• Новинка
ПОП RELAX stone heating масажен мат здравеопазване отдалечената инфрачервена топлинна физиотерапия облекчение на болките в тялото нефритови камък мат матрак

ПОП RELAX stone heating масажен мат здравеопазване отдалечената инфрачервена топлинна физиотерапия облекчение на болките в тялото нефритови камък мат матрак

резултат:
BGN 564.80
BGN 412.00 -27 %

Брой продукти
Налично

Жад камен душек здравствена заштита мат подлога далеку инфрацрвена греење физиотерапија Точка Бр : PR-C06 B ПВЦ Големина : 55x120cm Бренд : менито што се РЕЛАКСИРААТ Не vib масажа Таму се опремени повеќе од 350pcs на природни жад камења. Jade е редок природни богатства на светот, кој беше погребан подземна за илјадници милиони години, тоа содржи повеќе од 30 видови на корисни microelements за човечкото тело : како Zn, Fe,Cu, Mn, Mg, Co, Se, Cr, Ti, Li, Ca, K, Na, итн. Употреба на jade да празнење microelements и далеку инфрацрвени зраци, на microelements ќе се навлезе длабоко во кожата на телото преку далеку инфрацрвени зраци, тоа може ефикасно да се дополни мобилната исхрана, подобрување на моќ и активност на клетките, се ослободи клетки' toxin. Микроциркулацијата е swap места на кои телото клетки внесот на хранливи материи и кислород, испуштање метаболити, повеќето болести и болка на телото се предизвикани од недостаток резултати на микроциркулацијата. Thermotherapy е еден од традиционалните физиотерапија, се Користи загреана жад камен да масажа на телото ќе ги прошируваат крвните садови, брзина на циркулацијата на крвта и подобрување на микроциркулацијата и добро водење на канали и обезбедување дека помогне во намалување на крвниот притисок и крвните масти за намалување на воспаление и болка и да се задржи здрав. Најчесто се користи Жад за физиотерапија ќе биде ефикасно да се отстранат нездрави знаци на ветар, студ, влага и топлина, ублажување на болка, главоболка, болки во зглобовите, вкочанетост на екстремитетите и други симптоми, кои се предизвикани од лошо грлото на матката, лоши lumbar ' рбет, остеоартритис и ревматски артритис.
Материјал на нашите мат
Врвен квалитет на жад камења.
Висок квалитет на надворешниот материјал.
Добро и безбедно квалитет на внатрешноста греење жици.
LED далечински контролер.
Температура Од 40°C~70°C

Подробности

Стандартно Напрежение:
220V
Тип Елемент:
Масаж И Релакс
Размер:
Large
Номер На Модела:
PR - C06A 55x120 нефрит
Приложение:
Тяло
Материал:
Композиционен Материал
търговска марка:
ПОП РАССЛАБЬСЯ
Тип Елемент:
Масаж И Релакс
Приложение:
Тяло
Номер На Модела:
PR - C06A 55x120 нефрит
Материал:
Нефритови камък+PVC
Име на продукта:
Здравето matmtress
силата на:
AC220V
Функция:
топлинното отопление
Температурата Се Регулира От:
40~70 ° C
дистанционно:
Да светодиод
Сертификат:
CE

Избор на купувачи

Електрически масажор на главата и кожа на главата релаксация на мозъка релаксиращ масажор главоболие стреса предотвратяване на загубата на коса здравеопазване

16.00 -31 % BGN 11.00

Atthention : Поради ажурирање на производот и пакувањето материјал е ажурирања Пакување и appearancestor може да има некои разлики...

Тайланд Кремове Червен Арлекин Балсам Мехлем Меридиани Кръпка За Масаж На Тялото Лумбална Болка Облекчение Удар За Spondilosis Балсам Помощ C105

23.17 -40 % BGN 14.00

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количината на купените производи , ќе најдете вие треба да се обрне на товар...

EMS масажор стимулация на мускулите електронен стимулатор на мускулите мини персонален електрически масажор здравни Грижи за тялото десетки

115.17 -60 % BGN 46.00

2474038601458056 Масажа Костуми и Додатоци парче парче парче парче парче парче пар пар пар пар пар парче парче парче парEMS Massager Мускулна Стимулација Електронски Мускулите Stimulator Мини Лични Електрични Massager Здравствена Нега на Тело Десетици Опис на ПроизводотПакување & ИспоракаКутијатаКонтролор1 единицаМали овална форма влошки1 парДланкаформа влошки1 парПолначот (USB порт, 100240 V 50 / 60 Hz автоматски се приспособува)1 единицаПластични носителот1 единицаИзлез жица2 компјутериUSB extension кабелот1 компјутерМеридијани слика1 компјутерПроизвод Вовед1pcУпатството за корисникот1 компјутерSunmas SM9126 десетици единица Dualканал ФДУ ниска фреквенција мускулите stimulator Нашите УслугиSunmas SM9126 десетици единица Dualканал ФДУ ниска фреквенција мускулите stimulatorSunmas SM9126 десетици единица Dualканал ФДУ ниска фреквенција мускулите stimulator Компанија ИнформацииSunmas SM9126 десетици единица Dualканал ФДУ ниска фреквенција мускулите stimulator

Нефритовая мека мебел възглавница мека мебел възглавница ms tomalin germanium stone отопление електрически разтегателен възглавница за здравето

254.40 -9 % BGN 232.00

Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

50 пръчки всяка кутия стерилни за еднократна употреба стерилни ушни прес-игла аурикулярные иглоукалывающие игла 0,20*1,5 мм с медицински лейкопласт

BGN 7.97

50 Стап секоја кутија Стерилни за еднократна употреба стерилни уво притиснете игли auricular акупунктура игли 0.20*1.5 mm со медицински гипсПлаќање : Можете да ја платите вашата нарачка преку било кој начин , откако ќе ја добиете вашата исплата, ние ќе брод пакетот за вас наскоро.ако не можете да ја плати цел Успех,ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви помогнат...

Купете 3 получавате 1 KONGDY 30Pieces / 3Boxes Detox Foot Patch for Relax Pressure Improve Sleep Quality Beauty хапче за отслабване Patch Gift

50.72 -41 % BGN 30.00

Купи 3 Добие 1 KONGDY 30 Pieces / 3 Boxes Detox Нога Печ за да се Релаксираат Притисок Подобрување на Спиење Квалитет Убавина Слабеење Печ Подарок

Клизма анален Клизматор за почистване на ануса клизми тръба деца

BGN 2.88

wyприклучокstartЖешка Стока$35$13.5$19.88$12.9wyприклучоккрај Перформанси : производи : мазна, мека цевка главата врвот дупка, а не да му наштети на chrysanthemum Спецификација : должина 12cm, со дијаметар од 2mm...

Турмалиновая терапия Биокерамическая целебната енергия инфрачервен фотонен мат

BGN 300.80

и да се достигне внатрешнаповеќето региони на ткивата, мускулите и коските Преку ова, далеку инфрацрвени зраци и негативни јони нежно да се смири, да се стимулира и detoxify телото и умот...

Health care 5balls Natural Jade handhold Project heater POP RELAX PR-P05 Jade Far infrared Heating Massage Therapy device

101.76 -45 % BGN 56.00

Jade handhold ПроектотДалеку инфрацрвен печкаТочка Бр : PRP05 JadeБоја : БелаОпремени со 5pcs на природни jade топки.Therasage Исцелување Подлога карактеристики далеку инфрацрвена топлина, негативни јони и природни jade...

естествено просверленное rose кварцевое яйце и една пръчка за упражненията на Кегел мускулите на тазовото дъно упражнение нефритовое яйце бен уа топката

40.00 -30 % BGN 28.00

природни drilled се зголеми кварц јајце и стапче за Кегел Вежби карличните мускули вежба jade јајце бен wa топкаГолемина на јајце е за 45mm*30мм,40mm*25мм,30мм*20mmголемина на стапче е за 10.5 см должина,за рачно изработени објект,па детали големина ќе околу 10.3 cm да 11cmдијаметарот на стапче е околу 1.5 cm на мал дел и околу 2cm на голем дел( може да се провери големината на сликата подолу)За големината и тежината : за сите објектот е рачно изработени објект и Упатство за мерење,па големина и тежина ќе имаат некои Отстапување на описЗа боја и материјал : За материјалот е природен камен,и повеќето потекло материјал на овие јајце се природни пукнатини,боја на природен камен е, исто така, некои изгледа светла,некои изгледа темен,но сите во природни.Природните пукнатини и различни од природната боја не е квалитет прашање,тоа може да биде работа на истиот.препорачан Употреба : Да се изврши кегел вежби, прво се празни бешиката.Вметнете ја jade јајце и стискаш на мускулите кои ќе се чувствувате како жад јајце или jade бен wa топки се движат.Оваа лифтови на карличните...

9 Ball Масажна Ръкавица За Гърба С Роликовым Топка Облекчаване На Болката Relax Massager Tool For Neck Back Shoulder Buttocks Health Care

15.98 -25 % BGN 12.00

9 Топки Назад Масажа Ракавица Со Roller Ball Болка Олеснување Релаксираат Massager Алатка За Вратот Назад Рамо Задникот Здравствена ЗаштитаКарактеристики : Тоа може да промовира циркулацијата на крвта Освежување и подобрување на видот, спречување на вратот болести и вртоглавица.Помага да се отстрани заморот, намалување на телесната тежина, тенок телото, активирајте ги и разубават на кожата.9 peices тркалање топки, 360степен ротирачки позиција, масажа на која било точка на вашето тело, ублажување на болката во мускулите.Се користи за масажа на правото точки на телото.Враќање и назад во било кое време, особено со гледање ТЕЛЕВИЗИЈА или со земање бања и така натаму.Мала големина дизајн ви овозможува да масажа секаде и во секое време.Описи : Задниот дел на објектот е составен од мека ПВЦ четки, тоа исто така може да масажа на вашето тело додека има бања или туш.Ергономски дизајн се вклопува во повеќето рака големини.Погоден за делови од телото, вклучувајќи ги рацете, рамената, нозете и грбот, задникот, итн.Спецификации : Roller ball : 9Материјал : мека ПВЦ, металГолемина : 16.5x15x4cmБоја : сина, виолетова, розоваПакет се вклучени : 1 x Roller Ball Тело MassagerЗабелешки : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори,сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Далечния Инфрачервен Топлинна Масажор За Крака Вибриращ Масаж Кръвообращението За Облекчаване На Болката

BGN 60.80

Далеку Инфрацрвена Топлина Нога Massager Vibrating Масажа На Циркулацијата На Крвта Болка Опис : Карактеристики : Опремени со испакнати главата вибрации порака во согласност со живот науката, да се стимулира thenar поени, подобрување на спиење квалитет.Добиете длабоко лекување терапија за вашите нозе со Инфраред Нога Massager.Зголемување на циркулацијата и протокот на крв помага да се носи хранливи материи за вашето екстремитети.Vibrating нога масажа на одделот на замор.Стимулирање на циркулацијата на крвта.Инфрацрвена греење и масажа.Лесно ракување.На gibboповршината може да се разбуди на акупунктура на нозе.Спецификации : Материјал : ABS пластикаБоја : БелаМоќност : 3 WНапон : 220 VФреквенција : 60 HZГолемина на : 34*32*7.5 cmНето Тежина : Околу 1,5 КГПакетот Вклучува : 1 Нога MassagerЗа да бидете сигурни дека ќе може да се добие совршен производ, ние ќе се тестира на објектот внимателно пред пратката.Ако има било какви прашања со стоката,ве молам дозволете ми да знам, ние ќе направиме се во наша моќ за да им помогне на вас! : D : D1...

3 В 1 МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЕЛЕКТРИЧЕСКИ СКАЛПА НА ГЛАВАТА НА ЛИЦЕТО, ШИЯТА ВИБРИРАЩ МАСАЖОР АНАЛГЕЗИЯ

28.30 -5 % BGN 27.00

Вовед : Овој мултифункционален massager е погодна за главата, главата и телото, со 3 видови на алтернативни масажа на главата, тоа може да ги исполни вашите мулти потребите на побарувачката...

EMS електротерапия масажор за отслабване работят им магия от изглажда мускулите на акупунктурните точки, които стимулират с масажни чехли за Масаж Relax Healthcare +5prs подл

138.93 -15 % BGN 118.00

EMS Електротерапија Слабеење Massager Мускулите Мазнење Acupoints се Стимулира Со Масажа Влечки Телото се релаксира Здравствени +5 Pairs НеПлетени самолепливи Тип Electrode ЗакрпиСпецификација : (Massager)Напон : 6 V=500m A Моќ : ≤3 WФреквенција : 150 Hz (Electrodetherapy влечки)Предмет Тип : Масажа ВлечкиМатеријал : ГумаФункција : се Користи за Десет Акупунктура Терапија MassagerОбјектот Големина : Прибл...

EMS масажор стимулация на мускулите електронен стимулатор на мускулите мини персонален електрически масажор здравни Грижи за тялото десетки

79.97 -49 % BGN 41.00

EMS Massager Мускулна Стимулација Електронски Мускулите Stimulator Мини Лични Електрични Massager Здравствена Нега на Тело Десетици 1...

Семейство Пораснали Деца, Маски, Филтри Безопасни Медицински Инхалатори За Медицински Небулайзер Чаша Катетър Компресор Небулайзер Аксесоари

BGN 2.54

Ве Молиме Да Го Прочитате Пред Да Купи 1 Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус : Оваа превозот начин е економски без меѓународно следење на број и тоа може само да се следи во Кина, кога пакетот лево Кина, тогаш тоа не мора логистика информации, се додека не добиете пакетот...

Многофункционален Дигитален Електрически Масажор Терапия Машина Акупунктура Безплатна Доставка

92.77 -5 % BGN 88.00

Опис : Карактеристики : Два излезиДигитална контрола екранот6 масажа начини : Прилагодливи тајмер за ваша погодност (1060 минути)10 нивоа на интензитетИсклучително мали димензии (помали од еден Ipod!)Литиум батеријаЕдна година Гаранција од Производителот, со целосна замена на единица ако не успее.Одржување и Нега : Секогаш запомнете да ги применуваат неколку капки вода на леплива површина на двете подлоги пред и по употреба.Исклучување на инструментот кога не е во употреба.Во зависност од употреба, секој пар на масажа влошки обично трае повеќе од13 месеци во зависност од употреба и грижа.Кога масажа влошки целосно ја губат својата adhesiveness, екстра масажа влошкиможе да се нарача од Вистинскиот Сјај.Претпазливост : Во pamplet вклучени со единицаИзбегнувајте допирање на масажа влошки директно со прстите кога моќта е вклучено.Бремените жени се консултирате со лекар прво.Пациентите кои користат пејсмејкер или живот поддршка опрема, како што се вештачкисрцебели дробови уреди и respirators треба да се консултиралекар пред купување.Не отворајте шасијата на контролната единица.

HANRIVER Home therapy massager гигроскопичные банки на майката и сина 12 кутии силиконовата буркани 12 опаковки нов подарък

27.04 -8 % BGN 25.00

Име на производ; На cupping уред густо на вшмукување cupping уред 12 лименки од силиконска гума cupping резервоарот за вшмукување на резервоар за вшмукување резервоарот cupping резервоарот cupping.Применливи луѓе : деца, воопшто, возрасни.Функција : силикони cupping уред.Производ материјали; Композитни материјали

Лек срещу алергии нискочестотен лазер Лечение на алергичен ринит анти-хъркане апарат терапия ринит здравеопазване масажор

BGN 30.80

Алергија на Знаците Ниска Фреквенција Ласерски Алергиски Ринитис Третман Анти ' рчи Апарати Ринитис Терапија Здравствена Заштита MassagerАлергија на Знаците Ниска Фреквенција Ласерски Алергиски Ринитис Третман Анти ' рчи Апарати Ринитис Терапија Здравствена Заштита MassagerКарактеристики Стилски и компактен дизајн, Лесен и флексибилен операција Dual channel еден е за ласерски третман на носната шуплина со две сонди и уште еден е за ниска фреквенција стимулација за нос надворешниот дел 6 интензитет поставување на располагање 51015min три видови на време поставување Тоа е безбеден и ефективен начин за лекување на алергиите, не медицина, без несакани ефекти и целосно зелена терапија третман Иновативна и ефикасна терапија за олеснување на симптомите поврзани со алергиски ринитисОсновни Параметри Димензии : 106mm x 20mm x 66mm Нето Тежина : 200g Напојување : DC 4.5 V, 3pcsx AAA батерии (не се вклучени) 1 пулсот излез канал 1 ласерски излез channЕлектрични својства На ласерската светлина, вредноста (650 нано) Пулсот бранови (плоштадбран тековен) Пулсот радиуси степени (сила) На оптоварување излез, врв на пулсот напон спектар на конвергенција 0 V за : 42 V RMS максималниот пулс излез : 42 V Максимална излезна пулсот на моќ : повеќе од 7u C Пулсот фреквенција од 1 HzПредности : Нетерапија, нема потреба земе медицина, 15 минути за да се реши назална конгестија, нос чешање, кивање, течење на носот, ' рчењето, главоболки и други прашања.Acupoint impluse и мека светлина ласер, две фронт и моќни.Пакет Содржина Алергиски Ринитис Ласерски Третман Машина 1 x Ласерски Сонда 1 x Ниска фреквенција Клип англиски НаставаВидео ви кажам како да го користите КупонотПортугалскиВебстраница : https : / / www.youtube.com / watch?v=7cd OPfoz5u M >Мобилната Апликација : https : / / www.youtube.com / watch?v=et DQc Xz SBO4 >ШпанскиВебстраница : https : / / www.youtube.com / watch?v=x94 DR_FHju U >Мобилната Апликација : https : / / www.youtube.com / watch?v=Hjwn RDC76 Q >ФранцијаВебстраница : https : / / www.youtube.com / watch?v=Q4 XB6ni FFEo >Мобилната Апликација : https : / / www.youtube.com / watch?v=n1 VUE3_0x JU >ЕврејскиВебстраница : https : / / www.youtube.com / watch?v=i YCOYb VVj Js >Мобилната Апликација : https : / / www.youtube.com / watch?v=e2 Dlc E39px Q >Превозот : Ние Брод на Светот, освен APO / FPO...

Hot! 2014 New Face Women Massager, хапче за отслабване Face Belt, Reduce Double Общото Face Mask for Health superfine

BGN 19.18

можеби ќе сакате следниве Жешка!2014 година Нови Жените се Соочуваат Massager,Слабеење на Лицето Појас,се Намали Двојно Брадата Лицето Маска за Здравјето на superfine слабеење на лицето маска парчеНови 2n Лице Firming Lift за Нега на Лице Маска 7 Pcs со Завој Појас Моќен V Линија Слабеење Производ Кревање Обликувањето Белење парчеВисок Квалитет на Слабеење на лицето маска Обликувањето Образ Подигне тенок брадата лице појас завој здравствена заштита губење на тежината производи масажа крем парчеТопла Продажба на Жените Точни Карлицата Корсет Појас,Дами Масажа на Телото Жакард Слабеење долна облека Панталони,Слободни Големина парчеНови Жените се Соочуваат Massager,Слабеење на Лицето Појас,се Намали Двојно Брадата Лицето Маска за Здравјето на superfine Отстраните брчките посебно за вилицата парчеВозрасни Назад Корекција Појас Корекција на Држење на телото Бенд Обликувањето На Совршен Назад Крива Грпка Корсет многупарчиња / многуO / X стил нозе третман убавина нозе еластична бенд нога појас корекција систем за слободни големина долга нога поставен појас Слабеење на лицето маска за Масажа Здравствена Заштита за нега на Кожата Тенок лице завој Компактен влечење со тенок лицето Маска појас со мало кутија парчеНачин на употреба : Се стави на вашата коса назад случај нема да влијае на themask и челото дел на контактот...

Здравето На Тялото Масаж Грижа Антицелулитен Силикон Вакуум Масажор Чаша Преносим Цветни Баночные Чаши За Облекчаване На Болката

24.94 -4 % BGN 24.00

Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет! Заштита на животната средина материјали, нема лош стимулација на кожата...

Безплатна доставка POP RELAX отопление турмалин магнитна терапия плосък мат PR-C06A Германий камък физиотерапия pad 50x150cm

318.40 -9 % BGN 290.00

[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

12 чаши китайски медицински Вакуум масажор за тяло магнитен акупунктурный вакуум баночный набор от преносими масаж десетки

BGN 29.86

12pcs Чаши 6pcs Магнетна Игла,Продолжување Цевка,Пумпа Кинески Современ Вакуум Здрава Cupping Поставите Масажа на Терапија Вшмукување Апарати Опис : 12pcs Cupping има историја на илјада години во Кина...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.