување очила, светла државно ниво DIN4 темно државно ниво DIN9 ~ DIN13 Darkening заварување капаСите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

Поялната маска UV Отверждаемая боя за зелена печатна платка Зелена блажна дръжка печатна платка за защита на боята

8.03 -0 % BGN 8.00

Улога : Посветена за поправка на компјутери, мобилни телефони и PCB коло лемење слој пилинг линија или делумно го оштети, и летаат линија фиксна изолација, компјутер, мобилен телефон на поправка суштинско значење материјал! Употреба : компјутер или мобилен телефон на поправка, PCB линија кога се дисконектира, првата линија на заварување жица ќе летаат добро, а потоа се обложени со слој од зелена нафта, место неколку часа под природни услови, условите во УВ зрачењето може да минути, зелена нафта промена ќе доведе фиксна добро и да игра добра изолација ефект! Посебна цел : кога оф точка за Северна и Јужна Мост матични плочи, ние може да се готви со лемење на жица, а потоа лета линија е поврзан со подлога, а потоа на зелена маслени бои, карактеристики може да биде добро зачуван! Оваа боја се користи за да се заштити PCB траги од корозија, влага...

Висококачествена дюза 220197 за консумативи плазмено рязане 130А

BGN 316.80

220197 Млазницата за Плазма сечење факел потрошен материјал 130 AНе оригинални (ОЕМ Производ )Не оригиналниот ( Висок Квалитет на ОЕМ Производ )Ние сме една од водечките добавувачи за заварување и сечење на опрема и додатоци за плазма машина потрошен материјал, ние нудиме висок квалитет на плазма потрошен материјал и замена како ХИПЕР...

2017 Фабрика Specialty Product PNP Machine SMT460 с 46 фидерами и системата визия

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Big View Eara 4 Arc Sensor DIN5-DIN13 Solar Auto Darkening TIG МИГ MMA опесъчаване Заваряване маска / шлем/на кутията заварчик/леща/маска за лице

93.87 -36 % BGN 60.00

① Соларен Панел : Се користи за да chare на вметнете li батеријата ,па како да се продолжи thewelding маска li батеријата,повеќе енергија② Лак Сензор сонда : 4 сензор сонда, висока чувствителност, брзина авто затемнување, се чувствуваат извор на светлина област повеќе widly, не ќе се скрши на ЛАК светлина,без штета на заварчик очите,па како да се направи заварчик можат да работат повеќе saftly③ Темнината на вредноста knob : DIN5DIN9 Сенка област на вредноста кога ја користите "СЕЧЕ" и "Grind" функција...

Безплатна доставка заваряване сензор дигитален дисплей с правилата за използване в заваръчната малко

43.44 -6 % BGN 41.00

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

100 бр колофон флюс дръжка за слънчеви панели или слънчеви панели САМ, за електрически запояване

236.78 -6 % BGN 223.00

Оваа листа вклучува : 100 парчиња од Колофон ФЛУКС ПЕНКАЛО за DIY соларни ќелии панел, или лемење на електрични производи.НеЧиста Флукс Нето волумен : 10ml рок на траење @ 25 степен C : 2 година им Помогнам на пен совет да започнете флукс проток држат пенкало капа кога не е во употреба.Предупредување : Ако допирање на кожата, ве молиме исчистете го навремено за да се избегне да предизвика иритација на кожата Не го јадат...

Заваряване каска премия маска 100 * 65 мм 1111 4 сензора филтър заварчик Hat Cap Слънчев автоматично затъмняване МИГ TIG пилинг 3-13 CE, UL, CSA

107.04 -8 % BGN 98.00

Професионални Заварување Шлем Видите Големината 100x65mm(3.94x2.56") Врвот Оптички Класа 1111 4 Сензори Сенка Палета 4(3)13 Авто Затемнување Маска За ЗаварувањеТоа е премиум производ кој обезбедува голема приказ на големина со најдобри оптички класа, најдобриот автоматски прекинувач контрола, и најдобар квалитет.Тоа е без разлика на производи кои врвните брендови се продаваат, бидејќи тие може да доаѓаат од истото место.Тоа е вистински CE, АДС, УЛ, КАКО одобрен производ (одобрен од страна на германската Известени Тело).Исполнува : CE EN379 EN175, ANSI / ISEA Z87.12015, АДС Z94.307, AS / NZS 1337.1 : 2010.1...

10шт 450 mm дължина на метал, алуминий, магнезий, сребро заваряване прът 2 мм Diamter ниска температура

4.50 -33 % BGN 3.00

BI0003029Спецификација : Бренд новиБоја : СребренаДијаметар : 2mmДолжина : 450 мм / 17.7"Материјал : Алуминиум магнезиумТопење температура : за илиПримена : Алуминиум и алуминиумски легури заварување, лемењеСе препорачува за заварување или лемење алуминиум легура : 1060, 1350, 3003, 3004, 3005, 5005, 5050, 6053, 6061, 6951, 7005, и фрлија легури 710.0 и 711.0Одлична отпорност на корозија.Се минимизира родител материјал нарушување во текот на заварување.Пакет Се Вклучени : 10 Pcs x Прачки за ЗаварувањеЗабелешка :Ве молиме овозможи должина грешка поради прирачник за мерење...

Пламса нож истински завъртете пръстен 120925 * 5 бр.

BGN 144.00

Производи Име : ОВАА Genunie делови Genunie дел Плазма сечење ФАКЕЛ се вртат прстен 5pc пакетПроизводите се Плазма сечење факел ОЕМ делови (НЕ Може да пакување во оригиналниот пластични случај како превозот requirment некаде) Ако имате посебни сметаат за пакување ве молиме да ги споделите со нас...

Високо качество на оригинал GOOT CP-20B разпояване на тел 2.0 мм*30 м запояване аксесоар за абсорбиране на излишната спойка

BGN 49.58

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Висок Квалитет 100% оригиналниот GOOT Desoldering жица фитил CP20 B 2.0 MM*30 M Лемење Додаток за Апсорбира вишокот лемење Модел Ширина Должина Тежина ткаење метод CP15 B околу 1.5 мм околу 30m 110g торби на игли CP20 B за 2.0 mm околу 30m 90g обичен бод CP25 B околу 2,5 mm околу 20 милиони 130g торби на игли CP30 B за 3.0 mm околу 20 милиони 96g обичен бод CP35 B околу 3,5 mm околу 15 милиони 140g вреќи од игли

P80 за заваряване с плазмен нож/на режещата глава на горелката / плазмено рязане с въздушно охлаждане 100A 120A горелка/прорезна пистолет

32.32 -35 % BGN 21.00

Пакетот вклучува : 1 buc P80 сечење факел главата Плазма сечење факелот на телото (не вклучува совети,electrode,чаши и водич тркала)КОРИСТЕТЕ ОПСЕГ : За p80 p100 p120 p160 воздух DC инвертер плазма машина факел ,сечење пиштолТ ips: 1...

2pcs Plasma Cutter Факел Guide Roller Wheel for P80 Head Roller Wheel Plasma Cutting Gun аксесоари/обзавеждане

14.85 -33 % BGN 10.00

Пакетот вклучува:2 x Плазма Машина Факел Водич РолериКористете спектар : Плазма Машина Факел Ролери Водич Тркала за P80Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС.Сите пакети на Аргентина треба CUIT број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС.Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС.Сите пакети во Русија треба Целосен Назив(име + Средината на името + презиме)...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.