• Новинка
ПОП RELAX NUGA BEST NM55 second сърце foot acupuncture massage mat ion Korea tourmaline germanium матрак масажор топло

ПОП RELAX NUGA BEST NM55 second сърце foot acupuncture massage mat ion Korea tourmaline germanium матрак масажор топло

резултат:
BGN 299.20
BGN 209.00 -30 %

Брой продукти
Налично

Турмалин нога масажа мат Германиум греење терапија мат Нога релаксираат massager Електрични акупунктура мат Вториот срце
МОДЕЛ NO : PR-F01 C Големина : 42x37cm
Стапалото е познат како втора срце бидејќи толку многу capillary садови и периферните нерви се дистрибуирани во сите над неа и нозете всушност влијае на нозете како и карлицата, па дури и на ' рбетот. Но, на циркулацијата на крвта во нозете не е мазна од нога е најдалеку од срце, и исто така, нога е ранлив на различни болести.
Особено, повеќето луѓе обрнете малку внимание на своите нозе, па по истрагата, докажано е дека повеќе од 80% од возрасните искуство некои проблеми на своите нозе. Затоа, стимулирање на нозете може да се направи неактивни внатрешни органи до нормална состојба или дури и посилна состојба.
Вториот срце [Нога] :
Дамки на телото погоден за акупунктура се концентрирани на единствена на ногата. Затоа, стимулирање на овие точки може да се ревитализира движење на внатрешните органи одговара на секоја точка иако меридијанска пат, и за спречување или лекување на различни болести.
Турмалин керамички :
оваа специјална помошни мат на Турмалин керамички состав се користи за подобрување на термички третман, како и за придобивките од здрава Далеку Инфрацрвени Зраци генерација.
Нога лак :
Производот може да помогне да се спречи трансформација на нозете, преку поддршка на стапала лак. На нога лак треба да се одржува со поддршка на тетива и лигаменти, но кога на оваа поддршка се ослабне, нога лак ќе се распадна. Кога прошетка е нестабилен поради овој колапс на нога лак, колената, колковите, карлицата и пршлените ќе бидат погодени така што болката на секоја metastasized дел може да се случи.
Енергија од 213 турмалин камења :
ПР-F01 C Вториот Срце е дизајнирана така што на енергија е се собраа во еден момент и да се фокусира на негативни јони и длабоко инфрацрвени зраци на нозе, за најдобар резултат. Овозможува стимулирање на циркулацијата на крвта во нозете и долниот дел на нозете.
Придобивки
Позитивни сведоштва од Нога Акупресурата Мат вклучуваат следново :
· ослободување на стрес;
· натера функцијата на циркулацијата на крвта;
· спречување на болест поради неточни превоз;
· подобрување на имунолошкиот систем;
· ревитализација на автономниот нервен систем;
· подобрување на телото ритми и циркулацијата на крвта;
· регулирање на крвниот шеќер се должи на зголемување на износот на крвотокот.
Speicial Турмалин точка во сива боја црна

Негативните јони се еден од далеку инфрацрвена материјал & бранова должина е 2-18µm. кои се компатибилни со најдобрите Погоден далеку инфрацрвена бранова должина за човекови апсорпција е 9.6 µm, тоа е многу корисно за човековото здравје. ние се чувствуваме опуштите и да се внесе лесно додека ние одиме и кај во крајбрежје, водопад или шума, Еден од најважните причина е тоа што воздухот полн со негативни јони.

Почитувани купувачи : ќе биде на одмор за да го прослават Кинеската нова година, Празник offwork : февруари 5~февруари 27, 2018. ние ќе започнете со испраќање на пратката на 28 февруари, ви Благодариме за вашето трпение. Ве молиме да ни остави порака доколку имате прашања или е потребна нашата помош. ние ќе ви одговори секој ден. Најдобри желби од менито што се РЕЛАКСИРААТ Тим.

Подробности

Стандартно Напрежение:
220V
Тип Елемент:
Масаж И Релакс
търговска марка:
ПОП РАССЛАБЬСЯ
Приложение:
Крака
Номер На Модела:
ПР-Ф01С
Размер:
Small
Материал:
Турмалин и PVC
Име на продукта:
Подложка за акупунктура на краката
турмалин е камък:
Покрит с камък турмалин
Характеристики:
Топлинна терапия
Контролен панел:
Английска версия
Регулиране на температурата:
ДА
Докато регулира:
ДА
източник на захранване:
AC220V
Приложение:
Крака
Опаковка:
Ръчна чанта
Сертификат:
CE

Избор на купувачи

Въртенето на инфрачервено отопление Масажна възглавница 3d месене Masssage Head възглавница електрическа врата Шиацу рамото Масаж на гърба, колата къща

BGN 120.64

започнетекрајотМатеријал : Кожа ткаенинаМоќност : AC220 V (НИ plug) или со автомобил полначНоминална напон : DC 12 VПакет листа : 1 перница massager, 1 AC адаптер за полнење, 1 автомобил полнач

4шт вакуум баночные чаша от прозрачен силикон лицето на красотата почистване на мокри масажи за тяло Отслабване помощник издънка антицелулитен

BGN 39.42

започнетекрајотМатеријал : силиконНадворешниот дијаметар : НЕМА.4 : 7.5 cmНЕМА.3 : 6.0 cmНЕМА.2 : 4.8 cmНЕМА.1 : 3.2 cmЕден цел за 4 парчиња(4 големина)

Силикон За Бракуване На Гърне Електрическо Отопление Затопляне На Медицинското Обгаряне С Билки Масаж Гърне Калай Меридиан Акупунктурная Точка За Ръце, Крака, Тял

BGN 57.22

започнетекрајотМатеријал : дрвени+силикониПоддржано од : AC220 V(НИ приклучок)Пакет листа : 1 електрични масажа тенџере, 1 дрвени база

Безжично Дистанционно Управление Електрически Инструмент В Гърдите Грижи Масаж На Гърдите Отпускане На Оборудване Инструмент Здраве Терапия Е -

BGN 110.75

започнетекрајотМатеријал : Пластични + Електронски Деловибоја случајно испратиедна нарачка за еден компјутеримоќ:Приклучокот за напојување

Регулируеми X Краката Изправяне На Крака Коригиращи Колани, Налягане На Въздуха Козметични Ленти И Колани Коректор Форми За Възрастни И Деца Имейл

BGN 134.27

започнетекрајотМатеријал : ТкаенинаМ големина : За тежината помеѓу 17.545 килограмL големина : За тежината помеѓу 45.585 килограмПакет листа : 1 buc

Генератор на кислород A2000 преносима кислородна машина за домашна кислородна машина старецът медицински кислород, отпуснете се

206.40 -9 % BGN 188.00

1 Кога се користи, ве молиме испратете марка страна кон вас; 2 На нанапред; 3 Филтер буриња лево внатре humidifying магацин и право на одговор склад додадете вода за вода; 4...

Usb Електрическа Вибриращ Врата Задна Въздушна Възглавница Купчина Масажор За Тяло Shiatsu Масаж На Рамото Масаж На Колата У Дома Електронен Грижи

BGN 100.88

започнетекрајотМатеријал : СТП кожа+полиестер влакнаМоќност : DC5 V, USB конекторПакет листа : 1 перница massager, 1 USB кабел

Здравеопазване отопление нефритови масажор възглавница ново отопление на седалката на дивана възглавници Нефритовая възглавница електрически отопление 50*150 см Б

688.00 -45 % BGN 378.00

Здравствена Нега на Греење Jade Massager Перница НОВИ Греење на Седишта Троседот Перница Jade Перница Електрични Загрева 50*150 CM Бесплатен Превозот Топла Продажба Слични Предмети!! Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

Масажът Шал 3D Разминающая Масажът наметало с червена светлина физиотерапевтическое устройство облекчава болната болка масажор тялото на инструмента на здравеоп?

110.24 -0 % BGN 110.00

Драг пријател , ако вашата земја plug беше поинаква од Кина , ве молиме имајте на ум дека кога ќе се направи со цел ,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне...

Медицинското Обгаряне С Билки Чанта Скоростна Загряващ Масажор Акупунктурная Точка Масаж На Медицинското Обгаряне С Билки Терапия За Студ В Матката На Коремната ?

BGN 57.41

започнетекрајотМатеријал : бакарДолжина : појас е еластиченедна нарачка за еден сет(забелешка : moxa стапови треба да се купи одделно)

HANRIVER висококачествени електрически импулсен масажор за гърба и врата инструмент за лечение на шийните прешлени магнитна терапия акупунктура

BGN 38.24

ПУЛС НА ВРАТОТ MASSAGER 1 Пулсира фреквенција : 0 Hz 1000 Hz 2 Пулс ширина : 20Моќност : 3 VDC30m A 4 Со 6 видови на владата 5...

Известия

Абонирайте се сега и вземете петте най-добри сделки днес с отстъпка.